Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
9. jan 2012

@mata71 To s tými vecičkami poznám. Ja mám doma kopu malých vecičiek aj po chlapcovi aj po dievčatku (po synovcovi aj neterke). Mám aj niečo nové... tiež mi to veľmi pomáha. Aj keď si za to niekedy nadávam. Dokonca som dala aj darček pod vianočný stromček pre nášho budúceho drobca.

mata71
9. jan 2012

@dia6 ahoj .aj mi sme dali darček spoločny s manželom aj ja samostatne aj manžel,potom sme si poplakali,smiali s tešili sa že v tomto roku si darčeky vychutname v trojici 😵 😵 .Nam to pomaha. 😵 aj ja si pomrmlem že načo ešte ale ked uvidim niečo pekne tak kupim,,,,teraz sa snažim tak na hornu hranicu požiadavky 1,5 až 2r kupovat....a mam taku radost ako nikto 🙂

dia6
9. jan 2012

@mata71 Aj ja sa z toho vždy teším. Len horšie je, že musím veľmi vyberať, lebo neviem či budeme mať chlapčeka alebo dievčatko. Takže skôr také neutrálne. A tiež sa chystáme aj na kočár, ale zatiaľ odolávame, no podľa mňa ho do jari určit kúpime. 🙂 😀

barbareta
9. jan 2012

@5katarina7 no ja som hlavne zvedava akým sposobom sa to bude aktualizovat,,,lebo šak podla spravnosti by asi mali aspon telef. kontaktovat ludi v poradovniku či si to nerozmysleli alebo im niečo do toho neprišlo/napr. v lepšom pripade bio dieta 🙂 / . . .Teda koncom januara volam,,,inak ja som ešte sa priznam ani raz nevolala ako to s nami stoji kolky sme v poradi ale zvätša tu som to jednym očkom sledovala čo ine holky píšu,,,ale ako to tak vyzerá tak som tu teraz jedina s leta 2010 🙂 a tušim hned po mne je septembrova 010 Marti35 😉

123sabrina
9. jan 2012

a kedy zacinate nakupovat ? tie co maju rozmedzie 0-2roky to maju tazke to chapem ale my mame do pol roka to je pohode takze tosa da , no tak u nas je 103ludi v poradovniku ale rychlo zevrajsa to pocuva .. kolkatka cisslo ste boli ked ste kupovali vecicky... kazda individualne jedna ked ju oslovia dalsie este ani neboli zaradene a ine ? tak aspon cilso 30
)?

erikadodo
9. jan 2012

@barbareta nám povedali, že ked sa zoznam bude aktualizovať, tak tak žiadateľov budú zaraďovať aj podľa požiadaviek - teda na aké diaťa majú žiadosť /vek, pohlavie....../ tak som aj ja zvedavá. Alebo máte niektorá iné informácie?

matax
9. jan 2012

nám cislo v poradi vzdy rátali podla poziadaviek, videla som uradnicku, ako to predomnou vyratava.. ale asi je to ine, ked sa caka na novorodenca a neromskeho, tam sa hýbe poradovnik len podla uz uspokojených ziadatelov alebo ak niekto odstupil, dal si odklad, zmenil poziadavky @barbareta a to musi dat sám taku zmenu na upsvar

mana85
10. jan 2012

Ahojte tak sme sa dnes o kúúúsok posunuli vpred boli unás na návšteve z úradu a teraz už vraj môžeme začať prípravu ... 😵 sranda bola ked sme na otazku ako dlho sme manželia odpovedali že už 3 mesiace 🙂 tak sme radšej dodali že v spolo. domac. sme spolu o niekolko rokov dlhšie.....xixix

lubka1709
10. jan 2012

Ahojte babenky.Ktorá z Vás je z Prešovskeho kraja?Alebo vie ako ide poradovnik v Prešovskom kraji dajte mi info myslim poradovnik na adopciu miminka.

matax
10. jan 2012

@mana85 😀 my sme sa brali v maji.. a hned sli na urad vybavovat ziadost..ked nas dali do poradovnika, boli sme zobrali skoro 5 mes 😀

dioliana1
10. jan 2012

@lubka1709 PO kraj: na biele sa čaká velmi dlho asi viac ako 4 roky , na romske asi rok ak dievčatko, na chlapčeka menej.... biele v podstate iba v Usmeve nájsť z iného kraja

alicag
11. jan 2012

Ahojte dnes sme volali koľký sme v poradí ZA kraj ☹ 87 ☹ do zoznamu nás zapísali v auguste 2011.Tak je to nadlho to čakanie teta povedala , že aj 3-4 roky záleží koľko detí sa narodí.Dnes mi zamrzol úsmev na tvári.

alicag
11. jan 2012

Ako to funguje cez Návrat?

dia6
11. jan 2012

@alicag Ono by to malo byť rovnaké ako cez Úsmev... tam sme boli my. Oni tam majú všetky detičky a tam sa môžeš pozrieť či sa ti nejaké nezapáči. No len problém je, že väčšina ľudí má vysoké nároky a tieto detičky sú už "popreberané"... jednoducho tie čo zostali. ☹
Neviem to povedať krajšie. Ale v podstate je to tak.

aidilka
11. jan 2012

@alicag Fuha, tak to verim, ze ti usmev zamrzol, 3-4 roky je strasne dlho ☹ A ake mate poziadavky na dietatko? Novorodenca?
My sme mali vcera dalsiu pripravu (robime si na urade) a dost ma prekvapilo, ze ujo psycholog stale cakal, ze sa budeme iba my pytat, lenze ked ma uz nic nenapadalo, nevedela som ze co... tak som sa ho spytala, ci je nejaka "osnova", ze co vsetko ma s nami prejst a on ze nie je. Tak teraz neviem, co budeme dalej preberat, aby sme naplnili tie hodiny, ked on s nicim v podstate nezacinal a my sme zatial nemali ziadne otazky. Bolo to take zvlastne, vlastne sme hovorili viac menej iba my, nie on. Skor som mala pocit, ako keby nas iba nejak "pozoroval" alebo co. Mozno to tak malo byt, ze si o nas robi nejaky obraz... som strasne zvedava, ako to bude pokracovat. Zatial mame za sebou iba nejakych cca 6hodin (3 stretnutia). Este sme si napisali dalsi test (ozaj, kolko tych testov sa pocas pripravy zhruba bude pisat? Na to maju nejake presne predpisy, ze kolko a akych musi kazdy napisat? Ci je to iba na konkretnom psychologovi?)
Ak by sa Vam niekomu chcelo, napiste mi prosim, ako u vas na urade prebiehala priprava
🙂

alicag
11. jan 2012

@dia6 a sú tam aj biele detičky ?

alicag
11. jan 2012

@aidilka dieťatko do 3 rokov ,biele na pohlaví nezáleží môžu byť aj dvojičky

cairka
11. jan 2012

@alicag , sú 🙂 súrodenecké skupiny, deti školského veku, prípadne aj menšie s rôznymi diagnózami . Do neziskoviek sa dostanú deti, ktoré sa nepodarí umiestniť cez úrad, takže tak.

maznacik007
11. jan 2012

@alicag deticke v usmeve a v navrate nebudu zodpovedat vasim poziadavkam... v ziline sa na biele babenko do pol roka caka aj pat a viac rokov...

alicag
11. jan 2012

@cairka takže tak ☹ ale asi to skúsime možno nájdeme to svoje uvidíme 🙂

dia6
11. jan 2012

@alicag málo, alebo choručké. Veľa súrodencov...

alicag
11. jan 2012

@dia6 ☹ ☹ ☹ ☹

lubka1709
11. jan 2012

Babenky viete mi povedať či môžem osloviť nadácie keď budeme mať papier o zaradeni do poradovníka a poinformovať sa či nemaju miminko poskytnute na adopciu podľa naších predstav?

dia6
11. jan 2012

@lubka1709 Určite môžeš, ale nerátaj s tým, že tam budú mať bábo podľa tvojích predstáv.

cicimotinka
11. jan 2012

@lubka1709 osloviť môžeš, ale je fakt, že budú mať len detičky, ktoré už boli odmietnuté inými žiadateľmi, takže "nebudú bez chyby a miminká"... my sme si tak vybrali na úrade polročného chlapčeka, ale ľahké to veru nebolo... ☹

maznacik007
11. jan 2012

@lubka1709 samozrejme mozes treba mat pravoplatne rozhodnutie o zaradeni do zoznamu ziadatelov ... a dohodnut si termin... v neziskovke... neda sa to tak ze prosto prides hocikedy ... lebo oni si to musia pripravit ... resp. vyselektuju podla vasich poziadaviek spisy... na prezretie... ale problem to nie je... nemusi to byt ani vo vasom kraji... ak tam neziskovka nie je...

mana85
11. jan 2012

@matax No to ako aj my po 3 tyždnoch od svadby sme boli zaniest na kraj papiere 🙂

poka
11. jan 2012

@aidilka ahoj, my mame tiez pripravu na urade, zaciname 1.2. tak som zvedava.......ale hovoris, ze nuda?no chcem len nech to ubehne rychlo a nech sme v poradovniku, aj tak si myslim, ze su to len take kecy, realita je o niecom inom, za tych par hodin predsa nemozu zistit aki sme ludia, ale chapem, ze to je ich robota......aspon tak sa na to pozeram ja.

erikadodo
11. jan 2012

@aidilka my sme písali testy hneď na prvej návšteve a potom sme sa už len rozprávali. Ale mali sme aj my také ,,tiché chvíľky,, Stále chcela aby sme sa pýtali my ale nás už nič nenapadalo, tak som sa začala vypytovať napr. či pri prvom kontakte s dieťatkom môžeme priniesť nejakú hračku, keď budeme mať o konkrétne dieťatko záujem ako často ho môžeme navštevovať a tak....a potom sa už aj ona ,,chytila,, Ale musím povedať že sme chodili k veľmi milej tetulke takže sme boli nad mieru spokojný....

aidilka
11. jan 2012

Tak my sme uz pisali dva testy, ze test osobnosti a test prisposobivosti (alebo tak nejak sa volal) A vraj nas ich este par caka. To som inac celkom zvedava, ze co nam tam vyjde, lebo doteraz som nikdy ziadne take testy nerobila.
@erikadodo vidis, tak to maju asi vsetci psychologovia spolocne, ze chcu, aby sme sa pytali, len ja uz pomaly neviem co 😖 A na tie interakcie som sa uz aj ja pytala, ze ako to prebieha. Inac je tiez v pohode, mily, len taky trochu malo aktvívny 😀 Stale caka aktivitu iba od nas a to neviem, ci si na 26 hodin budeme vediet vymysliet dost otazok...
Dufam, ze sa nam to podari cele trochu skratit a niekedy v polovici marca by sme sa mohli dockat vytuzeneho zapisu do pradovnika....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre