Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mysiak001
27. dec 2011

@sneznicka
Ahoj pokial si z Kosic alebo okolia tak pripravu robi aj miesto pod slnkom http://www.miestopodslnkom.sk/ teta Litavska a nestalo to vela okolo 25 eur, pre oboch. A bola na nej sranda asi sme sa stretli 3 take splasene pary 🙂.

Fuj ale som tu dal reklamu. ;)

dioliana1
27. dec 2011

@sneznicka ano musíš to uviesť do dotazníka, aj UP robí prípravu individualnu, Navrat a Usmev skor skupinovu

karkana
27. dec 2011

@mysiak001 ja sa chcem ísť informovať niekedy v januári či sa to pohlo a kolkí sme ty nie? 😉

mysiak001
27. dec 2011

@karkana

Jasne len sme slubili ze prideme az v januari 🙂 tak sedime na stolickach doma inak tych 36 km do KE utekame uz teraz. Ratam ze 9.1. sme tam ako na koni snad uz budu mat po dovolenkach.

dia6
27. dec 2011

@sneznicka V podstate je to naozaj jedno. zisti si kde robia kurzy a kedy. A podľa toho sa rozhodni. Robia to aj na úrade, ale cez pracovnú dobu (tak bolo aspoň mne povedané, preto som to nechcela cez úrad).
Kľudne si zavolaj aj do Úsmevu aj do Návratu a oni ti radi poradia.

raza
27. dec 2011

ahojte, tak dnes sme s mm absolvovali konečne prvú prípravu 😉 chudák mm, hrozne si vydýchol, bál sa toho, ale dopadlo to celkom fajn. taká zlatá tetula, postaršia, snažila sa nás odradiť, ale sme sa nedali 😀

sneznicka
27. dec 2011

@mysiak001
dioliana1
dia6 dakujem za rady a nazory. Asi najlepsie bude, ked si tam zavolam a podla miesta a terminu sa rozhodnem.

sneznicka
27. dec 2011

Este sa chcem opytat, davali ste si niekto do dotaznika aj pohlavie dietata? Ja som tam neuviedla nic, len aby bolo dietatko zdrave.

mysiak001
28. dec 2011

@sneznicka

my nie aj ked nas odradzali od dievcatka 🙂 ze viacej stoji ako chlapec. Hmm chlapcovi stacia 2 konicky a zruinuju ma 🙂 a dievcatku len par siat a sminiek :D Takze sme napisali ze na pohlavi nezalezi.

lenka_21
28. dec 2011

Ahojte, tak som prisla nakuknut ake tu mame novinky ... no u nas nic a tak po sviatkoch tak volam co sa deje ... Ved sme v poradovniku vyse dvoch rokov 😔 😕 😨 a zatial nas raz kontatovali, ale podla mna iba z povinnosti, aby si urobili ciarku, ze nam do 2 rokoch ponukli dietatko 😠 . Obnovili sme pripravu a ani papier nam neprisiel, ze ju mame akrualizovanu 😕 😨 😕

@mysiak001 Vy ste platili za pripravu??? Nas to nic nestalo .... to s tymi investiciami do dietatka je zlate, takto som sa na to nepozerala 😀 😀 😀 Jeeej konik este existuje, ja som bola asi divny pripad, lebo som mala dreveneho hojdacieho kohuta ... takeho pomalovaneho 😀
My tiez nemame preferenciu na pohlavie i ked mm ma uz jedneho synceka z predchadzajuceho vztahu a teraz asi cakame futbalistu 😅 😅 😅

@sneznicka My tiez nemame preferenciu na pohlavie a tiez nam tam tetuska na uradu dopisala, ze zdrave s prihliadnutym na detske choroby 😕

123sabrina
28. dec 2011

lenka_21 ti si tehotna ze ? a cakate aj na adopciu .. ak sa mozem opytat chcete aj svoje aj ado?🙂

marti35
28. dec 2011

@lenka_21 Ti si tehu. 🙂 a to zvládneš aj adoptované popri bábätku a aké veľké dieťa si chcete vziať?

natia
28. dec 2011

@beba1902 krásne dievčatenko...gratulujem...vidno, že aj syn sa strašne teší a že tam zrejme už nejaká rivalita nebude...meno ste vybrali vy alebo už mala?

beba1902
28. dec 2011

@natia meno uz mala kedze nas kontaktovali na 7 mesacnu chceli sme Dianku ,ale rozhodli sme sa jej ho nehat 🙂

natia
28. dec 2011

@beba1902 ved ma pekne meno a pasuje jej 🙂

123sabrina
29. dec 2011

ahojte co mate nove ? niekto s tt co je na prvych poziciach ? alebo blizkoooo? ako to tam ide ?

lenka_21
29. dec 2011

@123sabrina Co sa tyka tehu, tak to je pre nas prijemne prekvapko ... o drobca sa snazime uz 10 rokov, skusili sme vsetko mozne a pred par rokmi sme to zabalili a sustredili sa na adopciu a tento rok som zistila, ze som tehu a tak to budeme mat 2v1 🙂 😉 🙂

@marti35 Nebude to lahke, ale ja si myslim, ze ak zvladnu mamicky dvojicky tak snad aj my dve babetka 😀 😀 😀 ... no mame poziadavku na novorodenca alebo do 1 roka. Ja mam nastastie uz maminu na dochodku, ocina od buduceho roka a tak pomozu ak by sme potrebovali 🙂 🙂 🙂

@beba1902 Jeeej, tak uz mate Dianku na stalo ... krasne meno, ja by som ho tiez nemenila 🙂 My este stale cakame 😠 , obnovili sme pripravu ale od septembra sa nikto neozval ...podla mna uz musime byt na prvom mieste 😕 😨 😕

beba1902
29. dec 2011

@lenka_21 velmi sa tesim z toho , ze si tehu ,velmi ti to zo srdiecka prajem a malicka sa vola Simonka 😉 Dianku sme chceli ,ale ona uz bola velka tak sme ju nechceli trapit este aj tym urcite si uz na rade 😉 tak ta cakaju prijemne starosti drzim palceky 🙂 🙂 🙂

lenka_21
29. dec 2011

@beba1902 No na chvilku si ma zmiatla, lebo som si myslela, ze to bola Simonka, ale potom ked si pisala,ze Dianka tak ma to prekvapilo (myslela som, ze mi zlyhava pamat 😉 Mate uz Simonku na stalo???

Hej aj my sa tesime ... mame tehu prekvapko 🙂

beba1902
29. dec 2011

@lenka_21 ano uz konecne od 21.12 ju mame nastalo po dlhej ceste velmi sa tesime je to nas pokladik spolu aj s Davidkom ani sa mi nechce verit 😉 velmi si sadli mame z nich radost 🙂

lenka_21
29. dec 2011

@beba1902 Jooj tak to je supeeeer ... velmi sa tesim!!!

123sabrina
29. dec 2011

lenka:21 aha no tak teda fajn 🙂)))))))))))z e si sa nevzdala adopcie 🙂))))

sida447
29. dec 2011

Ahojte chcem sa zapojit do tejto temy,kedze sme sa s manzelom rozhodli si adoptovat dietatko.mame uz dve svoje a tretie si tuzime adoptovat.no sme este len na zaciatku.a chcela by som sa opytat,ci tu ma niekto skusenosti aj s adoptovanim novorodeniatka,pripadne dva tri mesiace.?

123sabrina
29. dec 2011

chcem sa opytat davaju priamo s porodnice alebo uz je taky zakon ze davaju len 6tyzdnove teda po 2mesacnom obdobi ,ked uz bio nema narok .ako to vlastne je ?

tortelinka
29. dec 2011

@123sabrina ano da sa rovno z porodnice, napis IP ak ta zaujima viac

jafnka
30. dec 2011

ahojte. takže od januára aj my začíname 🙂 už sa teším. pôvodne sme chceli už od septembra, ale mm ešte nebol na 100percent presvedčený lebo chcel najprv biologické. ale pred pár dňami mal sen, že sme si adoptovali hneď troch súrodencov tak zmenil názor 🙂

dia6
30. dec 2011

@sida447 dá sa adpotovať aj také maličké bábo, ale pravdepodobne budete dlhšie čakať ako keby ste si dali kritéria napr. do 1 roka.
Pri anonymných pôrodoch sa chodia adoptívni rodičia pozrieť priamo do pôrodnice.

dia6
30. dec 2011

@jafnka 🙂 To je fajn. Môj priateľ sa s tým tiež nevedel stotožniť, až kým sme nepoznali jedno dievčatko z DeD. Od vtedy sa nevie dočkať kedy to už bude. 🙂

dia6
30. dec 2011

@jafnka A ak sa smiem spýtať. Vám sa nedarí otehotnieť, či len tak ste sa rozhodli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre