Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

labudka
23. aug 2016

@vanillaskyy Ahoj my sme ukončili v júli prípravu, chceme tiež pestu, a sme od augusta zapísaný v zozname, manžel tam včera bol a sme na 5 mieste na dievčatko 1-3r, zdravé, nerómske, na chlapca by sme boli 3, keby sme chceli ado sme 253 s našimi podmienkami v BA, čiže tak k poradovníku a trošku motivácie do pestu

kikuska_wedge
23. aug 2016

Sme PRVÝ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anettta
23. aug 2016

@kikuska_wedge gratulujem!!!

vanillaskyy
23. aug 2016

@labudka to si ma veľmi potešila dakujem za info 🙂
A kolko vam trvalo urobit prípravu?

labudka
23. aug 2016

@vanillaskyy pripravu sme mali od februára do.júna v Návrate

katkuz
23. aug 2016

@kikuska_wedge gratulujem a to musi byt urcite silne "steklenie" v brusku, srdiecku - ako pre porodom 🙂 🙂 🙂 nech uz to rychlo pride 🙂

mata71
24. aug 2016

@kikuska_wedge fuuu to je že aká rýchlost toto už Ti začinajú kontrakcie moja 🙂

evadek
24. aug 2016

dievcata,...citam ..studujem na nete...ako to je ked nie sme zobrati a chceme dieta?...da sa,ze poziadam o adopciu ja....a moj partner neskor poda o osvojenie tiez?

kacaluna
24. aug 2016

Ahojte mozem sa opytat-profi rodic a pestun musia mat maturitu vsak?...ja nemam maturitu iba muz,keby sme sa chceli stat profi alebo pestunmi musime mat obaja maturu..ci moze to byt ze len manzel ako pestun,ale chodil by do svojej roboty a jstarala by som sa ja?..verim ze chapete co sa pytam...dakujem za pripadnu odpoved 😀

vanillaskyy
24. aug 2016

@evadek musíte prejst obaja prípravou aby ste mohli dieta adoptovať. Dodatočne sa neda

lenkove
24. aug 2016

@vanillaskyy trosku sa mylis, @evadek .
Ak ste zosobaseni, mozete adoptovat len spolu. Dieta mozes adoptovat aj sama a potom (po sobasi napr.) poziada tvoj manzel o adopciu tvojho dietata... Nemam vedomost, ze by sa menil zakon od casu, ked sme robili pripravu my, tak dufam, ze nezavadzam.. Kazdopadne UPSVaR ci Navrat, Usmev ako dar by mali vediet poskytnut presne informacie.

iveta70
24. aug 2016

@kacaluna profi rodic musi mat maturitu, ale pestun nemusi...🙂 Kludne mozete ist do PS.

kacaluna
24. aug 2016

@iveta70 nndakujem za info,ale informovala som sa na kuratele a tam mi povedali ze musim mat maturu aj na pestunsku starostlivost aj na profi....takze neviem teraz..preto sa pytam keby to muz "za mna"zobral a ja by som sa starala..

vanillaskyy
25. aug 2016

@lenkove je to mozne 🙂 ja som vydata ale o pestúnsku žiadam sama a tym ze manžel neprechádza prípravou tak si dieta do budúcna nebudeme mocť osvojiť pretoze ako vydata si ja sama adoptovať nemozem a manžel nemôže lebo nebol so mnou na príprave s spätne sa neda. Takto mi to povedali na kuratele ked som tam mala sedenie ze aby mi bolo jasne ze ked žiadam o pestúnsku sama tak adoptovať dieta mozem ale jedine ak by sme sa rozviedli a nezávisle od toho mi to potvrdil aj psycholog aj sociálka co bola u nas.

lenkove
25. aug 2016

@vanillaskyy áno aj ja to takto viem 🙂 Adoptovať buď ako jednotlivec, v prípade že sú manželia iba ako manželia. Pestúnsku môže aj jednotlivec zo zosobášeného páru, ak ten druhý z páru podpíše súhlas 🙂
Držím palce pri príprave!

evadek
25. aug 2016

@lenkove super...dakujem za info....idem to zacat riesit...aj ked mam dilemu..kde to riesit..kedze mam trvaly pobyt v inom kraji ako dlhodobo uz byvam a mam byt....
Takze ak budu robit socialne pracovnicky navstevu ..pojdu do ineho kraja???
A dalsia vec...zijeme v mensom byte...obyvacka...spalna...dvojizbovy..zatial...Je to problem???
Ono sa to da prerobit...s tym sme ratali aj pri vlastnom ....

evadek
25. aug 2016

@vanillaskyy a aky je rozdiel medzi pestunskou a adopciou?...dakujem...

torpilla123
25. aug 2016

@all Ahoj baby,hlavne Kosicanky. Kde ste robili pripravu?uz mame papiere na podanie ziadosti a po dovolenke by sme chceli zacat s pripravou.mame hlavne jedinu podmienku a to nech je individualne kvoli manzelovej praci.a este jedna otazka.len tak informacne kolko sa plati?ak ma niekto skusenosti budem vdacna za radu 🙂 dakujem

vanillaskyy
25. aug 2016

@evadek do pestúnskej idu deti ktore nie su právne voľne na adopciu a tym pádom ak pominu v biologickej rodine dôvody odňatia tak dieta v pestúnskej sa môže rozhodnutím sudu vrátiť biologickým rodičom

evadek
25. aug 2016

@vanillaskyy uf.....lebo pozeram,ze su kratke doby...ale toto by som nezvladla :(
a neviete kde su ake cakacie doby?..konretne trnavsky a bratislavsky kraj.....

tlucka
25. aug 2016

@evadek Ahoj Evi, tak sme sa stretli aj v tejto téme 😃. My sme zapísaní tuším od apríla 2016. Vtedy bola čakačka na biele zdravé baby, keďže sa tak rychlo posúvali žiadatelia v poradovniki, cca rok, rok a pol. Od januára do apríla sa narodilo tuším 8 detí, odvtedy vraj ani jedno. Takze sa čakačka predĺžila na cca 2,5 až tri roky. 😞 Neviem, či si si už zisťovala, pod ktorý kraj spadáte, ale ak pod TT, tak baby v TT sú úplne skvelé, takže žiadne obavy. Prípravu sme robili tiež na úrade a boli sme nadmieru spokojní. Veľmi držím palce😘

tortelinka
25. aug 2016

@evadek mala by si to riesit na mieste kde realne bývate, opýtaj sa na úrade..no a veľkosť bytu nevadí, hlavne že máte strechu nad hlavou

evadek
25. aug 2016

@tlucka jeeeeeeej...to som rada,ze ta tu vidim🙂 ...tak ja oficialne mam bytlisko v trnavskom kraji-....ale byt mam-e v Ba...takze kde patrim netusim....
Moja polovicka je Bratislavcan....
och...ten rok a pol znel uzasne....🙂
U mna to bude zlozitejsie...tym,ze nie sme zobrati.....a momentalne potom co sme prezili to neplanujem-e zmenit....aj ked clovek nikdy nevie....
Dakujem..tak budem potom od teba pytat rady....Teraz si idem oddychnut na dovolenku...a potom sa do toho idem-e pustit....mam obavy, ze ako dopadnem-e ...ale zaroven sa aj tesim....citala som,ze dieta davaju aj zenam...a neskor si ho chlap moze po sobasi adoptovat....
Dakujem..aj ja vam🙂...velmi..nech sme uz na dobrej ceste...ale to vy uz ste🙂

evadek
25. aug 2016

@tortelinka dakujem..pojdem to zistit...som zvedava ...🙂

maartinkaa
26. aug 2016

Ahojte, tak nitriansky by sa mal posunut o minimalne dve miesta, boli dva utajene porody

janina1007
26. aug 2016

Babule neviete ako dlho sa caka v kosickom kraji?

lily311
26. aug 2016

Baby, a ako je to v TT kraji, počula som, že sa dlho nič nehýbe..

tlucka
26. aug 2016

@lily311 Ahoj, ja som do TT volala 13.7. a bolo mi povedané, že od mája nemali žiadne bábätko na adopciu. Ale odvtedy sa možno niečo zmenilo. Možno by bolo dobré tam zase zavolať a spýtať sa 😉

lilienkalilina
26. aug 2016

@tlucka ja som tam volala koncom júla a od mája sme sa posunuli o 1 miesto:(

tlucka
26. aug 2016

@lilienkalilina No teda nič moc... Nejako sa to fakt zastavilo. A kedy ste boli zapísaní a na akom "mieste" sa nachádzate?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre