Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
1. mar 2012

@dia6 https://www.facebook.com/#!/notes/natália-blaho... skus povyberat aj z tohto vzoru predbezka daco, ja som nase pisala dla tohto, cairkinho a este dvoch , plus upravila na nase . podaj ho, aj ked náhodou neschvália, nebudes potom nadavat, ze ste mali skusit, nic s tým nezhorsíš..ale ak naozaj stanovuju termín do mesiaca, tak nepodávaj.. Nám neschválili, ze nie je malá ohrozená na zivote :C dokonca to vsetko presuvali a nedbali zákonnu lehotu 1 mesiac na rozhodnutie predbezka...presuvali to cez dva sudy a nakoniec sa to vrátilo na ten prvý, zamietli predbezko a stanovili rýchlo pojednávanie, bolo za 14 dni --ale celkovo to trvalo skoro 4 mesiace. https://www.facebook.com/#!/pages/Asociácia-náh.... šupnem ti to nase do ip , drzim palce, pamatám tie návstevy a odchody a to, ze uz som chcela nech su u nás

dadenka1
1. mar 2012

@matax jej ďakujeme, okopčené, uložené a dúfam, že už čoskoro budeme potrebovať 😵

matax
1. mar 2012

@dia6 to som, co napisala 😀 😀 , uz musim ist na vzduch 😀 , nám predbezko neschvalovali, ani nezamietli..my sme ho podali a potom po porade s asistentkou na sude stiahli, ale dali nám potom uz rýchlo termin Este ti radim, zisti si ktorá asistentka na sude má vás návrh a volaj, volaj .. volaj .. @dadenka1 niet za co, mne uz to asi nebude treba a ked pomoze iným 🙂

aidilka
1. mar 2012

Baby z BA, diki za rady, takze telefonovat bude manzel 😉 Este Vas poprosim, mohli by ste mi niektora poslat tel. c. na Vazovovu ku kompetentnej pani? Vdaka.

kanhwa
1. mar 2012

@aidilka je to p. Váleková, 02/2044 3709

aidilka
1. mar 2012

@kanhwa vdaka, pisem si, buduci tyzden to skusime...

dia6
2. mar 2012

@matax asistentku na súde? O tom som ešte nepočula. To keď si tam zavolám mi povedia?

karkana
2. mar 2012

@dadenka1 ako ste na tom,už ste sa posunuli v poradovníku? 🙂

dadenka1
2. mar 2012

@karkana ano trošku sme sa posunuli.. rátam tak do jesene, že bude mimi

tortelinka
2. mar 2012

@dadenka1 aka jesen, letnu dovolenku neplanujte! 😉

dadenka1
2. mar 2012

@tortelinka ach moja, neboj dovču neplánujeme, kedy bude, vtedy bude.. som rada, že nie je júl 2009 😉

lusterka
2. mar 2012

@dadenka1 preco 2009?

tortelinka
2. mar 2012

@dadenka1 rychlo sa dockate 😉

matax
3. mar 2012

@dia6 asistentku , ano, to su tie pani, co prepisuju a chystaju sudcom podklady, ukazuju im spisy. odosielaju postu.. 🙂 lebo sudcu ti nedaju k telefonu len tak...a neviem, co este maju za ulohu,ale mna vzdy informovali slusne a boli mile

dadenka1
3. mar 2012

@lusterka lebo vtedy sme boli oficiálne zaradení do zoznamu žiadateľov 😉

lusterka
3. mar 2012

@dadenka1 a chcete pestu, alebo adpociu?...ake mate podmienky?..ked tolko dlho cakate?

dadenka1
4. mar 2012

@lusterka trenčiansky kraj, zaradení od júla 2009, čakáme na adopčiatko biele, zdravé, do 6 mesiacov, momntálne sme na 13. mieste

lusterka
4. mar 2012

@dadenka1 no moje nervy a nam povedali,ze deti maju tak do roka, rok a pol..tak to ma prekvapilo....sice my mame az do roka tam pisane,ale myslim,ze to je uuuuuplne jedno...tak prijemne cakanie..xixi..aj volavas tej Marcele,co je tam na UPSVaR?

dadenka1
4. mar 2012

@lusterka no ja nepoznám nejakú Marcelu.. 😕 volávam normálne na UPSVaR, kto zdvihne, ten mi povie poradie.. ja túžim po bábanku, tak čakám... sú aj bábanká, ale treba trpezlivo čakať.. aspoň tak povedali nám.. vy ste ako na tom?

lusterka
4. mar 2012

@dadenka1 my sme len teraz zaradeny od 23.2. do zoznamu, takze len kratko...nemozem este vediet...ale viem o p. Marcele Zbinovej, lebo ona s nami tam vzdy komunikovala a aj listy od nech chodili ku nam...tak preto sa pytam

dia6
5. mar 2012

@matax Ďakujem za radu. Zavolám si tam. 🙂

123sabrina
5. mar 2012

ja sa chcem opytat nieco vas co mate s tym skusenost mam v tom bordel 😠
napr., v poradovníku je 90 ludi to cislo co mi teta na urade povedala v tych 90 su zapocitani aj ti nakontaktovany co maju svoje dieta doma ale neprebehol im este predosvojitelski sud?
2otazka: zoberme si,ze je tam teda 90ludi a povie ze s nich je 30nakontaktovanych tak je 60 zaujemcov a s tych 60 cakaju ludia co chcu poloromske ,pestunstvo biele zdrave a tak prosto vsetci ludia?

velmi pekne vam dakujem ,lebo mam v tom poriadny bordel,,,,,,

lusterka
5. mar 2012

ahojte, tak dnes sme boli si dat overit pravoplatnost rozhodnutia, kde sme zapisany do zoznamu...a pani hned sama od seba mi povedala,ze mi povie na ktorom sme mieste...ze sranda 92. sme..xixi..tak,ze 3 roky mame cas..ze aby sme si hocikedy zavolali, aj nam hned ukazali dve nove deticky, ale bola tam jedna kocka babatko novorodeniatko s DMO a maly rom...a ze pred nami je asi 20 pestunov a ostatní su na adopciu a biele, zdrave dietatko...ze najblizsie isto nam budu ponuknute len novorodeniatka, ze to sa stava najcastejsie....tak ideme cakat

123sabrina
5. mar 2012

@lusterka to mate powedane pekne ako a co nacom ste 🙂 fajn 🙂

aidilka
5. mar 2012

@lusterka to, ked uplynie tych 15 dni, co sme mali akoze na odvolanie a rozhodnutie nadobudlo pravplatnost, to si mame ist dat nieco overit? Alebo nam este nejaky papiet poslu?
Nam by mala prejst ta lehota zajtra.

lusterka
5. mar 2012

@aidilka ano ale tam na ten UPSVaR...my sme to tam mali aj napisane a dokonca aj na priprave nam to povedali, ale treba to na urad doniest az za 15 dni, ale ak to neurobis teraz, tak nevadi, urobis to, ked uz bude babo nejake, lebo sudca to bude ziadat...uz ti neposlu ziaden iny papier, len to rozhodnutie a s tym treba ist si dat potvrdit pravoplatnost na UPSVaR...u nas je to do Trencina

matax
6. mar 2012

@aidilka práve, ak chces mat právoplatnost skor, vtedy mozes ist na kupsvar (krajský upsvar) a dat si orazit právoplatnost.. My sme to tak mali pri malom. A pri malej sme nesli nic dávat orazit a boli sme právoplatne zaradení po uplynuti tej odvolacej 15 dnovej doby. Takze dla mna je to tak, ze ak to chces urýchlit, mozes sa ist osobne vzdat nároku na odvolanie 🙂 Takze dnesným dnom ste právoplatne zaradení.

dadenka1
6. mar 2012

@lusterka my, keď sme začínali, tak sme boli 100... teta nás upovedomila, že cca 2 roky sa čaká ale akosi sa spomalilo rodenie adopčiatok, tak po dvoch rokoch nás teta upovedomila, že ešte taký rok - dva.. tak čakáme ďalej.. Snáď už nie dlho... 😵

lusterka
6. mar 2012

@dadenka1 juuuuuuuuj..veeeeeeelmi vam drzim palce, ved coby nie? ved ked vy budete mat babo, tak my uz budeme blizsie tiez k tomu nasmu snu..

aidilka
6. mar 2012

@matax @lusterka aspon mame dovod tam zavolat, ze ci tam mame ist alebo nemame a pri tej prilezitosti sa spytame, ze aku mame startovaciu poziciu 😵 Ano, od dnes by sme mali byt pravoplatne zaradeni 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre