Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

liwka
28. mar 2016

@mana85 držím palce, nech to predbežko máte už už 😉

moniq
28. mar 2016

@liwka to ako píšeš, značí aj o tvojom fajn prístupe k detickam a ich srdieckovym rodičom. Žiaľ nie každý to tak berie a zbytočne komplikuje interakcie a nezmyselne predlžuje cas medzi nimi. My sme mali veľkú smolu aj na DD a neviem kedy im odpustim, ze nám ukradli zbytocne týždne spoločného žitia. U nas totiž vôbec nepochopili, ze malého sme si od prvého pohladu zamilovali a chceli by sme ho mat uz pri sebe, veď čím skôr tým lepsie. ( alebo proste tých pár EUR co zan dostavali pokial si ho držali im bolo ooovela dolezitejsich ).....tz ja si prajem pre nas všetkých mile profimamicky 🙂

liwka
28. mar 2016

@moniq to mi je ľúto...byrokracia je sviňa..dúfam, že Tvoja skúsenosť sa už nikdy nezopakuje. 😉

mary17
28. mar 2016

@tortelinka krásne dieťatko, gratulujem 🙂

mana85
29. mar 2016

@magimary
@liwka ☹ takže náš návrh na predbežko je neopodstatnený a nieje v záujme maloletej 😔

liwka
29. mar 2016

@mana85 PROSÍM????? to akože v záujme neplnoletej je zostať v decáku? ☹

mana85
29. mar 2016

@liwka je o ňu riadne postarané v profesionalnej rodine ...a teda jej nehrozí žiadne nebezpečenstvo aby bola z rodiny vyňatá

cairka
29. mar 2016

@mana85, ☹ Tak len dúfať, že domov dá ten hosťovský, hoci viem,že hosťovský je náročný na organizáciu. Držte sa.

mana85
29. mar 2016

@cairka Hosťovský nám dovolia až keď bude vytýčený termín pojednávania ...

tortelinka
29. mar 2016

@mana85 uf, tak to je blbé, teraz čo? len návštevy?

mana85
29. mar 2016

@tortelinka no asi hej , alebo sa odvolať ešte sa o tom sociálne dohadujú ...

cairka
29. mar 2016

@mana85, ☹, toto ma vždy nahnevá, to všetko pre deti....

liwka
29. mar 2016

@mana85 nech sa nedohadujú, ale dohodnú...nemám rada tieto byrokratické hry so slovíčkami...profi je pre dieťa prestupná stanica, všetci by mali v prvom rade dbať o to a robiť všetko pre to, aby sa dieťa umiestnilo vo svojej stálej rodine... jooooj, a krvný tlak mám zase na strope...

tortelinka
29. mar 2016

@mana85 kašli na sociálne, odvolajte sa, nič tým nestratíte, sociálne to majú vieš kde.. ☹

mana85
29. mar 2016

@liwka Vieš ja som to aj nejak tak cítila že tam bude zádrhel predsa len bola dva krát naspäť v domove s pestu-rodin no tak asi preto ...

moniq
29. mar 2016

@mana85 to mi je moc luto....malicke bolo hore dole presuvane a teraz ked sa s vami citi fajn, tak to uradne zamietnu. To je nieco hrozne. 😲😠 a teraz 9 mesiacov len navstevy??

mana85
29. mar 2016

@moniq Neviem ako dlho to potrvá pri malom sme čakali na predosvojitelsku st. 4 mesiace teraz neviem...

moniq
29. mar 2016

@mana85 pevne nervy a hlavne vytrvajte s laskou...ako by sa toto vse dalo zmenit !!??

liwka
29. mar 2016

@moniq ono by to chcelo zmenu zhora, kde aj úradníkom pôjde o skutočný záujem dieťaťa...a nesnažili by sa to všetko len naťahovať... (ako sa to v niektorých prípadoch deje)

marcelarefat
29. mar 2016

@mana85 drzim palce a prajem pevne nervy, vysledok stoji za to 😉

mata71
29. mar 2016

@mana85 normalne mi hrdlo zovrelo,, keď je toto v zaujme dieťaťa tak potom neviem, 😕 😕 😕 jedine vydržať ,písať odvolania a veriť že sa podarí hosťovský pobyt vybaviť............. len málo kto si uvedomí že o čo prichádzate vy a mala, o tie zážitky,pohladenia,pritúlenia,veď 2r slečna sa tulka a tulka potrebuje to jej srdiečko, takto si ju pohadzovať od stola nieje správne.... drž sa moja ,budem veriť že vyhrá zdravý rozum a mala bude vo svojej novej rodine šťastná 😵

mana85
29. mar 2016

Ďakujem pekne všetkým ...

marcelarefat
29. mar 2016

@mana85 moc moc vam drzim palce

mata71
29. mar 2016

@mana85 ja ďakujem 😵

magimary
29. mar 2016

@mana85 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ☹ 😢
neverím vlastným očiam!!!
a termín pojednávania sa aspoň črtá??? 😕 ☹

mana85
29. mar 2016

@magimary Pochybujem majú čas na všetko , no sme rozhodnutí odvolať sa ...

loginexistuje
29. mar 2016

@mana85 to je galanta? myslim sud?

viaven
29. mar 2016

Ahojte 🙂 prosim vas potrebovala by som ešte poradit v jednej veci... Maleho mame doma ale... riesime sudy... nebola tam vyslovena osvojitelost, tam sa nieco zabrzdilo, tak sa dlho na to cakalo, podali sme si ziadost, ako nam spisali na urade - Navrh na vydanie predbezneho opatrenia v zmysle zakona paragrafu 76, pism. b a na zverenie maloleteho dietata do predosvojitelskej starostlivosti kde v uvzneseni mame ze maju predbeznim opatrenim ulozit povinnost odovzdat maleletohe a v rozsudku ktory pozadujeme zverenie do predosvojitelskej starostlivosti... Mam v tom chaos :( navrh nam spisali oni ale nevedeli mi to celkom vysvetlit. Len ze to treba podat... Ked nam schvalia nas navrh bude to znamenat ze ho budem mat doma kym si nepodam ziadost na sud o adopciu (tam je min tych 9 mesiacov pokial viem) alebo ešte nas medzi tym niaky sud caka? Pretoze ak som to spravne pochopila, niektore podavate dokopy tri ziadosti? Niake docasne zverenie, potom to 9 mesacne a az potom adopciu? Prosim mohla by ste mi to niektora skusenejsia vysvetlit? :(

siska25
29. mar 2016

@viaven My sme to tak mali tiež, v rámci jednej žiadosti na súd sme mali žiadosť o predbežné opatrenie a zároveň o zverenie do predosvojiteľskej starostlivosti. To predbežné opatrenie nám schválili bez našej prítomnosti a len nám prišlo domov Rozhodnutie a na základe tohto sme si malého oficiálne brali z domova domov s tým, že oni si ho u nich vyradili a ja som nastúpila na materskú dátumom právoplatnosti predbežka. Do času, kým predbežné opatrenie nemalo právoplatnosť mali sme ho len na hosťovskom a domov si ho stále evidoval u seba, ja som nemala nárok na materskú, z domova nám prispievali nejakú sumu na stravu. Následne po predbežku nám sudkyňa vytýčila pojednávanie na predosvojiteľský súd s tým, že sme tam osobne išli, oni nás vypočuli a vydali rozsudok, vzdali sme sa na mieste odvolania a dňom doručenia začala plynúť lehota 9 mesiacov predosvojiteľskej starostlivosti. Až po tých 9 mesiacoch sme dávali žiadosť o konečné osvojenie. U nás to bolo takto, ak máš otázky, tak ešte doplním, tiež som z toho mala chaos....

siska25
29. mar 2016

@mana85 Tiež mi až zle zostalo z toho čo si napísala. Nechápem tie naše súdy. A vlastne ani to, prečo Vám nemôže dať domov hneď hosťovský, keď malá na vás dobre reaguje. Náš malý nemal ani osvojiteľnosť a dali nám ho na hosťovský....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre