Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
20. sep 2011

@mysiak001 aku máte požiadavku?

vesticka
20. sep 2011

@mysiak001 no aj nam tak povedali. Kam ste chodili na pripravu? My na UPSVAR na Furči.

157misicka
22. sep 2011

ahojte, neviem ci to sem patri...no neviem kde ziskat info a tu je kopa milych ludi...mam uz snyceka tak preto viem o tejto stranke.....

Mam 21 rokov a 2 bratov...su adoptvany, kazdy zvlast no chcela by som ich najst...uz som sa informovala na socialke a povedali ze je to mozne..ze kontaktuju adoptivnych rodicov..a oni musia dat suhlas...nemozem im tym ublizit??ja ani netusim ci vedia o tom ze su adoptovany albo nie..co ak spravim chybu ak sa ohlasim????prosim o kazdu radu..som ludom co si ich adoptovali velmi vadcna a rada by som sa spoznala aj s nimi..nechcem im ich vziat..len tuzim spoznat mojich bratov

karkana
22. sep 2011

@157misicka čo keby si skúsila do Pošty pre teba? tam sú také príbehy,skus napísať do telky

dioliana1
22. sep 2011

@157misicka Pošta pre teba vie nájsť... 😉

157misicka
22. sep 2011

@karkana
ide o to ze ja ich mozem normalne najst na to mam pravo, som volala so socialnou pracovnickou...ze oni by kontaktovali rodicov adoptivnych a bolo by na nich ci by suhlasili..zaujimaju ma vsak vase nazory ako ludi ktori su alebo chu byt adoptivnymi rodicmi ci by ste s tym mali problem???moji bratia maju 9 a 16 rokov..starsi so mnou byval do jeho 3 rockov a mladsi bol v domove uz od narodenia...

157misicka
22. sep 2011

@dioliana1

to vie ale da sa to aj cez upsvar ...len treba suhlas adoptivnych rodicov

157misicka
22. sep 2011

@dioliana1
ide o to ze ja ich mozem normalne najst na to mam pravo, som volala so socialnou pracovnickou...ze oni by kontaktovali rodicov adoptivnych a bolo by na nich ci by suhlasili..zaujimaju ma vsak vase nazory ako ludi ktori su alebo chu byt adoptivnymi rodicmi ci by ste s tym mali problem???moji bratia maju 9 a 16 rokov..starsi so mnou byval do jeho 3 rockov a mladsi bol v domove uz od narodenia...

yukki
22. sep 2011

@157misicka kľudne ich hľadaj. Veľa zdaru.

157misicka
22. sep 2011

@yukki
dakujem za povzbudenie

cicimotinka
22. sep 2011

@157misicka my sme si adoptovali rómskeho chlapčeka, vieme, že má 6 súrodencov po detských domovoch...ak by sa raz rozhodol, že ich chce spoznať, nenarobíme nič... a myslím, že by som mu to aj dovolila a pomohla mu ich nájsť, nakoľko zakázané veci majú zvyčajne tú správnu "príchuť" a sú lákavejšie ako veci povolené... ja na Tvojom mieste by som to skúsila asi listom, ktorý by úradníci doručili adoptívnym rodičom a napísala by som tam niečo o sebe, kto som, ako žijem, pridala pár fotiek rodinky a domova, aby videli, že sa naozaj snažím a nechcem nič zlé... a aj to, prečo hľadám bratov, že by som sa s nimi chcela stretávať, spoznať ich, ich záujmy... proste byť s nimi v nejakom kontakte, aby videli svojho synovčeka a pod... proste taký milý ľudský list... právo na to máš, len ak bude mať úradník zlý deň a nakuká adoptívnym rodičom sprostosti, aby mal menej práce, môže to skončiť všelijako... budem Ti držať palce... 😉

natia
23. sep 2011

@cicimotinka úplne s tebou súhlasím...konieckoncov ako vždy 😉
@157misicka ten list je dobrá cesta...ja by som určite uvítala, keby moje dieťa jedného dňa hľadali jeho sestry...už či tak či tak... určite do toho choď, neváhaj!

cicimotinka
23. sep 2011

@natia no vidíš, ako ja "múdro" píšem 😀 😀 😀 hneď musíš súhlasiť... asi sme naladené na rovnakú vlnu... ale vážne, nebola si v pondelok s malým u MUDr. Meňhertovej? Neviem prečo, ale mala som taký divný pocit... vyšla "biela" mamina s "tmavým" chlapčekom... a nejako mi tá situácia udrela, medzi oči... 😀

natia
23. sep 2011

@cicimotinka čožeeee? jasné, že bola!!! lenže my sme si vôbec nevšímali ostatných už, lebo sme tam tvrdli hodinu a pol v čakárni... mňa porazí... joj, ale on je fakt tmavý? lebo mne sa taký bledý furt vidí ...

cicimotinka
23. sep 2011

@natia jupííí, radar nezlyhal... aj my sme tam strašne dlho čakali... a nie je tmavý...len sa k tebe "akosi nehodil" a druhá vec, všimol si Šaniho, čo bežne deti nerobia, ale "svoji" sa spoznali... aj Šani sa potom pýtal, "kde je bábo chlapček" ... tak som sa len tak zamyslela, že na koho sa mi podobáš, kedysi si tu mala foto a ja mám pamäť na tváre... 😎 😀 😀 no skrátka som maskovaný detektív oriešok

natia
23. sep 2011

@cicimotinka super intuícia...len to, že sa akosi nehodí ku mne nejako nie je v súlade s názorom iných, ktorí mi nechcú veriť, že nie je bio ... vraj tie oči máme rovnaké 😎

cicimotinka
23. sep 2011

@natia jáj, ale tak to som nemala možnosť až tak porovnávať... z očí do očí sme si nekukali... ja som len o mojich pocitoch v tej situácii písala... 😅

natia
23. sep 2011

@cicimotinka no každopádne je to prosím ťa už trápne... v jednom meste, z jednej ulici a furt sa kdesi len zahliadneme... už by sme to mali spečatiť kávou 😉 😀

157misicka
23. sep 2011

@cicimotinka

dakujem ze odpoved..dnes som bola na urade a list sa zatial pisat pisat neda..aj ked to bo lsuper napad...bolo by to take osobnejsie...spisali sme len taku zapisnicu su tam udaje o mne, ze mam rodinku a chcem ich spoznat ak budu rodicia suhlasit..tak som zvedava ako zareaguju..maju tam kontakt aj na mna aj na socialku..tak dufam ze sa ozvu a budu take ochotny ako by ste boli vy 😉

cicimotinka
23. sep 2011

@157misicka veď toto je to... samé zápisnice a úradné postupy (tam sa nezistí ani povaha, ani úmysel...nič, strohé údaje a ostatné si každý domýšľa podľa nálady)... a kde sa stratila ľudskosť?... budem Ti strašne držať palce, aby sa Ti nielen ozvali, ale aj súhlasili so stretnutím... 😉

cicimotinka
23. sep 2011

@natia veru je... mali by sme dačo dohodnúť... veď dohodneme... 😀 ja som v podstate doma, neviem ako Ty... takže ipni ako máš...

natia
23. sep 2011

@157misicka
@cicimotinka
ja dúfam, že každý normálny človek pochopí, že pre ľudí je dôležité poznať svoje korene...vedieť odkiaľ som vzišiel a kto odtiaľ vzišiel so mnou... tak snáď sú normálni a nebudú robiť problémy...ja si teda neviem predstaviť dôvod, re ktorý by mali...iba ak ten, že je adopcia utajená...ale verím, že to nebude ten prípad... a úrady majú s ľudskosťou pramálo spoločné...žial...

no my sme tiež teraz doma, ale to len preto, že sme chorí... v pondelok na kontrolu, tak potom podľa toho...ale až tak navečer okolo 5 by to bolo pre nás reálne a pre vás myslím tiež si tak spomínala... tak voľaktorý deň budúci týždeň...

mysiak001
23. sep 2011

@karkana
ako som písal vyššie mame ze 0-1 roka biele.
@vesticka
Miesto pod slnkom, p. Litavska

a este cakame na zaverecnu spravu 🙂

157misicka
23. sep 2011

@cicimotinka

velmi pekne dakujem aj ja dufam a velmi..ja predsa nemozem zato akych mam rodicov a velmi chchem vediet ako sa dari bratom ..aspon tomu starsiemu...ved on mozno aj vie ze je adoptovany..brali si ho ked mal pomaly 7 rokov...

157misicka
23. sep 2011

@natia

akoze utajena adopcia???

natia
23. sep 2011

@157misicka no že to pred tvojimi bratmi taja...že im nepovedali, že sú adoptovaní... tak potom je jasné, že nebudú chcieť, aby si ich kontaktovala... ale tak 7 ročný to určite vie... a nebrali ich spolu ako súrodeneckú dvojicu? nie sú u tých istých ľudí?

157misicka
23. sep 2011

tp neviem, myslim ze nie...ten starsi bol v domove od 3 rockov. v ba a mladsi v tt od narodenia....ale nahoda je ze si starsieho adoptovali presne v tom roku ked sa ten mladsi narodil ..

si aj myslim ze by to mohol starsi vediet potom sa urcite hodilo keby sme sa spoznali..no a mladsi to neviem tak to aj ja premyslam ci by bolo vhodne

natia
23. sep 2011

@157misicka koľko majú teraz rokov?

157misicka
23. sep 2011

16 a 9

157misicka
23. sep 2011

@natia 16 a 9 rokov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre