Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tarrra
9. feb 2016

@dellfi Ďakujem 😉

tarrra
9. feb 2016

@bodka4 to mi tá pani sama od seba povedala keď som tam prvý raz volala, že sme 114 a na polorómske 4. Ja som sa na to extra nepýtala...neviem prečo...tiež ma to trošku zaskočilo, lebo som myslela že poradovník je len jeden, ale ono ich je asi viac...
Tak vy už ste niekde na začiatku asi že?
Tiež v žilinskom kraji?
A tiež ste si dali aj polorómske?

bodka4
9. feb 2016

@tarrra praveze si ma zaskocila, lebo mame poloromske tiez, a ja som taky pesimista ze aspon 6 rokov sa u nas v ZA caka... Najprv sme boli na 100 mieste, po dvoch rokoch na 50. ale predpokladala som, ze uz sa to len spomaly, tak ma to soklo, lebo tiez som myslela, ze je len jeden poradovnik. Asi tam co najskor zavolam 🙂

tarrra
9. feb 2016

skus zavolat. inak aby som to uviedla na uplne spravnu mieru: ked som volala v 08/2015 boli sme treti na poloromske a 116 na biele.
A v januári tohto roku som hned zavolala a povedali mi že sme stvrtí na poloromske.
Tak som nechapala že ako je to možne byť 3. a potom 4.
Pani mi vysvetlila, že jeden pár chcel pôvodne aj polorómske, na další rok čakania ho nechceli a teraz sa zasa ohlásili že ho predsa chcú...
Trošku chaos ja viem...
Ale chápeš že?

johanka121
10. feb 2016

@tarrra ahoj, my sme tuez zo zilinskeho kraja, zapisali nas v novembri 2014 a sme na mieste 92..to sa neviem kedy dockame..drzim prsty nech je to cim skor

lalus
10. feb 2016

@tarrra
@bodka4 určite je len jeden poradovník na osvojenie. V rámci tých všetkých 100 ľudí, ktorí tam sú zapísaní, evidentne len 4 rodiny sú pripravení prijať aj polorómske dieťa. Takže keď také bude na osvojenie, nebudú kontaktovať napríklad prvých 30 žiadateľov, ktorí vyslovene majú v požiadavkách, že také dieťa neprijmú. Zavolajú rovno tým, ktorí z poradia majú polorómske uvedení ako prví (napríklad žiadatelia č. 31), ak tí odmietnu z nejakých dôvodov, budú kontaktovať ďalších - čo môžu byť napr. žiadatelia č. 48... atď.

11simca16
10. feb 2016

@lalus Ahoj, úplne
presne si to napísala.

maninka1974
10. feb 2016

@lalus ale budu nám ponukali každe romske, ktore sa narodilo ked sme boli prvý v poradi..........či sme si to nerozmysleli.....

lalus
10. feb 2016

@maninka1974 to už potom na vôli danej tety na konkrétnom úrade. nám neukázali ani jedno, keďže sme ho nemali v požiadavkách, aj keď sme už boli na prvých miestach....

macmart
10. feb 2016

@dasah ahoj v akom casovom rozmedzi ste stihli tych 12 hodin vsade je aktualizácia tolko dakujem

lenkove
10. feb 2016

@maartinkaa tak to sa teším! 😵 😵

tarrra
10. feb 2016

@johanka121 aj ja tebe...je to nekonečné čakanie 😉

tarrra
10. feb 2016

@lalus jasné, asi to bude tak 😉

mana85
10. feb 2016

Ahojte , dneska sme boli na prvom kontakte ♥ a " naša " malička je proste úžasná ♥ aj Kubko bol nadšený hneď ju chcel brať domov 😵 😝 😅

sophina
10. feb 2016

@mana85 aaaaaano aaaaano tesim sa s vami !!! <3

iivviikk
10. feb 2016

@mana85 jeee teším sa čoskoro ju budete mať doma🙂

mana85
10. feb 2016

@iivviikk tak to asi ešte potrvá kým si ju dovedieme domov no teším sa veľmi 😉

maninka1974
10. feb 2016

@lalus ani nam nič neuazali nam volali že musia všetkých v poradovniku kontaktovat aj ked čaka že odmietneme a chceme neromske

tortelinka
10. feb 2016

@mana85 paráda!

tortelinka
10. feb 2016

@tarrra ešte by som ti poradila, ak máte také voľnejšie požiadavky, choď na úrad osobne, popýtaj sa aj na iné kraje, vyslovene to musíš povedať, oni sami ti z iných neponúknu, tak sa to dá trošku urýchliť

bodka4
10. feb 2016

@lalus Baby tak dnes som tam volala, nemali nas poznacenych na poloromske (co nechapem) a hned mi povedala ze maju cerstvo dve deticky. Tak Zilina teste sa 🙂 posuvame o malicky krok 🙂

tarrra
10. feb 2016

@tortelinka vďaka, to som netušila...

tarrra
10. feb 2016

@bodka4 dve biele detičky či? a poznačili vám aj polorómske?

bodka4
10. feb 2016

@tarrra ano biele, a musim tam poslat ze chceme aj poloromske. Aj ked je zvlastne ze mam pocit ze urcite sme take pisali... no nevadi. A tak by sme boli prvy tak vas asi posunieme :(

tortelinka
10. feb 2016

@tarrra vlastná skúsenosť 😉

tarrra
11. feb 2016

@tortelinka to určite urobí. Ako by som mala postupovať? Prísť tam a povedať že by sme chceli nahliadnuť do záznamov, chceme vidieť detičky, ktoré odmietli z iných krajov?

tarrra
11. feb 2016

@bodka4 to neviem, no uvidíme...už jedno miesto hore dole, vieš...
Ak to bude mať byť, tak to bude...

lenkove
11. feb 2016

@mana85 😵 😵 😵 😵 😵

tortelinka
11. feb 2016

@tarrra my sme prišli, že sme šli náhodou okolo 😀 , ako sme v poradí a tak, opýtali sme sa, či v inom kraji nemajú, povedali ,že nie a o dva dni nám volali s chlapcom z BB kraja..aká náhoda, že? 😀

mana85
11. feb 2016

@tortelinka 😀 náhodou sme šli okolo 😀 sa tu rehocem jak koza 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre