Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

silvinkabb
24. jún 2016

@vanillaskyy tak vies, to je kazdeho rozhodnutie ako to citi. pre mna je to jasna vec, ze chcem babatko. ale ak to bude velmi narocne a nemozne, tak pristupim aj na starsie. podla mna to myslel tak, ze dieta si do 3 rokov vytvara k matke najvacsie puto. ja by som chcela zazit to ako bude rast a ked uz bude kvazi vacsie to nie je to iste pre mna...

sheenka
25. jún 2016

@ajusinka a mate vsetky ziadosti a psychologicku pripravu za sebou? treba sa informovat na urade,podat ziadost najprv atd.

vanillaskyy
26. jún 2016

Zajtra idem podať žiadosť 🙂 krásny pocit vediet ze budeme mat ďalšie dieťatko doma 🙂

emma516
27. jún 2016

Dobrý deň, vie mi niekto dať nejaké informácie ohľadom trnavského kraja. Zaradení sme od augusta 2015, povedali nám aby sme volali až po roku. Ešte predtým ako tam budem volať bolo by dobré vedieť niečo ohľadom čakacej doby, aby som neostala "v šoku". Ďakujem

vanillaskyy
27. jún 2016

@emma516 ahoj, ja som tam dnes bola. Povedala mi ze na adopciu sa v TT kraji caka cca dva roky.
Ja som sa dnes zapísala o pestunstvo, tych je malo v TT.

emma516
27. jún 2016

dakujem, a nevies nahodou ktory mesiac teraz vybavuju?

ajusinka
27. jún 2016

Viete mi este poradiť, keď bývam v okrese Senec, ale trvale bydlisko mam v Martine a manžel v Žiline, kde nás budú vybavovať?

tortelinka
27. jún 2016

@ajusinka teoreticky vás môžu vybavovať na hociktorom z uvedených miest, prioritne podľa TP jedného z vás, ale dá sa aj podľa stáleho pobytu

lilienkalilina
28. jún 2016

@emma516 ahoj,mi sme zapísaný tiež august 2015 a v máji bolo pred nami 28 ludí

emma516
28. jún 2016

@lilienkalilina ahoj, ďakujem, tak asi aj u nás to číslo bude podobné. a nevieš ktorý mesiac teraz vybavujú, a že koľko to ešte môže trvať?

lilienkalilina
28. jún 2016

@emma516 to neviem podla poziadaviek.mi chceme biele do 1 roku.hovorila nam mozno mesiac ,mozno pol roka.tusim vybavovali marec 2015

emma516
28. jún 2016

@lilienkalilina aj my chceme biele do 1r, tak to by bolo super🙂 budem tam volat po prazdninách. nechcem ich zbytočne otravovať

lilienkalilina
28. jún 2016

@emma516 inač možeš kludne tam zavolať,sú veľmi myli .tak potom mi daj vediet

bosorka31
28. jún 2016

Ahojte neviete ako je na tón Bratislava?

renimac
28. jún 2016

@bosorka31 to by aj mna zaujimalo 🙂

dasah
29. jún 2016

Ahojte neviete ako postupuje TN kraj? dik

marcelarefat
29. jún 2016

@dasah Ja som volala sice uz pred mesiacom, ale nic moc. Za 3 mesiace, posun o 3 miesta ☹

stesil
29. jún 2016

Neviem ako to presne funguje cen českú republiku ale vyskúšaj cez klokanek

mary17
30. jún 2016

Ahojte, dnes som volala kvôli poradiu, sme BB kraj a sme vraj 30 v poradí s tým, že je tam ešte asi 6 odkladov.Tak sme celkom radi, že to nie je až také strašné číslo.

karkana
30. jún 2016

@mary17 😉 cez letné mesiace to ide najrýchlejšie,,,ked sme my čakali, tak 12detičiek cez leto,,,,,,,,, 🙂 aj aktualizácia nás čaká koncom roka

mary17
30. jún 2016

@karkana to by bolo super, keby to ide tak rýchlo aj u nás 🙂

tatiana6
30. jún 2016

Ako tak citam, tak vsetky kraje su na tom lepsie ako Žilinsky 😒 Dufam, ze to ozaj nebude tych slubovanych 5-6 rokov ☹

mary17
30. jún 2016

Záleží aj od požiadaviek, ale to sa môže zmeniť, možno budú odklady a to vás tiež posunie.

tarrra
30. jún 2016

@tatiana6 ahoj, záleží to veľmi od požiadaviek, my sme boli zaradení v auguste 2015 a už mesiac máme detičky doma 😀
Ja som nechápala - volali nám 17.03.2016 a boli sme poslední v zozname, ale mali sme požiadavky dosť široké/poloróm, súrodenci, do 4 r./
No a máme Andrejka/teraz mal 6/ a Sašku/teraz mala 4/.
A je to super 😀

tatiana6
30. jún 2016

@tarrra my mame zase poziadavku do roka a pol, poznat povod nemusime a zdrave resp. bezne ochorenia. Och nech sa uz aj my tesime. Vela radosti vam prajem

mary17
30. jún 2016

@tatiana6 tak to máte v pohode požiadavky, určite nebudete tak dlho čakať 🙂

tatiana6
30. jún 2016

@mary17 dakujem, to si ma potesila. Uz si ho tak predstavujem ako beha po dome a ja za nim 😀

tarrra
30. jún 2016

@tatiana6 U nás to bola aj tak náhoda, lebo detičky v podstate presahovali naše požiadavky, ale ked sme ich boli pozriet na zázname, tak sme boli 100% rozhodnutí.

mary17
30. jún 2016

@tarrra ja si tiež myslím, že keby som uvidela deti, ktoré by môžno boli trochu mimo požiadaviek, tak by som asi aj upustila od nich.

tarrra
30. jún 2016

@mary17 určite, ver mi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre