Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
19. okt 2012

@mysiak001 a je to tam po zamestnany hned vas kontaktovali... mali tie zeny tunak pravdu teraz pojde vsetko nakopu 🙂 tak vam drzim palce nech to vijde 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zujka2
19. okt 2012

@mysiak001 jeeej super, gratulírujem z celého srdca!!

mysiak001
19. okt 2012

@yukki Nic viac do telefonu nepovedala len ze sa ho vzdali v SNV. Vsetko ostatne v pondelok to bude teda vykend.
@tortelinka dik
@5katarina7 presne ako toptrans ties isiel 40 🙂 dneska predomnou a ja usiel z roboty :D
@vikad Dik dam vediet vsetko presne a lenka potom musia mat tiez ked boli pred nami.

mysiak001
19. okt 2012

@123sabrina No mas pravdu.
@zujka2 Dakujem

Dufam ze to vyjde.

raza
19. okt 2012

@mysiak001 jááááj, to sa teším, držím päste, aj palce, aj všetko 😀 😀

lillik3
19. okt 2012

@mysiak001 ....jaaaaaaaaaj Miskoooooooooooo....skvela spraaaaaaava....viem ze budes mat v pondelok plnu hlavu vsetkeh mozneho 🙂 ale daj info ze co a ako 🙂))

lillik3
19. okt 2012

@vikad .... P. Salajova...velmi mila pani

papajka76
19. okt 2012

@mysiak001 to je supeeeeeeeeeer 😵 😵 😵 😵 nech vám padne do oka 😉 a následne vy jemu 🙂

vesticka
19. okt 2012

@mysiak001 Misko veeeeelmi sa tesim. Drzim Vam silno palce, nech ste si sudeni 🙂 . Prave som aj ja dnes neodolala a volala na UPSVar a tetuska mi zase zdvoraznila, ze dievcata stagnuju, ale chlapcov jesto 🙂 . A veru, ze mala pravdu. 😉 Nesmierne Vam to prajem. Tak uz len vydrzte do pondelka. Ci mna by asi porazilo ani by som nespala 😀
No a my sem teraz 7 a mozno coskoro 6, lebo jeden par rozmysla o pozastaveni, takze zase krocik vpred. 🙂
Raz sa vsetci uz dockame 🙂 🙂 🙂 .

vikad
19. okt 2012

@lillik3 Aj my ku nej chodíme 🙂 Je fakt zlatá 🙂

vikad
19. okt 2012

@vesticka Ahoj, aj ty si v KE? Od kedy ste v poradovníku? Možno je to tu niekde písané ...

zujka2
19. okt 2012

@mysiak001 toľko ľudí drží palce, že to musí vyjsť 🙂

iwusa
19. okt 2012

@mysiak001 supeeer! držim päste aby v pondelok preskočila iskra 🙂

iwusa
19. okt 2012

@lillik3 vy ste zaradení od februára tohto roku a už ste 10-ty? to je super ako rýchlo to u vás ide 🙂 super 🙂

lillik3
20. okt 2012

@vikad ... Son velmi rada,ze sme prave na nu narazili,lebo to co tu obcas citam tetuskach na upsvare je neskutocneeeee... A hlavne smutne, ze prave ony by mali tie mile a chapave..

lenkove
20. okt 2012

@lillik3 V tomto si dovolím oponovať. Na úrade nemusia byť len milé a chápavé, ony majú byť hlavne kompetentné.... A ak chápavé, tak hlavne (ak nie jedine) k deťom 😔 česť tým, ktoré také sú...

lubka1709
21. okt 2012

@mysiak001 Tešim sa s Vami.Nech čím skôr mate drobca doma.Náš kraj stoji ☹ ale nevadi aj na nás príde rad 🙂

matax
21. okt 2012

@mysiak001 zajtra drzim palce 😵

123sabrina
21. okt 2012

ja by som, chcela vedioet ak to je s robotou to vas hned pustia s prace ako vas kontatuju ze uz ste na rade ? alebo ako to bude potom ?. treba zamestnavatelovi povedat ?byva dvojmesacna vypoved alebo ako ste to urobili?ja by som chcela pracu ukoncit ked budeme v prvej 5tke ako postupovat ?

najjulinka
21. okt 2012

pracu ukončiť????? akože s pravoplatným rozsudkom ist na matersku a je to.....

123sabrina
21. okt 2012

@najjulinka ale predtym by som mala povedat zamestnavatelovi ze cakame na adopciu a napr pondelok nam zavolaju a dieta moze ist vo stvrtok k nam to bol priklad ano ? ako v robote vsetko tak rychlo ?

najjulinka
21. okt 2012

@123sabrina nemaš povinnosť dať vedieť dopredu ak nevieš.. .tehulky vedia predpokladaný termin porodu.. ale aj tak občas sa stane, že sa narodi skor a čo.... no stane sa...... takže to moc nerieš..... nehlas to moc dopredu, lebo ťa ešte vyrazia a nedostaneš ani matersku potom....... proste ked už budete mať to svoje babo vybrate, tak daj vedieť..... žiadne, že v prvej päťke..lebo dakedy sa to ťaha ako sopel na rukave a bude sice piaty, ale bude poradovnik stať alebo nebodaj dakto s odkladom zrazu zruši odklad a može byť takých viac a budete nakoniec nie piaty, ale desiaty a akurát ty prideš o robotu a tým aj o narok na matersku.......... teba sa netýka ani žiadna ochrana lehota, lebo nebudeš tehulka... takže zbytočne sa pripraviť o pracu a o matersku..... a po materskej a rodičaku sa ti bude hodiť, že kdesi maš pracu..... 😉

123sabrina
21. okt 2012

@najjulinka takze az ten den ked nas kontaktuju mam povedat? dopredu nie to je pravda ze ma mozu hned vyrazit , teraz som spokojna s pracou .. a dakujem za odpoved 😵

mysiak001
21. okt 2012

No nedostal som volno na zajtra ani som velmi nedufal ze mi ho generalny schvali :(. takze Sme sa v KE s pani Datelinkovou dohodli ze Matka pride sama pouzijeme telefonny most 🙂. Uvidime ci nedam po tyzdni vypoved :(. Zajtra idem k nemu ze dohodnem volno na pripadne interakcie akurat by bolo dobre vediet kedy budeme moct na nu ist.

vesticka
21. okt 2012

@vikad ahoj, no my sme tiez KE a v poradovniku sme od 6.10.2011, ale cakame len na dievcatko. Chlapceka by sme uz zrejme mali doma, ale takto to citime, tak cakame dlhsie. 🙂

mysiak001
21. okt 2012

@vesticka Urcte lebo by ste boli pred nami 🙂 my sme boli zaradeny az 26.10.2011

vesticka
21. okt 2012

@mysiak001 Ale vies co mi nejde do hlavy? Tetuska nam vravela, ze pred nami su este nejake pary, co cakaju aj na chlapceka. No a aj som si myslela, ze su pred nami uz len cakatelia na dievcatko, logicky teda, ked vy ste boli za nami a budete mat uz chlapceka. Vobec netusim, ako sa to potom pocita, 😕
Prajem Vam teda nech nasledujuci tyzden je pre Vas uzasny a uz konecne rodicovsky 🙂 Drzte sa!!!

vesticka
21. okt 2012

@123sabrina no inak aj ja riesim v hlave tuto dilemu. Kedy je vhodne povedat....Take mi to pride nelojalne, ze im to nedam vediet aspon nejaky ten cas dopredu. Sme skvely kolektiv a mrzelo by ma keby mi potom vycitali, ze som mohla povedat skor a tak. A este musim zaucit aj kolegynu do mojej prace. No fakt neviem. Tiez som tak rozmyslala, ze ked budeme piaty tak dam vediet. Ale dnes clovek ozaj nevie ako to dopadne. Co ked zrazu budu potrebovat znizit stav o jedneho cloveka, tak potom som rovno na odstrel ☹

yukki
21. okt 2012

@vesticka úpred Vami sú tí, čo si neudávali pohlavie dieťatka. Teda im ponúknu aj dievčatko-keďže im bolo jedno, ale aj chlapčeka, ak sa v Kraji uvoľní nejaký podľa ich predstáv. Alebo boli zaradení aj za Vami, ale povedzme sú ochotní prijať aj polorómča, alebo dieťa staršie, alebo proste majú kapánek iné podmienky-tak ho ponúknu im.

vesticka
21. okt 2012

@yukki dakujem velmi pekne za vysvetlenie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre