Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
14. apr 2012

no to je uz jedno tak teda na papieri
@tortelinka

kanhwa
14. apr 2012

AHojte,
tak hlasim, ze vcera sme sa stastne vratili s malou z nemocnice, operacia dopadla dobre 🙂

magimary
15. apr 2012

Dospievajúce deti v náhradných rodinách:
http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=16

tortelinka
15. apr 2012

@magimary to som pocuvala...

lulucertik
15. apr 2012

@magimary dakujem už vypočuté

mima_mama
15. apr 2012

ahojte zdravim, prosim vas ako by sa podla vas dala skratit cakacia doba na dietatko? dakujem

tortelinka
15. apr 2012

@mima_mama zmiernit poziadavky.. 😉

mima_mama
15. apr 2012

@tortelinka jedina moznost?

tortelinka
15. apr 2012

@mima_mama ano, cakas na adopciu?

mima_mama
15. apr 2012

@tortelinka nie len ma to zaujima

mysiak001
15. apr 2012

@magimary dik za odkaz

kanhwa
16. apr 2012

@mima_mama a preco ta to zaujima?

mima_mama
16. apr 2012

@kanhwa robila som nato diplomovu pracu a to bola otazka od oponenta, tak ma zaujimal aj vas nazor, skusenych.

lenkove
16. apr 2012

@mima_mama tak si prestuduj tieto blogy http://www.idazelinska.blog.sme.sk/ V niektorom z blogov pisala o elektronickom poradovniku.
A pana opotenta z akademickeho prostredia sotva zaujmu nase nazory, k tomu ziskane nevedeckou metodou.

mima_mama
16. apr 2012

@lenkove nemyslim si ze by nezaujimal, ale chcela som len radu, ja by som odpovedala, ze zmiernit poziadavky, citala som aj blog natalie blahovej na sme to je tiez zaujimave

yukki
16. apr 2012

@mima_mama ono hlavne z čej strany by mal prísť ten krok na skrátenie doby-ak od nádejných náhr.rodičov=zmierniť požiadavky. Ak zo strany zákonodárcov-zmeniť v zákone veci v prospech dieťaťa, ak zo strany sociálnych pracovníkov-nedržať deti v šuplíku .... skrátka kto akože by mal skrátiť tú dobu čakania...

mima_mama
16. apr 2012

@yukki no to sa presne nevyjadril, nema v tejto teme take znalosti, ale myslim si ze myslel zo strany ziadatelov, ale dobry postreh, to by ma ani nenapadlo 🙂 dakujem

kanhwa
16. apr 2012

@mima_mama aj som myslela, ze nieco take ako diplomovka. nuz, tak naozaj len zlavnenim z poziadaviek sa to da ovplyvnit zo strany buducich rodicov. co sa tyka prace upsvarov a sudov, na to zial nemame dosah.

kanhwa
16. apr 2012

A mame novy rodny list 🙂 🙂 🙂

dadenka1
16. apr 2012

@kanhwa skvelé, srdečne gratulujeme... ako dlho ste naň čakali?

morisa
17. apr 2012

predbezko nam este stale neschvalili ☹ co im na tom tolko trva? fnuk

lenkove
17. apr 2012

@morisa 😔 😔

cairka
17. apr 2012

@morisa , ach jo 😖 😢 😔

karkana
17. apr 2012

@dadenka1 ahoj a vám sa ešte neozvali že maju pre vás bábo?a už vám bolo vôbec ponuknuté za ten čas nejaké?

morisa
17. apr 2012

Ahojte. Boli sme predvolani na zaklade navrhu na predbezne opatrenie na sud na informativny vysluch. mate s tym niekto skusenost? dakujem

lenkove
17. apr 2012

@morisa 😲 😲 ja teda nie, mozno niekto iny... 😲

kacena4
17. apr 2012

@morisa informativy vysluch znamena, ze vam pravdepodobne v papieroch nieco chyba,alebo chcu nieco doplnit, objasnit a preto vas predvolali skor ako na pojednavanie so sudcom. tento vysluch moze viest aj uradnik sudny, teda vacsinou nie sudca, ale clovek pod nim

morisa
17. apr 2012

@kacena4 dakujem za infosku 🙂 no to som zvedava, co sa im nepozdava... uz dva tyzdne to maju tam a oni sa az teraz ozvu... ach jaj ☹

cairka
17. apr 2012

@morisa , a aspoň tam máte ísť behom pár dní, či ešte aj to naťahujú? 😒 ešte môžeš skúsiť poprosiť vašu sociálnu - kurátorku malej, či by ona nezavolala na súd, aby zistila, čo im chýba - nech si to môžte pripraviť a na isto to donesiete.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre