Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
16. jan 2012

@raza Ahoj u Nás si len popísali nejake info. že ako dlho sme manželia ako trávime volný čas a pod. a jediné čo cheli vidieť bola detská izba trvalo to u nás asi 10 minút , ale čudné mi bolo že síce sme vypidovali žiadosť aj dotazník pýtyli sa nás na všetko od znova že aké máme nároky na dietatko atak zrejme to asi neštudovali no čo už jediné čo ma sklamalo bolo že príprava bude trvať viac ako pol roka lebo sa to vraj inak nedá na úrade ... 😒

raza
16. jan 2012

ahoj. tak teda, pol roka je fakt dosť. my máme tiež prípravu na úrade, v piatok budeme mať tretie stretnutie. nám vravela psychologička tuším tak maximálne 3mesiace..
inak, my máme deckú v dezolátnom stave, totižto práve riešime stierky 😀

lubka1709
16. jan 2012

@raza nemaš sa čoho báť k nám prišla porozprávala sa s nami dala nám pár otázok popozerala náš byt a bolo

raza
16. jan 2012

@lubka1709 pravdupovediac, už aby bolo za tým.. ja viem, že je to len návšteva, nič viac, ale proste som nervózna, strašne mi na tom záleží... nechcem, aby sa niečo pokazilo 😅

mysiak001
16. jan 2012

@raza
neboj nic sa nepokazi aj oni su len ludia 🙂

raza
16. jan 2012

@mysiak001 to mi stále tvrdí aj mm 😀 on je úplne v pohode, to len ja nervačím, ako trdlo 😝

raza
16. jan 2012

@lubka1709 júj, prepáč, ja som to o tej príprave chcela písať @mana85

tortelinka
16. jan 2012

@raza co sa moze pokazit? iba ak by si presladila kavu 😀

dia6
17. jan 2012

nekonečné je to čakanie. 😢

aidilka
17. jan 2012

@dia6 boli ste uz pozerat zoznamy? Viem, ze si sa chystala...
My sme sa vcera vecer rozpravali s mm, ze co by sme urobili, keby sa nam prihodila taka situacia, ako pisala @lubka1709 a povedal presne to, co vy vsetky, ze isli by sme sa pozriet na dietatko a uvideli by sme 🙂
@raza neboj, vsetko bude v pohode 🙂 Nestresuj sa. U nas boli tetusky cca hodinu a boli mile. Popytali sa na rodinu, nase zvyky, ako travime volny cas... pozreli dom a bolo.

dia6
17. jan 2012

@aidilka boli dvakrát. Aj sme vybrali, no obidvakrát boli detičky už nakontaktované. Jednoducho asi nemáme šťastie. Teraz ani neviem kedy môžem ísť znovu pozrieť. A bojím sa, že zase vyberieme a zase nič.

aidilka
17. jan 2012

@dia6 tak to je asi osud, to urcite neboli tie "vase" deticy, to vase tam este len urcite caka 😉 Drzim ti palce, nech ho co najskor najdete a stretnem ta niekde v meste na prechadzke s kocikom 🙂 . A pozriet mozes do zoznamov zase az o nejaky cas? To je obmedzene? To som nevedela 😕

dia6
17. jan 2012

@aidilka Aj ja som si tak hovorila, že asi nemali byť s nami. No aj tak nás to mrzí. 😢
Ono to asi nie je obmedzené, ale nie vždy majú čas na nás. Ja chápem, že nemajú len nás, ale aj tak je to čakanie na nervy.

dia6
17. jan 2012

@aidilka Inak, ma napadlo, že keďže si aj ty z PK, či sa náhodou nepoznáme. A vy máte tiež dieťatko osvojené či v pestu, alebo v profi?

aidilka
17. jan 2012

@dia6 Zatial este nie, este si iba robime pripravu na ado. Mame dve bio deti, uz take vacsie (11 a 7 rokov). Neviem, ci sa pozname, skor zatial asi nie, jedine, ze niekde zo zumby, alebo tak...
A kde ste pozerali zoznamy, na urade? alebo v neziskovkach? Ako to hladanie vlastne prebieha, oni vam nejake spisy nachystali podla vasich poziadaviek? Alebo vas nechali hladat volne?

dia6
17. jan 2012

@aidilka Aj ja chodím na zumbu do judo haly. 😉
No my sme boli už aj na úrade aj v úsmeve. My chceme dieťatko do pestu.
Na úrad si volajú, iba keď majú nejaké vyhovujúce dieťatko našim požiadavkám... čo ale v našom (pestu.) prípade, nie je tak úplne pravda, lebo oni majú viac detičiek, ako sme zistili v úsmeve, len akosi sa im nechce ich hľadať v zoznamoch.
Na úsmeve sme sa dohodli, že kedy prídeme a potom nám ukázali vlastne všetky detičky čo majú.

denkak
17. jan 2012

mate niekto skusenosti s Navratom alebo Usmevom v BA? Da sa s nimi dohodnut stretnutie a prist pozriet deticky, ktoré majú v zozname? Boli ste takto niekto?

dia6
17. jan 2012

@denkak ja som bola. Mala si tam robenú prípravu?

denkak
17. jan 2012

@dia6 praveze nie, pripravu sme robili u psychologa na UPSVaR, preto sa pytam. ake mas s tym skusenosti? da sa tam normalne zavolat a dohodnut si stretnutie? pocula som, ze oni sprostredkovavaju len deticky, ktore su tazko umiestnitelne, je to tak?

dia6
17. jan 2012

@denkak No oni majú len detičky, ktoré si nikto nevybral do určitého termínu na úrade. Takže sa môžu nazvať aj ťažko umiestniteľné, ale v skutočnosti len nevyhovujú momentálnym potenciálnym rodičom.
Dá sa zavolať a dohodnúť, ale napr. v návrate mne nechceli pomôcť, vraj mám ísť do úsmevu, keď som tam robila prípravu.

raza
17. jan 2012

ahojte... tak si to predstavte.. návšteva mala prísť o tretej, O 15 45 som volala, že či je všetko v poriadku, keď nechodia, a bolo mi povedané, že dnes mali toho veľa a teraz idú na inú návštevu. takže asi to NESTIHNÚ!! 😠
a tak som už chcela mať za tým... no na nervy.. 🙄 🙄 🙄

erikadodo
17. jan 2012

@raza no tak to je smola. Keď išli k nám tak mali prísť autobusom, ale keďže bývame na dedine radšej som im navrhla že prídem pre nich a aj som ich zaviezla a to som mala aspoň istotu že prídu. Tak daj potom info či to stihli...držím palce a hlavne kľud....

raza
17. jan 2012

a predsa prišli 🙂 . a už aj odišli 😀

mysiak001
17. jan 2012

@raza

No vidis 🙂. Ani nebolelo vsak.

A zajtra sa ideme pytat na poradie drzte nam palce.

123sabrina
17. jan 2012

ja som neska bola v nemocnici na detskom za nasou malou s rodiny bola cela vysipana tak ju tam nechali , a behala som s nou po chodbe a bolo tam jedno romca chlapec asi , plakal 2hodiny sestricky si ho uplne nevsimli a ked isla jedna okolo a zacula ho s nohou kopla do dveri a zabuchlisa dvere a nechala ho tak keby ste to videli .... ako ze nemam slov ....skoro ma porazilo maleho rrodicia nechceli asi bude dany na adopciu....ale ta opatera ze katastrofaa

mana85
17. jan 2012

@raza a Vy ste mohli začať prípravu ešte pred kontrolou ? 😨 tu sa to že nedalo no tu sa tuším vela veci inak neda zrejme iny kraj iny ...

raza
17. jan 2012

@mana85 nám pani na úrade povedala, že nemáme čakať, kedy sa ozve, ale hneď si dohadovať stretnutie s psychologičkou, nech nestrácame čas. teda hneď, ako nám dôjde vyjadrenie. páči sa mi taký prístup. nielen kvôli nám, ale aj kvôli deťom, predsa čakajú na domov, netreba to predlžovať 😵

@123sabrina hmmm, smutné... niektorí ľudia sú svine... inak sa to ani povedať nedá.. ja pracujem ako učiteľka v šzš, mohla by som písať horory o tom, ako niektorí zaobchádzajú s deťmi. ale nie učitelia, myslela som rodičov, čo je asi ešte horšie ☹

matax
17. jan 2012

@sabrina ☹ ☹ ja som chcela byt detska sestra, ked som bola na det.odd. na prax, tak som videla, ako sa tam NEstaraju o deti a na specializáciu na detsku sestru som nesla 😠 😠 😠 to je asi vsade, vela pepierov, to si ich nezastvam..ked uz sla okolo, mal ho utisit !! a aj keby nesla okolo ☹ des a ktovie, kolko bude este chlapcek v DeD 😠

dia6
18. jan 2012

@mysiak001 držíme palce - všetky 😀

123sabrina
18. jan 2012

raza , matax mate pravdu no aj ja som chela byt sestricka na detskom ale dala som sa na kadernicku skolu....
no ale keby ste to videli jako handru uplne kaslali na male aj ked bolo romske...
jedna mamicka s chlapcekom tam bola a hovori mi chodte ho popestovat ,ale sak co ja cudzia budem chytat cudzie deti nie ? a powedala ze mali tu place uz niekolko hodina neni on zaujem vobec smutne ake su sestricky tak nemaju kavickovat a maju ho utisit a starat sa on ... taka som vytocena este aj neska

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre