Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

evadek
11. sep 2016

@bibal123 Ďakujeeeem 🙂

tlucka
11. sep 2016

@evadek Evi, my sme tiež písali v tom duchu, ako písala @bibal123 vyššie. Že chceme poskytnúť lásku, domov a starostlivosť dieťatku, ktorému toto biologická rodina poskytnúť nemôže..

anettta
11. sep 2016

My sme pisali ze chceme poskytnut domov dietatku ktoremu ho nemoze poskytnut biologicka rodina.

evadek
11. sep 2016

@tlucka
@tlucka takže všetci to máme na jedno kopyto...😀 ďakujeeeem...🙂

tlucka
11. sep 2016

@evadek Jasné, akoby nás jedna mater mala (sa tiež hovorí😃).

evadek
11. sep 2016

@tlucka jaaaaj..uz chcem mat potom vsetkom...trosku ti zavidim..( v dobrom ) ...ze uz ste zaradení v zozname.... uz nech sme aj my 🙂

evadek
12. sep 2016

dievcata..vsetky doklady odovzdane...Teraz do dvoch tyzdnov mame dostat list z upsvaru ..
vraj aj navstevu zo socialky mame ocakavat..kedy od odovzdania dokladov ste mali navstevu a ake to bolo?...dakujem

bibal123
12. sep 2016

My sme mali tuším do týždňa, ale neboli sme doms iba moj ocino. Mne potom zavolali z uradu aj s mesta a išla som im to popodpisovat. Takže nie je to strašné 😉

bosorkabb
12. sep 2016

@evadek cca za 2 tyzdnne, prišli aj z mesta. Potom sme cca mesiac cakali kym to dali dokopy a v maji sme zacali pripravu v Navrate. Este nam ostava zopar sedení.

evadek
12. sep 2016

@bibal123
@bosorkabb a ja tento tyzden nebudem doma....:(( Bude len moj..ja idem na filmovy festival zo sestrou...
A buduci ideme koncom tyzdna na dovolenku s mojim.....:(
Neohlasia sa predtym?...neda sa s nimi dohodnut?

tlucka
12. sep 2016

@evadek Evi, nestresuj. K nám došli tiež nečakane a neboli sme doma. Tak sme si potom dohodli presný termín návštevy a bola to pohoda 🙂

evadek
12. sep 2016

@tlucka super...dakujem 🙂 a mozno moj ma prekvapi a zvladne to sam 😀

bosorkabb
12. sep 2016

@evadek ohlásili sa, dopredu mi poslali dotaznik na email ktorý sme mali vyplniť pred návštevou a poslat späť. Nam sa vsak ohlásili len hodinu pred návštevou.

timi1606
12. sep 2016

@evadek My sme mali do týždňa po odovzdaní vešetkých papierov návštevu, a boli úplne v pohode.Dopredu sem si dohodli termín, a boli veľmi milí a nápomocní.

timi1606
12. sep 2016

@lilienkalilina Nenechaj si nič narozprávať. My keď sme to povedali rodine, čo plánujeme, všetci hneď, že jáááj, nech len nie je rómske, budú samé problémy, aj také niečo odznelo, že veď to bude cudzie. Odkedy máme maličkú doma, nikto nehľadie na to, či je taká, onaká- všetci ju zbožňujú 🙂

marcelarefat
12. sep 2016

@evadek Mne sa ohlsili a dohodli sme stretnutie, prisli, popozerali, nieco sa popytali a bolo. Potom ma este zavolali na mesto, tam sa tiez popytali.

evadek
12. sep 2016

@marcelarefat
@timi1606 dakujem dievcata....ja dufam,ze sa ohlasia..kedze tieto dva tyzdne viac nebudem doma ako budem....
ale neohlasia sa, tak dohodneme iny termin....dufam,ze budu mile ....🙂

timi1606
12. sep 2016

@evadek Ma napadlo, že z mesta sa nám neohlásili, a dvakrát nás nenašli doma, tak nám len povedali, že sa ak u sociálky je všetko v poriadku, tak aj oni to schvaľujú. Ani u nás neboli nakoniec...

marcelarefat
12. sep 2016

@evadek Neboj, o nic nejde.

evadek
12. sep 2016

@timi1606 co to je z mesta? to su dve kontroly?

evadek
12. sep 2016

@marcelarefat tak trosku nervozita je 🙂 ci nebudu moc kontrolovat byt...a nebudu nejake cudne...moc kutrat...a tak...Pocula som uz rozne pribehy...

marcelarefat
12. sep 2016

@evadek Ja idem zajtra na test, robim uz aktualizaciu. 🙂

marcelarefat
12. sep 2016

@evadek co mozu kontrolovat? Ked mas kde hlavu zlozit, mas slusne a cisto, miesto aj pre dietatko tak o nic nejde. Mne teda nikde nenazerali, poprevadzala som ich po byte a bolo. Ja si myslim , ze tetusky uz hned ked vidia teba, tak vedia ocekovat o koho ide. Musia si splnit co maju v osnovach. To uz neni ako kedysi. Teda aspon u nas v TN su super, vsetko mlade kocky, velmi mile a ochotne.

evadek
12. sep 2016

@marcelarefat supeeer. ....to tusim po dvoch rokoch sa musi,ze?...

marcelarefat
12. sep 2016

@evadek ano po 2 rokoch 🙂

bosorkabb
12. sep 2016

@evadek neboj, u nas len sadli za stol a pytali sa. Inak nič.

withoutname
12. sep 2016

Zdravím chcem sa opýtať zienky ci je tu ešte aktuálne cakajuci pár na dieťatko?
Čítam tu rôzne príbehy kritiky a podobne veď každý má nejaký názor ale ja potrebujem pomôcť nájsť ľudí najlepšie pár ktorý túži po dieťaťu a ktorý mu dajú všetko to co treba...

timi1606
12. sep 2016

@evadek Mala som 2x v poštovej schránke papier, že nás hľadali z mestského úradu z nejakého rodinného či sociálneho či akého oddelenia. Bola som potom za nimi v kancelárii a vtedy mi povedali, že už nebudú chodiť ak sociálka všetko schválila. Toto bolo u nás, neviem ako to je inde...

marcelarefat
12. sep 2016

@withoutname u nas sa neda vopred dohodnut umiestnenie dietata do rodiny tebou vybranej. Nepovoluje to zakon

withoutname
12. sep 2016

@marcelarefat
Tomu rozumiem ale ako to spraviť aby nešlo do detského domova ale K rodine

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre