Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

peja
6. sep 2016

Ahojte, len pre info - Bratislava aktuálne rieši žiadosti z januára 2014 😉

joannita
6. sep 2016

@peja aj ja som volala pred 2 tyzdnami a povedali mi, ze sa riesia ziadatelia z novembra 2013. Tak keby to slo tak raketovou rychlostou, bolo by to super 🙂
Vraj momentalne mesacne maju v priemere 2 novorodeniatka.

little_bubu
6. sep 2016

@peja
@joannita fuha, to sa mi az nechce verit, ze sa to tak pohlo 🙂 my sme v zozname od augusta 2014

joannita
6. sep 2016

@little_bubu my od decembra 2014 a vraj sme 40ti v poradi zhruba na polrocne biele dieta. Tak mi povedali ze odhadom este rok a pol :(

peja
6. sep 2016

@little_bubu ani mne sa nechcelo veriť, bola som v šoku 😉. Ale môže sa to hýbať, sú tam odklady a pod. My sme začiatok marca 2014, tak uvidíme, kedy sa naše bábo narodí.

evadek
7. sep 2016

Dievcata..kedy nas zapisuju do zoznamu cakatelov?..od zdokladovania a podpísaniu suhlasu, ziadosti, dokladu atd...
Alebo az od absolvovania pripravy?dakujem

johanka121
7. sep 2016

@evadek az po priprave..lebo po ukonceni pripravy o Vas pracovnik ktory ju s Vami robil napise spravu ci ste vhodni..☺

johanka121
7. sep 2016

Dnes dom bola na UPSVR v Ziline, boli sme zaradeni 11/2014 a teraz sme na 76 mieste..vo februari sme boli na 92 mieste..ze Za kraj mal tento rok 6 deti na adopciu, za cely minuly rok boli len 2..
Tak na sprijemnenie cakania fotky nasho slniecka ☺

evadek
7. sep 2016

@johanka121 ďakujem🙂

aveeva72
7. sep 2016

@registracia123 Ahoj, ja ziadam sama, teraz sa chystam na pripravu. A poznam este jednu zienku, co ziadala sama, ta uz ma male dievcatko doma.

evadek
7. sep 2016

@aveeva72 kolko od odovzdania papierov cakas na pripravu?..mne prave povedali,ze to je dost obsadene..psychologicky...aj navrat a usmev...

lilienkalilina
8. sep 2016

baby zas ma chitila taká panika.každí mi vipravá,také zlé skúsenosti z adop.detmi.že geny sú geni atd,trošku som sa aj zľakla,ci robíme dobre.po dietatku veľmi túžime,ale je tam aj strach.vi tu predsa mate deti,ale malicke.takže také súsenosti z večšími detmi asi nigdo nemá

fiona123
8. sep 2016

Ahojte, za aké obdobie ste prikladali potvrdenie o príjme kvôli predbežku na súd? Nepamätám si už, čo sme dávali na začiatku pri žiadosti. Či to má byť za 3 mesiace, 6 mesiacov, za posledných 12 mesiacov alebo je to jedno?

5katarina7
8. sep 2016

Ahojte,ideme sa pochváliť ako rastieme 🙂

vanillaskyy
8. sep 2016

Ja mam dnes za sebou druhe sedenie s psychológom a mam pocit ze je to teda dost tažké :( aj na prvom aj druhom sedení mi povedal ze ten výstup od neho nemusí byt vzdy pozitívny a vzdy jeho posudok nemusí mat odporúčací charakter. :( poznáte niekoho kto nepresiel ?

nikadomi
8. sep 2016

@vanillaskyy nepoznám nikoho, kto neprešiel- nám dokonca samé psychologičky na príprave vraveli, že im sa to stalo raz, že vyslovene neodporúčali. Pár krát sa im stalo, že odporučili niečo ako odklad (to spravidla keď manželia majú medzi sebou nezhody).. Skor sa stane, že páry "odstúpia" sami už počas prípravy- také poznám dva.

nikadomi
8. sep 2016

@lilienkalilina my sme sa práve takýmto rečiam chceli vyhnúť, a tak o našom zámere nik nevedel, až pokiaľ sme už malého nepoznali, v podstate dva týždne pred príchodom sa to dozvedeli- aj rodina.. A samozrejme, všetci že gény gény, všetci veeľké obavy aj za nás.. Odkedy je malý u nás o génoch nepadlo ani slovko ☺️😉 A všetci sa predbiehajú v návštevách len aby boli s malým 🤓

karkana
8. sep 2016

@fiona123 my sme dali priemer za rok radšej ,,,,,,,,ale 🙂 to je jedno,,,

nikadomi
8. sep 2016

@lilienkalilina ale samozrejme, je dobré, že nad tým uvažuješ a aj mierne obavy sú na mieste.. Len by nemali predčiť radosť z očakávania.

anettta
8. sep 2016

@vanillaskyy ahoj vanillaskyy - no teda to nie je moc psychologicke od toho psychologa...ze Ti rozprava negativne veci...nechapem, na co Ta strasi..nerozumiem vyznamu jeho postupu... nedaj sa prosim Ta odradit. my ideme dnes na prve stretnutie, som zvedava 🙂 ci aj my natrafime na takeho ako mas Ty 🙂 ved uvidime 😝

@fiona123 dava sa za posledny rok

@5katarina7 krasna slecna 😉 modelka, to Ty hackujes ? nadherne 🙂 nech som uz aj ja na materskej, aj uz chcem mat cas na hackovanie 😝

@johanka121 krasny fesak 🙂 musite mat z neho radost

lilienkalilina
8. sep 2016

@nikadomi to je smutné,že dobre vedia ako sa trápiš a ešte ta udupú.a večšinou,to sú vždy staršie ženy,ktoré by už mali mať rozum.

evadek
8. sep 2016

@anettta my ideme v pondelok odovzdat papiere...ale vraj na psychololga sa caka...(
kolko ste cakaly vy?

5katarina7
8. sep 2016

@anettta Ďakujem,ano ja som jej vyrábala tie vecičky,je to môj relax 🙂

katkuz
8. sep 2016

@5katarina7 krasna slecna, nadherne oci, vlasy a krasne vyparadena - proste modelka 🙂 🙂 🙂

5katarina7
8. sep 2016

@katkuz Ďakujem 🙂

nikadomi
8. sep 2016

@5katarina7 krásna celá 😉

nikadomi
8. sep 2016

@vanillaskyy no práve, je to smutné.. Tu si práve nie som istá, či vedia ako sa človek na druhej strane cíti, inak by nevypustil také slová hádam.. Ach jaj. Ale vy pekne bojujte a nedajte sa!!! 😉✊✊✊

5katarina7
8. sep 2016

@nikadomi Ďakujem 🙂

marcelarefat
8. sep 2016

@lilienkalilina nenechaj sa znechutit. Tvoje dieta budes ty vychovavat a zivit. Ty sa budes on starat, tesit sa z neho, strachovat sa a aj trapit. A pri bio detoch nemoze nastat problem? A potom je to co? A urcite je porekadlo pravdive: Male deti male starosti , velke deti velke starosti.

bibal123
8. sep 2016

@vanillaskyy a kde si robis pripravku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre