Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
1. aug 2011

@lubka1709 my sme začali prípravu na úrade,nám to tak vyhovuje len s psychologičkou

mmacca
1. aug 2011

Nám ponúkli 3x dieťa priamo z pôrodnice. Prvý raz to bolo pred 4 rokmi. Druhýkrát vlani a naposledy tento rok. A dosť sa divili, prečo si nechceme dieťa hneď zobrať. Inak NR kraj!

karkana
1. aug 2011

@sofokleska ja byť tebou,určite si dám žiadosť na adopciu,a zároven by som skusila umelé,adopciu máš také zadné dvierka,

karkana
1. aug 2011

@mmacca a už máte adoptované?a prečo ste nechceli

mmacca
1. aug 2011

Okrem doby 6 týždňov, kým nebude možnosť osvojiteľnosti dieťaťa, bolo ešte nedávno aj také, že ak je otec neznámy a prihlási sa, tak sa to môže skomplikovať. Teraz to vraj zrušili.
Ozaj, a to kontaktujú vždy pri narodení biosúrodenca? Aj keď už nie je človek v zozname?

mmacca
1. aug 2011

@karkana Jedno sme si zobrali. A predtým tam boli isté okolnosti, čo nás odradili.

sofokleska
1. aug 2011

@karkana lenže na umele už nemam peniažky, kedže ja som momentalne nezamestnana a nyvyše študentka. a ako som pisala tie lieky.....no prežila som si svoje ☹ Tak skušame, takto prirodzene....len sa snažim o tom tejto možnosti niečo zistiť. Sestra teraz čaka 2 dieťatko-prirodzene, nič ine nepočuvam...a je to dosť na psychyku ☹

123fricka
1. aug 2011

@sofokleska ja by som nasporila a apson je pokoj duse 1-2x skusila nieje to az take mocc drahe podla toho aki mas problem ? vies co presne mas kde je problem????ale je to kazdopadne vasa vec akosa naco citite ale na ado si podat mozes a kedze by si otehotnela ado mozes zrusit !!! stava sa!!!! 😉

karkana
1. aug 2011

@sofokleska adopcia je zadarmo,tak šup po papiere,a ak náhodou našetríte tak pôjdeš,v iscar sa da aj na splátky,a poisťovňa to platí ,tak ty len nejaké lieky by si,

dioliana1
1. aug 2011

Neviem aké skúsenosti máte vy ale v Usmeve nám trenerka už dávno hovorila že vždy počas prípravy na náhradku niektorá otehotnela 😀
a začína to byť pravidlom, lebo fakt min. jedna išla o nejaký čas na MD s biodieťaťom po príprave 😀

sofokleska
1. aug 2011

@123fricka nam vtedy hovorili že okolo 1000 eur nech počitame
@karkana našetriť by sa dolo kebyže je nejaka robota,ale už som 2 mesiace doma a robota žiadna ☹ na splatky som sa ja ani nepytala....ja radšej našetrím vyplatím na raz a mam pokoj a viem že nie som nikomu nič dlžna.Len nie sme manželia, tak to bude trochu asi problem☹

123fricka
1. aug 2011

@sofokleska no ked ti mam povedat pravbu pocita sa podla toho ake liey ti nasadia moj 1pokus bol len inejkcie 100eur.....cele uspatie oplodnenie a vklad vzhaldom ze som mala1vajicko bolo350aur a lieky ked som mala vlozene stali 50eur plus cesta asi 200eur no asi zhrubaaa700eur 1a tensa nepodaril druhy tak isto a tak :((( adopciaa zadarmo len nebudes mat bio dieta a po tom tuzi kazda zena mat soje

erikadodo
1. aug 2011

@sofokleska ahoj ako ti radia baby asi by som si dala žiadosť na adopciu - ked môžem povedať za seba - mám za sebou neúspešné umelé oplod., mala som aj problémy s cyklom aj dva mesiece mi meškali, ale ako sme si podali papiere na adopciu tak som pocítila duševnú pohodu, cyklus sa mi upravil a nemám už ten vnútorný pocit uzkosti, že nemáme bio dieťa. Chcem tým len povedať že psychika robí svoje a možno sa ti podarí otehotnieť aj prirodzene. Ja som bola v gyn-fiv v BA, ked si nájdeš ich stránku na nete tak je tam aj cenník.

123fricka
1. aug 2011

nejaka baba s trnavy a co je zaradena poradovniku ?,
rada by som sa vas nieco opytala 🙂
hadam sa tu taka najde ?:P

dioliana1
1. aug 2011

@123fricka Mňa by zaujímalo či je tu nejaká baba čo chce aj rómske deti 😀 ...

karkana
1. aug 2011

@erikadodo súhlasím s tebou,ja som mala tiež pocity úzkosti,hrozne som sa trápila,ale ako som začala vybavovať adopciu,cítim sa skvele,snažím sa nemyslieť nato zlé,už len dúfam,že sa to zlepší

mexx
1. aug 2011

@dioliana1 Ty. 😀 😀 😀 😉

123fricka
1. aug 2011

@dioliana1 to ja neviem poznam iba take co chcu polo🙂

lenkove
1. aug 2011

@123fricka Ale ved nikto sa tu nehada, naco ten krik velkymi pismenami 😉 . Nase skusenosti su jednoducho ine. A to bud s dietatkom, ktore sme si vzali do starostlivosti my, ci v trende, ktory badat aj tu na MK. Ale je len dobre, ze mas v okoli same pozitivne priklady. Mne by hned bolo lahsie na dusiske, ak by som vedela, ze sa vacsina deticiek hned po sklamani 😔 dostanu do milujuceho narucia novej maminky a ocka. Len mi nie je, lebo akosi to okolo mna tak nefunguje... 😔

123fricka
1. aug 2011

@lenkove no dovol 🙂 ze krik 😀 😀 asi sa mi prepli ked pisem rychlo pismena , ja nekricim a uz vobec nie ked pisem takze tak 😀 😀 tak si to neber ze krik 🙂 no zatial mam iba takych ludi co mi prinasaju radost a tesia sa semnu a hovoria aby sme mysleli pozitivne :ň 😉

lenkove
1. aug 2011

@123fricka to je super 🙂 Pozitivne priklady su balzam na dusicku buducej maminky! 😵 😀 😀

123fricka
1. aug 2011

@lenkove ano ano anooo a ty mas malu ado? a ktory si kraj ? a cakate na druhe babo? 🙂

lenkove
1. aug 2011

@123fricka Ano, moje dievcatko mame osvojene. Druhe babo cakame, teda sme v zozname 😀 Caka nas tehotenstvo ako slona 🙂 A sme zilinsky kraj 😉

123fricka
1. aug 2011

@lenkove aha no komu lepsie 🙂)))mala mala kolko ked ste si ju brali domov ? teda osvojili... ak smiem vediet:? a este 🙂 kolke cislo ste boli v poradi ,ked vas zaradili kolko ste nanu cakali??a zilina no viem zbezne chodievame tam vzdy kazdy rok na den do kys mesta mame tam rodinu

cicimotinka
1. aug 2011

@dioliana1 ja, ja, ja chcééém rómske aj druhéééé...a nech sa všetci okolo hodia o zem... 😀 😀 😀 😀

natia
1. aug 2011

@karkana prepáč, ale skoro ma vykotilo pri spojení "adopciu máš ako zadné vrátka" ... uf... smutno mi z toho prišlo... to sa naozaj nedá brať adopciu na rovnakej úrovni? nemôžeme mať aj bio deti aj adoptované deti?

ja som sa tak zamýšľala nad tým, že keď adoptívne dieťa príde iba ako nútená náhrada za nemožnosť mať bio, že aký máme potom k nemu vzťah...? mne to príde také zvláštne, cudzie... preto sa nad tým pozastavujem... zadné vrátka vo mne evokujú nedobré pocity...

@dioliana1 aj ja chcem rómske ... aj keď viem, že nás, čo už rómske máme, si sa to asi nepýtala 😉

@cicimotinka ale počkaj, počkaj, ty si hovorila, že druhé nechcete! nie?! inak som ťa minule asi videla s malým...ale mi to až potom došlo...

mexx
1. aug 2011

@natia Jedna taka svojska rodina je v TT - nemohli mat deti, tak isli do adopcie. Dostali krasne zdrave biele dievcatko, a ked ju mali v predosvojitelskej, podarilo sa im otehotniet...a malu vratili...vraj naco adoptovat, ked budu mat svoje. 😔 (Inak som o podobnom pripade pocula aj v tej suvislosti, ze vratili dieta v predosvojitelskej, lebo otehotneli, ale nakoniec aj tak potratili...a iny pripad, kedy tiez vratili, a ich vlastne dieta, este dost male, zomiera na rakovinu.) 😔

natia
1. aug 2011

@mexx to mi ani nehovor... to sú proste svine, nie ľudia... a to som ešte pekne povedala...

natia
1. aug 2011

@mexx s tou Emkou si ma dorazila... tí majú teda veselo 🙂

najjulinka
1. aug 2011

adopcia nie je nahrada je alternatíva !.... aj tí čo nemožu mať deti kým toto nepochopia, tak to nie je spravna cesta.. to že prvotný impulz je že nemožemmať deti je celkom OK ešte.... ale ak to neprijmu ako alternatívu , ale len nahradu, tak to nie je dobre... 😔 ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre