Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
6. feb 2011

fiha, baby to teda mate riadne prestudovane, ja som asi uplny laik, aj ked skusenosti s detmi mam na svoj vek celkom dost

suezana
6. feb 2011

@dadenka1 ja myslím tie, čo používaš dnu len také vložky(či ako sa to volá 🤐 ) a len to vymieňaš...asi popolini sa to volá. Naozaj tie jednorázové - to je hrozný odpad. No veď neviem, uvidím, či to nebude na tej burze, lebo nové by som nekupovala. A nie zajtra, až 14.2. to je 😉 neprídeš?

tortelinka
6. feb 2011

tlacivo o plate sme potrebovali, nechapem preco s tym robia problem

dadenka1
6. feb 2011

@mata71 To bohužial potrebuješ... To som ešte nepočula, robiť také problémy...

suezana
6. feb 2011

@mata71 ak máš takýto problém, rovno sa opýtaj na úrade, keď si pôjdeš pre papiere, lebo ak napr. tvoj muž dosť zarobí, možno by si ani nemusela ty dokladovať. Aj keď v tvojej robote na to nemajú právo 😠

dadenka1
6. feb 2011

@suezana Nemôžem béééé (to je stešne bliakajúci plačúci smejko) Nemám žiadne voľné prašulky

suezana
6. feb 2011

Aj tak budeš potom na materskej, tak skús 😉

tortelinka
6. feb 2011

veru, my sme teda uz mali probmemy so vselicim, ale toto nie

suezana
6. feb 2011

@dadenka1 stačia ti centíky - tam sú super ceny 😵 inak by som ani ja nešla 🤐

dadenka1
6. feb 2011

@suezana Máš pravdu, je to hrozný odpad navyše.. Ale tie plienky sú tak komplikované, ja sa tomu akosi nerozumiem... Plienky zatiaľ som neriešila, len to tu občas čítam, a akési mi je to nesympatické

dadenka1
6. feb 2011

@suezana Nedráždi 😀

tortelinka
6. feb 2011

poslala som ti IP

mata71
6. feb 2011

@tortelinka
@dadenka1 u nas aj mojim dvom kolegynam neprevzali papiere nakoniec dali vypoved,a boli na urade prace 😅 😕 kocky aj to je riesenie,,,mozem byt na urade a podat si tak na adopciu? odtial plati ten papier? marodim po operacii nohy od jesene,a v decembri sme potratili 6tt+3dni dvojicky,,,,,,,boli prirodzenou cestou 😉 tak ma tato tema inspirovala,tak sa pytam ze co ako,,, 😀

suezana
6. feb 2011

@dadenka1 najlepšie by bolo tú bezplienkovú metódu - ale neverím, že by som dokázala komunikovať s bábätkom takto - ale je to krásne - to dokáže len veľmi trpezlivá mamička 😀 obdivujem to.

mata71
6. feb 2011

@suezana dakujem 🙂

dadenka1
6. feb 2011

@mata71 To s bábankami je mi veľmi veľmi ľúto... Najlepšie by bolo ísť na UPSVaR a tam sa ich popýtať. Oni ti poradia... Viem ale, že treba nejako vydokladovať, že budete schopní dieťatko uživiť

tortelinka
6. feb 2011

@mata71 teoreticky staci prijem manzela, aj je to dost aby ste uzivili deti, ale nerozumiem preco by ti nemali dat potvrdenie

tortelinka
6. feb 2011

@dadenka1 dik 🙂

dadenka1
6. feb 2011

@suezana Alebo adoptovať také 5 ročné 😀 to už hádam plienky nebude potrebovať.. Akurát neviem ako sa matka kontaktuje v noci...

dadenka1
6. feb 2011

@tortelinka s radosťou... šikulka si

tortelinka
6. feb 2011

@dadenka1 druhe mozno aj 5 rocne..preco nie?

tortelinka
6. feb 2011

dnes sme sa rozhodli, ze nevylucime ani romske alebo poloromske... 😉

dadenka1
6. feb 2011

@tortelinka Tiež tak uvažujem niekedy

dadenka1
6. feb 2011

@tortelinka Máte môj velikánska obdiv.. Ja by som brala hocičo, ale mm ani počuť.. Musím to rešpektovať.. Ale pomaly ho lámem....

mata71
6. feb 2011

@dadenka1 🙂 🙂
@tortelinka vies v mojej praci to tak chodi,neberu vobec ohlady,atalo sa ze bola kolegina tehu tak jej dali tahat palety s tovarom a vykladat,,,,,potom marodila prisla do prace lebo jej bolo dobre a o 2tt uz mala vypoved,ked nepodpise daju jej puntiky a vyhodia ju,,,,nakoniec podpisala....

tortelinka
6. feb 2011

v tomto je moj mazel super, nechava to rozhodnutie viac na mne, ved s tym malym budem predsa viac ja a on nema nic proti..ved ani na ado som ho nemusela lamat, a preto sme sa rozhodli rychlo

suezana
6. feb 2011

@mata71 nemala podpísať, mala ísť maródiť...ale vlastne jej nemôžu dať výpoveď, keď je tehu... 😕

tortelinka
6. feb 2011

@mata71 nemozes zmenit robotu?ved na adopciu budes potrebovat cas a ak ti nebudu vychadzat v ustrety, aj tak budes musiet odist

suezana
6. feb 2011

@tortelinka koľko máš rokov? A dlho čakáte?

tortelinka
6. feb 2011

este nie sme v zozname, sme v pripravnej faze, mam 28 a dieta riesime nieco viac ako rok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre