Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

larinka133
10. nov 2014

@karkana dakujem aj tebe 🙂 my sme to praveze riesili v Dovere, najskor povedali no problem a vyplnili prihlasku potom nam volali, ze im to nepreslo cez centralu a ze zrejme bude treba cakat az na predosvojitelsky sud ... zajtra teda chceme skusit, co nam povedia vo vseobecnej poistovni ... s doktorkou nastastie nebol problem, povedali sme jej, ze donesieme karticku neskor ... no uvidim, co povie, ked ani neskor - po tyzdni nebude ... ale neoficialne nas uz zapisala a vzala, tak snad to uz nevezme spat ☹

lenkove
10. nov 2014

@larinka133 ta z Upsvar. Mozno vam to uz zajtra prejde v poistovni🙂 a nebudete musiet nic vybavovat zdlhavo...

larinka133
10. nov 2014

@lenkove ked ta praveze sama nevedela, co mame robit ☹ no uvidime, skusime zajtra este inu poistovnu ... dam potom vediet, ako sme dopadli 🙂

tortelinka
10. nov 2014

@larinka133 my sme boli vo všeobecnej, na základe týchto papierov čo si spomínala nebol vôbec problém, skús všeobecnú, možno to bude ok

larinka133
10. nov 2014

@tortelinka veru skusime, nic ine nam neostava, len sa este tam opytat ... ale vy ste mali anonymny porod ci nie?

tortelinka
10. nov 2014

@larinka133 nie, nebol z anonymneho

larinka133
10. nov 2014

@tortelinka aha, ani nas .. tak potom snad v tej vseobecnej mame sancu 🙂

lubka1709
10. nov 2014

Baby do žiadosti treba aj uviesť že chceme aj z anonymneho porodu alebo z hniezda?

mata71
10. nov 2014

@larinka133 ahoj neviem či bol malý pridelený do ded skus sa obratit tam kartičku na zaklade rodného listu nám dal do vlastných ruk Ded s malým a adresa bola na kartičke a stale je kde bol v profirodine,tak by sa malo postupovat,,, dietatko ktore ide domov na predbežko zastupuje štat teda jeho kuratorka z prislušneho UP a Ded.... 😵 a tešíme sa že máš drobčeka doma...

larinka133
10. nov 2014

@mata71 ahoj 🙂 mh, myslim, ze maly nebol prideleny do ded, isiel ku nam priamo z nemocnice, teda urcite nebol podla mna ... ani cez profirodinu nesiel ... kuratorka nam veru poradit nevedela, ale inak bola strasne mila a v pohode 🙂 no nic, budeme este skusat zase zajtra, mozno sa umudria v jednej alebo nam da sancu druha poistovna 🙂 a dakujem, aj my sa veru tesime, aj ked je to narocne, ale v konecnom dosledku krasne 🙂

larinka133
11. nov 2014

tak dievcata, je to vybavene, sme vo vseobecnej poistovni - nebol ziadny problem to tam ihned vybavit 🙂 vdaka este raz za vsetky rady a tipy 🙂 pekny den

karkana
11. nov 2014

ešte sa kupujú kolky, ked chceme výpis z registra, alebo je to už zmenené?

dioliana1
11. nov 2014

@karkana platí, na pošte

vikad
11. nov 2014

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa opýtať, či je tu niektorá, čo si adoptovala dvojičky a aké s tým máte skúsenosti ... Dnes som totiž zažila šok, volali nám y úradu, že sa narodili dvojičky a my sme prví v poradovníku. Zajtra ideme na úrad a asi aj do nemocnice, tak chcem vedieť, ako ste to zvládali ... Sú to zdravé biele dievčatká. NO, ani nehovorím, že som skoro skolabovala, keď mi to oznámila pani úradníčka .... Ešte teraz sa z toho spamätávam ... Neviem, čo treba kúpiť a zariadiť, jednoducho som v takej panike ... PORAĎTE MI, PROSÍM

saskah7
11. nov 2014

@vikad brala by som okamzite 😉 na zaciatku trochu narocne, ale viacero vyhod... pre ne same je najuzasnejsie, ze budu mat seba navzajom 😉 😵 odchovala som 2 pary dvojiciek ako profimama, ale po najdeni akeho takeho rezimu sa to krasne zvladalo, samozrejme s pomocou rodiny... terajsi adoptivni rodicia si nevedia vynachvalit svoje rozhodnutie zobrat si prave dvojicky 😉 😵

karkana
11. nov 2014

@vikad 🙂 ja mám zimomriavkyyyyyy,,,,neváhaj 🙂 ked ich uvidíte,,,,,neodoláš,,,konečne už volali

maznacik007
11. nov 2014

@vikad nadych vydych a chod do toho ... gratulujem mamina..... chod sa zajtra pozriet a cestou z nemocky kupis dve supravky, ostatne dochystas nez sa to poriesi papierovo ... zatial mozu byt aj v jednej postielke

chod do toho ... poznam viacerých co brali dvojky a je to super.... 😉

tromboska
11. nov 2014

Ja by som do toho sla ;)
Drzim palce. A chcem sa spytat, ako dlho ste boli v poradovniku? Dakujem.

lenkove
11. nov 2014

@vikad jeeej! Držím palčeky!

magimary
11. nov 2014

@vikad dokonalý Vianočný darček Ti priniesol Martin! 😵
ani koňa nepotrebuješ a budeš mať dve nádherné princezné!!! 😵 😵 😵
súhlasím so @saskah7 -spočiatku náročné (najmä, ak sú decuľka napr. nedonosené), ale potom dvojnásobná radosť, vlastne to od začiatku 😅 😵

vikad
11. nov 2014

@magimary Sú asi donosené, lebo pôrod bey problémnov, a aj váaha cm úplne uau na dvojičky a teraz neviem ako sa volá ro bodovanie, ale je to 10 z 10, takže reakcie a tak uplne na 100%
Dievčatá, ďakujem, ja teraz fakt potrebujem veľa pozitívneho, lebo sa bojím ... dokonca sa aj volajú tak, ako som si to niekedy predstavovala ... ani mená asi nmeniť nebudeme ...Bože, píšem ako tatár ....

vikad
11. nov 2014

@tromboska No, v septembri sme aktualizovali prípravu po dvoch rokoch, takže cca 2 roky a 1,5 mesiaca ... ale na iné pohlavie sme ešte na iných miestach ...

magimary
11. nov 2014

@vikad apgarovej skóre-všetko úplne super! 😎
no už teraz sa teším na ich fotečky niekedy v budúcnosti 😅 😵

cairka
11. nov 2014

@vikad , držím palce, pogratulujem zajtra 😉

saskah7
11. nov 2014

@vikad tak to s tymi menami je potom jasne 😉 😀
a ked su donosene a zdrave, tak niet co vahat.. .ja som si "uzila" nedonosene, a napriek tomu by som do toho znovu isla... a ked su "tvoje" zdrave, tak to je parada 😉

tortelinka
11. nov 2014

@vikad gratulujem! neváhaj a choď do toho 🙂

vikad
11. nov 2014

Veľmi pekne Vám ďakujem za povzbudzujúce slová. Som teraz sama doma, manžel je v práci a ja som nič nestihla za toto poobedie ... NIČ, čo som chcela ...No, zajtra podám info ako a čo sa bude diať, lebo nemám potuchy ... Haha, boli sme tak nejako nastavení na jednôho chlapčeka, lebo tam sme sa posúvali asi najrýchlejšie ... Pani na úrade povedala, že dvojičky na adopciu je veľmi malá šanca ... a ešte k tomu zdravé ... aj matka je zdravá, aspon v telefone som toto zisťovala ...jaj dievčatá, chce sa mi aj plakať aj smiať ... aj som už nejaká unavená .... ale asi ŠŤASTNÁ 🙂

magimary
11. nov 2014

@vikad však ako pred pôrodom 😀 😵
to k tomu všekto patrí....

vikad
11. nov 2014

Poraďte mi, prosím, čo všetko mám mať doma pre bábätká ... Niečo už samozrejme mám, ale len v jednom , nie dvakrát ... ☹

lubka1709
11. nov 2014

@vikad Tešim sa s Vami ja by som do toho šla je to pekne budete mať dve miminka neboj zvladneš to ani nevieš ako a pôjde to ľahko.Držim pršteky aby všetko šlo podľa Vašich predstav a nech sa dievčatkam dari a Vy budeme super rodičia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre