Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
4. júl 2012

a teraz čo?! 😲
Zamietli nám odvolanie.

magimary
4. júl 2012

@dia6 wow!
a to sa ako dá???! 😲 😲 😲 😲

ozaj, len tak mmch., bola si ty teraz s nami na víkendovke, či nie? 😨 😕
mne sa tam na teba jedna baba veľmi podobala a zároveň aj nepodobala 😅 😕

maznacik007
4. júl 2012

@dia6 a co vam dali ako dovod... napis do sukromnej... radsej

cairka
4. júl 2012

@dia6 , odvolanie proti zvereniu do pestu? hmmmmmm 😕 zavolaj socke malého, že čo teraz 😕

dia6
4. júl 2012

@magimary Neviem, nám vlastne ešte nič neprišlo, ale volali nám z DeD, že si máme prísť pre malého.

Hej bola som tam. Ja som sa aj chcela prihovoriť, no nevedela som či áno, či nie... a hlavne ako začať. Ja som v tomto dosť taký nesmelý typ človeka.

dia6
4. júl 2012

@maznacik007 No, ešte neviem. Ešte nám nič neprišlo.

dia6
4. júl 2012

@cairka Veď ona mi volala, že si máme prísť do BB pre malého.

maznacik007
4. júl 2012

nakoniec ste to ako urobili tak ze ste to neprevzali a len napisali na sud ze to teda rusite?

magimary
4. júl 2012

@dia6 wow, ty brďo!
sánka dolu... 🤐
som nikdy ani len netušila, že aj toto je možné! 😕 😲

a k tej nesmelosti...poznám...aj ja som taká (najmä v cudzom prostredí), ale tuto som si fakt nebola istá, či si to ty, či nie, tak som sa radšej ani neprihovárala 😉

cairka
4. júl 2012

@dia6 , no ty koky 😕 to je iná situácia toto 🤐

dia6
4. júl 2012

@cairka To je, ale keď mi volala sociálna, normálne som mala chuť povedať, že ho chcem naspäť.
Ale kusla som si do jazyka. Lebo toto by bolo celé odznova. Znovu by sme ho mali doma a zvykali si na neho a čakali kedy súd schváli návrh na zrušenie pestu. Takže by sme si na neho zase zvykali a zase sa s ním lúčili.... Ja to už nezvládam... a ani na materskej nie som, keďže mi bolo povedané, že rozsudok nenadobudol právoplatnosť.

iveta70
5. júl 2012

Ak sa mozem do toho zamotat...tak, rusenie PS z dovodu choroby dietata nie je dovod na to, aby vam preslo predbezne opatrenie, neviem kto vam poradil predbezko. Je tam treba podat riadnu ziadost na zrusenie PS a oddovodnit to zavaznym ochorenim na ktore si netrufate a ktore sa diagnostikovalo az potom ako prebehol sud na PS, potom vam bude vyhovene. Bohuzial dokedy vam daju termin co bude najskor na jesen, pretoze sudy cez leto nerobia budete povinny sa o dieta starat aj ked sa vam to asi nepaci...:( Ked vam volaju, aby ste si ho prevzali tak je uz vznik PS pravdepodobne pravoplatny. Takze ti nezostava nic ine, ako nastupit na MD a hned napisat ziadost o urusenie pestunstva a cakat na riadne pojednavanie. Vela sil a stastia ti prajem. Este jedno upozornenie, neprebarenim zasielok od sudu nic neziskas, len natiahnes cas svojho trapenia...:( Teda ak mi tu nieco neuslo co som nezaregistrovala, ak ano tak sa ospravedlnujem.

cicimotinka
5. júl 2012

@dia6 odvolanie vám zamietli zrejme preto, že odvolaním môžeš upozorniť na nové skutočnosti, ale nemôžeš ním niečo už právoplatné zrušiť... to, že niečo nepreberieš, neznamená, že to nebude právoplatné... inak sa prikláňam k @iveta70 že to bude zrejme takto - podať novú žiadosť na súd... no a nezabudni, keď je človek v koncoch zo silami, má ešte 30%, nájdi v sebe zvyšok a pár mesiacov o toho drobca zabojuj, možno je to to posledné, čo preňho niekedy niekto urobí... budem ti silno držať palce...

krisbar
5. júl 2012

ahojte, mam otazku pre vas skusenejsie - ked si chceme adoptovat dieta tak musime prejst obaja manzelia tymi pripravami? problem je totiz ze zijeme v zahranici a je pre nas oboch problem prist dlhodobo na SK.
ale co som citala tak asi to bude tak, ze obaja...ze?

magimary
5. júl 2012

@krisbar hej, na adopciu, obaja
ak ide o manželský pár

krisbar
5. júl 2012

@magimary - vdaka, tak si musime pockat az sa vratime..

kacena4
5. júl 2012

@krisbar no na pestunstvo nemusite byt obaja staci jeden a skor sa dostanete k dietatu (aj s tymi vacsimi narokmi na dieta) a mate sancu dodatocne po nezaujme z biorodiny poziadat o adopciu a tu uz mozeme ziadat aj obaja 😉

cairka
5. júl 2012

@kacena4 , ale pri pestúnstve nemôžu dieťa vysťahovať do zahraničia, znamenalo by to minimálne rok pobytu na Slovensku v ideálnom prípade

kacena4
5. júl 2012

@cairka aha to je pravda takze ak sa @krisbar nechystate ostat na sk tak jedine trpezlivost s adopciou ti ostava, drzime palceky

maznacik007
5. júl 2012

@kacena4 pri pestunstve sa nemozu zdrziavat viac ako mesiac suvisle v zahranici...takze to pre nich tiez nebude... a prejst z pestu do osvojenia tiez u nas nie je take easy... na niektorych uradoch je to povazovane za zlyhanie pestuna..

kacena4
5. júl 2012

@maznacik007 presne na niektorych uradoch, ale my sme ludia ne urady a preco by som dietatu nedala vlasntne meno ked mozem? nech si teta na urade mysli a hovori co chce o zlyhani, toto ma vytaca. toze milujem dieta az tak, ze mu dam vlastne meno, az tak ze ho tym zahrniem do svojej "zavete" tak to je fakt zlyhanie (nehladiac na potreby dietata) najma z pohladu statu, ale staci nejdem to rozoberat 😠

maznacik007
5. júl 2012

@kacena4 tak vlastne meno sa da dat aj v pestunstve.. ale je to naozaj o uradoch a sudoch... ja zatialna to nemam nervy ale u nas je aj iny dovod... ideme menit TP a to dokonca mimokrajovo.. aj ked sme 16 km od povodnehoTP ale proste to je uz iny kraj...

krisbar
6. júl 2012

@kacena4
ano, sme mimo Sk a este asi na cca 2 roky, cize momentalne nam nic ine neostava len si pockat kym sa vratime.
ale kazdopadne dakujem.

pelikan8
10. júl 2012

Ahojte!Mám dobrú správu!Máme doma našu malú princezničku.Ja som najšťastnejšia na svete.Dneska má 3 týžd.

tamaratamaratamara
10. júl 2012

@pelikan8 blahoželám a prajem strašne krásny život. Uvidíš bude to úžasné. Ja to už zažívam štyri a pol roka. 🙂

jafnka
10. júl 2012

ahojte. po dlhej dobe opletačiek s kúpou domu, vybavovaním všetkých papierov znova a znova začíname s adopciou 🙂 papiere už sme dali a dnes volala tetuška z úradu, že prišli a že sa nám do dvoch týždňov ozvú. akurát budeme mať trošku problém s tým, že ešte stále prerábame dom tak zatiaľ budeme bývať u svokry. boli ste niekto v takej situácii, že ste počas prípravy zatiaľ bývali v "náhradnom" byte a až potom ste sa sťahovali do svojho? nebol s tým problém?

erikadodo
11. júl 2012

Ahojte, vie niekto ako to vyzerá s adopciou v NR, aký mesiac a ,,rok,, teraz asi vybavujú? Viem že je to individuálne podľa požiadaviek....my sme boli v apríli na 48 mieste ( dievčatko do 24 mesiacov) ďakujem

mana85
11. júl 2012

@pelikan8 blahoželáááám aj naš fešak ma dnes 3 tyždne !!! Tak nech ste spolu tak šťastny ako aj my ...

cicimotinka
11. júl 2012

@jafnka my vlastne stále papierovo bývame u svokrovcov, nikto nemal nič proti, boli pozrieť, v pohode... a malý je už u nás 2 roky... myslím, že sa nemusíš obávať 😉

afrika
12. júl 2012

@jafnka
@cicimotinka ahojte, my sme teraz robili aktualizáciu po dvoch rokoch od zapísania a tiež máme papierovo trvalý pobyt u svokry, ale bývame vo svojom domčeku. ešte není skolaudovaný, tak preto.... nič nám nehovorili, že by to bolo zlé. čítala som si aj správu, ktorú napísali a rozpísali to tam tiež zhruba tak ako som to napísala aj ja tu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre