Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
15. feb 2013

Ja som šla do toho tiež ako bezdetná. A prešla som normalne konkurzom. žiadna znamosť. V domove mi ukazali a j ako sa kupe babatko, aj mi dali oskušať rukou v akej vode sa kupe horučkovite babo na stiahnutie teploty.... a že sa mam na všetko pýtať. .ale vzali to ako v porodnici ked maju vysvetliť, tak aj mne.. až mi bolo smiešno akokeby som nevidela nikdy dieťa, ale je fakt že takto ptredčasne narodene som nevidela a mne prišla nenormalne mala, tak som sa pýtala či tomu babu možem dať normalne najesť podla veku, alebo ako menšiemu babu.. vyzerala som ako keby som najesť nechcela dať, ale fakt ked vek nepasuje s tým ako vyzerá,t ak som nevedela podla čoho sa riadiť....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (však u nas ked sa narodil braško 3,65kg, tak moj ockos a v praci posťažoval, že malinký s anarodil 😀 a mne dali babo s porodnou hmotnosťou 1,2kg 😀 takže fakt som sice deti videla plno,a le take zmenšene ee)... a ked mi davali dieťa so zdrav. problemom, tak mi to polopate vysvetlili a povedali že ked nastane tot a toto, tak nečakať okamžite volať sanitku..... nikdy nenastalo,a el čo ked......
a si myslim, že tak polopate by mali povedať všetkým.... ak to dieťa malo nebodaj lebku predtým už popraskanu, tka mali povedať malý ťukanec a isť na RTG... človek nie ej lekar aby vedel čo všetky predošle zranenia, operacia pod. možui sposobiť do buducna.. sice pravdepodobnosť nejakej komplikacie je takmer nulova, ale nie nulova ....
mne to s tou sanitkou povedali dobre.. však keby sa toto iste stalo pri zdravom babe, tak začnem riešiť inak a až ked by sa to nezlepšovalo, tak volam sanitku... ale vzhaldom na to čo bolo predtým, tak mi povedali OKAMŽITE volať sanitku, lebo to nemusi byť len tak, to može byť nasledok.............. a zbytočne by sa stracali minuty..... takže tak...
a velmi sa mi pačilo ked mi napisali lieky na papierik čo komu a ake.... o ktroej, davkovanie. ich rukou... ja som si to capla na chladničkua aj ked to už bola rutina, tak som sa odkontrolovala papierom..........

najjulinka
15. feb 2013

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2013/02/09/sexy... - tu su tie sexy odvody čo som spomínala... 😉 😝 😖 😠

sentoza
15. feb 2013

dufam, že nenapíšem úplne od veci, lebo sa nečítala uplne všetko čo ste písali, ale to, že sa soc.zaujíma o ludí, ktorí sú zodpovední za deti z det.domovov či už sú to profi, adorodičia či pestúni z môjho pohľadu je síce neskoro a určite len jednorázovo /lebo je to vec systému/ ale je to načase...a nebrala by som to určite osobne. Mňa veľmi hnevá, že od kedy som si zobrala moju ado-dcéru je to už rok a pol sa vôbec nik nezaujíma kde je a čo je s ňou. Koľko je takých detí o ktoré sa nik nezaujíma...čo sa s nimi deje, všetky sa dostali do "dobrých" rodín?????

najjulinka
15. feb 2013

@sentoza ja mam pestu a aj profi.. a tú kontrolu a sposob kontroly možem porovnať...

yukki
15. feb 2013

@sentoza u nás sa vždy zaujímali, aj keď som mala malú na hosťovskom, aj v predadopčnej, aj v pestúnstve...vždy prišli neohlásene, ale boli zlaté a nápomocné a teraz už vraj chodiť nebudú, ale ja mám posielať správy na súd...čo mi pripomína že už by som ju mala zosmoliť a poslať....

jaron
15. feb 2013

@yukki aj ja mám v rozsudku, že polročne mám posielať správu, len som sa čudoval, že prečo súdu, skôr by sa mi zdalo normálnejšie ÚPSVaR, ale mne je jedno komu ju pošlem.
A ako sa to píše? Je na to nejaká "šablóna", či len jednoducho - dieťatko už nenosí plienky, ľúbime sa, vie už viac rozprávať.... a tak obyčajne, bežnými pojmami 🙂

maznacik007
15. feb 2013

@jaron ak mi posles mail do IP tak ti preposlem ja svoju co som teraz posielala na sud o nasom Danculikovi

maznacik007
15. feb 2013

bohuzial riaditelia DD su casto dosadzovani po politickej a znamostnej linke a oni si zasa casto (nie vsetci) zamestnavaju profi rodicov po znamosti ... takze si myslim ze to preverenie je uplne na mieste... a kto je ok tak sa nema coho bat...
ja mozem za seba povedat vzdy a nie raz ani pat krat ale niekolko desiatok krat sa na toto na kurzoch profi upozornuje aspon co u nas sa robilo ze u profi deti a najma po vynati z biorodiny je potrebne byt extra opatrni aj co sa tyka predpokladov nejakeho zneuzitia, ci tyrania a dieta moze mat problem a hned vsetko riesit ako pisala aj julia sanitka lekar ... radsej dvadsat krat zbytocne ako raz neskoro...

ale teda je to hrozne smutne hlavne kvoli malemu co umrel, ale aj preto ze to vrha zle svetlo na profi ... ale mozno to bude mat za nasledok ze sa bude podrobnejsie skumat profi rodina a bude sa to riesit preventivne hadam aj .. a doslednejsie sa bude postupovat pri umiestneni deticiek ... lebo teda nie kazda profi rodina je pre kazde profi dieta

gabika.mato
16. feb 2013

@maznacik007 máš pravdu. ale tí čo túto prácu robia hlavne kvôli deťom a nie aby mali robotu tak sa o tie deti starajú ako o svoje. teda aspoň ja to tak vnímam a riadim sa tým. a predsa keď už v domove robím nejaký ten rok tak ma majú prekontrolovanú až až a vedia aká som. k nám chodia bežne bez ohlásenia a nikdy nebol žiadny problém. lebo ja pre tieto deti žijem, beriem ich ako svoje a nikdy by som nedopustila aby sa im niečo stalo. preto sa o nich starám výlučne ja a nedávam ich kade tade. max. ak potrebujem ísť k lekárovi tak ich nechám u mojich starých rodičov, ale tým max. dôverujme. 🙂

suezana
16. feb 2013

@najjulinka tebe dali domov dieťa s hmotnosťou 1,20 😕 😕 😕 😕 😕 také nie sú v inkubátore??? 😨 😨

5katarina7
16. feb 2013

@suezana to bola podľa mňa pôrodná hmotnosť,určite bolo bábo väčšie keď ho dostala...

najjulinka
16. feb 2013

@suezana nie,a le porodnu hmotnosť taku malo.....

suezana
16. feb 2013

@najjulinka
@5katarina7 no, už som sa zľakla 😅

najjulinka
16. feb 2013

ked sme si niku vyše polročnu doniesli domov, tak dom anas čakal babi a tá ju vzala na ruky a povedala, že rovnake deti si nosim edomov, akurát ona z porodnice a ja polročne z domova... a fakt mala len trošku viac ako mal moj brat ked sa narodil... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucka mal ešte o trošku viac, lebo narodila sa vacsia a aj o mesiac starsia bola, ked sme ju doniesli... 😀

suezana
16. feb 2013

@najjulinka nám keď dali Eli domov - tak ja som stále hovorila, že to dieťa nemá 3 kilá .... a mala som pravdu - mala len 2900 gramov - ja som si zvykla, ale všetci ostatní boli pomaly v šoku, keď ju videli 😅 😅 Aj teraz ju doháňajú váhovo mladšie deti - včera v MC mi jedna mamička hovorila, že jej dieťa má už 6a pol kila, hovorím, že aj moje polročné - a ona, že môj má dva mesiace 😅 😅 😅

najjulinka
16. feb 2013

@suezana celkom pekná hmotnost na domovačika.. rekordman u nas 6,2kg v roku... a mali sem dieťa čo malo 6kg v roku,a le prišlo k nam až mesiac a pol po prvých narodkách.. tak už malo o chlp viac.....

Nika mala pod 5 kil pol ročna.. nejak 4,8 alebo 4 a pol alebo tkanejak. .nevažili sme ju hned, len tak mi vyšlo, ked som pozrela ich posledne važenie čo som videla a potom naše neskor.. a Lucka 5,2kg ževraj v decembri mala... akože poročna.. ale ja som si ju važila 3 dni pred prebratím v domove na domovackej vahe a mala 5,150kg....
Lucinka v roku mala 6,8 kg a boli sme vychválený lekarkou do nebies, že ako pekne pribrala atď... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
16. feb 2013

@najjulinka tak to si fakt neviem predstaviť 6,8 kila v roku 😕 😕 keď moja to má teraz 😨

yukki
16. feb 2013

No, ste ma teraz prinútili vyhľadať lekárske správy...tak Kika mala 6 mesiacov a týždeň, váha 3650g. Pritom narodila sa celkom slušne, s mierne podnormálnou váhou. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

tortelinka
16. feb 2013

@najjulinka fuha, to su ine cisla...to im nedavaju jest ci co? 😒

cairka
16. feb 2013

@yukki , a koľko mala v roku? či má len @najjulinka takých špuntov, alebo aj niekto iný 😅 moje mali priemernú váhu, Vaneska jemne nižšiu, na rok cca. 8 kíl

najjulinka
16. feb 2013

@yukki u nás tí rekordmani boli od furt v domove, takže ich nikto nestihol vyhladovať.. .a ked tak rozmýšlam, tak rekordmana asi mame teraz... 🤐 🤐 🤐 tiež sme ho dostali až vo veku po roku... takže v roku neviem.. a toto bolo aj domka.. ale kratko...

najjulinka
16. feb 2013

@tortelinka no aj štartovacia čiara je podstatná.. nika 930gramov a Lucka 1,2kg... a ten rekordman šesťkilový tiež nebol nejaký valibuk, ale zdrav. veci čo prežilo na začiatku to ovplyvnilo.....

a ešte zavažia aj veci či je to solo kus, alebo z dvojičiek a tak...

tortelinka
16. feb 2013

@najjulinka aha, to som si neuvedomila....nas mal porodnu 2800g a v roku 11 kg

yukki
16. feb 2013

@cairka slabo prefotené ale vyzerá to na 6200g k roku...

najjulinka
16. feb 2013

@yukki ako naša Nika....

inak nika nam začlaa papť jogurty.. zje tak polku jogurtu.. normalne lyžičkou.. .sme nadšení... akurát ešt eje to nekrmitelné mimo domu, lebo vacsinou sa musim isť poprezliekať aj ja... 😝 🤐 😀

najjulinka
16. feb 2013

Pri domovačikoch berem pohodovu porodnu hmotnosť nad 2 kila.........
už mam to meritko total poposuvane...........

pri "normalnom" decku sme to v rodine mali okolo 4kil... 😝

yukki
16. feb 2013

@najjulinka a prečo Lucka u vás prestala priberať? Keď vlastne v DD narobila 4 kilá/prvý polrok-že bola rozbehnutá? Prečo to potom tak radikálne prestane priberať? Lebo akože u nás naopak, prvý polrok kilo a potom už teda aspoň tie necelé tri kilká za druhý polrok....

najjulinka
16. feb 2013

@yukki aninie.. akože ma sa priberať podla vlastnej krivky.. a ono na hrubo sa počita a v polroku 2x porodna hmotnosť, v roku 3x porodna hmotnosť... ale take tie čo treba vypiplať, tak to vypiplanie ide rýchlo hore.. .predčasniatka vlastne hned na začiatku... a potom už by to malo isť v takej normalnejkrivke nejakej.. +/- .... 7 mesačná mala cez 5kil tesne... a ročna 6,8 to je v pohode.... aj ked teda ona papoš moc nebola.. neviem ako priberala dovtedy, ale ked prišla, tak doslova zbuchtovatela.. a potom šla už normalne.. neboal moc papkač.. ja som sa bala, že ma sprdnu a miesto toho chvaly do nebies.. za to kiko bol papakač a to som bola spokojná a sprdli ma, že sa ma viac hýbať (on sa hýbal furt.. vrtula v zadku.. nechodil ešte,a le tak plazil, po štyroch.... ale furt... )

najjulinka
16. feb 2013

@yukki a ešte neviem kolko z toho v domove a kolko ešte v nemocke...

yukki
16. feb 2013

@najjulinka ta hej-a to je nakoniec jedno, aj nemocka aj domov je len ústavná starostlivosť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre