Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

hora_lka
5. feb 2014

@suezana uz chcem byt aj ja v tom stadiu, ze budem utekat na urad 🙂 a ako to dopadlo? zobrali ste si to dieta? ukazali Vam niekedy aj take, co ste nakoniec nechceli?

5katarina7
5. feb 2014

naša láska 😵

mana85
5. feb 2014

@5katarina7 🙂 🙂 🙂 Aj ja chcem takú bambulkúúú alebo aspoň ako nevestu 😝

5katarina7
5. feb 2014

@mana85 😀 však zadovážte Kubkovi sestričku,ja by som zas pre moju brášku ako je tvoj malý beťárik 😵 ,alebo si počkajú na seba 😀

mana85
5. feb 2014

Šak hádam aj sestrička bude 😅 ( Júlia ) ale ani druhá možnosť neznie zle 😀

tortelinka
5. feb 2014

@mana85 čakáte na druhé? inak Júlia je aj náš favorit, ale to sa ešte môže zmeniť

mana85
5. feb 2014

@tortelinka no "čakáme" ale zatiaľ len na biosúrodenca či sa neozvú žiadosť si dáme koncom roka alebo začiatkom budúceho ...

tortelinka
5. feb 2014

@mana85 tak nech sa dočkáte čo najskôr 😉

mana85
5. feb 2014

@tortelinka Myslím že ak dáme žiadosť nebudeme dlho čakať tak ako aj pri malom tak to nesúrime 😉 A Váš drobec vie že bude mať súrodenca rozumie už tomu ? teší sa ?

tortelinka
5. feb 2014

@mana85 vie o tom, no ako tomu rozumie? neviem, podľa mňa pochopí až keď bude doma 😀

ralanka
5. feb 2014

Ahojte baby tak najnovšie správy u nás v Za kraji som volala v pondelok sme 24 v poradovníku 🙂 🙂 🙂 naposledy som volala v septembri alebo otobri tuším tak sme poskočili o 10 miest hurááááá už sa to blíži ešte rok hádam vydržíme a budeme mať súrodenca 🙂 😉

fiona123
5. feb 2014

@5katarina7 aká copaňa krásna 😉

5katarina7
5. feb 2014

@fiona123 ďakujem 🙂

lillik3
6. feb 2014

Viem, ze sa tu o tom čo to uz popísalo, ale mohla by má prosím kontaktovať maminka, ktora sa pokúšala o tvorbu mliecka a prešla prípravou na kojenie osvojeneho bábätká? Prosím IP...dakujem 😉

lenkove
6. feb 2014

@lillik3 uz je to u vas aktualne? 😵 😵 Ja som sa o mliecko snazila, neuspesne.. Mala som privela stresu a zacala som neskoro 😔 teraz ale viem, ze by sa to rozbehlo, kazdemu drzim palceky!

lillik3
6. feb 2014

@lenkove ...sme číslo 1 uz pomaly 4 mes... Rada by som sa o to aspoň pokúsila uz aj pomaly začínam, ale chcela by som este nejaký info a tak 😀

hencidlo
6. feb 2014

dievcata za mesiac sme sa posunuli o 4 miesta :o)

opicka2
6. feb 2014

@hencidlo jéj, to je super 🙂 len tak ďalej 🙂

vargatomas1
7. feb 2014

@mana85 môžem sa spýtať ako je to že len na biosúrodenca ? aj my máme malého ktorého sme si brali ako mesačného a tiež ešte chceme rok počkať kým si podáme na druhé ak všetko dobre pôjde lenže by sme chceli ak by sa mu narodil bio súrodenec aj skôr už bude mať skoro 2 roky náš tak ak by náhodou

najjulinka
7. feb 2014

@vargatomas1 vsak podmienky si date ake chcete... ja hned po sude som si dala,že chcem ostať v poradovniku a nech ma innformuju len ak sa v systeme vyskytne MLADŠí biosurodenec.... vsak priprava mi plati 2 roky a čo keby nahodou.... ešte rok som tam mohla byť v zozname len tak "zadarmo"... neviem či by sme aj relane vzali,a le chcela som aspon vedieť o tom ak by to bolo a nech sa rozhodneme v tom momente a nie dopredu čo netušime čo bude o rok....

mana85
8. feb 2014

@vargatomas1 No my sme hneď keď sme si brali malého povedali kolíznej že by sme mali záujem aj o súrodenca ak bude a povedala že nás môžu kontaktovať a to : v prípade že nebudeme v poradovníku tak len ak v danom kraji neprejaví nik zo žiadateľov záujem o dieťa alebo si dáme žiadosť a v nej uvedieme že máme záujem o biosúrodenca ...

vilaamalia
9. feb 2014

Ahojte dievcata, v tejto rubrike som nova, takze sa medzi Vas pasujem za noveho clena 🙂 Sme uz nejaky cas v poradovniku, chceli by sme dietatko tak do jedneho roka. Jedineho strasiaka z tohto celeho mam je to, ze ak biomatka nasho buduceho dietatka, je tvrda alkoholicka alebo narkomanka. Ja som v zivote nevypila ani kvapku alkoholu, ziadne cigarety, o drogach ani nehovorim. Viem, ze tie zeny, co davaju svoje deticky na osvojenie, sa casto tych hroznych veci nezbavia ani pocas tehotenstva:( Strasna predstava. Mate niektora skusenost s tym, ze ste si dietatko takejto matky priviedli domov? Je sanca, ze jeho vyvoj bude prebiehat normalne? Dakujem

najjulinka
9. feb 2014

@vilaamalia no ja by som skor hladala kto si doniesol dieťa domov čo jeho mama nepila, nefajčila, nedrogovala a ešte aj na prehliadky k doktorovi chodila.. su aj take, ale u vacsiny je predpoklad, že prehliadky v tehotenste nič a aspon jedno z toho ostatneho šlo v plnom prude....... 😔 🤐 jasne, že v papieroch to nie je, lebo nikto to nemože napisať, ked to nevie na 100% alebo ked to matka neprizna a matky sa boja socialke priznať s čímkolvek, aj ked na nich to už žiaden vplyv nemá, len sa hambia alebo čo......
a šanca na normylny vyoj je furt... šanca....

vilaamalia
9. feb 2014

@najjulinka Je mi jasne, ze ziadna biomatka neodlozi zdrave dieta, ak je aj ona zdrava, neuziva ziadne drogy, alkohol... len som chcela citat Vase nazory, ako ste sa s tym naucili zit, ci to zvladate same alebo k vychove a naprave treba cely rad psychologov a pediatrov.... a tak...

najjulinka
9. feb 2014

@vilaamalia ako kedy.... my netušime čo bio uživali........ a viac škody narobí to obdobie čo je dieťa bez nas.... lebo najpodstatnejši je vzťah medzi nami a dieťaťom... a je fuk kde do vtedy bolo z tohto pohladu.... dieťa s "dobrou" povahou može prejsť vacsimi traumami a zmenami viacmenj bez ujmy a dieťa s komplikovanejšou povahou može byť doma rovno z porodnice a nemusí byť ani dieťa alkoholičky, narkomanky, fajčiarky a vdaka svojej povahe tu traumu nestrávi lahko..........
proste každe dieťa je ine...

yukki
9. feb 2014

@najjulinka formuluješ moje myšlienky.....

najjulinka
9. feb 2014

@yukki obavam sa, že niektore z nich aj preživam :-P 😀 😀 😀 (vdaka našim detom 😝 😀 😀 😀 )

yukki
9. feb 2014

@najjulinka no šak tak.....vieme......svoje.

cairka
9. feb 2014

@vilaamalia , bohužiaľ je to ako píše @najjulinka . Niektoré deti to zasiahne viac, iné menej, niektoré sú schopné fungovať cca. v norme , iné majú menej šťastia. Najhoršie je, že ono aj keď by sa ti zišiel nejaký odborník, psychológ, neurológ... tak väčšinou nevedia, ako s takým dieťaťom pracovať...často sú to deti, ktoré vykazujú znaky iných porúch/diagnóz, ale táto im nemôže byť diagnostikovaná, lebo iné znaky nemajú, ALE dieťa by potrebovalo napríklad v škole úľavy - lenže bez diagnózy ich nedostane... alebo terapie, veľa FASD deťom by pomohli terapie podobné tým, ktoré majú autistické deti, lenže keď dieťa nie je diagnostikované ako autista, tak na ne nárok nemá...Ale hádam svitá na lepšie časy a podarí sa dostať FASD do klasifikácie, či čoho to 😅 , chorôb a bude sa ľahšie žiť deťom aj rodičom 🙂

najjulinka
9. feb 2014

tie alkoholove diagnozy su problem. .akukolvek diagnozu by mal dať dokor na papier ak si je na 100% istý.. .dava pod to svoju pčiatku..... a ked my nevieme a nema jasne znaky uživania alkoholu v tehotenstve, tak v podstate by tu diagnozu ani nemal dať.. .aj ked si mysli, že na 99,9% je to to......... no a alkohol v tehotenstve na 100% vedia potvrdiť bez priznania matky len ak dieťa ma typické črty na tvári (čiže požitia alkoholu v 6.týždni??? alebo kedy.. proste presne vymedzený týžden v tehotenstve, kdy matak na 100% užila alkohol)..... to že má ine deformity to nevypoveda o tom, že 100% je to alkoholom..... aj keby tých priznakov (deformit) bolo viac..... lebo každá jedna deformita sa da ziskať "len tak".... a kludne može isť o zhodu nahod a mať tých deformit viac..... aj ked u našich deti je velky predpoklad o to, že matky si alkohol dali a týmpadom aj velký predpoklad toho, že tie diagnozy nie su len zhodou nahod, ale ak ma pod to dať lekar pečiatku, tak si musi byť na 100% istý.........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre