Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
7. dec 2011

@lusterka Ahoj a kolko je tomu čo ste dali žiadost v TN my sme to tam boli zaniest 22.11 a zatial sa nikto neozval ani navšteva zo soc. ani ta psychologička lebo vraj ona sa ma ozvat ... jedine uradnička z obecneho spominala že im prišlo nejake tlačivo a že ho hned spetne odoslala po vyplneni a kontrola Vám po akom čase prišla až sa možem spytať ?

karkana
7. dec 2011

@lusterka to je jedno že je mlady,tam o nič nejde,pár testov a rozprávať sa budete,aspoň že už začnete ,to je hlavné,my sme sa s manželom vždy tešili na sedenia,dozviete sa zaujímavé veci 😉

lusterka
7. dec 2011

@mana85 co nam nic neprislo...to ja som pisala mail do TN, aby nam dala vediet, ci to vobec doslo..a to sme im to tam dali 24.10...a okrem toho mailu sa nam dodnes nikto neozval...a vraj najprv sa stretneme so socialnou pracovnickou a budeme spolupracovat so psychologom, takym mladuckym chalanom...asi vysiel prave z VS..xixi..takze este neprisiel nikto na kontrolu...ale uz mame terminy na pripravu, tak co uz...oni uz mali vianoce..im je to jedno, ako dlho to trva...juj..xixi

lusterka
7. dec 2011

@karkana tak to ano, ale je mi to take zvlastne, ze nas bude poucat o vychove dietata take ucho.xixi...a tak zvlastne dolezito komunikuje, ale tak zase co by sme nespravili pre nas sen...no nie?..xi

5katarina7
7. dec 2011

@lusterka aj naša psychologička bola mladá baba,ešte nám hovorila,že jej to pripadá divné nás poučovať o výchove,nakoľko my máme veľkú dcéru 🙂 Ale bola suprová,celkom príjemné stretnutia to boli,no keď mám povedať pravdu,tak tu od kočiek na fóre som sa oveľa viac dozvedela o adopcii a problémov čo môžu nastať ako od nej 😀

lusterka
7. dec 2011

@5katarina7 a presne to si myslim,ze tu na fore, alebo v klube, kde sa podobne rodiny stretavaju sa clovek viacej dozvie, ale tak administrativa musi byt

5katarina7
7. dec 2011

@lusterka no aj mne to pripadalo ako formalita,ale hovoria,že v úsmeve a v návrate to je o inom,tam je to na vyššej úrovni 🙂 Ja som rada,že to už máme za sebou a už len čakáme na to naše dieťatko,ja som dúfala,že na Vianoce už budeme štyria...no to nám nevyšlo 😒

lusterka
7. dec 2011

@5katarina7 a uz ste dlho v tom ich poradovniku?..od kedy mate po pripravach?..

vandijan
8. dec 2011

@123sabrina my sme žiadali hneď o predbežko, a aj o osvojenie, ako matax, a primár v pôrodnici bol taký úžasný, že mi ponúkol, že môžem s ním v pôrodnici aj ostať, ako normálka po pôrode, ja som však nemala doma nič nachystané, tak som doobeda zháňala výbavičku, kočík, postieľku a poobede som bola s ním, a o týždeň bolo bábo už doma, a teraz je s nami už navždy 🙂 😉 😎

dia6
8. dec 2011

@5katarina7 @lusterka Ja som robila prípravu v Úsmeve a tam to trvalo tri mesiace, ale bolo to veľmi zaujímavé a som rada, že som to absolvovala. Veľa vecí som sa tam dozvedela a bol to doslova zážitok. 🙂

vandijan
8. dec 2011

@matax to je naozaj lepšie keď je tých nechcených menej, aj keď v detských domovoch je detí stále dosť

Počet detí v detských domovoch k 31.12. 2010 :

Rok 2008 2009 2010
Det. domovy 4 188 4 152 4 064

našťastie sa zväčšuje počet detí u profesionálnych rodín, čo je podľa mňa šťastie pre detičky, ktoré nemajú to šťastie byť umiestnené v náhradnej rodine

🙂

vandijan
8. dec 2011

tabuľka mi nevyšla 😠

lusterka
8. dec 2011

@vandijan ale pochopili sme.....domysleli sme si ciarky..xixi

ika.horvi
8. dec 2011

@123sabrina ja som tiez z tt kraja. Cakame na druhe ado dietatko. Sme cca 15. Nedavno som telefonovala na urad a povedali mi, ze momentalne je vela deti volnych do pestu, ale do ado je teraz mimoriadne malo malickych deticiek, je viac vacsich deti a surodeneckych skupin. My hladame aj cez Usmev 😵 .

123sabrina
8. dec 2011

vandijan no tak to je suepr ze ho mate doma. ja len drzim vsetkym palce nech uz maju svoje male cim skor doma a aby to islooo rychlo lebo viem ze kedsa povie rok je to v podstate nic utecie ako voda ale cakanie rok ked niekdo po niecom moc tuzi je dlhee

vandijan
8. dec 2011

dobrý článok
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=b63b214346d8c...

našťastie si aj v tomto fóre pomáhame vlastnými skúsenosťami 🙂

5katarina7
8. dec 2011

@lusterka my sme v poradovníku od oktobra2010 🙂

lusterka
8. dec 2011

@5katarina7 tak to nie je tak dlho..tak super....tak drzim palce....veeeeeeeeeeeeeeeelmi

magimary
8. dec 2011

hlavná myšlienka je na konci:

https://www.youtube.com/watch?v=tzQGO9vcxoI
raza
9. dec 2011

@magimary to bolo krásne, aj som slzy popúšťala 😔 😔

matax
9. dec 2011

@magimary ...a nevrati ma..

matax
9. dec 2011

@magimary

https://www.youtube.com/watch?v=5j0n0RRXWDA

...pre všetky čakatelky, velmi pekné, ja nie som veriaca, ale oslovilo ma to 😉 😉

marti35
9. dec 2011

@matax Krásne úžasné svedectvo 🙂 je úplne pravdivé Boh robí v srdci človeka zázraky ak mu to dovolíme 🙂

dadenka1
9. dec 2011

@magimary
@matax veľmi pekné a obohacujúce príbehy..

zabka60
9. dec 2011

kocky ste tu nejaka zo Ziliny????ktorej sa podarilaa adopcia????????????

mana85
9. dec 2011

@magimary 😢 😢 😢 😢 😢

mata71
9. dec 2011

Život prinaša vela bolesti,smutku, ale nadeli nam radosti,,,,,,,ked klesneme na same dno,ideme potom pomaly hore,,,,o to viac si važime čo mame,,koho stretavame,,,,,,,,Ked sa nedokazeme podelit,potešit z maličkosti,velke veci si nezaslužime,,,,,načo sa umarat v našich bolestiach z čakania na dietatko,,,,ved su ludia ovela natom horšie,čo maju ozajstne problemy,starosti,,,,,,,,,,,,,,,,,Mi všetky sme v očakavani prijat život ,,,,dietatko pre ktore urobime všetko na svete,,,,,,,,,,,, 😵 😵

@matax krasne 😵

@magimary pekne pribehy 😵 pre niekoho žit je to najkrajšie čo možme urobit,,,,nie riadit sa tym že ludia žiju pre nas,,,,

123sabrina
11. dec 2011

prosim vas ked ste chodili pychologovi na sedenia kolko zhruba ste mali sedeni ?9 ,10 ,11?...

matax
11. dec 2011

@123sabrina 26 hodin, vzdy sedenie po 1-2,5 hod...

123sabrina
11. dec 2011

matax my mame 1sedenie 1,5hodiny no nas ani nebere do uvahy ani tak hodiny ale nech prejdeme spravodlivo vsetky temyyy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre