Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
23. júl 2012

@lucka_220809 nas pripad bol podobny, nie nemozes, byt evidovana v Ba, viaze sa striktne na trvaly pobyt

najjulinka
23. júl 2012

@milenka74 ahoj. my sa nepoznáme, ale poznáme tu istu osobu (okrem nahradkarov, lebo tam určite mame viac spoločných známych)... 😉 tvoju susedku poznam. 😀 má pármesačne babatko 😉 ...

najjulinka
23. júl 2012

@tortelinka a to kde vam boli skontrolovať bytove podmienky? lebo trvalý pobyt je mnohokrat len nejaka "fiktívna" adresa.. .dokonca som poznala chalana, ktorý mal trvalý pobyt v dome, ktorý už bol zbúraný.... 😀

milenka74
23. júl 2012

@najjulinka
ahoj
aj som si myslela ze hovorili o tebe 😀

najjulinka
23. júl 2012

@milenka74 takže ma ohovaraju... dobre vedieť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie.. no.. im sa pačil chlapček jeden naš.. no im sa tých deti pačilo u nas viac, ale ten chlapček by im pasoval - bol by uuplne celý tatko 😀 😀 😀 ona ma aj pripravu na profi - robila si ju spolu s mojim mužom 😀

tortelinka
23. júl 2012

@najjulinka prisli normalne na realnu adresu 🙂

milenka74
23. júl 2012

@najjulinka
no svet je maly 😀
My sme zatial mali vsetky deti co sa na mna podobali 😀 😀 😀 a teraz mame zmenu 😀 a vyzeram ako keby som chudaka manzela podvadzala 😀 😀 😀 😀
sa mi pacia tie pohlady ludi,pozru na mna ,na manzela a na babo v kociku a 😲 😲 😲
😀
No u nas v RBK to profi sa nie a nie rozbehnut ☹

najjulinka
23. júl 2012

@milenka74 my sme mali mulatov v profi a jedna pani na mna na ulici "odkial je vaš manžel?"...mne v tom momente vobec netuklo, že čo za sprostu otazku, že čo ju do toho......... kým mi docvaklo.... (keby som jej povedala, že z polska alebo keby som povedala či mysli manžela alebo otca deti? :-P )
ja už som v domove si objednala aj šikmooke, ale zjavne nedostali, lebo sme nemali. sa psychologička zasmiala ked som povedala, že take chcem... lebo sme mali vtedy blondave, romske, mulatske ...a šikmooke mi chýbalo,a by som rovno našu zostavu mohla ponuknuť do reklamných spotov Beneton 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 proste by som vedela obsadiť celý plagat našimi deťmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a teraz mi docvaklo, že vlastne už mi nukali aj dawnikov, tak asi som sa zle vyjadrila s tými šikmookými ... 🤐 😀

milenka74
23. júl 2012

@najjulinka
tak toto je bomba 😀 😀 😀
ale nechapem ze ja som tuto cast modreho z neba nevidela 😀
My sme este len zacinajuci rodicia 😀 ale raz budem mat plny dom deti 😀

tortelinka
23. júl 2012

@najjulinka sila!, ale ani ja som tuto cast nevidela

najjulinka
23. júl 2012

no nebyť tejto časti, tak ja modre z neba ani nepozerám 😀 😀 😀 😀 ale odvtedy som takmer verný divák... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
23. júl 2012

@milenka74 čo je to začinajuci? kolko deti,a lebo aký čas to robiš? či aj s manželom ste obaja profi?

najjulinka
23. júl 2012

muž ked sa to natačalo, tiež bol začinajuci.. .uuuplne začinajuci.... mal svoje prve profičata.. asi 3 mesiace.... .. ja som to robila už rok a trištvrte vtedy...

milenka74
23. júl 2012

@najjulinka
manzel este nie je profi nema zatial maturitu.
Robime to tri roky,prve dietatko islo do ADO mali sme ho 10 mesiacov
potom sme mali starsie dieta 9rocne
teraz v juni som odovzdavala do pestunstva dvoch surodencov maly mal 3 mesiace ked prisiel a sestricku mal o 13 mesiacov starsiu..mala som ich 11 mesiacov
teraz mame krasnu slecnu asi tyzden 😀 a zajtra druhu interakciu a ide do ado. 😉
a jedno mame vlastne vymodlene,odlezane v nemocke 8mesiacov tehotenstva. Marcus ma 6 rokov.

najjulinka
23. júl 2012

@milenka74 ja som najmladšie mala 4a pol mesačne... a to aj u nas najdlhšie bolo.. to sme odovzdavlai zatial posledne... .zdržalos a u nas vyše troch rokov...... a prvé profi je naša Lucinka... tá už je naša 😀
moj muž to robi 3 roky a ja 4 a pol 😀

milenka74
23. júl 2012

@najjulinka
parada 😀
my tu mame problem vyriesit maturitu 😀 ale tak snad casom poriesime 😀

dioliana1
24. júl 2012
lucka_220809
24. júl 2012

@lenkove
@najjulinka
@milenka74
Dakujem krasne, dievcata, za odpovede! 🙂

raza
24. júl 2012

@najjulinka krásne sa to pozeralo 🙂 ale túto časť som nevidela, čo je zvláštne, lebo ja to tiež pozerávam od istého času dosť pravidelne 🙂

jafnka
27. júl 2012

ahojky. dnes nám volala pani z návratu, že im prišli papiere z úradu a že 13teho augusta máme prvé oficiálne sedenie 🙂 a presne v ten deň máme aj druhé výročie svadby, tak máme pekný darček 🙂

megynka
28. júl 2012

@mana85 smiem sa spýtať aké ste mali požiadavky na dieťa ?

mana85
28. júl 2012

@megynka Ahoj no aby bolo zdrave od 0-3 rokov a uviedli sme poloromske že môže byť ale keď sa nas pani na urade spýtala či nam môže zavolať ak matka bude romka a tato neznami tak sme suhlasili ....

afrika
29. júl 2012

ahojte, mám asi netipickú otázku. ako často sa stáva, že Vám ponúknu bábo, máte ho už doma a biolog. mama si všetko do súdu rozmyslí? mám z toho obavu 😒

milenka74
29. júl 2012

@afrika mas nejake pochybnosti?

afrika
29. júl 2012

@milenka74 bojím sa, že niečo také sa môže stať a preto ma zaujíma či tu má niekto s tím skúsenosť 😉

milenka74
29. júl 2012

@afrika tak stat sa moze vselico.
ale nechapem ci myslis na sud ked uz dietatku zmenia aj meno po adoptivnych rodicoch alebo myslis od predbezka po sud ?
Kym dostanes papiere od psychologa tak by mali byt minimalne 3 povinne interakcie.ak sa psychologicke nieco nezda tak moze nariadit viac.
Bojis sa toho ze si nevytvoris vztah s babatkom?

cairka
29. júl 2012

@afrika , nuž, kým nie je právoplatná osvojiteľnosť sa to stať môže vždy...reálne tuším tu medzi nami na koni je len jedna taká skúsenosť, tá mamina sa ozve, ak bude chcieť 😉 takže nie je to bežné, ale ... môže sa stať

milenka74
29. júl 2012

@afrika ono je to asi o tom ze s anetreba dat dotlacit do prilisneho extremu cize ak si napisem od 0 do 1,5 roka tak sa nesilit na vacsie dieta popripade romske dieta.
mna sa ludia casto pytaju ze ako si mozem utvorit s dietatom vztah ako profi a este sa ho potom aj vzdat a odovzdat ho rodicom.
este sa mi nestalo ze by sa neozval materinsky instinkt 😉 mne dokonca ja mlieko tecie 😝 pri kazdom babatku.
Jednoducho je to maly cloviecik ,ktory ma potrebuje a pre ktoreho som cely vesmir 🙂 a uz to ide 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre