Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

anettta
26. júl 2016

@silvinkabb hej hej to som citala, ze sa caka dlho...my sme s mm este neriesili konkretne situaciu. len ma zaujimal nazor a skusenosti mamiek, kore maju vlastne dieta a chcu pomoct dalsiemu dietatku 🙂 alebo ak taka tema existuje bude Vam vdacna ak mi poslete link, predsa len je to ina situacia...

silvinkabb
26. júl 2016

@anettta ano chapem, kazdopadne co som si ja zistovala, tak oni posudzuju situaciu pripad od pripadu a teda situaciu v rodine - ci uz s detmi alebo bez

beka22
26. júl 2016

Ahoj aj my máme prvé bio dcéru a teraz 5mesiacov adoptovaného chlapčeka. Je to super pocit keď to maličké zlatíčko nerástlo pod Tvojim ale v Tvojom srdci a povie Ti mama. Dokonalé!!! Ale najdokonalejšie je keď dcérka povie že má toho najlepšieho a najkrajšieho bračeka a nedá ho za nič na svete. Je to super a nemenila by som. Bolo to dobré rozhodnutie🙂🙂🙂

beka22
26. júl 2016

Žienky chcem sa opýtať či máte dakto skúsenosť. Môže si manžel uplatniť daňový bonus na dieťatko v predosvojiteľskej starostlivosti?

vanillaskyy
26. júl 2016

@anettta 🙂 ja mam dve svoje deti a uz mame podanu žiadosť, začíname s psychologickou prípravou. Ideme ale do pestunstva, vraj tych je v TT kraji malo mi povedali na UPVSR

siska25
26. júl 2016

@beka22 áno môže. Ja som to riešila dokonca dopytom na daňovom úrade, lebo tety personalistky u manžela v práci tvrdili, že sa to nedá. Dokonca si môže aj v čase kedy je dieťa u Vás na základe právoplatného predbežka....

erikarika
26. júl 2016

@beka22 ja mam info ze ano. Ponukla nam to manzelova uctovnicka ked sme mali dcerku este v predosvojitelskej. Bolo potrebne to dokladovat rozhodnutim sudu..

siska25
26. júl 2016

@anettta ahoj, aj my máme bio dcéru a adoptovaného chlapca. Tiež by sme ešte niekedy chceli tretie, možno štvrté dieťa, len ešte nie sme rozhodnutí, či sa pokúsime napriek veľkému riziku o vlastné alebo sa dáme ešte na adopciu, možno by sme chceli aj staršie. Uvidíme....

beka22
26. júl 2016

@erikarika
@siska25 veľmi pekne ďakujem za info

anettta
27. júl 2016

Dakujem va maminky za odpoved. ja sa trochu bojim, ci budem schopna to dalsie dietatko tak lubit ako svoje dcery...ja mam uz starsie deticky, 13 a 10. su obe dievcata a som sa ich pytala, aky maju na to nazor, myslim vsak, ze si to nevedia celkom predstavit...mladsia povedala ze chce sestricku na hranie a ta starsia je uzasna, miluje mensie deti...myslienou je nadsena, ale tiez sme sa obava, ci nebude robit rozdiel medzi svojou bio sestrou a touto "novou"...neviem teda, ci sa to da na 100% predtym povedat, to mozno ani nie....obavali ste sa niektora maminka, co mate biodeticky takejto situacie, ze budete mat radsej svoje ako adoptovane dietatko? a co vase okolie? babky a dedkovia? ja sa aj bojim im to povedat, urcite budu proti ☹ a ja nechcem, aby toto dietatko vnimalo nejake rozdiely...ach jaj.....je to take tazke, ked chcete nieomu pomoct...

beka22
27. júl 2016

@anettta ahoj naša bio dcéra má 9rokov mala som obavu zo žiarlenia ale nič sa nekoná. A bála som sa aj ja či nebudem robiť rozdiel ale keď sa na toho drobčeka pozreš nedovolí Ti srdiečko aby si sa inak chovala ako ku svojim. Teraz sú oba poklady MOJE a za nič na svete by som nemenila. No a okolie je super až na môjho otca ktorý zakázal malému prekročiť prah ich bytu tak zatiaľ to nevníma ale môj s okor mu to všetko nahrádza a je to hrdý dedo. Keď sme malého doniesli domov išiel každému v rodine ukázať fotku a pochváliť sa že má vnuka. A keby sme nemali opletačky s vybavovaním vecí okolo drobca ani nad tým nemyslíme že neni bio ale je dôvežité že už je náš a sme komplet. Som hrdá že MÁM TEKÉ KRÁSNE A DOBRÉ DETIČKY A HLAVNE MOJE!!!!!

tarrra
27. júl 2016

@beka22 ahoj, áno, my máme na predbežku vyznačenú právoplatnosť a akurát minulý týždeň sme boli požiadať o prídavky aj daňový bonus manžel v práci a všetko v pohodke

beka22
27. júl 2016

@tarrra ďakujem zajtra to zanesie manžel do práce

nikadomi
27. júl 2016

@anettta ahoj 🙂 ja to troška otočím.. Ja nemám bio (zatiaľ).. Ale máme doma 4mesiace chlapčeka a občas sa pristihnem pri myšlienke, či by aj naše vlastné bolo také krásne, také dokonalé, také zdravé, také nenáročné a či by som ho tak ľúbila 🙂 takže za mňa- je dobré, že nad tým uvažuješ, a je to prirodzené. Tiež si myslím, že v momente keď sa pre dieťatko rozhodnete, už žiadne obavy nebudú. Smelo do toho ✊✊✊

anettta
27. júl 2016

@nikadomi a beka22 dakujem, napisali ste to krasne 🙂 🙂 🙂

nikoleta164
28. júl 2016

@lily311 150 Usmev ako dar - Košice, možno od septembra bude 180EUR. Príprava je super, veľmi zaujímavá a môžem len odporučiť. 😉

silvinkabb
29. júl 2016

@nikadomi velmi si mi pomohla

janina1007
29. júl 2016

Ahojte babule... viete mi napísať do ip od a po z čo kde a ako vybaviť keď si chceme adoptovat novorodeniatko? Je tu toho strašne veľa ale čítať všetko zaberie kopu času... Ďakujem...

nikadomi
29. júl 2016

@janina1007 ahoj, nie je to nič zložité.. V prvom rade zájsť na Úrad práce soc. vecí a rodiny, tam Ťa nasmerujú ku kompetentnej osobe. Tá Ti dá všetky potrebné info aj tlačivá, ktoré budeš k tomu potrebovať vyplniť (Tebou, manželom, v zamestnaní, u lekára). Keď to budete mať skompletizované, zaniesť na úrad a opať sa dozviete ďalší postup- k príprave, návšteve z úradu atď. Držím palčeky

janina1007
29. júl 2016

@nikadomi ďakujem a mas osobnú skúsenosť? Ako dlho to trvá?

nikadomi
29. júl 2016

@janina1007 mám.. Od prvej návštevy na úrade až po zaradenie do zoznamu žiadateľov nám to trvalo pol roka.. To je taký stred.. Niekto stihne troška skor, iným to trvá aj dlhšie. Podľa toho kde sa robí príprava, za ako dlho skompletizujete papiere a tak. Je to indivindi

janina1007
29. júl 2016

A caka sa koľko asi na malé?

janina1007
29. júl 2016
nikadomi
29. júl 2016

@janina1007 to sa nedá povedať, v každom kraji je to inak a všetko závisí od vašich predstáv a "podmienok" aké na dieťatko máte..

iivviikk
1. aug 2016

Ahoj baby viem že je to mimo tému,ale mm ide za krstného a nevieme čo máme kúpiť. Náš ešte nie je pokrsteny kedze este nam chyba jeden sud.

katkuz
1. aug 2016

@iivviikk myslim, ze je to o dohode - nasim detom krstny rodicia dali peniaze do obalky + nejaka hracka alebo drobnost pre dieta (podla veku). Viem, ze niekto zalozi dietatu vkladnu knizku + da tam vklad (ale to nemusi byt stastne riesenie, ak sporenie ma alebo chcu rodicia inac odkladat). Niekde este pretrvava zvyk kupit dievcatku nausnice (esteze to nenapadlo krstnych nasich dievcat - neprepichovali sme uska 😀 ) alebo zlatu retiazku - ale myslim, ze to sa uz velmi "nenosi"

katkuz
1. aug 2016

@iivviikk ... a samozrejme to zavisí od financnych moznosti krstnych, pekne su i "osobne" dary vyrobene vlastnorucne (hackovana ci sita hracka. upecene mafinky al. kolacik... - aspon mna takato osobna "drobnost" potesi 🙂 )

iivviikk
1. aug 2016

@katkuz ďakujem asi dáme obálku a nejake drobnosti. Rodičia už budú vedieť kde sporiť najlepšie

lilienkalilina
1. aug 2016

@iivviikk ahoj,ja som kúpila v DM darčekoú poukažku a dala na to peniaze.môže na tom kúpiť pre babo čo potrebuje

maccca
2. aug 2016

Ahoj ako to vyzerá v nitre s adopciou ,čaká niekoľko ????my sme 16 že budeme vybavený okolo jari 2017

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre