Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

naduska
23. júl 2011

@nalada pokial som nebola v prvej 10ne tak som nic nekupovala 😉

nalada
23. júl 2011

@naduska a to sa ako dozviem? Kam mám vyvolávať?

naduska
23. júl 2011

@nalada na urad UPSVR 😀

nalada
23. júl 2011

@naduska no to je jasné, ale môj úrad nie je v kraji... mám volať na môj okres, kam chodím na prípravu, alebo na kraj....

naduska
23. júl 2011

@nalada jaaaj to neviem,ale tam kde ste sa registrovali 😉

nalada
23. júl 2011

@naduska ďakujem 🙂 .To sa ešte pooooriadne dlho načakáme, že?

akim
23. júl 2011

@nalada , kedze neviete ako stare dieta ku vam pride, radsej by som setrila, rozhliadala sa po obchodoch a kupovala az potom. teraz kupis rychlo vsetko co chces a vzdy mas aspon tyzden na pripravu, a vacsinou este viac casu. zakladne veci stihnes kupit a ostatne postupne dokupis. bude to sice nahanacka, ale aspon sa nezblaznis od radosti, ked nebudes vediet co skor. 😉 😀
a o poradie volaj tam, odkial vam pride list o zaradeni do zz.

nalada
23. júl 2011

@akim ďakujem. Je to ešte ďaleko, ale nenormálne sa teším.... 🙂

tortelinka
23. júl 2011

@nalada na kraj treba volat, ja tiez nekujem nic, ved nam povedali 3 roky cakat, tak to by mi mole zozrali, naco stresovat, dnes kupis vsetko za jeden den

nalada
23. júl 2011

@tortelinka až tak dlho? nám povedali, že v priemere 1-1,5 roka. Som myslela, že to rýchlo ubehne...

tortelinka
23. júl 2011

@nalada to zalezi od kraja, u nas je to dlho, asi si z BA

nalada
23. júl 2011

@tortelinka patríme pod Trnavský kraj. A ak sa smiem spýtať, kde sa čaká tak dlho?

tortelinka
23. júl 2011

@nalada v ZA, ale viem ze na vychode je to este dlhsie

nalada
23. júl 2011

@tortelinka tak to vlastne máme trošku šťastie 🙂 . Ale aj tak som netrpezlivá...veľmi sa teším, keď už príde ten čas. A Ty už koľko čakáš, ešte máš dlho do tých 3 rokov?

tortelinka
23. júl 2011

@nalada este veelmi dlho, len sme boli zaradeni

nalada
23. júl 2011

@tortelinka a aké ste si dali požiadavky?

tortelinka
23. júl 2011

@nalada do 1 roka, aj poloromske, chalan aj baba

nalada
23. júl 2011

@tortelinka jeeeej, aj my by sme tak chceli, je jedno aké pohlavie, a rozmýšľame nad polorómskym. Trošku sa toho síce bojím, že nezvládnem výchovu.... No neviem. Do pondelka sa máme rozhodnúť.

tortelinka
23. júl 2011

@nalada aj my sme nad tym rozmyslali, nakoniec sme sa rozhodli takto

nalada
23. júl 2011

@tortelinka držím Ti palčeky, nech Ti to rýchlo ubehne a nech máš dieťaťko o akom snívaš. Nech všetko dobre dopadne!

tortelinka
23. júl 2011

@nalada aj tebe!

karkana
23. júl 2011

@naduska tak nám povedala,,či nás len chcela nejak naviesť,aby sme nepreberali veľmi a zobrali hodzijaké neviem,že mali takých čo odmietli dva krát tak ich vyradili

erikadodo
23. júl 2011

Ahojte, som tu nová. Aj my sme si dali žiadosť na adopciu, na budúci týždeň máme posledné sedenie a potom budeme čakať. Som s nitrianskeho kraja viete mi prosím vás niekto povedať čo bude ďalej. Je tu niekto od Nitry kto čaká na adopciu a má už nejaké skúsenosti? dakujem

5katarina7
23. júl 2011

@tortelinka ako píše suezana som z NR kraja a zaradení sme boli v októbri 2010.Tety nám vtedy povedali,že treba čakať približne rok,ale ako vidíš, tak to teraz úplne stojí.A mne sa aj ten rok čakania zdal dlhý,tak teraz ani nehovorím...

erikadodo
23. júl 2011

u nás boli včera na návšteve a povedali, že je málo detičiek takže budeme čakať asi rok, ale čítala som že sa deti dajú adoptovať aj mimo okres vraj by malo byť nejaké info v nadácii nádej a slniečko. Dali ste si ak nejaké kritérium? my sme si dali dievčatko do 14 mes, ale neviem či to do záverečnej správy neprehodnotíme

erikadodo
23. júl 2011

opravujem : je to návrat a usmev

suezana
23. júl 2011

@erikadodo ahoj, aj my sme z NR kraja.... pred mesiacom som sa bola pýtať na poradie, tak mi povedala teta, že zo 100 sme na 24. mieste - takže vy ste okolo 100?
v návrate a úsmeve majú detičky, ktoré neboli z nejakého dôvodu umiestnené cez úrad - napr. rómske, alebo aj biele s menším, či väčším zdravotným problémom.

suezana
23. júl 2011

@nalada ja občas kúpim niečo, len tak pre radosť - väčšie, menšie, čiapočku, bodíky.... dokonca som neodolala a kúpila som dve pamätné knihy - tie o dieťatku - bola akcia 50% tak som vzala aj modrú aj ružovú 😀 😀 😀 😀 kamoške sa narodilo dievčatko, tak som jej tú ružovú dala, tak teraz neviem, asi mi je chlapec súdený 😵 😵 😵

erikadodo
23. júl 2011

@suezana a kolko trvalo kým ste sa dostali na 24 miesto?Aké veľké dieťatko chcete?

suezana
23. júl 2011

@erikadodo rok aj 3 mesiace.... a tento rok ani nečakám, že by to bolo 😒 hoci kamoška, čo dostala bábo minulé leto - tak tí v NR čakali presne rok - tak ako im aj povedali.... neviem, čo sa deje teraz....
Máme 0-3 roky, aj polorómske, D/CH ... ale čakáme v poradovníku ako na malé bábo, tak asi bude bábo.... ja som si myslela, že keď dám väčšie vekové rozpätie, tak to bude skôr a nič....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre