Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
11. okt 2012

@5katarina7 tak to je velmi dobra otazka? to by sme aj mi rada vedeli bolo mi povedane ,ze : nehovoria to ziadatelom ,aby sa nadarmo neznervoznovali ,. ked sme volali povedali ze biele deti niesu a potom som sa dozvedela ,ze za 3tyzdne islo9 deti a bielych na adopciu .keby tu nemam tu kamosku tiez s nasho kraja a nedava mi info neviem absolutne nic podla toho co viem som niekde okolo cisla 30

123sabrina
11. okt 2012

@5katarina7 a este u nas je tam jedna pani velmi neochotna , drza a vobec sa nevie vrit do situacie nas- cakatelov jednoducho nepovie a dost ju netrapi ,ze sme sa trepali niekolko kilometrov k nim na uard aby sme sa nieco dozvedeli ona ta hned odbavi 😒 za 1minutu a konec viac sa nebavi. myslim si ,ze sa tam nehodi ,a urcite by si s nou plno mladsich a ochotnejsich vimenilo miesto. no volakto to tu aj sponinal tusim mysiak001 , ze september bude plodni , no u nas aj bol za 20 dni 9deti pekne to islo dolu a vy este cakate ? kde ste na ktorom mieste?

5katarina7
11. okt 2012

@123sabrina no tak na takom mieste by mohli robiť empatickejšie tety.Tak nám vždy povie,keď zavoláme.Síce aj u nás je jedna taká namosúrená,ale zas s tým nemá problém a poradie povie.My sme naposledy volali tak pred mesiacom a boli sme na 9mieste,ale už čakáme dva roky.

123sabrina
11. okt 2012

@5katarina7 hm no dost dva roky ale zase ste 9ty to uz sa do vianoc podla mna dockate-vianocny darcek zeby? 😵 ...tak u nas co poznam tak dostali po 1rok aj 4-5mes.. a teraz kamoska caka 1rok a 5mes a uz je na rade takze cakam kedy mi uz napise radostnu spravu ze uz jej volali , ale kto vola s nasho kraja myslim,ze tak isto by povedal ako ja ze cista neochota a nedozvedia sa nic...

5katarina7
11. okt 2012

@123sabrina no to by bolo dobré keby sme do vianoc dostali,ale podľa mňa to dovtedy nebude 😒

123sabrina
11. okt 2012

@5katarina7 pozri si 9! moze mat niekdo pozastavene a niedko pred tebu moze chces opacne pohlavie ,niekdo odmietne a tak a uz si na rade ja myslim ,ze aj skor to bude

vesticka
11. okt 2012

@5katarina7 zazraky sa deju a mozno nas tu zopar ostane skutocne velmi prekvapenych pred Vianocami. Pozitivne myslenie pomaha dievcata, takze negativne myslienky sup sup prec.... 🙂
@mysiak a ty to v tej robotke zatial poriadne pories s tou bezpecnostou prace, lebo ak pride maly, tak ti v dosledku nevyspatosti moze uniknut zopat dolezitych detailov 😉

mysiak001
11. okt 2012

@vemido no veci nakupene nemame, postielka je pri svokre na pojde 🙂. Nejake veci na zaciatok mame z Martinkinej predajne a ieco sa nakupi ked to bude aktualne. V poradovniku sme uz rok.

@vesticka jaj tak to mi ujde tak ci tak ako povedal jedn mudri clovek 100% bezpecnost neexistuje 🙂 Ja mam z toho paniku uz teraz 🙂. Ale nejako bolo aj bude. Uz aby tu bolo adopciatko.

mysiak001
11. okt 2012

@123sabrina ved ja stale tvrdim ze dlhe zimne vecery +9 mesiacov a je z toho september :D. Akurat nas to minulo 🙂.

lenkove
11. okt 2012

@mysiak001 bude skoro, neboj... synaaaator 😀 😀 😀 😀 😀

123sabrina
11. okt 2012

@mysiak001 no vidis a mal si pravdu ,ale uz nech to je cim skorej nevieme sa dockat 😉

mysiak001
12. okt 2012

@123sabrina Potom tu mame este Maj lasky cas a to su deti ako ja Februarove. 😀
@lenkove Jasne ze bude a potom bude aj dievka 😀

123sabrina
12. okt 2012

@mysiak001 vidis tak kazdy mesiac su nejake deti ti si teda priklad maj lasky cas 😀 😀 😀 😀

vandijan
12. okt 2012

ahojte ako sa máte?
@lenkove ahoj, vieš čo mi oznámil môj synátor? že chce pod stromček bábo 🙂 neviem čo na to tí hore 😀

P.s. ja stále nič nové, len trpezlivo čakáme 😎 😎 😎

vandijan
12. okt 2012

ozaj keď som sa informovala o tej malej okolo troch až štyroch rokov, vraj také deťúrence nemajú lebo si ich berú od malička, alebo teta na sociálke bola prepracovaná, bohužiaľ to isté mi povedali aj v návrate že nič..... 😒 , vraj sa ozvú ak niečo 🤐 😵

raza
12. okt 2012

tak poslešne hlásim, čapičiek uhačkovaných už mám dosť, svetrík už je tiež skoro celý hotový, už som začala aj deky, tie idú pomalšie 😅 , tak to je lepšie na nervy.. ale to čakanie je aj tak nekonečné a to sme ešte len na začiatku 🙄

yukki
12. okt 2012

@raza ta ty dokým sa dočkáš aj auto bude obháčkované jak v tej reklame....T-mobil či na čo to bolo

raza
12. okt 2012

@yukki šak toto... manžel už frfle, stále po zemi len nejaké bavlnky, na gauči furt nejaké klbko ... a to ani nepredávam, všetko len škrečkujem v komode 😅

5katarina7
12. okt 2012

@raza aj ja som na tom podobne,len to ma štve,že všetko robím v neutrálnych farbách,lebo neviem čo nám prinesie bocian 😀

milenka74
12. okt 2012

@5katarina7 tak treba narobit aj modre aj ruzovove a to zvysne potom predat 😀

5katarina7
12. okt 2012

@milenka74 vidíš,že ma to nenapadlo 😉

milenka74
12. okt 2012

@5katarina7 ja ked som bola tehu som bola cely cas v nemocnici a som sa bala strikovat pre svoje tak som vsetkym kamoskam postrikovala len pre svoje som nemala 😝

vesticka
12. okt 2012

@mysiak001 Bude, bude coskoro na to mozes zobrat jed..Teda jed radsej neber, daj si radsej poharicok fajnej domacej. To bude mat lepsi ucinok 😉. Zachvilu aj tak budes lezat v krcmicke na stole, co budes zapijat syna s kamaratmi 😀...

123sabrina
12. okt 2012

no mysiak001 ja som odneska tiez zamestnana takze ideme nato obaja _?prejde nam lepsie cas ze ?🙂

raza
13. okt 2012

dievčatá, už som dlhšiu dobu rozhodnutá, že svojmu dieťaťu budem vyberať očkovanie. to znamená, že nesúhlasím so všetkými povinnými očkovaniami a som ochotná prijať pokutu.. takto som bola rozhodnutá ešte keď sme čakali naše bio dieťatko..
ale.... samozrejme u adoptovaného dieťatka to asi nepôjde. domnievam sa, že dieťatko už dostaneme zaočkované a tie ostatné očkovania bude musieť podstúpiť tiež, nakoľko ešte nebude dlhú dobu právne naše.. či? ako ste to riešili vy? či ste sa očkovaním nezaoberali?
prosím, nepíšte mi o tom, prečo očkovať a prečo nie, o tom táto diskusia nie je, ani to tu nechcem rozoberať, len ma zaujíma, či aj pri adopcii má adoptívny rodič právo voľby... ďakujem 😉

cairka
13. okt 2012

@raza , ak bude obvodná súhlasiť, tak to môžte hrať 9 mesiacov na "soplíky"...a po právoplatnom osvojení si už riešiť podľa seba... neviem, ako je to počas predadopčnej so zákonným zástupcom...asi by to musel podpísať úpsvar

raza
13. okt 2012

@cairka ďakujem 🙂

mysiak001
13. okt 2012

@vesticka Tak asi skocim na nejake ovovcie skvasim to skapem to stocim to pijem to.
@123sabrina Blahozelam jasne bude len a len lepsie.

tortelinka
13. okt 2012

@raza aj ja som nad tym rozmyslala, ale maly uz mal prve ockovanie ked prisiel, takze uz to bolo jedno, ale bala som sa komplikacii s uradmi, pred osvojenim komunikuju aj s lekarom, takze podla mna musis mat hlavne takeho, co sam ockovanie neuznava (nie je nas pripad) inak ta bonzne a neviem ako by to riesili urady

123sabrina
13. okt 2012

@mysiak001 dik aj ja tebe gratulujem 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre