Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
24. nov 2011

@karkana , ozaj slušné dievčatá, keď otehotneli ešte na základke 😀 zaujímavé, že 14ročná cigánka sa prespí (a iné menej slušné výrazy) a 14 ročnej bielej sa "pošťastilo" 😝

a k tomu, čo písala @zuzkanka117 , tie deti sú zdravé, len ich potenciál nie je asi moc vysoký, ale rozhodne v adoptívnej rodine budú prospievať lepšie, ako by prospievali u bio... otázka je, kde sú hranice ich prospievania a to sa zistí až počas školskej dochádzky ...

zuzkanka117
24. nov 2011

@cairka 😀 😀 😀 prečo to vždy pochopí len @cairka ... apropo ideš na klub ?? 😵

cairka
24. nov 2011

@zuzkanka117 , nejdeme, nevychádza nám to teraz. 😒 Vaneske v škôlke opravujú spálňu a začína trpieť vysokým spánkovým deficitom (od piatku nespala poobede, cez víkend som netušila, že nebudú v škôlke spať) , takže by to bolo viac trápenia ako zábavy 😅

karkana
24. nov 2011

@cairka zo slušnej rodiny som myslela,a aj dievčatá slušné,ano pošťastilo sa im , 😉 myslím tým počas tehotenstva nepili nedrogovali a tak,tak určite od takých adoptovať by som v pohode,

yukki
24. nov 2011

To je v slušnej rodine bežné, že ich maloleté deti - nie jedno dieťa, ale obe..bežne to....v 14...že sa im, hm, pošťastí? A tá slušná rodina si nechcela tie malé šťastíčka od svojich slušných dcér nechať? Slušná babka napríklad...ich mohla slušne vychovať...

yukki
24. nov 2011

A nechcem paušalizovať a zovšeobecňovať, ale veľmi veľa-jak to napísať....rómskych babiek vychováva svoje vnúčatá...akoby to v tej komunite bolo také kus normálne, že keď teda dcére sa ...hm...pošťastí? či prespí sa_? v 15tich, tak to dieťa vychováva stará matka (ktorá samosebou má viac skúseností a hlavne nie je ešte zas tak stará, to zas povedzme na rovinu).... Na Návraťáckom stretnutí v Levoči bolo takých babiek hneď zo 10, na prvom. Do Rožňavy tiež chodili zo dve....s vnučkami, a ako o nich rozprávali, aj srandu sme mali ale aj odkukať čo to sa dalo z ich postoja k tomu všetkému....

matax
24. nov 2011

@karkana to ti nevysvetlíme, ty máš skrátka iný pohlad na vec, na adopciu, nie úplne zlý ale iný. ty hladáš náhradu za dieťa, čo sa ti nedarí počať a my sme hladali tiež to a ešte aj pomocť dieťaťu... tak to vidim ja . drzim ti palce, ale daktore tvoje výroky su fakt na pováženie, ze ako to myslíš, ked hovoríš o romskych deťoch..

matax
24. nov 2011

@karkana aj cigáni su aj slusní, pozor, poznám ich veľa... takéto výroky a pod. som myslela... skryte..

matax
24. nov 2011

@yuki, @cairka, @zuzkanka117 suhlásim s vami 🙂 hádam sa na nás niekto neobori, ze bránime svoje cierne deti , deti cierne ako box, ci ako to bolo minule.... 😢

matax
24. nov 2011

niekomu ide o slusnost , niekomu o farbu, ci dokonca aj o odtieň pokožky- brr, no a slusným sa clovek nerodí, slusný sa stane výchovou

mysiak001
24. nov 2011

@cairka

Zas ale zato mozu len ludia co sa boja a maju predsudky EPI je proste taka aka je. A kedze ludia si ju mylia s mentalnym zaostavanim tak je to tak ako je. Presne koli nevsimavosti som skusal s byvalovou manzelkinou lekarkou presadit namiesto preukazou EPI ktore postihnuty clovek vacsinou nema, obycajny naramok ktory sa pouziva inde v europe. Inak zaujimave je ze ked ma clovek epi zachvat tak musia prestat vsetky oficialne udalosti ci uz prijatie prezidentom alebo omsa a podobne. Ale uz dost lebo vazne odbocujem od temy.

@zuzkanka117

je mi luto priatela

matax
24. nov 2011

@mysiak001 ten náramok by bol super, ked som sa pýtala kamošiek zo záchranky, ze kde hladajú udaje o zdr. stave, tak povedali, ze hladaju az neskor, ked napichnu/ zaistia zilu, teda v prvom rade sa ide na ruku... no a az ked su zaistene živ. funkcie a žila na podanie liekov, potom sa hľadá preukaz poistenca a ine doklady ..takže náramky pre rôzne chorých by boli naj:D ..a nozaj mimo tému:DD prajem zdravie

cairka
24. nov 2011

@mysiak001 , áno, tie náramky by boli super, si ma práve inšpiroval, keď mi dieťa začne niekde chodiť samé, tak kúpim taký ten, čo sa dáva deťom pre prípad, že sa stratia, a tam to niekde napíšeme 🙂 A epiklub aj zivotsepilepsiou mám skuknuté, takže tieto informácie mám tiež. Nič to nemení na veci, že dar si predstavujem ináč 😅 Ale to je len uhol pohľadu, chápem, že ty to môžeš vidieť ináč 😉 a asi sme fakt mimo tému 😝

raza
24. nov 2011

ahojte, tak my už máme odoslané papiere, teraz čakáme kedy dôjdu ďaľšie a ideme vybavovať psychologičku 🙂
chcela som sa len spýtať, ako to bolo u vás. nám pani povedala, že sa môže stať, že aj keď dostaneme novorodenca, môže sa stať, že materskú dostanem až po deviatich mesiacoch. nestáva sa to vraj často, ale sem tam hej 😒 ak ste sa s taký niečim stretli, napíšte, prosím.

mysiak001
24. nov 2011

No nam to povedala tiez ale este sme len v poradovniku tak nech sa ozvu skusenejsie🙂. A drzim palce nech priprava prebehne hladko ako prebehla nam

raza
24. nov 2011

@mysiak001 trochu sa tej prípravy bojím, so psycologičiek mám taký divný pocit, hlavne muž má z nej strach, ale trochu sa j teším. inak je to trochu sprosté, aby ľudia, ktorí chcú takto pomôcť dieťatku, boli ochudobnení aj o to, čo im právom patrí..

mysiak001
24. nov 2011

@raza
nemajte strach ja tiez psycho nemusim ale toto sa mi pacilo az na ten strom ale inak pohoda. A v podstate prejde kazdy normalny clovek a asi aj nenormalny ked som presiel ja 🙂. Porozpravali sme sa preco chceme ako a kedy sme sa rozhodli prijat adoptovane dieta. Mali sme osobnostne testy. Celu pripravu sme robili v skupine troch parov a asi sme mali aj stastie lebo dobre vychadzame s nimi a uzili sme si kopec srandy.

matax
24. nov 2011

@raza ahoj, matersku dostanes max do veku dietatka 3 roky , potom rodicak max do veku 6 rokov dietata. No a doba poskytovania prispevku je : teraz materská 28 týťdnov a rodicák do zvysných troch rokov OD PRAVOPLATNOSTI rozsudku o zvereni. takze zálezi, kedy bude právoplatný rozsudok... Plati to aj pri predbeznom opatreni sudu, ten sa vydáva práve preto,aby dieta slo skor do rodiny, len niektore sudy v tom maju stále akesi zmatky... ak ti bud edakedy treba pisat na sud návrh n apredbetzne opatrenie sudu, bud ti pomoizu zo socialneho uradua, alebo aj tu. mne pomohli tu:D no a vzor predbezka od naty bláhovej mám aj kdesi ulozený.. drzim palce

raza
24. nov 2011

@matax veľmi pekne ďakujem 😉

matax
24. nov 2011

niet za co, musis mat sudne rozhodnutie( bud predbezko alebo o zvereni) a rodný list dietata a potom mozes ist na soc. poistovnu, kde ti daju ziadost pre zamestnávatela, to vsetko sa dolozi a mozes poberat matersku, potom plynule rodicák , no a pani ti mozno hopvorila o tzv. hostovských pobytoch, kedy je dieta v rodine len so zvolenim ded, vtedy je nárok len na diety a mozno dáke ine potreby dietata, no j eto individuálne pri roznych ded, nioektorý ded dá dieta hned po interakciách a suhlase upsvaru s podanim návrhu na sud..iný ded nedá dieta na hostovský ani pri velkej vzdialenosti rodicov od ded, alebo dieta daju a bez nároku na diety..ale to je asi jedno, hlavne,ked je dieta cim skor v rodine... ahoj

mata71
24. nov 2011

Dievčata,každy sa dočka svojho drobca,,,jedny bieleho iny tmaveho,,,,,,,každy si da požiadavky,alebo inym podnetom sa rozhodne ake dieta bude to jeho 😵 😵 😵 ,,,,ved nie kazdy biely si berie za manzelku romku,,alebo romka bieleho,,,,,rom romku,,,biely bielu,,,,je to ich volba,,,,alebo korejca,vietnamca,černocha .rusa,,,,,,,,,,každy ma svoje dovody,,,,ako kolvek sa rozhodneme nech len sme stastny mame drobcov a hotovo,,,,,,kazdeho slobodna volba.... 😵 😵,,kazdy to citi inak,,,nebudte k sebe stahovačne,,,,,,

misula4660
24. nov 2011

Babule prišla som sa Vám pochváliť, že od dnes sme si s našim drobčekom už navždy ,,súdený".... 🙂

mysiak001
24. nov 2011

@misula4660

zavist ma opantava 🙂 aj ked som chlap ;)

A BLAHOZELAM

karkana
24. nov 2011

@matax no my chceme dieťatko a samozrejme ešte pomôcť dieťatku presne ako ty, to je predsa normalne a ľúbiť ho,.,neuveríš ale moja kámoška zaroveň kolegyňa najlepšia je romka,ja nič proti,aj ;- jej som hovorila,že nechceme romske a úplne to chapala, 😉 a vás sa to dotkne nechapem ,každy nech má po čom túži pomaly budu romske deti viac ako biele ,aj mne je ľúto romskych chodobných detí , ked vidím ,kludne by som pomohla čím koľvek ale to je všetko

matax
24. nov 2011

@ja to beriem, kazdý ma volbu, ved na to tie poziadavky su, ale výroky typu:"nakoniec budu romske deti viac ako biele" ma nenechaju len si to precitat... @karkana ja mam tiez kolegynu romku, aj kamošky odchovankyne z ded, no a chápem aj dovody, preco romske deti niekto odmieta, zijeme na sk a tu su rasove predsudky skoro vsade:C Podľa mňa je skrátka dieťa ako dieťa a ked niekto vidi moc farebne to mi vadi. Chápem, ked sa niekto na to necíti, hlavne pre okolie, kde zije,,, Chápem, ked niekto nechce vychovávať dieťa ineho etnika. Nechápem, ked niekto stavia bielych nad iných...

mmacca
24. nov 2011

Jedna od nás si vzala Američana, žijú tam, u nich. Adoptovali si dieťa - Vietnamca. Vietnamec v Amerike hovoriaci po slovensky. 😀 😀 😀 Angličtina mu ešte nejde.

matax
24. nov 2011

@matax ten predchádz. prispevok, teda zaciatok bol pre @mata71 :DD

matax
24. nov 2011

a ešte k tým požiadavkám na dieťa..kazdý si vyberá, co zvládne, ked nezvládnem romske dieta preto, ze sám mám rasové predsudky, je dobre ked tu poziadavku napisem..ani pre dieta by nebolo vhodne zit v takej rodine.. nemyslím nezvládnut pre temperament alebo povahu deti, ale pre svoje vnimanie inakosti... tak ti drzim palce, nech más, @karkana, dieta aké chces... len tu je vela maminiek romskych deti a myslím, ze sa to nehodi, pisat sem o tom , ze romske deti budu pomaly nad biele...

yukki
24. nov 2011

...toto je rómske dievčatko, rómka po oboch rodičoch....

cairka
24. nov 2011

a toto je polorómka, po matke rómka, otec neuvedený, ale podľa matky nie róm 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre