Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
4. jún 2014

@vikad aj cigani adoptuju a su na dávkach...

jafnka
4. jún 2014

Ahojte. Nemáte niekto požičať knihu - Caroline Archerová : Dítě v náhradní rodine? Alebo neviete kde by som ju mohla zohnať?

dioliana1
4. jún 2014

@jafnka a ostatným rôzne brožury http://www.cpr-terezin.cz/ke-stazeni/

dioliana1
4. jún 2014

@jafnka tu knihu maju vo vedeckej knižnici

jafnka
4. jún 2014

@dioliana1 vďaka, pozriem tú stránku 🙂 knižnica ma napadla, ale budem si musieť najprv vybaviť preukaz... jedna babenka mi už napísala, že mi ju požičia

tortelinka
4. jún 2014

@jafnka ja mam, ak treba, ozvi sa 😉

dioliana1
4. jún 2014

@jafnka má cez sto stran, kedby mala do päťdesiat tak by som to skopčila, ale sto, to by som kopčila dva dni

jafnka
4. jún 2014

@dioliana1 už mám, vďaka za ochotu 🙂

mysiak001
5. jún 2014

@vikad Ani ja som nemal prácu keď sme boli v poradovníku 15.10.2013 som sa zamestnal a 17.10.2013 sa narodil Maťo. A nikomu to nevadilo.

mana85
5. jún 2014

@mysiak001 2013 ? 😅

suezana
5. jún 2014

@belaanabela práveže to záleží na riaditeľovi nemocnice - teda nám to tak povedali - jasné, že nie na personále - nám tak povedali - riaditeľ(či riaditeľka už si nepamätám) nechcela mať s potenciálnymi problémami nič spoločné, preto si dieťa musel prevziať DD - my sme to mohli mať šup šup - anonymný pôrod..... ale teda musela do profi kvôli tomu rozhodnutiu... no škoda - veľa vecí mohlo byť inak ....

suezana
5. jún 2014

tak kočky, dcéra sa práve učí prírodovedu a mali tam nakresliť vône, ktoré majú radi - a medzi jej obľúbené vône patrí vôňa bábätka - čiže vôňa jej sestričky 😵 😵 😵 hmmmm a teraz neviem, či mám byť aj smutná, že vôňa mamy tam nebola ... 😲

mana85
5. jún 2014

@suezana Učka musela byť celkom dojatá 😉

yukki
5. jún 2014

To Kika by asi nakreslila benzínku...ona sa tam ide uňuchať..... 😝
učku by prešla romantika...

mana85
5. jún 2014

@yukki 😀 no cela ja 😀

suezana
5. jún 2014

@mana85 no neviem, či učka - neviem, či to tak prežíva, asi nie..... ale mňa to potešilo 😉 😉

mysiak001
7. jún 2014

@mana85 och mas pravdu 2012

gerdusha
9. jún 2014

Dievcata, nemate niektora, prosim, na predaj knihu od tej caroline archerovej? Bola by som vdacna

michaela2008
9. jún 2014

Ahojte,
viete mi prosim Vas povedat, kolko priblizne trva priprava pre nahradnych rodicov? Je mozne ju absolvovat s dietatom? Mame 5 rocneho syna. Dakujem za odpovedat.

mysiak001
9. jún 2014

@michaela2008 podľa toho kde zakon predpisuje 26 hodin 🙂

krristin
9. jún 2014

Ahojte chcem sa spytat-kedy je vhodne povedať dietatku ze je adoptovane ?...

cairka
9. jún 2014

@krristin , odporúča sa čo najskôr 😉 V útlom veku to prijme ako fakt a tiež nehrozí, že ho neskôr prekvapí niekto z okolia nechceným spôsobom

franzziska
9. jún 2014

prosim vas je tu niektora od Trnavy ktora cele toto absolvovala?

suezana
9. jún 2014

@michaela2008 je to na dohode a asi aj priestore - naša psychologička mala k dispozícii dve kancelárie - a mala tam aj hračky a detský kútik, tak keď tam bola aj naša dcéra s nami, tak ju poslala kresliť - nevadilo jej, že je tam s nami 😉

michaela2008
10. jún 2014

@suezana Dakujem za odpoved. V akom meste ste robili pripravu? Ja som tehotna, chcem to stihnut este do porodu.

michaela2008
10. jún 2014

@mysiak001 dakujem za odpoved

suezana
10. jún 2014

@michaela2008 nr - pol roka 😅 😅 závisí od tiet na úrade - oni nemajú veľmi čas...

michaela2008
10. jún 2014

@suezana Asi sme to mali zacat riesit skor... ked sme rozhodli, ze toho ideme, otehotnela som a prvu polovicu tehotenstva som vracala kazdy den viackrat v nepravidelnom case, tak sa mi to ani riesit nedalo. No zajdem na urad a zavolam do usmevu aj navratu...

suezana
10. jún 2014

@michaela2008 no veď to som si aj ja hovorila - prečo som taaaaaaaaaaak dlho rozmýšľala nad tým 😲
Veď skús zavolať, ale treba rátať aj s dovolenkami na úradoch...

suezana
10. jún 2014

@michaela2008 aký si kraj?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre