Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
16. dec 2011

@tilly moje prve boli romske ale uplne svetlučké, nebolo poznať nič 😉

tilly
16. dec 2011

@dioliana1 a to sa da nejako vybrat si deti? lebo myslim, ze aj nasi chalani by si mali s tym dietatom sadnut, aj ked teda myslim, ze deti su prisposobive...

najjulinka
16. dec 2011

@tilly rozhodne ak Vaš malý ma 2 roky, tak berte od neho mladšie dieťa 😉

@dioliana1 tvoje prve svetle??? akože pokožka ano,a le inak sa nezapru 🤐 🤐 🤐 dnes už echt tmave deti su malokedy... 99% v domove su svetlej pokožky, ale vlasy, oči a tak su tmavšie..... (nie vždy ako uhlik, ale svetle to nie su)

tilly
16. dec 2011

@najjulinka aha, dik za postreh 😉

matax
16. dec 2011

@tilly ahoj, my sme boli aj so synom kukat zoznamy deti:D teda on nekukal, ale bol s nami a ukazala som mu fotku, ked sme malu nasli, on mal vtedy 3,5 a malická 19 mes... na prve interakcie chodil s nami a ked sa sudy natahovali, niekedy som ho uz nebrávala, bud sme len s muzom sli, alebo niekedy len ja.. No a k tomu, ze by tmave dieta bolo pri vás akoby cudzie..nie, neboj, ja mám romslkeho chlapceka a sice nie je uplne tmavý, ale je rom:D , no a nikdy som nemal pocit, ze nám nepatri :D je nás od prvej chvile..uvidis, ked dieta zbadás a rozhodnes sa, uz to nebudes vnimat, tak ze je cudzie..teda ja uz odvtedy, ze je nase ..prioboch 😀 je otvec pohlafdu, z mojho je nás, zjeho pohladu je náš a basta a ked si niekto mysli nieco iné, nech si mysli... Máme knizku Ako som dostal sestru, tá je celkom fajn, je o adopcii melého dievcatka(nie uz bábo) ku chlapcekovi školákovi:DD, kupila som ju v tescu:DD drzim palce

tortelinka
16. dec 2011

@dadenka1 ahoj, no spinave okna ma netrapili ani predtym 🙂 , neviem co budem stihat, musime si zvyknut...ale je to krasny pocit 🙂

karkana
16. dec 2011

@tortelinka napíš ako sa máte doma,či spinká a tak

tortelinka
17. dec 2011

@karkana ahojte, tak sme doma, zatial je to maly pohodak, sice som nespala celu noc, ale maly ano 😀 , iba raz jedol, a inak spinkal...zvykame si na seba

natia
17. dec 2011

Ahojte...tak ja sem nakuknem, že čo nové a hneď prvé vidím takúto radostnú správu ...
@tortelinka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem .... dočkali ste sa, parádne Vianoce budú, teším sa, že ďalšie dieťatko má milujúcu rodinu 😵

Čo je ešte nové? Idem skúsiť rýchlo niečo prečítať...

smejka
17. dec 2011

@tortelinka blahozelam 😵 😵 ....super ze to tak rychlo slo 😵 ....je z teba mamina 😵

beba1902
17. dec 2011

@tortelinka blahozelam , teste sa z drobceka 🙂

yukki
17. dec 2011

@tortelinka SUPER!

kanhwa
18. dec 2011

@tortelinka tak uz ste komplet rodinka, to je super 🙂)))))))) uzivajte si to 🙂 aj ked to bude 😝 😝 😝 😝 😝

tortelinka
18. dec 2011

@kanhwa vdaka, zatial pohoda, maly je pohodak...uvidime, kedy sa prejavi 😀

kanhwa
18. dec 2011

@tortelinka coskoro sa prejavi, coskoro 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

karkana
18. dec 2011

@tortelinka postíhali ste všetko nakúpiť?určite je aj rodina zvedava na malého 🙂

tortelinka
18. dec 2011

@karkana ahoj, jasne stihli sme vsetko, co nemame, postupne pokupime..cela rodina ma z neho radost 😀

lusterka
18. dec 2011

zajtra dalsie dve hodiny pripravy...som zvedava, co ma ujo na nas prichystane..xixi..to uz bude druha priprava

vandijan
19. dec 2011

@beba1902 gratulujem k malej, konečne ti to vyšlo, ako som čítala, nebolo to ľahké, my chceme tiež dievčatko 🙂

mysiak001
19. dec 2011

@tortelinka

blahozelam k predbezku a drzim palce

trpezlivka
19. dec 2011

@tortelinka Ahojček aj keď sa nepoznáme teším sa s vami.Mi si tiež chceme adopt.bábo.Zatiaľ sme absolvovali 2 sedenia u psych.uvidíme ako to bude ďalej.Ďalšie máme až po Novom roku.Dúfam,že to nebude moc dlho trvať.

beba1902
19. dec 2011

@vandijan ani mi nehovor dufam , ze v stredu uz bude koniec tej nocnej more ☹ od augusta kazdy tyzden 80km v strvrtok po malu a v nedelu ju vratit stacilo ☹ najhorsie bolo to ako sme videli ako place za nami a nic sme nemohli robit DD bol neochotny nam ju nehat na dlksie 😠

mata71
19. dec 2011

@beba1902 fuha od augusta a to si chodila do ktoreho DD? držim palce nech už mate malu len domka,,, 😵

mysiak001
19. dec 2011

@beba1902

To je hrozný prístup DD.

karkana
19. dec 2011

@beba1902 no to musí byť hrozné aj pre malé aj pre vás stále sa lúčiť pozerať ako plače za vami,teraz to predbežko vybavujete?

zuzkanka117
19. dec 2011

@beba1902 chodila som 5 mesiacov 700 km, aby som bola s malou 2 hodky !!! 😠 😠 😠

dioliana1
19. dec 2011

@zuzkanka117 strašné

mata71
19. dec 2011

@zuzkanka117 😕 😕 😕 😕 😕 to si ani neviem predstavit,,,

karkana
19. dec 2011

@zuzkanka117 máš nádherné dievčatko pozrela som fotky 🙂 🙂 oplatilo sa stálo to zato 🙂 🙂

zuzkanka117
19. dec 2011

@karkana a je to rómske dievčatko !!! 😵 😵 ja som som bola zapísaná medzi žiadateľmi asi 6 týždňov, keď som ju našla v registri 😵 😵 a to nekonečné dochádzanie sa dalo, chodila som po ceste pozrieť baby yukki-ové 😵 najhoršie bolo, že mi profi pustila stopky na dve hodiny a nemohla som s ňou ísť ani von, až v ten poslednýkrát nás vypustila, lebo s dcérou robili "inventúru" a nejakú správu pre domov 😠 😠 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre