Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mexx
1. aug 2011

@natia No, oni boli tiez dorazeni, ked im tetusky z uradu zavolali. 😀

mexx
1. aug 2011

Hej, to je dobre vystihnute, ze ma to byt alternativa, nie nahrada. Nechcela by som jedneho dna svojmu dietatu povedat, ze bolo mojou poslednou moznostou. Mozno mu nemozem povedat ani to, ze bolo mojou prvou volbou, ale kazdopadne bolo jednou z moznosti.
Ja som odmalicka tvrdila, ze raz chcem mat aj prijate deti, bez ohladu na to, ci budeme alebo nebudeme mat bio. Aj sme si to s muzom tak naplanovali, ze raz k nasim bio urcite nejake prijmeme. Akurat to trochu inak vypalilo a prijate sa u nas ocitlo este skor nez tie bio. 😀

natia
1. aug 2011

@najjulinka presne, presne toto som mala na mysli... ADOPCIA NIE JE NÁHRADNÁ ALTERNATÍVA ... (aby sa to neprehliadlo...zas ma tu síce budú kameňovať, ale je to tak)

natia
1. aug 2011

@mexx tak ja vďakabohu môžem spokojne povedať, že bol prvá voľba... žiadna náhrada za nič... žiadna cena útechy...

lubka1709
1. aug 2011

@123fricka ja som kraj Presovsky zo Svidnika priamo

cicimotinka
1. aug 2011

@natia že teraz hneď nie, ale tak za cca... neviem koľko (teraz idem na VŠ)... keď ma uvidíš, tak do mňa drgni, nemproblém... 😀

lubka1709
1. aug 2011

@sofokleska zajdite na Urad prace socialnich veci a rodiny a tam ti daju dotaznik ktory vyplnite,papier ktory treba potvrit pri lekarovi o zdravotnom stave.Treba dolozit kde pracujes pracovnu zmluvu,vyplatne pasky,a papier oz firmy ze tam robis a mesacny prijem aby tam bol napisany.Nas sa pitali ci sme manzelia alebo nie posudzuju asi aj to.A vypis z registra trestov si ziadaju oni sami.Vyplnene papiere odniest na urad a vybrat si bud budete absolvovat priprabu cez urad alebo cez nieaku organizaciu to je uz na vas.

lubka1709
1. aug 2011

Vie mi niekto poradit?Sme ziadatelia o osvojenie miminka.Ideme na pripravu cez UPSVAR ked ju dokoncime stastlivo.Tak potom nas zaradia do poradovnika.Mozme si aj mi sami nieak hladat cez nadacie miminka alebo musime cakat na telefonat ze nasli pre nas miminko?Mal niekto taku skusenost?

lubka1709
1. aug 2011

Vie mi niekto poradit ako to chodi na UPSVAR na priprave prideme tam a co?Otazky dava psycholog ami odpovedame?Alebo daju mne otazku odpoviem a potom manzelovi inu otazku a odpovie?Musi pohotovo reagovat na otazky alebo ako to chodi?

lamps
1. aug 2011

@lubka1709 ahoj, z mojej skúsenosti to funguje tak, že na každom stretnutí sa rozoberá nejaká téma formou rozhovoru a potom sú sedenia, na ktorých sa robia testy, ktoré s nami na ďalšom stretnutí psychologička rozoberala Hlavne treba byť sama sebou a na nič sa nehrať. Nie je to nič hrozné, všetko čo sme na stretnutiach rozoberali boli veci z každodenného života a rodinných vzťahov

cicimotinka
1. aug 2011

@lamps Teba poznám z tortičiek, aj Ty máš ado detičky? teda ak sa môžem spýtať... 🙂

lubka1709
1. aug 2011

Vie mi niekto poradit ci je v Bardejove nieaka nadacia kdesa robia pripravy o osvojeni dietata?

lubka1709
1. aug 2011

@cicimotinka zatial nie ale si to vybavujeme

lamps
1. aug 2011

@cicimotinka áno chodím aj na tortičky, teraz som náhodou našla toto fórum. Áno máme jedno dievčatko tretie v poradí adoptované.

cicimotinka
1. aug 2011

@lamps ja na tomto fóre "bývam"... my máme len adoptovaného chlapčeka... 😎

lamps
1. aug 2011

@cicimotinka my máme len adoptované dievčatko. Je to taká naša výchrica a riadna 😅

lamps
1. aug 2011

@123fricka ak môžem poradiť všetkým, ktoré sa chystáte adoptovať si dieťatko, neriešte to, čo povedia alebo si pomyslia ľudia vo vašom okolí. To nech vás netrápi. Je to vaše rozhodnutie mať dieťatko takouto cestou a okoliu neostáva nič iné len to rešpektovať. Vy nemusíte nikomu nič vysvetľovať a zdôvodňovať - iba sebe a jeden druhému. Z reakcií ľudí budete vidieť s kým máte tú česť. Nech sa vám všetkým darí.

dioliana1
1. aug 2011

@lubka1709 sme krajanky 😀

lubka1709
1. aug 2011

@dioliana1 To fakt?sS kadial si ti ked mozem vediet?

dioliana1
1. aug 2011

Lipany

lubka1709
2. aug 2011

Tak to sme krajanky.A ti mas adoptovane alebo este len cakate?

lubka1709
2. aug 2011

@sofokleska daju aj jednotlivcovi to je pravda len je to troska zlozitejsie pravdu povediac co citam a ja informujem tak prijem az tak neriesia ale davaju dôraz na vzťahy v rodine a socialne pomery.

sofokleska
2. aug 2011

@lubka1709 hej, ale potom predpokladam že ten jednotlivec musi byť aj zamestnaní a mať zmluvu na neurčito.či?

natia
2. aug 2011

@sofokleska dokladuje sa príjem za posledných 12 mesiacov a teda očakáva sa, že ak ten človek nie je zamestnaný, tak je určite aspoň hmotne zabezpečený...

lubka1709
2. aug 2011

@sofokleska to je samozrejme ze musi byt zamestnaní ja mam dobu urcitu zmluvu u nas v parci to tak davaju aby potom sme neziadali odstupne tak po roku nam prwedlzuju zmluvy

sofokleska
2. aug 2011

@lubka1709 mna pred dvoma mesiacmi vyhodili po 6rokoch.teraz je tazke sa aj zamestnat,no neviem...ako co bude☹

dioliana1
2. aug 2011

@sofokleska Ked pojdeš na MD tak je to jedno, len aby si mala stály príjem...hoc podpora...

lubka1709
2. aug 2011

@sofokleska to ti verim ze je to tazke najst pracu aj u nas je to tazke ja som bola SZCO a musela som to 4rokoch ukoncit lebo to euro nas polozilo potom som bola skoro 2roky doma medzitym operacia necakana mala som mimomaternicove tehotenstvo a po marodke som si nahodou nasla pracu na 4hodiny ako upratovacka tak som rada ze aku taku pracu mam

lubka1709
2. aug 2011

@lucy125 ziadost sa nepise zajdi na UPSVAR vo vasom meste a tam ti daju papiere co mate vyplnit s manzelom tak sa dozvies viac

lubka1709
2. aug 2011

Vie mi niekto poradi?Zaujima ma ze ci mozeme dietatu zmenit meno nie len prezvisko,ked budeme mat osvojene.Kedy sa moze zmenit meno?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre