Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
20. dec 2010

@misula4660 supéééééééééééééééééér 🙂 no to budú dlhé vianoce 😀 😀 😀

suezana
20. dec 2010

@beba1902 a ty si z ktorého kraja? tak dlho 😕
misula je NR kraj 😉 náhodou viem...

misula4660
20. dec 2010

@suezana No to áno Zuzi, poviem ti, že už teraz stále hovorím mužovi, že veeeľmi mám rada Vianoce, ale už by mohlo byť konečne po tých tohtoročných Vianociach....... 🙂 🙂 🙂

suezana
20. dec 2010

😀 😀 😀

suezana
20. dec 2010

ale hneď napíš, hneď, okamžite, dobre? Budeme netrpezlivo s tebou čakať.... 😵

kanhwa
20. dec 2010

@misula4660 no super, super 🙂 🙂 🙂 tak nech uz je u Vas po Vianociach 😉

misula4660
20. dec 2010

@kanhwa No jasné, už sa moc tešíme, kedy skončia Vianoce.... 🙂 🙂 Jáááj baby a držím silno päste, aby ste aj vy všetky už boli minimálne na prvom mieste.... 🙂 🙂

misula4660
20. dec 2010

@suezana No jasné, napíšem hneď ako zavolajú a aj potom čo sa deje, aby ste boli v obraze ako to u nás doma prebieha, xixi 🙂 🙂 🙂 🙂

suezana
20. dec 2010

@misula4660 tak na to sa veľmi teším, aj keď neviem neviem, či potom už budeš mať na nás čas 😉 ale možno budeš mať takého malého spinkáčika...a kopu času sa vyrozprávať, aké je to krásne 😵 😵 😵 😵 držím palce 🙂

akim
20. dec 2010

@natia , ahoj 🙂 , my sme cakali skoro dva roky. ale myslim, ze sme neboli este na 1. mieste, len sme nemali take narocne poziadavky.

kanhwa
20. dec 2010

@misula4660 ved hej, aby sme boli minimalne na prvom a max. na minus prvom alebo minus druhom - pre tie, co cakaju dvojicky 😉 ale nie - na nultom staci 😎

ml1976
21. dec 2010

@lenkove
dakujem za vela infa o tomto probleme... / teda problemom sa to nazvat neda a nemoze/ prisla som az dnes na tuto stranku a tak som si precitala tvoje pozvanie az dnes.. skoda aspon by som spoznala dievcata co to uz maju za sebou a cakaju na babatko do srdiecka. ja este budem behat po lekaroch a potom sa do toho dam. len som chcela vediet reakcie a co nas caka.. moc si mi pomohla vdaka moc. a ako je to u teba si cakatelka alebo mas batoztek stastia uz doma..

m

dadenka1
21. dec 2010

@misula4660 No pozor pozor, moc sa neteš na to obdobie po Vianociach.. hihi.. teš sa na Vianoce, ono to možno vypukne práve na Vianoce... U vás doma bude živý Betlehem... a do neho príde ozajstný Ježiško 😵 Och taký darček hocikto nedostane....

natia
21. dec 2010

@akim ahoj 🙂 nebola som si istá, ale zdalo sa mi... len sa mi to zdá na nebiele dieťa veľmi dlho... tak som si to overila pre istotu...
dúfam, že sa máte dobre 🙂 R. sa už určite hrozne teší na darčeky, že? 😉 zlatúšik...

morisa
21. dec 2010

Ahojte, idem sa s vami podelit o radost 🙂 Prave sme sa vratili z uradu a podali sme ziadost 🙂)) juchuuuu

misula4660
21. dec 2010

@dadenka1 ďakujem... 🙂

natia
21. dec 2010

@morisa super, gratulujem k prvému kroku 🙂 biely novorodenec? aj pohlavie?

morisa
21. dec 2010

no do ziadosti sme dali max. do 1 roka, biele, zdrave a najlepsie dievcatko. uvidime ci z toho nebude pubertalny cernosko 🙂

kanhwa
21. dec 2010

@morisa gratulujem k prvemu krociku a prajem vela trpezlivosti.

baby - ja zacinam 9. mesiac dneska 😉 tak uz by som sa asi mala setrit - a namiesto toho trcim v praci 😠

morisa
21. dec 2010

A poslusne hlasim, ze som prave docitala celu tuto temu. kazdy jeden prispevok 🙂

lenkove
21. dec 2010

@morisa
tak vitaj medzi zasvatenymi 😀 😀 😀 nech sa cim skor radujes najprv z prveho papiera, potom zo spravy, potom zo zapisu, potom z pravoplatnosti a nakoniec z babatka 🙂 a nech je to pekne jedno za druhym, sup-sup! 😀

dadenka1
21. dec 2010

@morisa gratulujem aj ja nech ti to rýchlo ujde... Kam mala žiadosť do 1. roka bábo... čakali len pol roka... a už majú doma nádherného chlapčeka 6 mesačného.....

akim
21. dec 2010

@natia , mame sa dobre, mala ma pol roka, je velmi zlata... R. sa na darceky veeelmi tesi. dokonca si upratal skrinku s hrackami, lebo v skolke sa dozvedel, ze Jezisko ma rad poriadok... 🙂 aspon niekto upratuje, ja nestiham...
a vam sa ako dari? maleho si idete osvojit?

beba1902
22. dec 2010

@suezana no prave aj ja som NR

beba1902
22. dec 2010

@misula4660 JA SOM z NR a cakame na zdrave a biele dievcatko raz sme boli pozriet ale mala bola pridusena pri porode tak cakame dalej☹

natia
22. dec 2010

@akim to sa teším...určite budete mať krásne Vianoce... a malý bude šťastný ako blcha, šikovník 🙂 my sa máme dobre, až na isté detaily, ako je včerajšia návšteva urológa a praťahovanie predkožky...to je desivé proste, boje a boje a boje...nechce cikať, nechce sa kúpať, pretiahnuť mu to je strašne náročné, lebo sa metá, kričí, plače, bije...no proste tak... a celé Vianoce nás to čaká, ale tak čo už, budeme to mať za sebou... v januári máme súd na pestúnstvo, lebo on nie je osvojiteľný, tak sa celkom teším, že sa zoznámim s biorodičmi 🙂 ja som asi vadná, ale ja som na nich hrozne zvedavá a mám v pláne sa s nimi spriateliť... a rada by som aj jeho sestry spoznala... uvidíme ako sa to vyvinie 🙂

ml1976
22. dec 2010

@natia
myslis ze je to dobry napad? ja by som bola za ak by to dieta chcelo vediet kto je jej bio rodic ale az takto... mas na nich kontakt a vies aj dovod preco ho nechceli?

saskah7
22. dec 2010

@natia ja len tak mimo temu, ale len k vasmu problemiku... 😕 jednemu z mojich synov sa to dalo pretiahnut az v 7 rokoch! 😉 a uplne v pohode... dovtedy sme furt vahali, ci ist k odbornemu, ci nie.. ale nakoniec sa to samo upravilo.. ja som zastanca toho, ze ak nie je iny problem, tak to nechat na prirodu 😉 2 roky je podla mna naozaj skoro este, hoci vacsine chlapcov to naozaj pride v tych 2 rokoch

natia
22. dec 2010

@saskah7 netuším, doktor vravel, že je to veľmi zlé, že určite treba a nemáme čakať...tak hádam sa s tým nič nepokazí... hlavne je už jedno nad tým dumať, lebo už je to tam 🙂 on bol odmalička sledovaný na urológii kvôli pindíkovi, furt čosi 😉
@ml1976 on rodičov pozná...áno, mám na nich kontakt a vieme aj celú situáciu, čo a ako bolo. veľa bude záležať aj na mame, že ako sa k tomu postaví, ale podľa info, ktoré mám, je môj plán veľmi reálny.
A my ho máme v pestúnstve, čiže tam to nie je o tom, či dieťa chce alebo nechce, ale ak má rodič záujem o kontakt, tak sme povinní ho umožniť...

misula4660
22. dec 2010

@beba1902 a vy chcete len dievčatko? a ako veľké? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre