Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123fricka
4. aug 2011

@dioliana1 vies mi sa tak strasne tesime uz aby to bolo ale eeste kedy to bude 🙂 kolko myslis 100 ludi cakania ?

dioliana1
4. aug 2011

@123fricka neviem kolko vo vašom kraji, ale v našom som 150 ta a čakanie asi 4 roky

123fricka
4. aug 2011

@dioliana1 kolko??? 😲 😲 kokss skoro mi vyrazilo dych no dobre dlho ! ja som pocula ze rok cakania u nas . jedna baba pisala ze 120 sa posunie za rok teda ona to tak mala ... koks no to si niekde s vychodu asi ze _? 😖 😖 drblo by ma sorry ale je to tak

dioliana1
4. aug 2011

@123fricka u nás za rok iba 30 sa posunie, je vela na biele dieťa, ja mám aj na romske a budem hladať v spisoch (teda hladám)... 😉

123fricka
4. aug 2011

@dioliana1 tak ked u vas na vychode 30 u nas sa 70 moze ze ? kto hlada najdeee

dioliana1
4. aug 2011

neviem, záleží od požiadaviek , na biele sa čaká dlho

123fricka
4. aug 2011

@dioliana1 mi cakame na biele.. kazdy ze dlhooo ,jedna mi povie 3roky urcite druha ze 2pocitaj tolko ano !!!
a tretia mi pise ,ze nepocuvaj nikoho za rok mass

magimary
4. aug 2011

@123fricka moc sa pýtaš...potom sa divíš, že každý ti povie iné 😉
toto rieš až keď bude čas, teraz ste ešte ani len nezačali (prípravu)...
a trochu kontrola emócií (a vyjadrovania) by tiež nezaškodila 😉

dioliana1
4. aug 2011

@123fricka to sa nedá presne povedať, ani tety na UP to presne nevedia....nikto ti nezaručí že kolko presne, treba mať trpezlivosť u nás v kraji jedni majú také tvrdé požiadavky, že čakajú už 13 rokov 😎

suezana
4. aug 2011

@123fricka aj ja som verila, že do roka to bude 😀 😀 😀 😀 lebo kamoška od nás čakala presne rok....ale žiaľ, niečo sa stalo a detičky sa nerodia (pre nás 😉 ) teraz čakám rok a pol.

123fricka
4. aug 2011

@magimary ja si myslim ze sa vyjadrujem dobre.a odkila vies ze sme ju nezacalia co ked ti poviem ,ze uz sme ju zacali? 😉

123fricka
4. aug 2011

@dioliana1 tak to potom chcu zlate babo s mierami ked cakaju 13 rokov

suezana
4. aug 2011

no tie chyby 😅 😅 😅 tým sa vždy prezradí 😅 čo tak oprášiť slovenský jazyk? 😎

123fricka
4. aug 2011

@suezana no ved prave nitra sa zasekla a u nas to ide celkom dobre.....vela deti islo 200bielych tento rok

magimary
4. aug 2011

@123fricka slová ako "drb.e" sa tu doteraz nevyskytovali...
rozhodne k slovníku "dobrých vyjadrení" nepatria (!)
btw., sama si písala, že včera len boli u vás "tety" z úradu, takže, ak ste začali (prípravu), tak asi práve pred 5 minútami 😉 ...
tak, či onak-pýtaš sa dookola to isté aj tu verejne aj v mnohých IPčkách, ktoré každému vypisuješ a potom sa znova opýtaš to isté, nediv sa, že máš také rôznorodé informácie (okrem iného 😝 ) 😉

a, napokon, pozor aj nedočkavosť vás môže zviesť z cesty k dieťaťu... 😉

@suezana, skúsim ju preťuknúť? 😉
inak, teraz mám normálne pocit,l že aj tu vystupuje pod dvomi nickmi 😅 😝 😀

maznacik007
4. aug 2011

@123fricka pokial viem aj trnava ako kraj na tom je slabo co sa tyka poradovnika... najlepsie je na tom BA kraj ... tu sa da povedat ze tak rok a kusok ... v ramci poziadaviek biele dieta do pol roka.. hoci ako uz pisali baby tak momentalne je nariadenie ze sa caka na osvojitelnost dietata a uz nechcu ist cestou ze dieta ide priamo z porodnice k osvojitelom... mali prosto viacero pripadov kedy muselo byt dieta vratene a tak to spravili tak... ako vedia to vyriesit vcelku promptne tu osvojitelnost ale uz to nie je tak ze ide k osvojitelom 5 -6 dnove babo... ako to bolo dva roky dozadu uplne v pohode..
trnava pokial viem tak stoji co sa tyka tychto poziadaviek biele dieta do pol roka.. ale nie je to take ako niektore ine kraje...
a ako akych dvesto deti slo tento rok? myslim malych bielych deti do osvojenia tak to su hadam cisla za cele slovensko...
ziadny UP nevie dopredu garantovat nic... pravdou ale je ze klesa pocet deti do 6 rokov co idu do NRS a do domovov a zasa stupa pocet deti nad 10 rokov...

maznacik007
4. aug 2011

@magimary ano prosim ta popros adminov nech sa na to pozru...

magimary
4. aug 2011

@maznacik007 už sa stalo 😉 😎
keď sa dozviem výsledok, dám vedieť 😉 😅

123fricka
4. aug 2011

@magimary ja? prosim pod akimi dvoma o com pises?vysvetlis mi ake dva nicky?
akoze ti poviem ze nehraj sa tu na velitela a ked mienis taketo veci pisat tak mi radcej ani nepis!!

123fricka
4. aug 2011

skontroluj a zistis som cista 🙂 ziadne dva nicky pisem tu pod svojim menom a nie pod inym ,ale to je jedno nie ? a ako vies ze si pisem interne? pisem si s troma babami o adopcii a to je vsetko

magimary
4. aug 2011

@123fricka tak chceš odpoveď, alebo ti radšej nemám písať 😅 😀 😀 😀

maznacik007
4. aug 2011

inac kocky nechapem... tak som sa nejako trapila kvoli dankovi ze co dokaze a tak... a teraz zrazu akobyho osvietlo tak vkuse mele rozprava, hra sa s hrackami akurat si ich poukladal auticka a vari im v kuchynke... pocujem ze pizu budu mat... aj na nocnicek sa povacsinou vypyta... dnes len jedna nehoda.. no nechapem... ako zivy je to ano... ked niekam prideme tak casto pocujem ze no myslela som si ze moja je ziva ale ked vidim tvojho..
ma novu frajerku.... Elinu Chanelku... uplne jak z telenovely su.... Chanel ma krasne kucery aj jemu sa kuceravia... a spolu sa pusinkovali v kukurici... zlati boli...

123fricka
4. aug 2011

@maznacik007 pocuj kamartakin otec je zastupca riaditelky v trnave takze si myslim ze viem o com somsa bola informovat u nho kedze povedal ze za rok tt dalo prec200deti tak dalo..
a pokial vieme 150sa posunula za rok uz to tu bolo pisane

123fricka
4. aug 2011

@magimary pytam sa tak isto ako ine zeny! co potrebujem ked sa pytam chcem poradit.a nie aby si mi pisala ze pod dvoma nikmy ci co ani sice neviem co tym myslis ale kazdopadne naznacujes ze som tu pod dvoma nickymi-menani. neviem naco by som to robila ale mne je jedno mysli si co chces.zrazu sa zjavis ty a budes ma tu upodozrievat, uz som pocula suezana mi pisala ze ste tu mali jednu babu co robila zle a to zato teraz budes kazdu upodozrievat ? neni toto verejna stranka?

magimary
4. aug 2011

@123fricka a kto vraví, že myslím teba? 😅
THZ
😉

maznacik007
4. aug 2011

@123fricka ako nechcem sa hadat ale v roku 2010 bolo na celom slovensku zverenych do predosvojitelskej starostlivosti 297 deti.. na celom SVK

najviac deti je zverenych do NOS co je v podstate do starostlivosti blizkych pribuznych... co je v sucastnosti najviac preferovana forma.. a celkovo sa praca s ohrozenymi rodinami momentalne zameriava na sanaciu povodnej rodiny resp. na starostlivost pribuznych...

neviem ci ma vobec zmysel toto tu riesit asi ani nie... 😅

123fricka
4. aug 2011

@magimary teraz si mi pisala kukni sa ze myslis zle vyjadrovanie . dr...ee? nie? ze som to napisala no co vyslovim to niekedy ked sa zacudujem!!a si pisala ze mam dva nicky tak si zisti ja nemam co skryvat !ziadne dva niesu

123fricka
4. aug 2011

@maznacik007 nie nema pisem to co mi povedal verila som mu teda verim lebo je tam vyssi a mi do toho nevidime kedze tam nepracujeme 😖 😖

maznacik007
4. aug 2011

@magimary
@dioliana1
ale inak by to bolo krasne keby bolo v kazdom kraji do predosvojitelskej alebo do pestunskej rocne danych 200 deti ... a mame 8 krajov.... tak to by sme do 5 rokov takmer nepotrebovali detske domovy 😵 aj ked teda podla mna je to utopia najma z pohladu vekovej skladby deti a najma z pohladu poziadaviek ziadatelov

u nas co sa robila priprava napr. takmer uplne odmietaju romske deti ... do osvojenia ... a pestunstvo je velmi zriedkave..

magimary
4. aug 2011

júúúúj, 200ka.... 😨 😵 😵 😵 😵
tak to už heeeeeej!!!! 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre