Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maartinkaa
18. feb 2016

@liwka my sme mali len pohlavie,,"dievcatko", vek 0-2, a cakali sme tri roky,, 🙂

dundula
18. feb 2016

TRNAVA prosím vás koľký ste V poradovníku? Nás zapísali tento mesiac. Je tu niekto kto práve ukončil prípravu? A veľmi by sme chceli vedieť to magické čísielko 🙂

lilienkalilina
19. feb 2016

@dundula ahoj mi sme tiez trnavsky kraj sme zadadeni od augusta.informovat mame az po roku.aj vam povedaly ze sa caka cca 2 roky?ake mate ooziadavky?

mana85
19. feb 2016

Mňa napadla taká otázka čo sa deje s detičkami ktoré sú v profirodinách po 6 roku ich života ? musia sa vrátiť späť do domova ??? ako to funguje ? lebo ak by tie deti ostávali v tej profirodine kde sa dostanú na stálo tak to by DD mohli zrušiť či nie ?

sophina
19. feb 2016

@mana85 vsetko zavisi od DeD a jeho vedenia ako rozhodne ...

marcelarefat
19. feb 2016

@mana85 ja poznam jednu rodinu tu u nas, obaja manzelia su profi a teda mali aj starsie deti ako 6 rocne.

kacena4
19. feb 2016

@mana85 to by bolo najidealnejsie 🙂, keby aj po 6rokoch boli deti v profi, no malokedy dieta ktore je v rodine od narodenia a je vhodne do adopcie tak sa "dozije" 6r zivota v profi. myslim v dobrom. vacsinou je davno v adopcii. sama profi sa o to snazi aby cim skor odislo do konecnej rodiny a nestalo u nej. jedine ze by bolo chore a nebolo by on zaujem ☹ vacsinou v profi ostavaju deticky ktore maju kontakt s biorodinou, surodenecke skupiny o ktore nie je zaujem, deti ktore sa do profi dostavaju vo vyssom veku 3-4rokoch - nie babatka, a ked uz je taketo dieta (deti - surodenci) v profi 2-3-4 roky tak ich z profi vacsinou neberu aj ked deti maju 6 rokov, ale ostavaju tam, lebo dolezite je ze maju vytvorene nejake vazby. a ak to s nimi profi zvladaju aj nadalej tak tam ostavaju kym sa da. to je najidealnejsi scenar. 😵 😵 ale hlavne slovo ma vzdy ded a tiez aj profirodic, ten tiez moze povedat ci chce skoncit s touto pracou, ci zvlada taketo velke deti, ich vychovu, vzdelavanie....

denka40
20. feb 2016

ahojte..som tu nova....chcem sa spytat ci tu je niekto z nitrianskeho kraja a ako dlho sa cca caka na novorodenca.dakujem

maccca
20. feb 2016

@denka40 ahoj sme nitriansky kraj a cakame dva roky na novorodenca ,este taky rocik pred nami .Kolko ste zaradeni vy do zoznamu ziafdatelov?

solyka
20. feb 2016

@denka40 ahoj, sme nitriansky kraj, okres komarno. terez sme skoncili prípravu, sdredu podpiseme papiere, a posleme uz de nitry, a uz asi o mesiac budeme v zozname. mame napisané od 0 - do 14 mesiacov.
Vy ste uz zaradeny?

mana85
20. feb 2016

@kacena4 Aha ďakujem ....

denka40
21. feb 2016

@maccca ja si robim iba pripravu a sama 🙂

denka40
21. feb 2016

@solyka nieeeeeeeeeee

denka40
21. feb 2016

@maccca to je hrozneeeeeeeeee dlhooooo...ked este rok chcete cakat...dufam ze nebudete uz dlho

solyka
21. feb 2016

@denka40 aj nám hovorili, budeme cakat asi 2 - 2,5 rokov. u nás v dedine je pár, onyi cakali 3 roky, va januáry im ozvali, teraz cakaju nato, aby uz boli doma spolu.

denka40
21. feb 2016

@solyka nerozumiem vsetkeho,mas tam preklepy..len som vydedukovala ze nebolo to 2-3 roky ..tu poslednu vetu skus znova prosim,,,vdaka 🙂

solyka
21. feb 2016

@denka40 jaj prepác, mám materinsky jazyk madarsku, niekedy slovosled dám tak, jak sa to pouziva v madarcine. takze. u ná v dedine cakal jeden pár 3 roky, ozvali im teraz v januári, ze maju dievcatko pre nich. teraz chodia na návstevu k nej, a cakaju na to, aby zu boli spolu doma, vsetci traja, oni a dievcatko.
a napisala som to preto, lebo ked mi ona hovorila, ze im zavolali uz, dala mi nádej. a ona hovorila, ze prvy krát bolo hrozné pocut to, ze cakat tri roky, ale rychlo odisli tie roky.

maccca
21. feb 2016

@denka40 najradšej by sme to male už mali alle trva to zhruba tie 3 roky

denka40
21. feb 2016

@solyka jaaaaaaaaaaaaaaaaaaj a ja som myslela ze cakali menej,,som tak pochopila

denka40
21. feb 2016

@maccca vsak asi kazda z nas..hned po priprave..lepsie by bolo keby tie deti cakali na nas a nie my na nich.....ale to uz by bolo z tej druhej stranky horsia vec,keby sa tolko zien vzdalo deti....ale lepsie by bolo keby kazda z nas mohla mat to svojeeeeeeeeeeeeeeee,,to by bolo riesenie pre kazdu z nas asi naj

papillon76
22. feb 2016

Ahojte, neviete aky je aktualny stav v BA kraji? My sme zapisani do zoznamu od 2/2014 a prislo oznamenie, ze treba aktualizaciu pripravy. Dlho to vsetko trva ☹. Dik vopred za info.

yukki
22. feb 2016

Ta...detí čaká...pár tisíc v domovoch.
Die5a by nemalo čakať v ústave na rodinu ani deň, v ideálnom prípade. Žiadatelia ako osoby s prevazne racionalnym myslením si dobu čakania vedia vysvetliť....deti nie.
Prajem všetkým žiadateľkám, aby čakanie ubiehalo rýchlo.

beka22
22. feb 2016

Ahojte žienky len sa chcem pochváliť od dnes máme doma NAŠE ZLATÍČKO a ten dokonaký pocit prajem každej jednej z vás. Dal síce zabrať ale tento deň po dlhom čakaní bol donalý🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

dasah
22. feb 2016

gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a kolko i čakala?

denka40
22. feb 2016

@beka22 gratulujem,,,,vidim ze predtym si pisala ze ste boli zaradeny v januari 2011 to ste 5 rokov cakali?

nikadomi
22. feb 2016

@papillon76 vybavuju august 2013 🙂 nech vam to rychlo odsypa 🙂

beka22
23. feb 2016

@denka40 áno neskutočne dlhých 5rokov ale oplatilo sa🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

liwka
23. feb 2016

@beka22 kvôli tebe som prečítala pár strán dozadu, aby som vedela, koľko vám to celé čakanie a interakcie trvali. už teraz sa teším na podrobnosti okolo malého princa a fotky. užívajte si spoločné chvíle a najmä veľa zdravíčka prajem 😉

beka22
23. feb 2016

@liwka veľmi pekne ďakujeme🙂🙂🙂🙂

sophina
23. feb 2016

@beka22 Az mi slzy vysli ... Nech vas Pan zehna, nech ste zdravi stastni milovani ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre