Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kmetonyova
1. okt 2014

ahoj kosicky kraj

vikad
1. okt 2014

@kmetonyova Ahoj, aj ja som z KE a presne to hovoria aj nám, že nejako sa to celé zastavilo ... ☹ to pre nás nie je dobré ... len čakáme a čakáme ...

najjulinka
1. okt 2014

a nezvažovali ste volnejšie požiadavky? lebo napr. ak je novorodenec v hniezde bledý, tak mnohý nemaju problem,a le ak je bledý polorom tak už ho nikto nechce.. aj ked by to iste dieťa keby dali do hniezda, tak by šlo na dračku.........

jasne.. každý ma prijať dieťa na ake si trufne.. len chcem poukazať, že pri tom istom dieťati mnohí by prijali ak by bolo v hniezde a nie so všetkými info a možno mnohí si to ani neuvedomia, že im ide o svetle dieťa (aby sa v nom videli, aby sa na nich podobalo, proste pre rozne veci) a nejde im presne o rasu, etnikum a pod., len o vzhlad... ale do papierov napišu ine.........

tak možno aj upresnenie by pomohlo v posune v poradovniku.. na vychode vela ludi napise, že nechce poloromske, romske a pri tom by mohli mať pomerne rýchlejšie svetlunke blondave dieťa domka....

dioliana1
1. okt 2014

ja odporúčam si ísť pozrieť deti na Usmev, hlavne CD, fotky dosť skreslene ukazujú vzhlad

karin415
1. okt 2014

ahojte, prosím Vas viete mi poradit? chcem sa opýtať na doklady k ziadosti o adopciu. Dotazník žiadateľa ( ten viem ze je aj na stranke upsvar) ale skôr ma zaujima správu o zdravotnom stave, doklady o majetkových pomeroch maju na to zvlast nejaké papiere, ktoré mi dajú a tie potom davam lekarovi alebo v praci potvrdit? Chceli sme ist zajtra na upsvar a teraz som si vsimla do kelu na ich stranke ze stvrtok je nestrankovy ☹

5katarina7
1. okt 2014

@najjulinka ja som volala tete do NR keď sme boli teraz znova zaradení do poradovníka a povedala,že sa čaká 2,5 roka.No keď som jej pripomenula,že nám na etniku nezáleží,tak že potom to bude skôr,ale že teraz si už viac ľudí berie aj rómske detičky 🙂

kiaramia
1. okt 2014

@karin415 Ahoj, prave dnes sme to odosielali, tak to mam v cerstvej pamati. Na UPSVARe nam dali papiere/formulare na:
- dotaznik
- lekarska sprava
- ziadost o vypis z reg trestov

A sami sme museli dodat:
- sobasny list
- ziadost o zapis do zoznamu ziadatelov
- doklad o maj. pomeroch (manzel dal nejake danove priznanie a ja vypis z uctu + potvrdenie o poberani rodicaku - proste staci doklad v hocijakej forme)

kiaramia
1. okt 2014

@kmetonyova Dakujem za odpoved! A ako rychlo k vam prisli? Aj sa nejak vopred ohlasili, ci prepadovka?🙂

karin415
1. okt 2014

@kiaramia dakujem ti velmi pekne 🙂

kmetonyova
1. okt 2014

ahoj prepadovka akurat som uhorky nakladala

kiaramia
2. okt 2014

@kmetonyova hahaa, tak to aby som castejsie upratovala😉, dakujem😀

lenkove
2. okt 2014

Ja som taká vytočenááá.
Prišla zásielka zo súdu, tešila som sa, že konečne po 10 mesiacoch od podania máme pojednávanie o osvojení. Ale kdeže.. 😠 😠 Chcú potvrdenia o zdrav. stave naše aj malej, výpis z RT a PRACOVNÉ HODNOTENIE do 10 dní 😠 😠 no už vidím ako mne v centrále po roku a pol materskej ochotne píšu pracovné hodnotenie a ako ho dostane muž, čo je na služobke tých predmetných 10 dní.. Ako dostaneme ich, ale pracovné hodnotenie k poslednému súdu? Čistá buzerácia 😠 😠 😠 Naštvaná som, dieťa máme od 3 týždňov, bude mať dva roky a ani chýru, ani slychu, že naše meno a RL s rodičmi a tak... Vrrrrrrrrrrrrrr

lenkove
2. okt 2014

@kiaramia nám zavolali, že o 10 min prídu 😉

kiaramia
2. okt 2014

@lenkove @karin415 Dakujem baby😀 a este posledna otazka - cca v akom casovom horizonte od podania ziadosti to bolo? Ja neviem tyzden, mesiac, dva?

jafnka
2. okt 2014

@kiaramia nám zavolali, že kde sme lebo oni sú u nás doma a nás nikde 😀 druhýkrát zavolali radšej cca 30min dopredu. a bolo to asi dáky mesiac alebo tak po podaní žiadosti

tortelinka
2. okt 2014

@lenkove to poteší 😠

mata155
2. okt 2014

@dioliana1 ahoj, ja som zo Senkvic.

mata155
2. okt 2014

@kiaramia my sme odovzdali papiere osobne na urade (Petrzka) a navsteva prisla hned na druhy den. ale opytali sa vopred ci je to ok. A ziadne blbe otazky, pani bola velmi mila

lenkove
2. okt 2014

@kiaramia myslím, že majú lehotu.. Keď vaše papiere prídu na kraj a kraj vyzve okres, aby vás prešetril, tí (okresní) na to majú mesiac...

siska25
2. okt 2014

@dasah Ahoj, ja som z trenčianskeho kraja v poradovníku sme od cca mája 2012. Momentálne riešime interakcie s našim bábom. Ak chceš do IP ti napíšem viac.

siska25
2. okt 2014

@opicka2 Ahoj, ak som správne pochopila, ste v TN kraji v poradovníku na adopciu. Môžem sa spýtať, od kedy ste zapísaní v zozname?

opicka2
2. okt 2014

@siska25 teraz v septembri to boli akurát 2 roky / od septembra 2012/ , robíme si aktualizáciu 🙂

sentoza
2. okt 2014

@lenkove ja som cakala na sud o osvojeni presne rok...davaju si na cas, a tiez pozadovali psychologicky posudok dietata, na com sa psychologicka celkom pobavila, kedze mala mala tiez cerstvo dva roky...

karin415
2. okt 2014

Tááák papiere k ziadosti na adopciu su uz doma môzme zacat s vybavovaním.... tak sa tesím ako keby som to dieta mala mať do mesiaca doma 🙂 🙂 ... a pritom sa este nacakáááááme...

kiaramia
2. okt 2014

@mata155 @lenkove dakujem velmi pekne, takze coskoro sa mozme tesit na navstevu😀

mata71
2. okt 2014

@lenkove fuuu.no to bude ale zaujimave,,,ved načo tolko toho,same tahanice..len nás depcu.. ☹
@sentoza

lubinka13
3. okt 2014

Ahojte babenky, musím sa niekomu vysťažovať. adoptovali sme si dievčatko teda ešte neprešiel celý proces adopcie.krpca máme doma už z pôrodnice a zatiaľ všetko prebiehalo v poriadku. už by sme mali mať súd po tých 9tych mesiacoch adaptácie. všetko som odniesla na konkrétny súd v mieste trvalého bydliska malej t.j.Brezno a keď už mi malo prísť termín na pojednávanie ,, hop ,, a prišlo prekvapko od sudcu, že spis posiela do BB, kde mám trvalý pobyt ja. Som na pokraji nervového zrútenia, kedže vieme ako fungujú súdy. Len spis pokiaľ sem príde môže byť aj pol roka a to už nehovorím o vytýčení pojednávania. Veď to je neskutočné malá bude mať aj 3roky a ešte stále bude mať meno po biologickej matke. Čo robili na tom súde pre boha 9mesiacov pokiaľ sme sa my ,, zbližovali ,,? som zúfalá a nahnevaná na celý štát a jeho birokraciu vraj ,,všetko pre dobro dieťaťa,, nemá niekto s týmto skúsenosti? myslíte, že sa dá voči tomu odvolať?

lenkove
3. okt 2014

@lubinka13 úplne ťa chápem, to sme mali aj my.. Pri dieťati z pôrodnice sme na súd, predosvojiteľský iba, čakali 10 mesiacov... Malá bude mať dva roky a stále nemá určených rodičov, meno od sudkyne 😠 😠 štve neskutočne, či sa s tým dá niečo robiť neviem..
Babenka tu niektorá spomínala, že je potrebné napísať žiadosť, aby sa spis nepresúval.. Či je to možné aj teraz, keď rozhodli, že presúvajú, neviem.. je tam v rozhodnutí možnosť odvolať sa? Ak áno, môžete skúsiť odvolaním..

lenkove
3. okt 2014

@mata71
@sentoza no myslím, že podľa zákona musí tento súd prebehnúť rok od podania, tak to ešte stihli 😝 či my stihneme, netuším 😖 😖

mata71
3. okt 2014

@lubinka13
@lenkove tak su sa teraz tešim potom aj ja mi sud Levice/predosvojitelsky / maly bol v DD nitra,v profi v Trnave.bývame v Suranoch a patrime pod Nove zámky,,,, som zvedava kde nám posunu spis,,,potom čo tu čitam asi pojdem pred uplinutím 9 mesiacov na Up a napišeme že nech daju či nedaju spis tam či tam... no chapete.. ved mi chceme ešte jedno bábo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre