Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

empathia
31. aug 2016

@evadek aj ja drzim palceky 😚😚😚😚

evadek
31. aug 2016

@empathia toto iste hovorim ja..ze na co sme cakali???..nevadi...radsej teraz ako nikdy...

marcelarefat
31. aug 2016

@evadek To nás je tu viac, nebojte, určite sa dočkáme 🙂 😉

evadek
31. aug 2016

@marcelarefat nas caka este dllllha cesta...tebe v dobrom zavidim,ze si v poradovniku...a kiez by ti uz dali vediet,ze uz maju pre teba mimco🙂

marcelarefat
31. aug 2016

@evadek Ďakujem, bodaj by to už bolo aj zajtra 🙂 Možno ma ešte stihneš aj predbehnúť. Neboj všetko sa udeje v ten správny čas. Aj ja som si myslela, že to nevydržím, ale tie 2 roky ubehli ako voda. A ženie ma vpred tá myšlienka, že raz sa dočkám 🙂

evadek
31. aug 2016

@marcelarefat kiez by🙂 ...verim tomu...ved pred chvilkou som kupovala vianocne darceky a ze uz je september...nechapem...
presne to zenie aj mna 🙂
odkedy viem,ze sme si vybrali tuto cestu chodim s hlavou v oblakoch.)

empathia
31. aug 2016

@evadek 😊😊😊😊😊😊

maartinkaa
31. aug 2016

pre prijemnejsie cakanie 😉

hora_lka
1. sep 2016

@maartinkaa krasna blondinecka 🙂

karkana
1. sep 2016

Prosím Vás, odklad som dala,ked som bola na 10mieste v poradovníku,,tak som tetuške rozumela ,že sa budem aj tak posúvať,,,je to tak? či som stále na tom istom mieste ,alebo som už prvá? 😕 😉 neviem, či som to zle pochopila,,,,,,,,,,,,?nechcem volať,

hora_lka
1. sep 2016

@karkana Evi, podla mna si stale na svojom mieste, ale co su za Tebou Ta predbiehaju, ak budu mat nejake dieta, oslovia prvých volnych, bez odkladu za Vami .. neviem ako zrusis odklad /co k tomu treba/ ale potom sa budes opat posuvat ... tak som to pochopila ja ..

marcelarefat
1. sep 2016

@karkana Neviem Evka, ja si myslim, ze ked si si dala odklad napr. na 6 mesiacov, tak po uplynuti tejto doby sa to automaticky rusi a budes zasa .Neviem, je to len moj nazor. Ved za to nic nedas, ked sa ich opytas ako to je.

mary17
2. sep 2016

Ahojte. Dnes som volala na úrad a sme momentálne 20 v poradí a s odkladmi 26. Patríme pod Banskú Bystricu.

maninka1974
2. sep 2016

aj pred rokom mali 6odklad ked sme boli prvý...

karkana
2. sep 2016

@mary17 🙂 predpokladám, na jar to už bude prvá päťka 😉 ,,,posunula si sa o 10miest od zapísania?

liluska155
3. sep 2016

Dievcata uz to mame za sebou...

lilienkalilina
3. sep 2016

@liluska155 ahoj,ako sa máš?zvládaš to?

opicka2
3. sep 2016

@liluska155 prajem ti všetko dobré a veľmi ti ďakujem za život dieťatka 🙂 , urobila si veľa ľudí šťastnými, hoci možno ešte o tom ani nevedia, že budú rodičmi o pár dní 🙂

vanillaskyy
3. sep 2016

@liluska155 vela síl prajem 😘

mary17
3. sep 2016

@karkana Veľmi sa teším, že sme sa tak posunuli. Predtým som volala na konci júna, takže za dva mesiace myslím, že super.

marcelarefat
3. sep 2016

@liluska155 Ďakujem ti za nás všetky čakateľky. Nech ťa celý život hreje pri srdci, že si darovala dieťatku život, a urobila si jednu ženu šťastnou.

beka22
3. sep 2016

@liluska155 prajem Ti veľa šťastia v ďalšom živote aspoň toľko ako si Ty dala dieťatku a jeho novým rodičom

beka22
3. sep 2016

Mamky chcem sa opýtať keď bude posledný osvojiteľský súd mení sa pri ňom aj priezvisko dieťatka alebo potom treba požiadať o zmenu znova súd?

kikuska_wedge
3. sep 2016

Ahojte, tie z vás ktoré už majú svoje detičky doma, ako prebiehajú interakcie? Na čo sa máme pripraviť? Viem, že sa odohrávajú v DD a že sociálny pracovník z nich robí správu. Nedočítala som sa ale koľko ich musí byť. Taktiež ma zaujíma kto podáva návrh na zverenie (či sociálka, alebo my) a čo k tomu budem potrebovať (správu zo sociálky a pod.). Koľko to celé trvá a ako sa to dá urýchliť (hosťovský pobyt, predbežné opatrenie a pod.). Ďakujem za každú radu.

karkana
3. sep 2016

@beka22 nám súd o osvojitelnosti automaticky vpísal do papierov ,že bude používať naše priezvisko..to bolo už v žiadosti ,čo podala kolízna naša.......,potom súd poslal na matriku papier a boli sme si po nový rodný list,,,ja som volala aj na matriku,že meníme aj meno,,,lebo meno len matrike sa mení 😉

beka22
3. sep 2016

@karkana a v tomto prípade sa platí za zmenu mena? Inak tá slečna Ti rastie ako z vody a hlavne do krásy. A ďakujem za odpoveď.

nikadomi
3. sep 2016

@kikuska_wedge poslala som Ti IP 😉

tarrra
3. sep 2016

@kikuska_wedge ahoj,my sme absolvovali tri interakcie - v domove nám povedali, že musia byť tri. Potom už nasledovali dva hosťovské, krátko po sebe, v rozmedzí dvoch týždňov a medzitým sme už mali na súde podané predbežko, ktoré schválili a detičky sú od 02.06 papierovo a 06.06 fyzicky naše.teraz čakáme na pojednávanie, ktoré bude 25.10, je to strašne dlhá doba, ale že súdy vraj prechádzajú na nový systém od 01.09 a že všetko bude predĺžené...celkovo môžem povedať, že to išlo rýchlo všetko - 17.03 nám zavolala sociálna, že majú pre nás deti, hneď sme išli nahliadnuť spis, potom 1. interakcia, hneď 2. a 3. po sebe a hosťovský. Na hosťovskom sme ich mali začiatkom mája. 😉

kikuska_wedge
3. sep 2016

@tarrra ďakujem

tortelinka
3. sep 2016

@kikuska_wedge to je veľmi individuálne, každý prípad sa posudzuje inak, záleží od veku dieťaťa, to či je právne voľné, od súdu a pod...konrétne u nás, prvý syn od telefonátu po príchod domov bolo 10 dni(na predbežko), druhý syn cca 3 týždne (bol na hosťovskom)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre