Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
20. jan 2013

@alllasp no ja viem o chlapčekovi, ktorý už bude mať rok a je krásny, (modrooký blonďáčik) a doteraz nemá osvojiteľnosť a je v profirodine, čiže takéto prípady sa tiež nájdu - šanca je vždy... Inak aj my sme mali najprv požiadavku do troch rokov, ale neskôr som zatúžila po bábätku a zmenili sme to 😀 😀
Držím palce, dlho neváhajte, lebo to všetko stráááááááášne dlho trvá, kým sa dopracujete k dieťatku 😉

beba1902
21. jan 2013

Presne dnes mame dva roky 😉

moischaaa
21. jan 2013

Ahojte ako pokracujete ? Mate niekto niečo nové,? 😵

mata71
21. jan 2013

@beba1902 všetko naj naj želám je nádherná a hlavne štastná, a milovaná... 😵

beba1902
21. jan 2013

@mata71 dakujeme krasne 🙂

moischaaa
21. jan 2013

@beba1902 krasne dievčatko 😵

beba1902
21. jan 2013

@moischaaa dakujem 😉

moischaaa
21. jan 2013

kočky chcela by som sa vas opytat kde ste robili pripravu a kolko vam trvala kym ste ju ukoncili ? dakujem

dioliana1
21. jan 2013

@moischaaa Usmev 3 mesiace

vikad
21. jan 2013

@moischaaa Dali sme si biele a zdravé dieťatko do 1 roka, na pohlaví nezáleží a rozšírili sme to na dvojičky, alebo súrodencov s malým vekovým rozdielom.

vikad
21. jan 2013

@123sabrina Š, že nemáte takú ústretovú pani, ktorá by Vás riadne informovala ...

123sabrina
21. jan 2013

@vikad nie jedna pani je mila ale bohuzial ta malokedy dvihne telefon a nas vybavuje tato dotycna pani takze ani mu ani bu ale ferbuari to len tak nenecham uz mi bude muset povedat cislo

matax
21. jan 2013

@alllasp jasne,ze sa daju adoptovat aj deti do 3 rokov 🙂 a poradovnik v tn,momentalne neviem, kolko sa asi caka ..ja uz mam dlhsie deti doma- 4 a 2 roky uz su u nas 🙂 ..ale poradie vzdy zalezi od poziadaviek na dietatko, vek, pohlavie, zdravie,etnikum.. drzim palce

vikad
22. jan 2013

@123sabrina Aha, no asi treba byť trošku tvrdší. Ved oni by to mali chápať, že človek je po toľkých pokusoch a čakaní netrpezlivý ...

iwusa
22. jan 2013

Dievčence, dnes bola dobrá reportáž na TV JOJ, nech sa páči, pozrite si od 21min a 56 sekúnd - Utajené pôrody 😉
http://www.joj.sk/noviny-o-17-00/noviny-o-17-00...

moischaaa
22. jan 2013

baby ako to pokracuje v BA posuva sa to ? 🙂

mata71
22. jan 2013

@iwusa pekná reportáž.

iveta70
23. jan 2013

Vztahový labyrint v náhradní rodině | Stránky o dětech v náhradní péči
www.vzd.cz
Vlastní rodina přijatých děti Mgr. Veronika Uhlířová Příručku vydalo Občanské sdružení Rozum a Cit, 2012

iveta70
23. jan 2013

Keď mama vie, že po pôrode nemôže či nedokáže zostať mamou a dáva súhlas na adopciu alebo umiestni dieťatko do Hniezda záchrany...Akokoľvek to v adoptívnej rodine bude, príde raz čas na otázky a hľadanie odpovedí... Danka Zilincikova z o.z. NAVRAT

beja74
23. jan 2013

ahojte maminky, viete mi prosim povedat, ze ako to vyzera s materskymi davkami? Mam na mysli, ze od kedy mi bude platit "materska"? Hned ako dostaneme dietatko domov na zaklade predbezneho opatrenia? Tiez plati, ze prvych 6 mesiacov od nastupu je 60% hrubej mzdy a po uplynuti tejto doby uz len prispevok (rodicovska dovolenka) od statu, co je cca 180 EUR/mesiac?

najjulinka
23. jan 2013

@beja74 28týždnov čo je trolilinku viac ako pol roka.... je materska.. a potom rodičak je nejak 194 alebo tak nejak....

tortelinka
23. jan 2013

@beja74 je to 65% platu

kata7070
23. jan 2013

ahojte, viete mi poradit prosím, máme dcérku doma na základe rozsudku v predosvojitelskej starostlivosti, moja otázka je, môžem ju prihlásiť na trvalý pobyt u nás, alebo treba počkať na osvojitelský súd? aké má bydlisko teraz? detský domov? odtial ju treba odhlásit? dakujem

lenkove
23. jan 2013

@kata7070 neviem či mám úplne presné informácie, ale:
s rozsudkom ju už môžeš prihlásiť na nový TP, odhlášku pošle úrad z miesta kde ju prihlasuješ. Neviem kde má bydlisko tvoje dieťatko, ak to bol anonymný pôrod, tak asi DD, ak je známa matka, tak v mieste bydliska matky.
Keď počkáš na osvojiteľský súd, tak po zmene mena a r.č. by mali tvoju malú odhlásiť automaticky a ty si ju len prihlásiš doma, žiadna odhláška sa neposiela... Takže je tam aj spätné vypátranie ťažšie.. podľa mňa aspoň 🤐
A hlavne: Blahoželám k dcérke!!!!

mata71
24. jan 2013

Kočky poviem Vám čo sa mi sníva opakovanie po sebe každý druhý deň
Bolo tak akurát ani teplo ani zima,,neviem či jar či jeseň ale mala som oblubenú mikinu
kočíkovala som vonku okolo nášho domu po ceste,semtam som prišla pred dom mm postrážil kočik a ja som šla na wcko,,,a šla dalej kočikovat,,,zrazu postali prudko policajti a zachranka,vyskočili von aj chytili ma že som CVOK že chodím s prázdnim kočíkom po ulici...tahali mňa preč,,, vyškerená majitelka KAJA jedneho hostinca im ukazovala na mňa a ona ich zavolala. no ja som kričala nech ma pustia že tam mám dieta...nato začalo malé plakať a jeden policajt pozrel do kočíka povedal nech ma pustia že tam mám dieta,,,,majitelka nedalekeho hostinca kričala že som ho ukradla že som nemala brucho,,,..No nakoniec vyšiel moj mm a už som videla len nás s malim babom v perinke na rukách a zachranka naložila vrieskajucu majitelku KAJU hostinca,,,,, 😀 😀

lusterka
24. jan 2013

tak kocky, takto pre rokom sme boli zapisany do zoznamu a boli sme na 93 mieste, dnes som tam volala a sme na 61 mieste v Trencine....tak tie 3 roky im vychadzaju...

suezana
24. jan 2013

@mata71 to sa ti sníva stále???? 😕 😕 😕 a tá majiteľka je skutočná osoba? 😅 😅 😅

mne sa stáva (stávalo) že keď som sa na niekoho strašne nahnevala, tak v noci sa mi snívalo, že som ho zabila..... prsty do očí 😅 😅 😅 je to normálne?? 😅 😅 😅

ikuska
25. jan 2013

@lusterka Ahoj, prosim ta ja som od 3.10.2012 na 86 mieste zapisana v Trencine. A ty pises ze si pred rokom bola na 93 mieste. Je to spravne ?

mata71
25. jan 2013

@suezana Ahoj opakovane každú druhu noc už skoro 2tt 😕 😕 aj dnes v noci,,a ked sa mi sníva že idem na wcko tak sa prebudim a fakt idem,,, 😕 😕 ta majitelka má nedaleko nás s mužom na stanici krčmu/hostinec,/ mi máme bufet,,,,,nikdy sme sa nehadali ani nič podobné aj sa zdravíme,,len je taka trošku divná odkedy aj mi predavame v bufete pivo 😅 😅 Ale

lusterka
25. jan 2013

@ikuska ahoj je to spravne....tak asi medzi nami sa tolko ludi neprihlasilo...alebo tak...my sme v oktobri boli asi 70...tak nejak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre