Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

moniq
7. jún 2013

@lenka_21 jeeej to sa Vám ako podarilo takto perfektne ?? ....naozaj úžasné dietky 🙂

mijamijuska
8. jún 2013

@suezana .....No...mam už dva deti doma mam znich len radost ..ale niekedy su neposedne.....no a to že čakame dieta asi to nedopadne dobre mam problemi......nevyvija sa to tak ako by malo.Ale stale dufame.......som prvorodička ale zaroven trojnasobna mamina to je nadherne ,,,,

mijamijuska
8. jún 2013

@mijamijuska ......ked to tehotenstvo vydrži......pravdaže

suezana
8. jún 2013

@lenka_21 jééééééééééééééj šak oni sa normálne podobajú 😕 😕 😕 😵 😵 😵 😵 krááása - prajem vám to , si šikuľka 😵 😵 😵

zwalsh
8. jún 2013

@lenka_21 no naozaj tá podoba je neskutočná 🙂 no to je dôkaz vašej ĺasky. Ľudia čo sa majú radi tak sa na seba podobajú. Nech sa Vám darí. 🙂

zwalsh
8. jún 2013

Dievčatká máte niekedy pocit, že to už nevydržíte ani deň? Nemôžem myslieť na nič iné. To čakanie je hrozné.

yukki
8. jún 2013

No ja mám občas pocit že už nevydržím ani minútu ale to má iný dôvod... 😝 😝 😝 😝 😝 ako čakanie.....

zwalsh
8. jún 2013

@yukki Tak to tiež poznám, ale mám pocit, že nie sme tak ďaleko od seba tak sa príďte k nám zotaviť na čerstvý vzduch 🙂 Zatiaľ prajem veľa síl a tiež, aby detičky zaspali ihne'd a o niečo skôr ako obvykle 😉

yukki
8. jún 2013

@zwalsh hej, sme susedy v podstate. V´daka za pozvanie!

zwalsh
8. jún 2013

Hej, len keby ten kopec nebol taký veˇký 🙂 ale to sa zvládne 🙂

suezana
8. jún 2013

@zwalsh
@yukki rozumiem vám 😅 😅

mne je tááááááááááák dobreeee, idem si ľahnúť a čítať 😎 😎 všetko spí 😎 😎 jupíííí 😀 😀 😀

zwalsh
8. jún 2013

Aj my ideme spinkať 🙂 tak vám všetkým pekné sníčky 🙂

lenka_21
8. jún 2013

@moniq No my si robime s mm srandu, ze sme na adopciu tak dlho cakali, az sme si urobil bio 😀

zwalsh
9. jún 2013

@lenka_21 tak len dúfam že sa toto nestane nám. To by som rodila v 50-ke 🙂 a to by sme si k tomu ďalšiemu chceli adoptovať ďalšie aby nebolo samé a tak dokola haha.

zwalsh
9. jún 2013

Ahojte, niekto tu niekde písal že to nenechávali na náhodu a nečakali na telefón ale aktívne kontaktovali aj ostatné kraje. Je to vôbec možné urobiť a čo im povedať?

belaanabela
10. jún 2013

@lenka_21 Leni a ako dlho ste čakali ? My 2r. a 8 mes. 😉 ale najhoršie boli isto tie posledné týždne ked sme vedeli že sme v prvej trojke a čakali a čakali kým telefón nezazvonil 😵

belaanabela
10. jún 2013

a šestonedelie je za nami 🙂 dala som i nieake fotos 😉

zwalsh
10. jún 2013

@belaanabela Ta je nádherná, nádherná...Blahoželám a zároveň želám všetko dobré. 🙂

zwalsh
10. jún 2013

kraj deň zápisu posledná aktualizácia poradie
PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
trnavsky.............................13.2.2012.......................6.4.2013-.....24 celkovo....19na chlapca
Nitriansky .....................28.7.2011......................3.6.2013...........15
KOSICKY.................12.10.2011.....................7.6.2013................D-5
Trnavský.....................18.5.2012.....................25.6.2012.............(dieťatko doma za pár dní)

zwalsh
10. jún 2013

Pridávam ďalšiu aktualizáciu a myslím si, že som zistila, že v momente keď sme zapísaní v zozname (a ideme si to podpísať, aby sme nemuseli 2 týždne čakať) je ponúkané nejaké dieťatko o ktoré všetci tí predtým v danom okrese nemali záujem a ešte ho nestihli posunúť do celoslovenského oznámenia. Napísali mi niektoré mamičky, že u nich to tak bolo a nám sa to stalo tiež, len my sme toho chlapčeka odriekli a oni si tie detičky vzali. Máte ešte niekto takú skúsenosť?

larati
10. jún 2013

@zwalsh ako pekne sa rozsiruje ta tabulka 🙂 mna by napriklad tiez zaujimalo ci mozeme kontaktovat aj ostatne kraje, kvoli adopcii dietatka. ( ako si pisala tu otazku vyssie.. )
My sme v zozname, pisala som aj do tabulky Trenciansky kraj ( dufam, ze aj ostatne páry z Trencianskeho kraja sa pridaju do aktualizovania tabulky 🙂 )

zwalsh
10. jún 2013

@larati Ahoj, ja som kontaktovala neziskovku a tam mi povedali, že oni môžu ale my nie. Tak sme sa dohodli na tom, že sa u nich zastavíme (aby nás poznali - ak ste robili prípravu u Úsmevu alebo Návratu - tak vás poznajú a pomôžu) aby nás poznali, povieme im, o aké dieťatko by sme sa dokázali postarať a oni potom môžu požiadať ostatné kraje o to, kedy a kde je niejaké neumiestnené dieťatko. Rozdiel medzi UPSVAR a neziskovkou je asi v tom, že neziskovka pracuje efektívnejšie a aktívne vyhľadáva, kdežto UPSVAR čaká (ale to si myslím iba ja, nerada by som hanila prácu niekoho na UPSVAR-e, ale vieme, že ľudia sme rôzni a tak to záleží na tom, ako k svojej práci prisutpujeme. Za seba môžem iba povedať, že v Prešovskom kraji sú úradníčky veľmi ústretové). Kde ste robili prípravu vy?

cairka
10. jún 2013

@zwalsh , aj mne bola malá ponúknutá pri vzdávaní sa odvolania, ale spĺňala "podmienky" 🙂 či by mi ju ponúkli, keby som mala iné podmienky netuším.

@larati , aj na vašom úrade by vám mali dať k nahliadnutiu zoznamy detí v medzikrajovej databáze. Ale sú to už deti s "handicapom", ktoré sa nepdarilo umiestniť v ich kraji.

zwalsh
10. jún 2013

@larati Máte už podanú žiadosť? alebo iba uvažujete? Vidím, že patríš do skupiny Snažiliek.

zwalsh
10. jún 2013

@cairka Takže to je možno akási praktika úradu, čo je skvelé.

larati
10. jún 2013

@zwalsh my sme robili pripravu na urade v Trencine, pristup bol vyborny, normalne som sa tesila na kazde jedno stretnutie. zacali sme v juni a skoncili cca v septembri. Takze, ja skusim predsa len oslovit aj neziskovku.🙂 myslim, v Trencine je aj take nieco ako Navrat ( aspon pobocka), ale este to preluskam na nete 🙂

larati
10. jún 2013

@zwalsh no ja som snazilka stale 🙂. radi by sme si adoptovali dietatko, jedno, dve. V zozname sme sa od minuleho oktobra pekne pohli o nejakych 17 miest.( teda pre mna je to obrovska radost, ze sa to aspon trosku pohlo )

zwalsh
10. jún 2013

@larati Tak držím veľmi palčeky v oboch smeroch. Potrebujeme na Slovensku veľa dobrých ľudí 🙂 a tak ako hovorí môj kamarád, musíme všetko urobiť sami 🙂

larati
10. jún 2013

@zwalsh Ďakujem 🙂

zwalsh
10. jún 2013

kraj deň zápisu posledná aktualizácia poradie
PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami aj pozasatavené, nerátam ich)
trnavsky.............................13.2.2012.......................6.4.2013-.....24 celkovo....19na chlapca
Trnavský.....................18.5.2012.....................25.6.2012.............(dieťatko doma za pár dní)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
KOSICKY.................12.10.2011.....................7.6.2013................D-5
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
Nitriansky .....................28.7.2011......................3.6.2013...........15

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre