Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

solyka
21. mar 2016

@lilienkalilina super! a ked to takto ide, budete mat doma babatko uz tento rok, drzim vám palce, velmi!

lilienkalilina
21. mar 2016

@solyka dakujem.mozno na vianoce už áno 🙂 ale ešte veľa ludí iba vybavujú ,ponúkly im babo.ale ešte nie sú rozhodnutý.

marcelarefat
21. mar 2016

@lilienkalilina No tak to je u vas taka rychlovka, U nas to ide pomalsie , ja som zapisana od oktobra 2014 a teraz som tak v polovicke. Aj moja znama z vasho kraja bola po mne 3 mesiace zapisana a uz maju doma babenko.
Ale posuva sa to a verim, ze sa coskoro aj ja dockam. Kazdy den som blizie k svojmu vytuzenemu cielu 😉

11simca16
21. mar 2016

ahoj, mali v TT dobru náladu,ale moc si ma potešila!

kikuska_wedge
21. mar 2016

info pre čakateľky/ľov z BA kraja. Oddelenie soc. kurately sa presťahovalo z Vazovovej na Svoradovu, kde vybavujú osobné stránky. Pošta sa doručuje naďalej na Vazovovu.

kikuska_wedge
21. mar 2016

Už máme oficiálne ukončenú prípravu a aj posudok z návratu, že nie sme šiši 😀 Takže ďalší míľnik za nami. Už si len počkať na rozhodnutie kraja, či nás zaradia. Radosť prenáramná.

11simca16
21. mar 2016

@kikuska_wedge teším sa,zaradia!

nikadomi
21. mar 2016

@kikuska_wedge jasné, ti už je tutuovka!! 🙂

moniq
21. mar 2016

Krasky prosim Vas, pokial ste mali dieta v predosvojitelskej ( tych 9 mesiacov) tak nemohlo mat pas???- to nebudeme moct min 9 mesiacov opustit SR?
Dakujem za reakcie....

lalus
21. mar 2016

@moniq môže mať pas... na svoje pôvodné meno, vybavíte ho s rodným listom a právoplatným rozsudkom.

siska25
21. mar 2016

@moniq Dieťa môže mať pas aj v predosvojiteľskej. Normálne som ho vybavila na pasovom, zobrala som všetky papiere čo som mala a vysvetlila im situáciu a normálne sme mali pas a boli aj v zahraničí. Pri vycestovaní, treba mať zo sebou aspoň kópiu rozsudku, keby niečo. Po konečnom súde sme vybavili nový pas na nové meno a rodné číslo.

moniq
21. mar 2016

@siska25 @lalus dakujem za frisku odpoved 😊 tak zajtra na pasovom im budem vediet aspon argumentovat s pod.pripadmi 😆

lilienkalilina
21. mar 2016

@marcelarefat ahoj ,mam take zmiesane pocity ,ci robim spravnu vec.ako tesim sa na babo veľmi,ale neak som sa zlakla.asi je to normalne. neviem.som asi divna.

aniele
21. mar 2016

@lilienkalilina Úplne ti rozumiem. My sme brali deti do pestúnstva a keď nám už sedeli vzadu v aute, prepadli ma neskutočné pochybnosti o tom, či dobre robíme. Normálne som sa zľakla. Je to úplne normálne. Len hlupák nikdy nepochybuje o tom, čo robí.

beka22
21. mar 2016

@lilienkalilina ten pocit poznám malého sme si brali domov a ja som poprosila muža aby zastavil auto a zamyslel sa či robíme tú správnu vec a naša dcérka sa zo zadu ozvala mami neblázni veď je to môj braček. Ale aj tak viem že to takto má byť patríme k sebe aj keď často myslím na to ako zvládneme pubertu a problémy je to správne a som veľmi šťastná🙂🙂🙂🙂🙂🙂

lilienkalilina
22. mar 2016

@beka22 však práve.zo začiatku pohoda,ale ked bude babo dos veľký na to aby pochopil ze je adoptovaný ako to zvládneme?mna zas trápi aj blízka rodina ako to zoberú a tak.manžel povedal jeho nikdo nezaujima je to náš život,tika sa to iba nás.má pravdu,ale práve v jeho rodine sú taký ludia.
@aniele

beka22
22. mar 2016

@lilienkalilina moja túžba bola taká veľká že prekryla obavu a celá rodina a aj naši kamaráti sú skvelí až na môjho otca ktorý nám zakázal k nim chodiť. V každej rodine sa nájde človek ,ľudia čo sa im Tvoje rozhodnutie nebude páčiť ale nerobíš to pre nich. Neboj hlavu hore nádych a odvaha. Nikdy nevieš čo vyrastie z bio detí a ako to tomu malému človiečikovi podáš a ako sa budrš k nemu správať tak sa Ti to vráti aspoň v to verím. V tomto sú super tieto fóra že si môžeme písať rady a navzájom sa podopierať. Sme všetko cudzí ľudia a predsa nás čosi tak veľmi spája odvaha a veľká túžba tak neboj zvládne to každá jedna a Ty si neni o nič horšia. Smelo do toho. A ver že aj keby to v budúcnosti nebolo tak ako by si chcela za tento pocit šťastia ktorý prežívam ja teraz to určite stojí.😉

marcelarefat
22. mar 2016

@lilienkalilina a myslis, ze bio mama sa neboji? Kazda zena ktora je zodpovedna a pristupujek celemu tehotenstvu zodpovedne sa obava od prvej chvile ako zisti, ze bude mat babo. Pripravuje sa na to 9mesiacov. Aj my strdieckove maminy sa na to pripravujeme, ale je tam ten rozdiel, ze nevieme kedy to pride. Je to potom sok- taky krasny sok. Ked uz drzis to krasne, vonave, male a bezmocne stvorenie v svojom naruci, hned ta zacne vselico napadat. Velku radost urcite vystrieda aj strach - ale tomu sa hovori zodpovednost za niekoho koho neskutocne milujes. Neboj, zvladnes to, a urcite kazda z nas. ved vies preco bojujes. a zivot je o tom , ze nas uci kazdy den. MY ZENY SME SILNE 🙂 😉

mana85
22. mar 2016

@lilienkalilina Nie nie si divná 😉 Keď mi už čochvíľa pred 4 rokmi dali malé klbko v perinke s ktorej vykúkal len malý čapatý noštek a velikááánske čierne oči so slovami tu je vaše bábätko mamička
"nebolo úniku" 😀 žiadne pochybnosti či ho chceme " len " strach ako to zvládneme , nebolo kedy na zbytočné rozmýšľanie áno / nie a zrazu to ušlo ako voda prvé kúpanie aj s ponožkami na nohách hlavne že teplota vody sedela podla príručiek 😅 prvé slová a to mama znie stále tak čarovne tiež kroky a pády zrazu škôlka tak strašne to uteká sme si veľmi blízky zaspávame držiac sa za ruky niekoľko krát denne si povieme že sa ľúbime ♥ Teraz čakáme predbežne opatrenie na naše dievčatko to je všetko úplne iné , je to dvojročná slečna ktorá ma svoje zvyky , nálady , maniere a tiež mám obavu ako to zvládneme zladíme sa ? budem ja stíhať ? zvykne si na nás ona ? a pod. neriešime áno alebo nie to sme riešili prvý a posledný krát keď nám ukázali malej spis ... Aj ja si myslím že obava je na mieste , veď rozhodujeme nielen o svojom osude 😉

daina120
22. mar 2016

@lilienkalilina mali ste obmedzenie iba na cisto biele dieta?

lilienkalilina
22. mar 2016

@daina120 ano iba biele zdrave do 1 roku

lilienkalilina
22. mar 2016

@daina120
@mana85
@marcelarefat
@beka22 dakujem baby za všetko.aspon nie som vtom sama.mozte mi poradit ako ste to riešili v práci,ked ste uz mali nastupit na matersku?musim to povedat v setkym že som si adoptovala babo?

daina120
22. mar 2016

nam radila psychologicka, ze v praci to urcite nehovorit, dokial to nebude aktualne. Pretoze ak by to trvalo dlhsie, tymto sa automaticky odpises z povysenia, zvysenia platu atd..

siska25
22. mar 2016

@lilienkalilina Ahoj, aj ja ti môžem povedať, že je to asi normálne. Aj u nás to tak bolo. Malého sme si doviezli domov a po prvom dni u mňa nastúpila taká únava, že normálne ak by k nám vtedy prišla kontrola zo sociálky, tak netuším, ako by to dopadlo. Bola som celé dni sama na dve deti, papiere som sama riešila, lekárov, manžel buď v práci alebo na stavbe. Prvé týždne boli naozaj hrozné a veľmi som pochybovala, či robím dobre aj z ohľadom na staršiu dcéru, tá to však asi brala z nás najlepšie. Asi aj vďaka jej prístupu sme to nejako zvládli. A ešte veľmi mi pomohla moja mama, tá bola u nás každý deň po práci a snažila sa ako to šlo. A svokra mala všelijaké komentáre a doteraz to asi celkom neprijala, ale je mi to naozaj jedno. Ak chceš kľudne ti napíšem viac aj do pošty.

katkuz
22. mar 2016

@lilienkalilina mame 3 bio deti, takze sa len snazim pochopit ako to je s pocitmi pri adopcii a dakujem za tuto diskusiu, velmi mi otvara oci a mozno budem viac pripravena, ked sa dockaju aj nasi znamy 🙂 chcem len taku poznamku z praktickej stranky - nik uceny z neba nespadol 🙂 aj ja ako bio mama som urobila (a robim) vela preslapov...
ked sa narodila najmladsia, najstarsia mala 5 a mladsi bol odplienkovany vtedy asi 1,5 roka a aj tak som v porodnici rozmysla ako mam nasadit plienku 😀

beka22
22. mar 2016

Žienky dnes som si uvedomila že dnes je mesiac čo máme naše zlatko doma a môžem vám povedať že dáky strach z budúcnosti neni lebo neni
čas na to. Strach bol pre prítomnosť všetci sme ochoreli s teplotami okolo 40. Ale dali sme to bez ujmy na zdravý. Držím Vám palce nech aj vy máte čo najskôr doma toľko šťastia ako ja🙂🙂🙂🙂

liwka
22. mar 2016

@beka22 zlatko a fotečkou nás nepotešíš? 😀

beka22
22. mar 2016

@liwka rada by som sa pochválila lebo malý je zlatučký ale ešte nemôžem. Keď to bude možné určite pridám🙂🙂

lilienkalilina
23. mar 2016

no baby ako počujem tt kraj ide celkom dobre,žeby sme boly na vianoce uz traja? 🙂 🙂 🙂

tlucka
23. mar 2016

Ahojte dievčatá, po dlhšej dobe sa znovu ozývam. My sme minulý týždeň ukončili prípravu a čakáme na zaradenie do poradovníka 😀 😀 😀 Dúfam, že čoskoro sa dočkáme aj my vytúženého ♥ bábätka. Inak tiež mám info, že v TT kraji to ide veľmi rýchlo, "čakacia doba" na biele, zdravé novorodeniatko je cca rok, rok aj niečo. Vraj si dalo veľa čakateľov v poradovníku odklad, lebo sa im podarilo otehotnieť 🙂 Tak dúfam, že tento trend bude naďalej pokračovať 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre