Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

iivviikk
7. jún 2016

Ahoj tak včera bol mesiac čo je náš miláčik doma. Krásny mesiac plny spoznavania. Milujeme naše chlapciatko.

lalus
7. jún 2016

@opicka2 nádherný príbeh, úžasný 😵

marcelarefat
7. jún 2016

@opicka2 Neskutočne silný,emotívny a krasný príbeh. Práve som 15 minút preplakala.

opicka2
7. jún 2016

@marcelarefat verím, že aj s úsmevom na perách / ako ja ráno, keď som ho pozerala/ 🙂 🙂 🙂

tlucka
7. jún 2016

@opicka2 Krásny príbeh....ktorý ma utvrdil v tom, že asi nie som sama s obavami z adopcie. Ale verím, že som/sme urobili správne rozhodnutie 🙂 Už len čakať, kedy sa aj nám ozvú..

mana85
7. jún 2016

@opicka2 Ja som tam nenašla film :(

marcelarefat
7. jún 2016

@mana85 chod presne podla navodu ako pise opicka2

opicka2
7. jún 2016

@mana85 na tej stránke sa Ti zobrazí kniha a jej popis...., dole je napísané : Viac informácií / o knihe/, tak to treba stlačiť a potom už dole nájdeš krátky film / neviem to jednoduchšie napísať ☹ /, ale verím, že to nájdeš 🙂

denka40
8. jún 2016

@solyka ahoj,,usetrila som ti telefonat 🙂))))))))))))))

vanillaskyy
8. jún 2016

Ahojte, my mame dve deti vlastne a chceme do pestúnskej dievčatko 3-5 ročne TT kraj. Ma niekto skúsenosť s čakacou dobou?

zuzka_puska
8. jún 2016

@vanillaskyy no myslim, ze ak budete pestuni nie je tam moznost vybrat si, ze chcete len dievcatko. Ak budete pestunmi, ponuknu vam dietatko ktore bude pestunsku starostlivost potrebovat. Napriklad bude z bio rodiny odnaty chlapcek, 6 rocny, nebude nikto z pribuznych kto by ho vzal do nahradky. Tak su na rade pestuni.... a ako pestun nemozete povedat, nie jeho nevezmeme, my cakame na dievcatko. Tym padom by vase pestunstvo nemalo velky vyznam-naco by bol pestun ktory odmieta deti a caka len dievcatko 🙂 To len pre vysvetlenie, neberte to v zlom.. 🙂 Pracujem na SPODaSK takze preto to pisem,v dobrom.

zuzka_puska
8. jún 2016

@vanillaskyy este dodam- ak by ste si chceli take dievcatko osvojit, adoptovat, tak v tom pripade je mozne aj cakat na dietatko ake chcete, tam si zadate ze chcete len dievcatko, v takom a takom veku. Ale pri osvojeni vznika medzi osvojitelom a dietatom vztah ako medzi rodicom a dietatom, a nemate narok na prispevky ako pri pestunskej starostlivosti. Daju vam akurat rodinne pridavky na dietatko. 🙂

sheenka
8. jún 2016

Babule Nr-ako sme na tom? 🙂 dakujem 🙂

natare
9. jún 2016

@vanillaskyy ja som bola pestun a nie je to celkom pravda co pise zuzka_puska . Tak isto som si dala poziadavky o ake dietatko mam zaujem. Chcela som dievcatko, a nahodou mi ponukli 2 deti, chlapca a dievca, no a nakoniec som zobrala chlapceka 🙂. Necaka sa dlho. Boli to zhruba 3-4 mesiace. Ale nakoniec aj tak vsetko dopadlo uuuuplne inak. Na sudnom pojednavani sa zistilo, ze o chlapca sa rodicia nezaujimaju, a tak sme isli do adopcie. Vlasne inu moznost sme uz nemali, pretoze sme nemohli povedat ze ho nechceme. On totizto bol u nas na hostovskom pobyte uz asi pol roka. A teraz je malinky uz len nas a vooobec nebanujem ze to takto dopadlo.

natare
9. jún 2016

@vanillaskyy a tiez som TT kraj. Ale bolo to presne pred styrmi rokmi.

najjulinka
9. jún 2016

@zuzka_puska to je blbosť... rovnako si dieťa "vybera" pestun ako adoptívny.......

lalus
9. jún 2016

@zuzka_puska neviem čo je SPODaSK kde to pracuješ, ale rozhodne s tým pestúnstvom nemáš pravdu.

@vanillaskyy na dieťatko do pestúnstva (ktoré si samozrejme môžete vybrať!) budete čakať s veľkou pravdepodobnosťou menej ako by ste čakali na dieťatko do osvojenia, pretože záujemcov o pestúnstvo je menej ako o adopciu.
Odporúčam ísť sa opýtať rovno na UPSVaR, kde aj tak budete musieť ísť kvôli žiadosti a oni vám povedia ako to aktuálne v kraji vyzerá.
Veľmi držím palce 😵

najjulinka
9. jún 2016

@lalus SPODaSK je Opatrenia sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 tak asi tak lalus 🤐

vanillaskyy
9. jún 2016

Dakujem velmi pekne dievčatá 🙂 chystám sa na úrad za tyzden 🙂
Este taká Prakticka otázka, ak si vezmeme do pestunstva napr trojročné, tak mu mozem normálne hladat škôlku?

najjulinka
9. jún 2016

@lalus blbo som napisala. .skopčila... socialno-pravna ochrana deti a socialna kuratela

katkuz
9. jún 2016

@vanillaskyy s dcerou chodilo do skolky dievcatko, co bolo v pestunstve a a teraz maju uz ineho chlapceka a tiez chodi do skolky (ale obaja uz asi mali 5 rokov ked tam zacali chodit a ti pestuni sa poznaju s riaditelom - mozno su dohodnuti, ze im rezervuje jedno miesto, neviem). len kde je so skolkami a ich preplnenostou problem, tak 3 dieta asi nevezmu - moj osobny skromny nazor 🙂

kochanka
9. jún 2016

@jajuskajana ahoj ak chces nejake blizsie info my mam dcerku od matky zo syfilisom tak kludne napis spravu do ip

lenkove
9. jún 2016

@vanillaskyy veď uvidíš aký veľký drobček k vám príde. Ty máš nárok aj so starším pestúnskym dieťaťom ísť na rodičovskú dovolenku - tuším do šiesteho roku veku dieťaťa? (opravte ma, ak sa mýlim, prosím).
Každopádne aj pre staršie dieťatko je to zmena náramná, takže na vytvorenie väzieb sa odporúča trošku si ho pomaznať doma a nedávať hneď do škôlky. Uvidíš, keď k vám príde, niečo vymyslíte istotne! 🙂

lalus
9. jún 2016

áno, na RD je nárok počas 3 rokov, najneskôr do šiesteho roku veku dieťaťa. T.j. ak príde 4ročné, ešte stále sa s ním môže 2 roky zostať doma.

solyka
9. jún 2016

@sheenka TERAZ VYBAVUJU ROK 2013, pisala to pred troma dnami Denka40. 🙂

solyka
9. jún 2016

@denka40 dakujeeeeeeeem 🙂 <3

johanka121
9. jún 2016

6.6 to boli 2 roky co sme si z porodnice doniesli nase 4 roky cakane milovane dieta ☺ mal vtedy 2 tyzdne a uz je z neho velky chlapec a nase stastie a radost. V 11/2014 sme si dali ziadost o druhe babo a ked muz vo februati volal boli sme na 92 mieste..zilinsky kraj..
Zelam cakatelkam skore dockanue sa deticiek a vela lasky a pevne nervy 😇

mata71
9. jún 2016

@johanka121 nádherný smejko

vanillaskyy
10. jún 2016

@johanka121 nádherné dieťatko a vyzerá velmi šťastne 😍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre