Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jaron
30. nov 2012

ja som síce spomínal 8 lekárov, ale k niektorým naozaj pôjde možno iba raz (dúfam)
napr. má lekárka podozrenie na ploché nohy, takže ak by to tak nebolo, ortopédovi by sme snáď dali nejaký ten čas pokoj 🙂, uvidíme

zuzkanka117
30. nov 2012

@jaron možno keby ste si to boli rozoberali niekde v súkromke alebo cez IP, príde nezainteresovaný a wow, tak berú si deti kvôli príspevkom a kompenzáciám 😒 .. veď aj koncesionárske poplatky im odpustia ... len si myslím, že niečo predsa len patrí mimo

jaron
30. nov 2012

@zuzkanka117 možno máš pravdu, nie som si však istý, nevravím ani áno, ani nie,

lebo pre niekoho to môže byť obťažovanie (zbytočné zapratanie témy), pre iných pomoc pri riešení podobných prípadov.

magimary
30. nov 2012

tiež si myslím, že aj choré náhradkárske deti sem patria... 😕
alebo budeme sa tváriť, že také nejestvujú? 😨 🤐

a, jasne o príspevkoch sa dá písať všelijako, aj skryte,
ale prečo by o tom nemohli vedieť aj tí, ktorí sem nikdy nenapíšu, ale týka sa ich to (a môžu mať aj takéto úľavy)? 😨
keďže nemáš choré dieťa, tak asi nevieš, že o takýchto veciach ti NIKDE dobrovoľne nepovedia, úradníci ťa neinformujú, že máte nárok na toto a tamto...
odkiaľ sa to majú dozvedieť ľudia, ktorým to môže veľmi pomôcť?
ja som sa to tiež všetko dozvedela odtiaľto...
následne sme na našom prípade "preškolili" aj úradníčky u nás...
(namiesto toho, aby to bolo naopak)...
a ja som dodnes vďačná, že sa tu o tom hovorilo...

a to nie, preto, že som si vzala nášho chlapca do pestúnstva kvôli peniazom a príspevkom,
ale preto, že keď už nejaký problém má (a žiaľ nie jeden a že život s ním vôbec nie je prechádzka ružovou záhradou), tak potrebujeme, čo najviac pomoci, aká len je k dispozícii...
len ťažko zdravý človek chápe, koľko "stojí" choré dieťa...
(a hoci to vyznieva, že je to len o peniazoch, tak nie je-tie sú až na poslednom mieste, ale choré dieťa má ďaleko náročnejšie finančné potreby, ako bežné...samozrejme okrem tých všetkých iných, ktoré sú pred tými finančnými)

a aj tu sa písalo, že väčšina z nás si "brala" do NRS zdravé deti, ich stav sa "vycibril" a prejavil už ke´d sme ich mali doma, takže-pozerať sa na to, že si ich berieme kvôli koncesionárskym poplatkom je predsa len trošku krátkozraké videnie...
ale ak to tak niekto vidí, tak to už nie je problém na našej strane...
ale...

cairka
30. nov 2012

Zuzi, a čo ťa tak trápi názor nezanteresovaných? Kedysi žiadne súkromky neboli a riešilo sa verejne všetko 😝 je pravda, že tie súkromnky beriem ako ochranu, ale ako ochranu nás a nie nezainteresovaných

mexx
30. nov 2012

Mne pride trochu luto, ze ked niekto napise verejne svoj nazor na veci, ktore sa tu prebrali, tak je hned upozorneny na to, ze je mimo. Ale ked sa tu ohovara v IP-kach ako ten alebo onen zaraba na detoch alebo ze je taky ci onaky, lebo si dovolil mat iny nazor ako vacsina, to uz je v poriadku...? 😕 🙄 😔

magimary
30. nov 2012

ale prečo by sa to malo zvrtnúť týmto smerom?
nechápem.
veď baby len Jaronovi ( @jaron ) radili na čo všetko má nárok (a ako sa k tomu "nároku" dostať)?
a netýka sa to len jeho...
ale aj ďalších, ktorí čítajú a neprispievajú...
prečo by sa o tom nemalo hovoriť (písať)?

načo to zase "špiniť" "zarábaním",
veď o to vôbec nešlo...

jaron
30. nov 2012

dúfam hlavne, že nebudeme medzi sebou navzájom sa nejako teraz obviňovať za názory a pod.

čo sa týka mojich príspevkov, tiež sa mi zdalo, že je toho veľa o jednej téme, takže aj Zuzku @zuzkanka117 chápem, ale žiaľ, také problémy som prežíval a potreboval niekde riešiť.

ono v skutočnosti mi ani nešlo o riešenie samotných príspevkov, tie zhruba viem, aké mám nárok, aké nie, môj hlavný problém bol skôr o (pekne povedané) nedorozumení na úradoch - s tým som žiaľ žil celý týždeň a bol to pre mňa kvôli tomu dosť zlý a náročný, frustrujúci týždeň, pretože mňa najviac zo všetkého vždy zaťažia konflikty vo vzťahoch, keby som prišiel utorok na úrad, odovzdal, čo treba, bolo to prevzaté, idem domov a viac na tieto veci myslieť nemusím, žiaľ musel som...
a zažil som to už nielen v súvislosti s pestúnstvom.

čo sa týka pohnútok vziať si dieťa s možnosťou dávok od štátu - rozmýšľal som nad tým, že dokonale niekedy ani človek sám nepozná skutočné pohnútky svojho srdca do hĺbky, nieto ešte aby ich mohol posudzovať iný človek, vie to iba Boh... a (teraz myslím veriacich) jemu sa človek má zodpovedať, nie ľuďom

(Poznámka: myslím, že ZŤP a koncesionárske sa netýkajú vyslovene pestúnstva a pod., pretože tie sú od toho úplne nezávisle na tom, v akom pomere majú ZŤP člena v domácnosti, či je to dieťa, či dôchodca...)

kacena4
30. nov 2012

teda hoci nemam v sucasnosti dieta v pestu ani ado. neda mi neprispiet. nechapem ako moze niekto pozerat na peniaze a deti cez jedno kukatko 😒 ☹ to sa neda. ja som si vzdy chcela vziat do pestu dieta a to nie kvoli prispevkom, v tom case som to vobec neriesila, ale preco by som si sebecky chcela vziat dieta do ado, dat mu svoje meno..., ked v ded je koooopu deti, ktore nie su vhodne do ado a tak ich tam radsej nechajme, lebo na tie nam stat prispieva penazne a to radsej nie, lebo si o mne budu mysliet, ze to robim pre peniaze, nie pre to dieta. a najhorsie je, ze mam doma dieta z ded ako profik a tak ja "svina" dostavam dokonca plat na toto dieta, nie len prispevok. ale rada toto dieta posuniem dalej, kto by ho chcel. lebo tu neujde o peniaze ale o deti.
sorry za prispevok ak som nim niekoho poburila, nebol to moj umysel, len som chcela povedat svoj vlastny nazor
inak ja som mala v profi tiez len zdrave deti, teda take sme ich odovzdavali, ak neratam toho posledneho chrusta nasho co je u nas

@jaron obdivujem ta aj zenu a velmi vazim, ze ste si vzali simi, je to uzasna baba, hoci nie je uplne zdravucka a bude s nou dost "starosti", ale je vasa a vy ju milujete taku aka je. drzte sa a nech mate prispevky vybavene cim skor a uz len radosti riesite 😵 😵

maznacik007
30. nov 2012

nuz ja myslim asi tolko ze by som velmi rada vymenila tie pestunske prispevky za to aby moje dieta bolo v poriadku zdravotne aj psychicky....
prispevky v pestunstve nie su nic tajne ak si to date do uja google vyhodi vam x oficialnych stranok upsvar kde su presne sumy.... a na kazdej priprave pre ziadatelov sa o tom hovori....
Bohuzial pestunov je tak malo ..... neskutocne malo ..... je to skor vynimka aspon u nas ak niekto robi pripravu na pestunstvo....
Starat sa a lubit "cudzie" dieta so specialnymi potrebami riesit aj bio rodinu nie je mozne zaplatit.... ja uz ani radsej nepocitam co nas vyjdu lieky, lekari, homeo, terapie..... to ze nemozem plnohodnotne pracovat...
ak si na nieco zarabam alebo som si zarobila tak je to skor vysoky tlak a ine problemy suvisiace s vycerpanim a tak.....

aj toto je sucast zivota nahradnych rodin a ak tieto info pomozu co i len jednemu splnilo to ucel....

kacena4
30. nov 2012

@maznacik007 drzim palceky

vikad
3. dec 2012

Ahojte. Trošku zmením asi tému okolo príspevkov a lekárov 🙂, prosím prepáčte mi to. Len sa chcem opýtať, či nemá niekto z KE kraja nejaké nové info o poradovníku. 🙂

lillik3
3. dec 2012

@vikad ... cca o 2týždeň volám 😀

vikad
3. dec 2012

@lillik3 Aj ja tam budem volať okolo 19.12., lebo to bude presne 3 mesiace, čo sme v poradovníku. tak si to nechám na taký symbolický dátum ... 😉

suezana
3. dec 2012

@kacena4
@maznacik007 vidíte a ja som si pred rokmi urobila s mm prípravu na ado a zistila som, že hoci máme požiadavku na dieťatko do 3 rokov, aj tak budeme čakať v poradovníku ako všetci na bábo 😕 , tak som znovu zašla na UPSVAR, že si chcem urobiť aj prípravu na pestúnstvo - lebo u nás to je každé zvlášť 😒 😒 tak mi bolo "jemne" povedané, že čo vymýšľam, že to vyzerá, že to chcem robiť pre peniaze 😲 😲 😲 do slova a do písmena 😔 😔

ale asi to tak malo byť.... aj keď vtedy ma to hrozne zahanbilo a mrzelo....

a ja som tiež vzala krásne zdravé dieťatko a odkedy je u nás, je to krásne dievčatko .... ale stále choručké 😔 😔 😔 už sme boli dvakrát v nemocnici - hospit. 😒 😒 dúfam, že už naposledy .....

kacena4
3. dec 2012

@suezana no to nie si prva, koho odhovarali uradnicky, najma tie starsie rocniky co nemaju "srdce" na spravnom mieste, lebo keby to robili pre dieta, tak by sa ho snazili umiestnit do rodiny a tesili by sa z kazdeho pestuna a nie odhovarali ich. preto ich je tak malo a doslovne je to naopak, deti su v poradovniku na rodicov pestunov ☹ ☹ ach jaj asi musi vymriet jedna generacia uradnicok aby sa tu viac podporovalo pestunstvo a myslelo viac na deti - dost smutne, ale je to tak - cest vynimkam 😉
drzim palceky nech si vybojujete ten svoj boj s malickou a nech je vam na radost

suezana
3. dec 2012

@kacena4 je 😵 😵 je krásna a úžasná, sme šťastní 😵 😵

lillik3
4. dec 2012

@vikad ...len sa bojím, že ma tetuška nepoteší ☹ ja si od Ježiška tento rok nič "hmotné" neprajem, len pekné číslo v poradovníku 😅

vikad
4. dec 2012

@lillik3 Neboj sa, určite nás tetušky potešia. Treba veriť ... 🙂

123sabrina
5. dec 2012

niekto s trnavskeho kraja ????????????? nejake info?

vesticka
5. dec 2012

tak davam cerstve info od tetusky z kosickeho uradu, nieze by som nevydrzala a volala, ale manzel bol na urade, tak nakukol aj k tetuske. Takze lillik a vikad chlapci su 🙂, ale dievky nie ☹ coz pre nas znamena, ze sme sa posunuli akurat o to miesto, co lilih dostala tu malicku. Takze sme 6ty. Jedny mali prerusit, ale neprerusili ...No aj uz nechcem nic prorokovat, ale myslim, ze ma baby predbehnete s tymi chlapcami 😀 No tak co uz, tak sme sa rozhodli, tak musime cakat... 😝

larati
6. dec 2012

ahojte, nemate info z trencianskeho kraja? ci sa to trosku pohlo vpred?

goralenka
6. dec 2012

kocky myslite si, ze je velka blbost ist na cca tyzden az 10 dni na dovolenku ak sme 17.10. boli v poradovniku na 8. mieste? (ba kraj)
dostali sme poukazku a ja vaham, lebo vtedy mi povedali, ze kazdu chvilku pride list, ze sme 5. a list stale nechodi a uz to je 7 tyzdnov...
a tak rada by som vypadla...v praci toho mame menej a... neviem sa rozhodnut...asi blbost ze?
nejak stracam usudok...

milenka74
6. dec 2012

@goralenka a keby si zavolala na urad ze o kolko miest ste sa pohli?

goralenka
6. dec 2012

@milenka74 skusala som pred tyzdnom..a dozvedela som sa velke NIC
je to verejna tema, takze to nechcem moc rozoberat, ale volat uz nikam nebudem..

cairka
6. dec 2012

@goralenka , choď, ak vás nezastihnú ani na mobile, tak zavolajú ďalším v poradí , ale bude to znamenať, že po návrate, keď bude ďalšie bábo, tak budú volať vám ako prvým, nie?

goralenka
6. dec 2012

@cairka to prave netusim ako riesia..
celkovo neviem co sa deje, lebo mi hovorila vtedy ze do dvoch tyzdnov pride list ze sme v prvej patke.. presli dva mesiace a nic.. ale to je uz o inom...

suezana
6. dec 2012

@goralenka just by som išla 😉 😉 ak je to na slovensku 😉 😉

goralenka
6. dec 2012

@suezana praveze nie! tyrolske alpy, bohvie ako so signalom ...

suezana
6. dec 2012

@goralenka wau 😵 😵 lyžovať? no ja neviem, podľa mňa by ti to psychicky pomohlo.... asi by som zavolala tetkám a dala napr. číslo na niekoho iného, keby dačo, nech sa ti skúšajú dovolať a ty by si ich potom na druhý deň kontaktovala..... v najhoršom prípade

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre