Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

fiona123
26. mar 2013

@patrikmisko krasne kucerave dievcatko

iwusa
26. mar 2013

@patrikmisko prekrásna 🙂 koľko mesiacov, resp. dní mala, keď ste ju dostali? a ako dlho ste čakali? ak sa teda smiem spýtať ;)

dia6
26. mar 2013

@patrikmisko Zlatunká. 🙂 🙂

dia6
26. mar 2013

už som sem dlho foto nedávala, tak teda naša jazda na dedkovom traktore 🙂 (1.foto)
no a už nám idú troječky zúbky (2.foto)

123sabrina
26. mar 2013

@iwusa az sa nenahneva patrikmisko 🙂 odpoviem ti ja 🙂 tusim ona asi necakala je to biosurodenec bola jej malicka ponuknuta je fakt krasna.... a iwusa uz len ty pohni to tam nechsa uz dockame 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😀

patrikmisko
27. mar 2013

@iwusa vedeli sme o Nike hned ako sa narodila, prišla k nám, až ked mala osvojitelnosť, mala 5 mesiacov, nečakali sme vôbec, pretože nám zavolali, že je bio surodenec našich drobcov 🙂

yukki
27. mar 2013

@patrikmisko koľko máš drobcov?

patrikmisko
27. mar 2013

@yukki troch, dvoch princov a jednu princeznu 😉

yukki
27. mar 2013

@patrikmisko paráda. Aj to, že na Vás mysleli s biosúrodencami.

vikad
27. mar 2013

Ahojky dievčatá. Podávam info z KE kraja - zatiaľ sa to nepohlo. Na jednej strane je to aj dobre, lebo sme sa nepohli smerom dozadu, ale čakala som posun aspoň o jedno miestečko dopredu. No, musíme čakať ďalej 🙂

dia6
27. mar 2013

@patrikmisko To ste čakali až 5 mesiacov na osvojiteľnosť? To tak dlho trvalo? Pýtam sa len preto, že aj my momentálne čakáme na biosestričku nášho drobca a už čakáme dva mesiace a stále čakáme a nevieme koľko to bude ešte trvať.

patrikmisko
27. mar 2013

@dia6 ano, tak dlho sme čakali 😒 , ale podstatné je, že sme sa dočkali 😵 , pri malej to bolo 5 mesiacov, pri malom 10 mesiacov 😒

patrikmisko
27. mar 2013

@patrikmisko ale dodám, že pri malom nam dali vediet až ked mal osvojitelnosť, pri malej nam dali vedieť, hned ako sa narodila 🙂

patrikmisko
27. mar 2013

@dia6 ale dodám, že pri malom nam dali vediet až ked mal osvojitelnosť, pri malej nam dali vedieť, hned ako sa narodila 🙂

iwusa
27. mar 2013

@123sabrina jáááááááááááj moja zlatá, silou myslela sa snažím rozozvučať telefón a počuť tú šťastnú správu, že už majú drobčeka pre nás ale stále je málo detičiek... ale veríme si a určite to čoskoro príde 😉 nemaj boja, hneď ťa budem kontaktovať.

123sabrina
27. mar 2013

@iwusa cakam 😀 😀 😀 😀

karkana
28. mar 2013

ja som dnes prvy krát videla malého sesternicin, hned mi ho dali varovať, nech sa mi PRILEPÍ,hm,to slovo nemôžem už ani počuť,no malý zlatučký,tak som rozmýšlala, keby takéto bábo som ja mala ☹ ,ale hned mala poznámku, vie ,že si idem adoptovať, že tam jedna rodila, a dala na adopciu malé, no dúfam, že Vám nedajú od takej hroznej matky -neviem, ako to myslela,,,,ako keby som mala na výber, to sa hovorí múdre reči niekomu ,ach jaj, ved my s mm sme si dosť vytrpeli, nás poteší aj od takej, len nech už máme o koho sa starať a ľúbiť,,,,už mám zas myšlienky, že zavolám, či sa to pohlo, ak táto dala na adopciu, možno že sme už 3 😨

mana85
28. mar 2013

@karkana Netráp sa 😔 ani sa nenazdáš a aj ty budeš hrdo ukazovať rodine Váše bábätko 😉 držím päste nech to rýchlo ubehne ....

fiona123
28. mar 2013

@karkana také reči zabolia a hlavne, keď to povie niekto, kto nemá ani šajnu, o čom adopcia je 😢

morisa
28. mar 2013

@misi33 my sme mali tiez sud BA II a predbezko nam sice schvalili az na druhy raz, ale inak su celkom rychli

mana85
28. mar 2013

@dia6 jééj farmár hladá ženu 🙂 zlatučky je nech mu tie zubadla rýchlo vylezu 😉

mana85
28. mar 2013

@alicag ďakujeme 🙂

misi33
28. mar 2013

@morisa dik za info
to ze su rychli znamena,ze do mesiaca vytycia termin pojednavania alebo aj skor?

morisa
28. mar 2013

@misi33 no my co sme mali uz posledny sud, tak sme podavali navrh zaciatkom februara a na 25. februara sme uz mali vytycene pojednavanie 🙂 drzim palce, aby to aj vam tak dobre vyslo

dioliana1
28. mar 2013

Krásne a požehnané veľkonočné sviatky pre všetkých http://tyyo.cz/velikonoce/#

zuzik242
28. mar 2013

@matkacapkova konečne to niekto napísal velka pravda

dia6
29. mar 2013

@patrikmisko Fúha, tak to nie sú dobre správy. Ja som dúfala, že do leta bude u nás.

dia6
29. mar 2013

@mana85 Ďakujeme 🙂

dia6
29. mar 2013

@patrikmisko ... teda aj skôr by bolo fajn. Hlavne kvôli tomu, že nevieme ako cez leto s dovolenkou a aj pre to, že to čakanie je na nič. Ale viem, že to nakoniec rýchlo ubehne.

patrikmisko
29. mar 2013

@dia6 ale to ešte môže, ono záleží aj od sudcu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre