Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
4. feb 2012

@123sabrina , stáva sa...priemerne je to cca. tie 3-4 mesiace, ale stať sa môže od 10 dní, po rok... je to o šťastí, na akých ľudí narazíš na súde...

zuzik242
4. feb 2012

dievcence syna sme mali doma po 2 týždnoch a dceru po 3 dnoch a sud po 2 mesiacoch všetko je to na dohode z DeD pekný večer prajem

tortelinka
4. feb 2012

@123sabrina ano, cele je to o ludoch, my sme ho mali doma den po schvaleni predbezka, od telefonatu tusim 9 dni

matax
4. feb 2012

lenze teraz, teda uz dva roky, je zmena a ded nemozu uz tak lahko davat deti na hostovske pobyty, ja som mala syna tiez hned po interakciach a suhlase z upsvar na podanie návrhu..ale s malou to bolo horsie, kedze upsvar kontroluje ded ...ded nam malu chcel dat, len zamotali to z upsvaru.... ale niekde su na upsvar zhovievavi, Preto by mali byt tie predbezka, ale ani tie niekde na sudoch neschvaluju...drzim palce..

tortelinka
4. feb 2012

@matax u nas to bolo teraz, hovorim o dec 2011

zuzik242
4. feb 2012

jasne všetko je to o ludoch aj ked som mala pocit,že skor komunikacia medzi Ded a UPSVAR je na bode mrazu ja len z vlastnej skusenosti treba bojovat ved ide o vaše dieta to som si vždy hovorila

123sabrina
5. feb 2012

ano dakujem vam zuzik242 ,tortelinka ,matax cairka,,ze popradite 🙂ved ano to je jasne ked sa mi bude pacit dajme tomu dieta ci uz chlapec alebo dievcatko 6mesacne samozrejme sa musim popytat kolkoto bude trvat , ze by som nechcela starsie max do7mes. ano mate pravdu to je na ludoch a niekedy na ich nalade, jeden si pocka 5mes druhy 5dni .. uvidime strasne som zvedava co tam zajtra bude uz sa neviem ani dockat jak male dieta🙂). i ked si myslim ze naco take natahovacky hento ,toto ze by detom bolo radcej v rodine ako sa natahovat na host znovu ho hodit do domovu a tak :(

maznacik007
5. feb 2012

zavisi to od pravnej situacie dietata a od toho kde je evidovane na trvaly pobyt resp. pod aky sud spada.... preto su tie doby rozdielne... a tazko povedat ako to bude... to uz budu vediet lepsie povedat socialne pod ktore patri ... predsa len maju najviac skusenosti z toho okresu ...

123sabrina
5. feb 2012

viete co som pocula tam maju deti kt matka je nap narkomanka preto som sa zaoberala ze kto by si radcej zobral dieta narkomanky a kto alkoholicky,. a bolo mi powedane ze ked ponuknu dietatko matky narkomanky ludia sa boja odmietnu a pockaju na ine pride anonymny porod ludia si zoberu dietatko a su spokojny..
ano urcite je to lepsie ked ado matka vie ze je s anonymnheo porodu a mysli si ze urcite bude zdrave kdezto ta matka co si zober od narkomanky sa strachuje:( ale v pods tate preco si nezobrat dieta od narkomanky? ked si ludia zoberu anonymny a nevediea co bola bio matka zac? mohla byt 2v1 aj narkomanka aj alkoholicka.je to riziko adopcie ,ale oplati sa mat doma to male dietatko🙂..a nidko nevie aj ked dodje matka ze je soc pripad nidko nevie ci powedala pravdu kludne mohal cele tehotenstvo nasavat

zuzkanka117
5. feb 2012

@123sabrina ja len takú mini otázočku, prečo používaš ešte aj dvojité w, už aj tak sa tvoje myšlienky dosť ťažko čítajú s takou gramatikou .... 😎

@123sabrina pozerávaš niekedy na Markíze Reflex ??? Bol tam príbeh asi 6 ročného dievčatka ( bio ), ktorému diagnostikovali DMO, len si mama všimla, že začala chodiť po špičkách, vyšetrenia ukázali DMO ...

Poznám rodinu, ktorá má dieťa od narkomanky, ešte v ôsmich mesiacoch malo abstinenčné príznaky ...

osobne poznám rodinu, ktorá dala dieťa hneď v pôrodnici na osvojenie, sú to dosť jednoduchí ľudkovia, deti, ktoré si nechali sú tiež značne jednoduché ( chodia na špeciálnu ZŠ ), takže nemôžeš očakávať génia, napriek tomu hneď z pôrodnice išlo do ado rodiny ...

... a to čo ti písala @cairka čakanie na dieťa, je pravda !!!!! rodičia jedného chlapčeka už písali ombucmanovi, aby sa ich prípad konečne začal riešiť na súde, pretože čakať na súd 13 !!!!!! mesiacov by zložilo každého, zvlášť, keď je dieťa v profi, rodičia cestujú za ním 600 km a predbežko im neschválili ...

... ale keď už budeš pozerať register detí vhodných pre NRS, budeš to mať také "podvedomé" že woow, tak toto
😵 😵 😵 je veľa rodičov, ktorí nechceli rómske dieťa a práve také si vybrali, to je impulz, priamo zo srdca a potom už nebudeš riešiť nič, iba čas, aby si ho mala doma čo najskôr ...

matax
5. feb 2012

@123sabrina lenze mozu ti povedat len priblizne, kolko bude trvat, lebo kazdy pripad je iný a aj na sude to moze dostat iný sudca.. mne povedali, ze do mesiaca bude osvojitelný a bol o 8 mes... takze ani skusenosti nie su 100% ..pri malej mi povedali ,ze to bude rýchlo a nebolo..1/2011 a sud 6/2011.. niekde na sudoch nechcu dvat predbezka, preto je mozne ze to dietako bude partit pod taký sud amoze sa to natiahnut, to samozrejme neprajem... hádam budete mat stasteia suy sa konecne rozhýbu...juj, bodaj by schvalovali predbezka, ked nechcu davat hostovský.. predbezko je podla mna dobre aj na to, ze ded je krytý, rozhodne sud ..

matax
5. feb 2012

@tortelinka ved to pisem, ze ak schvalia predbezko..vy ste mali predbezko... @123sabrina záleží ale od sudu, konkretneho sudcu..nam nechceli schválit.aj ked sme mali teda riadne zdovodnene, pre nich bolo podstane, ze dieta je v profirodine, ze nie ohrozene na zivote..skrátka ten sud da predbezko len pre ohrozeni zivota, dake naviaznie ich netrápi :C pri novorodencoch davaju predbezka skor, lebo ked ide dieta z porodnice, nechcu ho davat do ded, do profi a zas do rodiny, takze daju skor oredbezko, ale ja to niekde trvá.. este sa moze stat, ze bude mat iný sud príslusný, ako sa napise návrh a budu si to sudy presuvat..a dorucovanie posty matke, to moze riadne natiahnut... nechcem ti viac malovat cierne predpovede, ale cakaj radsej zle a potes sa , ked rýchlo:D

matax
5. feb 2012

@zuzkanka117 presne, to dieta , ked si vyberie, nebude riesit uz nic, len cakat, ked uz konecne bude s nimi

matax
5. feb 2012

@123sabrina ale ak si rozhodnuta, ze chces len a len presne do 6-7 mes dietatko, tak to naozaj radsej cakaj na novorodenca, alebo co najmensie...

123sabrina
5. feb 2012

zuzanka117 tak w ,v to je premna jedno ked ti to vadi tak to necitaj alebo mi nato nepis 🙂
nepozeravam reflex a nezatazujem sa stym co bude ked sa to ma stat ,stalo by sa to aj s bio dietatom!!!!!!!!
romske dieta nechcem a neurobim v usmeve ze wow!!! jednoducho ja
sa budem o to dieta starat a preto sama viem ake chcem Ked je tu taky par co su bieli a chcu rosmke dieta tiez je to ich vec.a o dietati od matky narkomanky a tak som sa pytala zien tu na konovi lebo dobre vedia a poznaju to lebo chodia dlhsie v tom ako my s manzelom, aby mi poradili,. papa

123sabrina
5. feb 2012

matax ano ja viem no vsade podla toho ako pisete je to rozne!
jedny mali hned ,druhy si zase pockali aj pol roka, no preto uvidime co nam povie pani a ci si vobec nejake dietatko vyberieme no nechame sa prekvapit ved uz zajtra ideme 🙂potom napisem 🙂 nebudem predbiehat ked este neviem ako a co budee..

123sabrina
5. feb 2012

zuzanka117 pozerala som ,ze ti mas romske dievca ano je pekne
a teraz neviem co ma byt tie rady,tie mali take a take ,zda sa mi to ako keby ma chces nastrasit, ja som nepovedala ,ze neviem co obsahuje adopcia a takisto viem ze s cim mozme ratat,ale nie len pri adopcii s tym moze rata aj obycajna zena ktora nosi v brusku svoje bio dieta..
ja som sa pytala len na nazor ci by si tu zeny zobali skor dieta od matky s drogovou zavislostou ?alebo od alkoholu? to bola otazka , mnohe mi napisali,ze nad tym nerozmyslali a ze sa nad tou otazkou pozastavili.. ine ze by brali radcej od drogovo zavislej .... a par ludi ze asi od alkoholicky ..toto boli ich nazory kazdy si urobi podla situacie zdrvaotneho stavu a hlavne podla riozumu-podla seba . ja som na tejto stranke preto lebo su tu niektore skusene zeny ktore maju deti uz , tie ktore su profi mami a stretli isa s vela pripadmi a tiez zeny ktore cakaju ako ja,ked existuje nieco take ako konik tak je to super ze sa da o niecom popisat a nie tu niekoho napravovat ako som to tu citala uz vo viac pripadoch

matax
5. feb 2012

@123sabrina hm, mozno naozaj povies waau aj na starsie dita, zuzkanka nepiseasi, ze zrovna romske, myslim, ze to myslela ako priklad.. ze skrátka zlavite na poziadvakach, ked pojde o konkretne dieta, ke dho uvidis , teda tie papiere, ze ta mozno aj mimo poziadaviek oslovi dake... .. ja som napriklad chcela romske dievacatko do roka a mam neromske..a chcela som do roka a nasla som 19 mes.., sud ako dvojrocna..takze asi tak..

zuzkanka117
5. feb 2012

@123sabrina !!!!!!! nenapísala som, že si máš vziať rómske dieťa !!!!!!!, nemáš na žiadne konkrétne rómske dieťa robiť woow a ani iné živočíšne zvuky, myslela som to vo VŠEOBECNOSTI, ako príklad, že mnohí čakatelia upustili zo svojich požiadaviek, ako ti to už x - ľudí napísalo 😎 toto je hrach na stenu 😀 😀 😀
ty sa snažíš uisťovať na konkrétnych príkladoch, pretože tento pár mal dieťa o 3 mesiace, tento o rok, tento čaká 4 ... ja som dcéru našla po piatich týždňoch, tiež sa nemôžeš držať konkrétnych príkladov, po akom čase bolo dieťa v rodine .. to je rôzne a už vôbec ťa neposunú v poradovníku na biele zdravé novorodeňa výkriky - ako dlhoooo čakáte .. NESKA som počula .. to je všetko diametrálne odlišné od vášho nadchádzajúceho "prípadu" ... príde mi to ako deti na základnej, keď sme zisťovali otázky z písomky a boli to také tie reči - "čo myslíš, čo myslíš ... a bude to tak aj u nás, .. čo myslíš .. "

zuzkanka117
5. feb 2012

@123sabrina 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 nikdy by som si nedovolila strašiť ťa, ale je to tak, nakoniec ste predsa na tých 3 - 4 sedeniach s psychologičkou prebrali všetky témy, takže vieš, do čoho ideš, resp. idete

najjulinka
5. feb 2012

Tak niečo na "povzbudenie" ... My mame jedno v pestu a chceli sme druhé.. šli sme na urad a povedali, že chceme druhé a dame prednosť biologickemu surodencovi.... Ked sme boli na urade netušilisme, že biosurodenec existuje, ma 4 týždne a je opustený v nemocke......................... Biosurodenec bude mať o necelý mesiac 2 roky a ešte furt nie je náš........ Takže ciganske dieťa s DMO a tolko sa čaká...... ak kcete biele, šikovné, tak si berte rovno pred maturou, kedy už je viacmenej jasné na kolko zdravé a šikovné je 😝

123sabrina
5. feb 2012

matax ano mozno mas pravdu zesa nam zapaci aj troska starsie dieta to nidko nikdy nevie 🙂

zuzanka117 mne to vobec nepride ako deti na zš ked sa nieco opytam 🙂 ved nidko mudry s neba nespadol nie?🙂))) ved nato je konik aby si zeny medzi sebou pisali ze kolka ako cakali ake to bolo.. a ked sa opytam na nazory inych zien to tiez podla mna nieje detske,nato je to tu aby sa pytalo odkila ste? kolko ste cakali? a tak ....ale myslim si ze si v tomto s tebou nerozumiem ti mas ako vidim iny nazor!

123sabrina
5. feb 2012

100ludi 100chuti zuzanka🙂) musis to brat tak vies?

zuzkanka117
5. feb 2012

@123sabrina veru nidko, viem 😀 😀 😀 😀 a tak to aj beriem a ďalších x-ľudí tiež

yukki
5. feb 2012

@zuzkanka117 tak ti mas teda nazor! nidko sa tu us z tebov nebude bavit, nidko odnikila, si pys!

123sabrina
5. feb 2012

neviem koho myslis pises za seba 🙂

zuzik242
5. feb 2012

@123sabrina ako sa možeš, trúfaš pýtat co je lepsie ci od romskej matky ci narkomanky ci alkohholičky vela ludí ma choručke deti a bojuju miluju a ja len jednu radu nie je tažke si vyberat ked nepoznas dieta ale ked ti ponuknu viacej potom budes plakat

najjulinka
5. feb 2012

lebo najlepšie je z hniezda zachrany.. to je od ciganky, narkomanky, alkoholičky a k tomu ešte od schyzofreničky a pod. choroby s dedičnou predispoziciou....... a toť zlatulinke babatenko.... take ako každé ine zlatulinke babatenko.. len s čistým štítom na papieri...........

123sabrina
5. feb 2012

ked nieco neviem opytam sa nato je tato stranka.
ci od takej alebo takej chcela som vediet nazory ale vzdy sa ohlasi iba taka co je biela a ma romske ado dieta
tuto stranku vyuzivam ked nieco neviem alebo chcem vediet a nechce sa mi tu hadat a rypat do niekoho ako napr. preco nemas zaujem aj o romske, preco sa pytas na nazor,atd. a uz s tymito recami koncim lebo vidim ze zena co nema co robit tak musi niekde viryvat. ja tiez nepisem nikomu ake dieta sui ma zobrat alebo ze sa nema pytat to co ho zaujima..

jaron
5. feb 2012

Ahojte,

mám dojem, že trochu prerástli emócie v rozhovoroch. Ak dovolíte môj názor.

Chápem, že u niekoho môže otázka pôvodu dieťaťa vyvolať dojem špekulovania, sebectva a pod. Treba však brať do úvahy, že každý sme iní a nie každý ma rovnaký dar na zvládnutie akéhokoľvek dieťaťa. Nechcel by som odsudzovať a ani sa nijako pohoršovať, ak pri výbere niekto má iné pravidlá ako mám napr. ja.

Zapodievať sa týmito otázkami je dôležité aj pre reálne zhodnotenie svojich síl. Jasné, že každý chce to dieťa milovať, ale jednoducho realné vlastnosti a danosti každého z nás niekedy nepustia. Mám známych, ktorí si zobrali dieťa, ktoré nechodí, nerozpráva, iba kýve hlavičkou, sedí, musia ho kŕmiť. Ja by som sa asi nikdy neodvážil na také čosi, ale za to si nevyčítam, že som kvôli tomu sebec alebo niečo podobné. Ani nič také od seba neočakávam a ak by niekto iní to odo mňa očakával, tak je to jeho problém, on nie je mojim svedomím.

Niekto dokáže zvládnuť 10 detí, iní jedno, niekto rómske dieťa alkoholičky, iní blonďáčika od 2 mesiacov.... Nemali by sme súdiť, čo je pre koho dobré a čo nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre