Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maartinkaa
11. dec 2014

@mery1409 hlavne, ze mate kde byvat, ale najdolezitejsie pre dieta je laska 😉

mery1409
11. dec 2014

@maartinkaa dakujem

natia
11. dec 2014

@vikad wau, super! mám kamarátku, čo si tak vzala dvojičky dievčatá a pôvodne chcela jedného chlapca 😀 a sú to krásne už 7 ročné baby 🙂

martinkasl
11. dec 2014

@maartinkaa Presne tak 🙂 a my to "dlho" vydržíme 🙂

vikad
11. dec 2014

@natia NO, my sme boli tiež pripravení viacmenej na chlapca, lebo tam sme sa posúvali asi najrýchlejšie, boli sme na 6.mieste, na dievčatko sme na 10.mieste a na dvojičky sme boli cca rok a pol na prvom mieste. na sociálke nam povedali, že to je asi 1%, že niekto dá na dopciu dvojičky ... chichichi, a máme ich doma 😀

natia
11. dec 2014

@vikad no ono sa vraví, že to deti si vyberajú rodičov, či ako to je ... 😉 vždy sa všetko udeje inak ako si predstavujeme ... ja som pri prvom mala požiadavku výhradne na dievča ... a vďakabohu, že inak rozhodol 😵

krista5
11. dec 2014

Ahojte neviete ako sa to hýbe V trnavskom kraji? Ďakujem 🙂

nela007
11. dec 2014

Ahojte, mňa zase zaujíma ZA. Nevolali ste, čo je nové?

tortelinka
11. dec 2014

@nela007 v polke novembra riešili rok 2011

nela007
11. dec 2014

@tortelinka Naozaj? Ja ked som volala v polke okt., riešili august 2010. Žeby sa to pohlo?

tortelinka
11. dec 2014

@nela007 asi sa pohli trošku

ofinka
12. dec 2014

@vikad som rada, ze sa tesite, napriek nasadeniu a unave. okrem vas a nas poznam dalsie 3 rodiny, co maju osvojene dvojicky, takze to je celkovo 5 rodin a z toho 3 rodiny sme dokonca v jednej dedine! tak to pri tom 1% sance na dvojicky je riadna nahoda. 🙂 😀

vikad
12. dec 2014

@ofinka Jeeeeej, to naozaj? To je sranda ... Tak to asi nie je len to jedno percento 🙂

2210sgr
15. dec 2014

@vikad tesime sa vsetci s vami a drzime prsteky nech to mate cim skor za sebou ☺ no vidis ako si sa bala na zaciatku a aka je z teba uzasna maminka....si super zena, mas moj velky obdiv zena ☺☺☺

vikad
15. dec 2014

@2210sgr Ďakujem za povzbudivé slová ... No,snažím sa byť aspoň taká dobrá mama, ako moja mama, ale niekedy mám pocit, že by sa to dalo vylepšiť ... Už mám dojem, že pomaly začíname nabiehať na nejaký systém. Mám založený zošit, kde si píšem všetko, čo sa týka dvojičiek - kedy vstali, kolko spapali ... a práve teraz som zisťovala, že začínajú mať pomaličky nejaký ten časový režim ... tak snád sa nám to podarí len a len zlepšovať 😀

silvik1
16. dec 2014

žienky, stalo sa niektorej z Vás, že Upsvar zabudol poslať Vaše papiere do organizácie, kde ste chceli absolvovať prípravu ? mne dneska pani z úradu zavolala, že či už absolvujeme prípravu v úsmeve a ja že ešte nie. a ona nato, že ups asi som zabudla poslať papiere - mala ich na stole nachystané skoro dva mesiace. no na porazenie 😝

cairka
16. dec 2014

@silvik1 , uff, no hádam im nezačala príprava v medzičase...

silvik1
16. dec 2014

@cairka v úsmeve práve rekonštruujú tie priestory, takže začnú až v januári. ja len dúfam, že tá skupina už nie je plná. taká som naštvaná. zajtra ju asi skontrolujem telefonicky, či už to naozaj poslala.

2210sgr
16. dec 2014

@vikad no vidis, mna by take nieco nenapadlo...kazdy sa uci a cely zivot...neda sa byt 10000 % v pohode. aj my mame obcas svoje dni, kedy potrebujeme pokoj a vsetko nam pada z ruk...ale zasa 99 % dni sme super zeny...drzim prsteky sikovnicek a neboj ono sa to vsetko dostane do nromalu, ale ako bicyklovanie aj materstvo chce svoj cas ☺☺☺

tortelinka
16. dec 2014

@silvik1 poteší 😠 , furt aby ich človek kontroloval.....ja som v štádiu vybavovania MD, tiež chytám nervy, nikto nič nevie

vikad
16. dec 2014

🙂 to je jasné, aj my máme dobré a menej dobré dni alebo noci ... ale šak to patrí k tomu .-)

vikad
16. dec 2014

@tortelinka Ahojky, čo všetko vybavuješ? Ja som to mala raz dva, podanú žiadosť potvrdenú u nás v robote ... a teraz už čakám prvú platbu ... vybavuje sa ešte niečo k tomu?

tortelinka
16. dec 2014

@vikad no, tety sa tvária ako by to nikdy nerobili alebo čo 😠

vikad
16. dec 2014

Klasika ...

nela007
16. dec 2014

@tortelinka a ty uz máš drobca?

tortelinka
16. dec 2014

@nela007 áno, máme čerstvý prírastok, chlapčeka 😉

shalila
18. dec 2014

@tortelinka blahoželám 🙂 , môžem sa spýtať, kedy ste boli zaradení?

tortelinka
18. dec 2014

@shalila ďakujem..v novembri 2013

zuska88
19. dec 2014

@tortelinka fuuha, to je rychlost🙂)) ake ste mali poziadavky a v akom okrese je to takto expresne?

tortelinka
19. dec 2014

@zuska88 prvý bol za 5 mesiacov, takže sa nám to expresne nezdalo 🙂 ,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre