Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
11. apr 2013

@iwusa jééé tak to ste už blízko 🙂 ako my,juj keby teraz na jar sa nám podarilo, ked je pekne teplúčko,to by bolo,v máji zas budem volať,a opýtam sa aj ja tak ,že na dievčatko a chlapčeka, nám je to jedno ale pre zaujímavosť,juuuuuj,taká som už nedočkavá

mysiak001
11. apr 2013

@vesticka Veru rastie dokonca uz ja zemiak, kasu a vyzivu papa kuše (hryzie) dvojzubec a moznoze uz aj trojzubec bude kym pridem dmov. Cez víkend ho caka na jedlanom listku zmena a to kurca varene v drobcekovi 🙂

iwusa
11. apr 2013

@karkana veru blizucko, bodaj by to uz bolo, prajem to nam vsetkym, čím skôr. Máš pravdu, konečne sa nám oteplilo, už sa normálne vidím s kočíkom vonku. inak, to nám tetula úradníčka takto povedala, že konkrétne na aké pohlavie sme kolkí v poradí, bolo to prvýkrát a veľmi nás potešila. Inak nám je tiež jedno a ja hovorím, že som viac nadstavená a myslím si, že to bude chlapček 🙂

vesticka
13. apr 2013

@iwusa ale zima bola dlha tak verme, ze sa bude rodit vela zimnych deticiek a ta dovolenka vam fakt nevyjde 😉. My sme si s manzelom vraveli, ze nasa minulorocna dovolenka asi bola posledna vo dvojke, ale asi az ta tohorocna bude posledna. Tak si to este uzijeme. Ale pokial by to bolo inak vobec sa nepohnevam 😀.

vesticka
13. apr 2013

@mysiak001 teda to je riadny sikulko 🙂 Urcite mate z neho velku radost 🙂

mysiak001
14. apr 2013

@vesticka Jasne ze mame radost. Lozi pocelej plohe podlahyale takdivne v kuse cuva :D. Ae pozameta kvalitne :D

alicag
14. apr 2013

@mysiak001 🙂 🙂 🙂

iwusa
14. apr 2013

@vesticka dobre hovoríš, dlhá predlhá bola zima, tak možno bude nárazovo veľa detičiek, tak to dosť často býva 🙂 my sme si s manželíkom hovorili, že minuloročné Vianoce boli fakt hádam posledné vo dvojici. Ja viem, že do ďalších je ďaleko ale človek je taký v napätí, lebo zatiaľ nám ani raz nevolali a to už máme polovicu apríla za sebou. no nič, trpezlivosť babenky 🙂

sarasota
14. apr 2013

@iwusa ahoj.Citam ze uz cochvilu sa vam splni najkrejsi sen a budete rodicia.Z celeho srdiecka Vam to prajem.Prosim Ta kolko ste uz zaradeni v poradovniku?

mysiak001
15. apr 2013

@iwusa toto presne som rozpraval minuly rok a je to pravda Matko je narodeny v 10 mesiaci 🙂. Holt ajminulorocny januar bol nudny.

alicag
15. apr 2013

@iwusa tiež čakáme na adopciu skoro 2 roky a tak sme sa rozhodli,že si spravíme aj pestúnstvo ,ale zatiaľ nič sa nedeje dúfam,že tieto Vianoce už budeme traja 😉

5katarina7
15. apr 2013

ukážeme aj tu ako rastieme 🙂 dnešný spánok na konečne jarnom vzduchu 😉

vesticka
15. apr 2013

@iwusa neboj nic pride to tak ako blesk z jasneho neba a veruze na Vianoce uz budete traja! 🙂 A pockaj, aby si nahodou uz v lete nekocikovala 😉. Velmi ti to prajem 😵.

iwusa
15. apr 2013

@sarasota dakujem veľmi pekne, no čakáme skoro dva roky, presne za dva týždne to budú dva roky, aktualizáciu sme si spravili minulý týždeň, ešte ju pôjdeme podpísať a je to vybavené, len si počkať 🙂
@mysiak001 veru, minulý rok bol september velmi plodny v TT kraji, vtedy sme sa posunuli hádam aj o 9 miest.
@alicag a koľkí ste v poradovníku? v žiline to trvá dlho, čo som si všimla, že? držím pästíky!!!
@vesticka no bodaj by si mala pravdu 🙂 ak by si mala pravdu, tak poviem, že si mi to pričarovala. a dakujem za priania, dodávajú silu 🙂

123sabrina
15. apr 2013

@iwusa september posun o 14 miest to bolo krasne nato nezabudnem 🙂

karkana
16. apr 2013

@iwusa no kolegyňa sa pozná s profi rodiny s mamou a tá jej hovorila, že má dalšie dieťatko čo ide byť adoptované, čiže je zas možné, že sme sa posunuli 🙂 ,ale nemám odvahu volať , či je to fakt tak 😕 ,musíííím vydržať

lillik3
16. apr 2013

tááákže KOŠICE... dnes som po 4mes volala na ÚP a žiadny posun... dievča 19 a chlapča 8... 🙄 ach jáááj

mysiak001
16. apr 2013

@lillik3 neboj bude chlapec co by dup neplanoval by som velmi dovolenku.

lillik3
16. apr 2013

@mysiak001 .... Och, aby si mal Miško pravdu!!! Či máš doma guľu zázračnu? 😅

mysiak001
16. apr 2013

@lillik3 kocku 😀

fontana
16. apr 2013

@ lillik3 veru ach jáááj.ja som volala ešte v januári a boli sme na chlapčeka 11 a dievčatko 28.Tak hádam sa to pohne 😉

lillik3
16. apr 2013

@mysiak001 ... 😀 ... Ok tak ti verím, ale keď nie tak ju budeš musieť dať reklamovať 😀

lillik3
16. apr 2013

@fontana ... ach, veď sa to nemohlo až tak strašidelne spomaliť... že 6mes ani prd? 😨

iwusa
16. apr 2013

@123sabrina veru moja, minuloročný september bol úúúúžasný 🙂
@karkana zlateno vydrž aspoň do mája, možno počas nasledujúcich týždňov sa to posunie ešte bližšie k cieľu a budeš o to viac potešená. naposledy ste ako boli na tom prosím ťa?
@lilik3 nepoteším ťa, ale asi niečo bude vo vzduchu aj my stagnujeme minimálne tento kalendárny rok, možno aj dlhšie už. neboj, rozbehne sa to, budeme mať letné detičky. ja som ráčik a potešilo by ma mať doma malinkého ráčika 😉

fontana
16. apr 2013

@lilllik3 no veru,ale nezufaj,hadam na Vianoce to príde.... 😀 😀 😀

sarasota
17. apr 2013

Ahojte. Babenky Trnavacky chcela by som zavolat a spytat sa na poradie len nemam cislo telefonu ,Prosim napiste mi ho niektora.Dakujem Jana

123sabrina
17. apr 2013

@sarasota ahoj no drzim ti palce ked to dvihne ta slusna pani 🙂 ja som volala a akurat mi vynadala ze volam casto .. volavam kazdy druhy mesiac a nepowedala mi nic 🙂 cislo je 0332440602

123sabrina
17. apr 2013

@sarasota a odkedy si to zaradena v zozname ? potom nam daj vediet sme zvedave 🙂

sarasota
17. apr 2013

@123sabrina ja som kratucko v zozname od 3.septembra a budem volat prvy krat tak dufam ze ma nezozerie 😀

sarasota
17. apr 2013

@123sabrina takze v prvej desiatke nie sme. Cakacia doma na dieta svetlej pleti je najmenej tri roky takze predlzuje sa to pretoze nie su deticky. Takze sa musime obrnit trpezlivostou a raz sa dockame.Ak by sme mali zaujem o romske dieta tak maju dievcatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre