Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
18. feb 2011

@matax áno, viem. Len ona nám to vykreslila, ako nám budú biorodičia, tety, strýkovia, bratranci vyzváňať (spravidla vždy po sociálnych dávkach 🙄 ) že chcú vidieť dieťa a to dieťa bude potom zmätené, alebo že sa nebude vedieť vpratať do kože, lebo chce ísť domov 🤐 ... tak negativisticky celé - vôbec nie tak, ako si to napr. povedala ty 😒

suezana
18. feb 2011

@matax ďakujem, veď uvidíme.

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maznacik007
19. feb 2011

@matax my zatial riesime domcek ked bude hotovy ako tak a prestahujeme sa tak potom poriesime...

natia
19. feb 2011

@vivien2505 ahoj, ako sa majú vaši chrobáčikovia? verím tomu, že by som len zírala, aké pokroky najmenší urobil 🙂

natia
19. feb 2011

baby prosím vás viete, či sa dá požiadať o NOS aj vtedy, ak dieťa nemá nariadenú ústavku?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natia
19. feb 2011

@vivien2505 beriem ťa za slovo... len čo vykukne slniečko, tak vďačne prídeme 🙂 nejaký pobyt sa nechystá, ktorého sa zúčastníte?

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natia
19. feb 2011

@vivien2505 nam prave jarne prazdniny skoncili 🙂) na ten letny by sme aj my chceli, ale dovtedy hadam este prideme 🙂

matax
19. feb 2011

@maznacik007 držím palce a hádam sa na fesťáku uvidíme ..ahoj :D

natia
27. feb 2011

ejha... tu zdochol pes? 😨 🤐 😕 😒 😒

suezana
27. feb 2011

@natia kríza 🤐 poradovník sa nehýbe 😒

ondre
27. feb 2011

@cigaretka5 tak nakoniec si si nemusela adoptovat. ci ano?

goralenka
8. mar 2011

tak sa k van pridavam.. mame kopu lasky a nemame ju kam dat, lebo nas bocian niekde bludi, tak sme v procese adopcie.. resp. mame podanu ziadost, vsetky papiere, cakame uz len na pripravu..
v Navrate ma dnes schladili, ze nemaju dost kapacit a aj ked to niekedy islo sup sup, teraz to na menej ako pol roka nevidi...a v Usmeve mi povedali, ze mam zavolat zajtra, vraj tam ta kompetentna pani nie je ☹
Ja ani len netusim, co si z toho mam vybrat..
Trosku som zo vcerajska prekvapena, isli sme na UPSVAR s jasnou predstavou - biele zdrave novorodena, na pohlavi nezalezi (a vlastne ani mensie zdravotne problemy nevadia) ale pani na socialke ma trosku schladila, ze nam odporuca poziadat o dieta do 9 mesiacov, lebo na novorodena budeme cakat 5 a viac rokov ☹
Ked vas tu citam, uz to trosku lutujem, ja som naozaj chcela novorodena a teraz mam pocit (aj ked ta pani bola velmi mila) ako keby ma k tomu vyjadreniu, ze chceme do 9 mesiacov dotlacili ☹
Aj ked to bolo tak, ze ja som chcela tak do 2 rokov, na novorodeniatku trval manzel a tak ma navnadil, ze som ho nakoniec chcela aj ja...
Neviem, co si mam o tom mysliet.. 5 rokov v Ba na novorodena? Neprehnala to pani trosku? 😒

suezana
8. mar 2011

@goralenka Ahoj 🙂 hlavne sa netráp kvôli veku, veď dieťatko do 9 mesiacov je aj novorodenec - ja mám do troch rokov a čakám na novorodenca, lebo iné detičky nie sú 😒

suezana
8. mar 2011

@goralenka a aj po príprave si môžeš vek, aj všetky požiadavky upraviť. Nás zas nahovárala pani na úrade, aby sme dali menší vekový rozsah, ale nechcela som. Teraz som rozhodnutá vziať čo najmenšie dieťatko.

goralenka
8. mar 2011

@suezana dakujem 🙂
mozno som len rozcitlivela, dnes mi dosla mrcha a to ma vzdy vytoci 😀
ja viem, ze to je aj novorodenec ale ked sa ma pytala, ake velke chceme, boli sme s manzelom uz jasne dohodnuti..a ona mi zacala rozpravat, ze to je na 5 rokov, tak sme to trosku upravili... mozno je vyhoda aspon to, ze netrvame na dievcatku (ved ani keby sa nam narodilo vlastne, nemozem si vyberat) a naozaj mensie zdravotne problemy (ja neviem, mensi razstep horneho podnebia, nikotivove abstinencne priznaky a proste choroby, ktore viac menej poznam by sme zvladli)... v podstate sa nas aj bala spytat, ci nam zalezi alebo nezalezi na rase - zacala tu otazku opatrne, ze niektorym to pride zvlastne ale musi sa to spytat.. ci chceme len biele dietatko..
narovinu som jej povedala, ze len biele.. aj ked proti romom nic nemam, ciganciatka su krasne, jednemu som krstnou mamou a milujem ho..ale zial, do nasej rodiny (nebudem konkretizovat) by bola najvacsia hlupost priviest ciganciatko.. trpelo by aj ono aj my a nie sme s tym stotozneni...
takze neviem, co pani cakala, ci ju to "sklamalo" lebo som uz nerozoberala preco, proste som oznamila, ze chceme biele...,
neviem preco si stale myslim, ze raz budeme mat aj tak dievcatko, na pohlavi nam nezalezi (dalsie plus)
a aj tak mi povedala 5 rokov.. a ja vas tu citam a v Ba to je skutocne tak do dvoch...
7 rokov cakame na vlastne, dalsie sme aj tak chceli adoptovat, ale kedze to vlastne nechodi, tak adoptujeme najprv a ked pride vlastne, budeme radi, ak nie, adoptujeme este jedno...(ja som bola nachystana, ze novorodena budeme mat tak do 3 rokov...ale 5 rokov a viac ma vcera zabilo)

suezana
8. mar 2011

@goralenka no sú tu žienky aj z BA kraja, ale nezdá sa mi, že by čakali tak dlho - vydrž, napíšu. Choď aj na tému Prišli k nám.... aj tá je o prijatých detičkách - ado, pestunstvo a tak 😉 držím palce

goralenka
8. mar 2011

@suezana dakujem, citam priebezne aj tu 😀

kanhwa
8. mar 2011

@goralenka ahoj a vitaj 🙂
my sme z BA kraja a to je znama vec, ze ide to tu najrychlejsie. je to blud, co ti povedala ta pani z uradu.je pravda, ze teraz sa poradovniky nejako zastavili - prave vcera som volala na urad a bolo mi povedane, ze k datumu zaradenia do poradovnika si mame priratat tak cca 18 mesiacov. od profesionalnej maminy z nasho kraja mam informaciu, ze oni davali dietatka adoptivnym rodicom tak po roku az roku a pol cakania. mozno sa to na cas zastavilo, mozno sa to potom rychlejsie rozbehne, v ziadnom pripade to nemozeme ovplyvnit. faktom vsak zostava, ze my sme zaradeni od aprila min. roku, cize 11 mesiacov a este v januari mi bolo povedane, ze asi prideme na rad v lete. teraz sa to spomalilo, takze to vyzera mozno na koniec roka...je to hrozne to cakanie a neistota,ale pre nase dietatko vydrzime...samozrejme, nic nie je iste, ale verime, ze to bude co najskor...
Inak, my mame uvedene zdrave, biele a este k tomu dievcatko do troch mesiacov.
Inak - s tou vekovou hranicou je to tiez podla mna blbost. Mnohe pary, ktore maju uvedene aj trebars do dvoch rokov, tak k nim pride novorodeniatko. To preto, ze zdrave deti, alebo s nie velmi vaznymi problemami, ak su pravne volne, tak idu hned dosvojich rodin. Alebo na cas k prof. rodicom, kym dostanu osvojitelnost. Ak su starsie v domove, tak je to vacsinou kvoli zavaznemu postihnutiu alebo nie su volne na osvojenie.
Ak chces este nejake info z nasho kraja, tak sa kludne pytaj. a drzim palce a zaroven prajem bozsku trpezlivost.

goralenka
8. mar 2011

@kanhwa ja trpezlivosti mam ajajaj 🙂 my sme zvlastna kategoria - od rolu 2004 pokusy, lieky, IVFka, transfery.. vedeli sme odzaciatku, ze chceme adoptovat, ale mala to byt nejaka taka vdaka vesmiru, ze nam pozehnal vlastne... vlastne nechodi, takze ideme cestou adopcie... este pred pol rokom som bola rozhodnuta tak 2 - 3 roky pockat a skusit dalsie IVF, ale potom sme si povedali, ze mozno toto je schodnejsia cesta.... mozno budeme mat aj svoje raz ale chceme aj babatko zo srdiecka...
mne je to jasne, ale zostala som vcera dost zarazena, ked mi povedala o tych piatich rokoch... aj ten Navrat ma dnes trosku sklamal, vye pol roka... do Usmevu volam zajtra.. a aj tak neviem, co si vybrat, asi si hodim mincou, doslova...
Mne cakanie problem robit nebude, ja som v podstate cakala uz 7 rokov a kym sme sa rozhodli definitivne pre adopciu, tak som zila v tom, ze este aspon 5 rokov cakat budem... 🙂
Len... trosku ma mrzi ze som stracala cas IVFkami, uz som mohla mat aspon tri adoptovane za tu dobu ☹
A stale sa utesujem, ze to nakoniec mozno pojde tak rychlo, ze mozno o par dni sa nejakemu paru stane "nehoda" ktora pre nas bude o rok znamenat navacsie pozehnanie a stred nasich vesmirov 🙂

kanhwa
8. mar 2011

@goralenka
nas syn bude mat 18 a ked mal asi 2 roky, tak sme zacali uvazovat nad adopciou. potom bolo vela starosti, nejako to zaspalo. potom ked isiel do skoly, znova sme to zvazovali a dokonca si boli aj pre papiere na urade, ale kvoli existencnym, bytovym a podobnym zalezitostiam sme to znova nechali tak. pred tromi rokmi som pocitila strasnu tuzbu otehotniet a odvtedy mame za sebou 3 neuspesne ivfka. od zaciatku vsak bola adopcia rovnocenna moznost - proste to berieme tak, ze na tom, akym sposobom nas vesmir pozehna dietatkom, vlastne ani nezalezi. je to v Bozich rukach a urcite to bude tak, ako je to pre vsetkych najlepsie a ako ma byt.
len aby to uz bolo 😎 😎 😎

dadenka1
11. mar 2011

@goralenka 5 rokov? A čo mala tetuška naopak papiere... Ešte som nepočula, žaby tu 5 rokov ktosi čakal... Možno 3 (Žilina), 2-3 (Trenčín)... Ale 5 určite nie.. Ba a Nitra sú najkratšie... Možno sa to teraz spomalilo, ale teta predsa kvôli tomu nemôže pridávať dvoj až trojnásobok...
Nám zasa odporučila novorodenca.. Špekulovali sme, či nie také do pol roka, do roka, ale teta nám odporučila novorodenca... ani neviem prečo...
To je ako v cirkuse na tých úradoch...
A keďže máte ešte len pred prípravou, v pohode to môžete zmeniť...

tortelinka
11. mar 2011

@dadenka1 inak najdlhsie sa vraj caka na vychode...

dadenka1
11. mar 2011

@tortelinka ale čo? to som ani nevedela... Aj tak ale určite nie 5 rokov...

tortelinka
11. mar 2011

@dadenka1 5 urcite nie...ale vraj dlho

tortelinka
11. mar 2011

@tortelinka cau, co porabas?

tortelinka
11. mar 2011

@dadenka1 co porabas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre