Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
11. apr 2014

@mata71 Krásny chlapček .... 😵

123sabrina
11. apr 2014

mozete mi poradit?ked ubehlo 6tt a matka bio sa neozvala, vo by sa stalo keby sa ozve ?nap za mesiac? mohli by mi ho zobrat ?

lillik3
11. apr 2014

@mata71 .... Aký ste kraaaaasny 🙂 milujem ich bezzubé úsmevy 😀

lillik3
11. apr 2014

@123sabrina ... S vami sa nerozpravala tetuska z up ktora vas má na starosti,? Nám všetko vysvetlila ai to nam povedala čo nemusela 😉. Nemam na myslí tu kam voláme ohladne poradia, ale ta ktora má celú zvyšnú agendu na starosti.

123sabrina
11. apr 2014

@lillik3 vies mi napisat o tom co keby potom ?

suezana
11. apr 2014

@123sabrina prečo sa tak bojíš?? mňa to nejak vôbec nenapadlo.... prečo by vám ho mala brať? ona by musela dokazovať, že je to jej dieťa - musel by byť určite súd..... ak je z anonymného pôrodu, aj testy dna, nie? vychutnávaj si malého, nemysli stále na to, že vám ho vezmú 😉

berilka
11. apr 2014

123sabrina súhlasím s tým čo napísla suezana, a aj môj manžel by Ti sabrina povedal "nerieš, čo nie je" 🙂 a vôbec neuvažuj čo všetko zlé sa môže stať. Ja ťa chápem (lebo aj ja mám rôzne obavy 😖 ), ale manžel ma už čiastočne naučil myslieť a reagovať ako zvykne on. A on teda v rôznych napätých situáciách je vyrovnaný aj za mňa. Ver, že všetko bude dobré. 😉

123sabrina
11. apr 2014

vporiadku mate pravdu ale rada by som vedela lebo nemam ani sajnu co keby sa ozve po 6 tt a ako pise suezana dokazla by vsetko ako ma patrilo by jej ?

mana85
12. apr 2014

http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=5b99ee6593fcb...
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=d8739a4c730fc...
@123sabrina skús tu 😉 inak tá pani v poradni je veľmi milá aj ja som tam viac krát písala keď som niečo nevedela ...

mana85
12. apr 2014

@123sabrina ešte ma napadlo že pri " preberacom protokole " to je také potvrdenie ktoré vydáva upsvar podpisuje sa tam že ste oboznámení zo všetkým čo bude nasledovať od prvej návštevy a aj to po akú dobu ma bio. nárok aspoň my sme to tam tak mali napísané potvrdenie sme dostali v deň keď sme šli navštíviť malého do pôrodnice ...alebo skús volať kolíznej a jej sa spýtať ona by to mohla vedieť najlepšie aký dlho má nárok bio.

suezana
12. apr 2014

@123sabrina tie medializované prípady, kedy sa vracalo dieťa bio matke - tak tam ten chlapček nemal osvojiteľnosť .... preto sa to občas stane....
inak ako sa cítiš? hneď si vedela,že malý je váš? bola to láska na prvý pohľad? 🙂 🙂

123sabrina
12. apr 2014

@suezana no len som cvhcela wediet ako to chodi nic ine ano vedela ale az na druhy krat ten prvi som mala zmiesane pocity,,,a teaaz ja ho milujem moj malinky krasavec 😀

suezana
12. apr 2014

@123sabrina u nás podobne 🙂 tiež až na druhýkrát 😵 😵 😵 a tá láska bude stále väčšia a väčšia - ako bude rásť, budeš ho milovať viac a viac a keď ti povie mama 😵 😵 😵

ja hovorím, že keď povie mama biologické dieťa - tak je to krásne a prirodzené..... ale keď na mňa kričí MAMA moja Eli ...... to je také iné.... čarovné, úžasné..... a teraz sa naučila povedať mami - strašne smiešne to hovorí a ja sa roztápam 😀 😀 😀 😀 pri tooooom 😵 😵 😵

123sabrina
12. apr 2014

@suezana to 😉 😉 😉 😉 😉 😉 je krasny pocit verim 🙂

karkana
12. apr 2014

🙂 no je to fakt úžasné ,a už sa začína len ku mne pýtať-tak som taká hrdá,a 😉taká je dobručká -každý mi závidí 😉,ked poviem, že dobre spinká od prvej noci u nás , a skúšam jej rozprávať rozprávočku ,čo nás na príprave naučili,ale ked ja som schopná to celé povedať asi za 10min., 😒 no ale poviem Vám, ked si predstavím, že už ked mi bude rozumieť, budem mať celkom trému 😉 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

majka21
13. apr 2014

@karkana ja si myslim, ze jednoduche to pre ziadnu z nas nebude, ale verim, ze to zvladneme.

afrika
15. apr 2014

pre všetky zo ZA kraja - dostala som sa na prvé miesto, čakala som 4 roky. píšem preto, aby ste vedeli aká je zhruba momentálna čakacia doba...
prajem všetkým čo najkratšie čakanie 🙂 🙂

nela007
15. apr 2014

@afrika ahoj,dnes ti volali? A ako si reagovala,ked čakáš bio? Ja som zo ZA,čakám zatiaľ 3 roky

bodka4
15. apr 2014

@nela007 @afrika tak to ste obe predomnou. Ja cakam nieco vyse roka. Tak aspon ako taka nadej, lebo psychicky som nastavena na 5 rokov. Tak si ma aspon potesila

afrika
15. apr 2014

@nela007
@bodka4 dnes som žiadosť zrušila, takže ste sa dnes posunuli o jedno miesto.. s manželom som sa rozviedla, momentálne som tehotná..
držím pršteky 🙂 🙂

larinka133
15. apr 2014

ahojte "zilincanky" ... ja cakam 3 roky a 7-8 mesiacov momentalne 🙂 tak tiez dufam v skory prichod toho vytuzeneho maleho zazraku 🙂 afrika - nech ti to do juna rychlo ubehne, aby si sa mohla tesit z drobceka 🙂

peja
16. apr 2014

Ahojte dievcata, davno som tu nebola... Dufam, ze sa vsetky mate najlepsie, ako sa len da ! Vam, co uz mate svoje slniecka doma, prajem vela krasnych chvil 😉 a nam, cakatelkam, prajem vela trpezlivosti :- D

tortelinka
16. apr 2014

@larinka133 tak držím palce, nech to čakane čoskoro skončí...aj to naše snáď čoskoro 😉

johanka121
18. apr 2014

ahojte aj ja som zo Ziliny a cakam 3 roky a 8-9 mesiacov..nech nam daju babatka cim skor 🙂

lewica
18. apr 2014

Ahojte, neviete, ktorý mesiac "riešia" teraz na úrade v BA? /... jún - júl 2012??/

macmart
19. apr 2014

ahojte musim sa vam pochvalit vcera boly dva tyzdne co mame nasho maleho drobca doma zatial nam robi velku radost strasne sa tesime 🙂

erikadodo
20. apr 2014

Ahojte, my ešte našu princeznú doma nemáme, dúfam že sa tak stane v priebehu tohto roka, ale už ju doma čaká uštrikovaná dečka do kočíka.... 🙂

suezana
21. apr 2014

@erikadodo krásne - mne sa veľmi páči komb. červenej a šedej 😵

fiona123
21. apr 2014

@erikadodo krásna

5katarina7
22. apr 2014

Už som veľká slečna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre