Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

pelikan8
5. okt 2011

Ahojte!Neviete náhodou ze teraz ako ide trnavský kraj?Dakujem!

lubka1709
6. okt 2011

Ahojte babenky.Neviete aký je poradovník na osvojenie v Prešovskom kraji?Ďakujem

123sabrina
6. okt 2011

@pelikan8 ahoj ja cakma na zaradenie do zz odkedy ste zaradeni kolko cislo ste bolia kolko ste teraz ake mate poz

lenkove
6. okt 2011

@123sabrina
preco ta zaujimaju len cisla? 🤐
Ja napriklad netusim na ktorom sme boli mieste, ani na ktorom sme teraz a ani ma to nezaujima... Bud si pockam par rokov kym mi zavolaju, alebo si pozriem zoznamy neumiestnenych volnych deticiek (ano, aj romskych, ci starsich, chorlavejsich)...
Babulky, najmenej sa na bieleho novorodenca caka v BA kraji, takze pistacia dlho cakat nebude 😵 Velmi drzim palceky, nech to ide rychlo a hladko!!!!

karkana
6. okt 2011

@lenkove buduci týžden končíme sedenia, a som sa pýtala,či by nám ukázali volné detičky,ak by sme mali zaujem,ale že nemáme právo na také veci,len ked nám zavolaju,tak ja neviem, asi ako kde

cicimotinka
6. okt 2011

@karkana dobre som pochopila, že vám tie zoznamy neukážu? to je čo za blbosť...my keď sme boli zapísaní do zoznamu žiadateľov a všetko malo právoplatnosť (15.12.), tak sme si hneď vybrali (28.12.) a to sme boli vyše 100-vky v poradí... 😒

cicimotinka
6. okt 2011

@natia @dadenka1 piatok je už zajtra... kedy a kde??? ja cca 16,00 - 16,30 (podľa miesta) 😎

karkana
6. okt 2011

@cicimotinka ano dobre,už minule som sa to pýtala,mame čakať kedy sa ozvu,že to je ako keby sme chceli predbehnuť čakatelov pred nami ,ak by sme chceli zoznam vidieť

yukki
6. okt 2011

@karkana ja som mohla nahliadnuť do fasciklov detí voľných na adopciu tiež hneď po zapísaní do zoznamu, ono ich zas nebolo tak veľa napriek tomu, že som mala dosť voľné hranice (0-4 roky, nie s ťažkým postihom, na pohlaví a etniku nezáleží...)...a vôbec tam neboli detičky do roka...tuším ani do roka apol...ani teda rómske také malé bez postihnutia voľné k ado...(ty máš tuším polo, však...)...veď skoč do neziskovky, keď budeš mať v ruke papier o zaradení do zoznamu...veď len tak, možno Vám nejaké bábo padne do oka...do srdiečka... 😉

cicimotinka
6. okt 2011

@karkana my sme nechceli biele novorodeniatko, takže sme kukali katalógy...to sú deti, čo sú voľné, takže sme nikoho nepredbiehali, každý si to mohol kuknúť... a súhlasím s @yukki boli tam deti od cca pol roka do cca 1,5 roka (sme mali takú požiadavku) asi len 4 na celom Slovensku...

dadenka1
6. okt 2011

@cicimotinka Ja som nachystaná.. Od 16hod som voľná...

cicimotinka
6. okt 2011

@dadenka1 budeš autom? prídeš do Južanky? Keby som mala dôjsť do mesta na 16,00 ,musím krpca budiť... ☹

dadenka1
6. okt 2011

@cicimotinka auto mi berie mm, ide na hokej.. Prídem buď busom alebo na skútri (podľa počasia).. Počkajme ešte čo napíše @natia Krpca nebuď.. veď sa neponáhľame.. Idem spať.. Ráno kuknem na koňa a dohodneme sa

cicimotinka
6. okt 2011

@dadenka1 ok, tak sa stretneme v Južane...keby im tá predpoveď nevyšla, kúsok je ihrisko...keby im to nedajbože vyšlo, tak je tam Neposedko... tel. na Teba mám, tak keby dačo... vieme dať vedieť... 😉 žeby ježo drichmal zimným spánkom... 😀 😀 😀

157misicka
7. okt 2011

@cicimotinka

Tak navsteva bola super..sice maly Luky bol taky zmeteny, aj sa hanbil no uplne ho chapem ..ja som dospela a tiez som to cele tak zvlastne znasala...ale musim povedat , ze je z neho krasny chlapcek, taky malicky, chuducky ako som bola aj ja..a rodicov ma fakt uzasnych, milych ludi...teraz sme dohodnuty ze buduci vikend dojdu oni k nam...dufam ze to bude Luky dobre znasat cele...musim zavolat jeho mamine ze ako to zobral potom ked boli uz oni sami....teraz najhorsie ze neviem ako casto sa mu ozyvat lebo ja by som mu najradsej volala kazdy den... 😉

dadenka1
7. okt 2011

@cicimotinka @natia dievčence vonku leje, Neposedko bude v paitok popoludní narvaný praskať vo švíkoch 😠 Ja som bez auta, bude sa mi zle busom z Juhu do Stankoviec ísť... Nenecháme to na budúci týždeň?

cicimotinka
7. okt 2011

@dadenka1 akurát som Ti to chcela napísať... ja som totiž zistila, že kočiar je u našich v Bytči a pršiplášť na Orave... 😀 😀 😀

dadenka1
7. okt 2011

@cicimotinka ok tak inokedy...

cicimotinka
7. okt 2011

@dadenka1 jasne, budeme sa tešiť... 😉

natia
7. okt 2011

@cicimotinka
@dadenka1 ja som nestíhala sem ísť, ale som si veru myslela, že to zrušíte...nám počko nevadí, ale čo už...fakt je, že bude zrejme plno...tak znova odsúvame 🙂

@157misicka waaaaaaaaaaaaaau, gratulujem, teším sa, že to vyšlo a že si našla aspoň jedného...verím, že druhý sa tiež nájde...ono teraz je to nové, tak ťa to láka každý deň volať, ale po čase to už bude normálne a budete sa vidieť raz za mesiac alebo za dva týždne ako aj iní súrodenci, čo spolu nežijú 😉 držím palce, nech to takto úspešne pokračuje... a majú aj iné deti?

157misicka
7. okt 2011

@natia

jeej no dakujem 🙂 tiez sa velmi tesim akurat som s nim volala..sice som chcela hovorit s jeho maminou..ze ako to on zobral cele..no zdvihol mi to Luky..znel veselo..aj darcek co sme mu kupili sa mu paci hovoril ze sa s autickom hral a spravil mu uz aj garaz...tak mylsim ze je rad... rodicia maju iba jeho, tiez dlho cakali na babenko a je vidno ze ho velmi lubia..a su to dobri ludia

marketka1
8. okt 2011

Ahojte chcem sa opýtať má niekto ešte záujem o knihu PREČO MÁM DVOJE NARODENINY?

karkana
8. okt 2011

@marketka1 ak sa nam podarí,určite bude mať len jedny narodky, no ja si myslím,že už len tá kniha líši deti na adoptované a biologické,čo neni správne,aj nám hovorili či si ju nechceme prečítať,určite nie,narodky má mať dieťa jedny a ten den ked ide do rodiny sa môže pripomenúť aj bez toho názvu

mysiak001
8. okt 2011

@lubinka13

V pondelok to bude mesiac co sme pripravu ukoncili :( a este stale nemame spravu asi tam budeme volat.

tortelinka
8. okt 2011

@mysiak001 asi je lepsie zavolat..

marketka1
8. okt 2011

@karkana ja som sa nepýtala na názor, že čosi myslíte o dvoch narodeninách, ale o to či má ešte niekto záujem o tú knihu a nakoniec každý rodič nech uzná sám čo je pre jeho dieťa najlepšie. 😉

marketka1
8. okt 2011

@mysiak001 pod koho patríš na kraji?

luttka
8. okt 2011

@marketka1 ahoj, ja by som mala zaujem o tu knihu, nikde ju neviem zohnat, ak by sa dalo bola by som rada.

mysiak001
9. okt 2011

@marketka1 pani Datelinkova, ale spravu maju napisat z miesta pod slnkom. Pokial by si vedela tu knihu zohnat manzelka vravi ze bereme nikto ju nidke nema 🙂.

cicimotinka
10. okt 2011

@karkana Ja mám tú knihu doma a je naozaj milá a myslím, že by si ju adoptívni rodičia mali prečítať povinne... nie je tam podstata to, že treba oslavovať a dávať drahé dary, ale to, ako dieťaťu povedať, že je adoptované... a my "druhé - srdiečkové narodeniny" budeme oslavovať... ja chcem, aby vedel, že je ado, že k nám prišiel odniekadiaľ... myslím, že je správne, aby to vedel... je to jeho minulosť, jeho podstata, že sa narodil niekde inde a niekomu inému... ja viem, že kým je maličký a mnohému nerozumie, je to všetko fajn, ale... predstav si situáciu, že bude mať 12-13 rokov, bude s ním mlátiť puberta a u lekára sa ma spýtajú, máte v rodine nejaké dedičné ochorenia a bla bla bla (teraz sa na tom veľa vecí zakladá) a ja poviem, viete my máme, ale jeho sa to netýka, on nie je moje bio dieťa?... koniec... verím tomu, že celých 12 rokov padne... a budeme začínať na nule a to len kvôli tomu, že nevedel o sebe podstatnú informáciu... (a neverím, že pomôže, že budeme mať dobrý vzťah, proste podraz je podraz a bude to tak brať)
A tie druhé narodky - nerobíme to vo veľkom rodinnom štýle, týka sa to nás (zatiaľ) troch... urobila som tortu a zbaštili sme ju a bolo... a boli sme milo prekvapení, že aj babky si spomenuli, že je rok, čo majú vnúča a dostal dajaké tie drobnosti... naozaj je to o srdiečku a nie o materiálnych hodnotách...

možno aj @mysiak001 @marketka1

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre