Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

savia
17. feb 2009

ahoj halienka,
tiež sme napísali k tomu dohovoru,že ho nepoznáme a poisťovne som vypísala iba všeobecne-životná poistka, DDP.
A vzťah k deťom máme taký normálny, tak sme tam dopísali, že sme neustále v kontakte s neterami a synovcami od ich útleho detstva.. 🙂

pimpa
19. feb 2009

ahojte,
my sme uz vo faze ze nam maju ponuknut nejake babo, lebo uz sme na rade v zozname ziadatelov. tak netrpezlivo cakame 🙂

alon111
19. feb 2009

tak ti drzim palce nech je to prave a najkrajsie 😉

dioliana1
20. feb 2009

pimpa este neponukli?

pimpa
23. feb 2009

Zatial śtale nevolaju a neponukaju....hmmmmm....no aspon zatial sme zohnali vecicky pre babo, v tomto je to take pekne, tajomne ocakavanie

magimary
23. feb 2009

pimpa, možno sa zase budete musieť pripomenúť vy... 😕 😉
len aby na úrade nenadobudli pocit, že ste až moc trpezliví a tak máte ešte čas... 😒

mmacca
25. feb 2009

Ešte som sa nazapojila do žiadneho príspevku, tak neviem, či to nebude aj posledný. Píšete sem ešte? Ja len, že odo dňa keď sme odovzdali všetky papiere a keď sme konečne dostali rodný list prešli presne dva roky. Nemáme nejaké negatívne skúsenosti, čo sa týka soc. úr., ale celý ten proces sa nám zdal dosť zdĺhavý. Hoci neľutujeme. Stálo to za to.

lenkove
25. feb 2009

maca
par dusiciek, co tu pise sa najde. ale viac ich je v teme Deticky narodene zo srdiecka.
Super, ze mate dietatko uz doma a dva roky, do rodneho listu sa mi zda ako pekny sen 🙂

mmacca
25. feb 2009

Pozriem tu druhú tému. Moja malá dušička teraz spí, tak môžem.

kikina666
10. mar 2009

ahojte babenky,

takze som sa sem dostala konecne ..

luckai ... tak ako ste sa rozhodli zobrali ste si chlapceka alebo dievcatko ??

ja mam dnes stretnutie s kamoskou ohladom adopcie ma mi viac povedat za kym treba ist, a co vsetko k tomu potrebujem .... ona ma synceka adoptovaneho a cele to absolvovala a ma znamu na tom urade tak by nam pomohla to skor vybavit 28.3. odchadzame na dovolenku a dovtedy chceme podat ziadost a ked sa vratime z dovolenky zacneme vybavovat tie ostatne veci .. bude to zdlhave ale za to mimino to stoji

ja som sa snazila s mojim prvym priatelom 4 roky a neuspesne a potom sme sa rozisli a teraz s manzelom uz 3.5 roka s prestavkami po potratoch mala som 2 potraty, 1 biochemicke tehotenstvo,
absolvovala som laparoskopiu, 2x som bola na umelom 2x ET, 1x KET, 2xIUI a viac stimulovanych cyklov a vsetko neuspesne teraz sa chystame na 3.IVF v lete ... ale nakolko ma manzel 41.5 roka tak chceme zacat vybavovat ziadost lebo chceli by sme babetko a na biele zdrave babetko sa dlhsie caka ...

nie je tu medzi Vami nejaka Zilincanka, ktora vybavovala tieto papiere teraz niekedy v poslednej dobe ???

lenkove
10. mar 2009

Kikina
ahoj 😵 IP

janivonbenji
10. mar 2009

Ahoj kikina666, ja som papiere vybavovala síce ešte v roku 2005, ale myslím, že sa toho veľa nezmenilo : čo sa týka žiliny máš 2 možnosti :
1. ísť na ÚPSVaR ( na Hurbanovej ) na 4. poschodie a oni ti všetko povysvetľujú, povedia, aké potrebuješ podklady, čo musíš vybaviť, aké sú formy náhradnej starostlivosti, ako dlho sa čaká a tak ( ja som mala skúsenosti, že boli celkom ochotné )
2. ísť do Návratu, sídli na Predmestskej, hneď tá prvá budova na križovatke Košická /1.mája, keď ideš k mestskému úradu, tiež ti môžu pomôcť všetko povybavovať ( majú na to akreditáciu ) a sú naozaj strašne zlaté a neberú klientov ako kus ...

my sme vybavovali cez ÚPSVaR, ale prípravu sme robili v Návrate a potom nám podľa našich kritérii ponúkali dieťa aj odtiaľ aj odtiaľ...

Konkrétne veci ti už ale radšej nebudem detailnejšie písať, ak sa niečo zmenilo, aby som ťa neinformovala zle...

ps : skús posunúť tvoju otázku aj na tému deti narodené zo srdiečka, je nás tam viac zo žiliny, možno bude mať niektorá aktuálnejšie info...ahoj

dioliana1
10. mar 2009

kikina: Dá sa ísť aj cez Úsmev aj príprava aj hľadanie dieťatka... 😉

kikina666
10. mar 2009

janivonbenji a co by si odporucala ty ... kde su milsi ludia a keby si to isla vybavovat ty kde by si isla ty .. prosim ta doporuc nam .. ja moc dobre skusenosti s uradom prace a soc. veci nemam ked som bola 1.5 roka nezamestnana, lebo sme podstupovali umele oplodnenia tak som zostala doma, nepoberala som ziadne davky a jednali tam so mnou ako s poslednym ciganom a pritom mam vysoku skolu a brali ma ako nejakeho prasiveho ... hnusne sa chovali tie uradnicky

dioliana1 aj ty si zo ziliny ? a to je kde ten usmev

baby dakujem velmi pekne za vase rady, chcela by som tu ziadost podat este tento mesiac

dioliana1
10. mar 2009

nie som, kuknem ti na internete, kde mas najbližší, najmilší su u nás v Prešove na Úsmeve...

dioliana1
10. mar 2009

Internátna Blok Unimo H, Žilina telefon: 041/5654044 Mail: usmev.za@orangemail.sk

kikina666
10. mar 2009

diolana dakujem strasne moc

a to je kde ta internatna ulica ??? ty si tam chodila ? aki su tam ludia ? mozes mi napisat viac ?

baby strasne moc vam dakujem

janivonbenji
10. mar 2009

to, že je úsmev v žiline som vôbec nevedela, to je nová info aj pre mňa, dik...

kde sú milší ľudia ?
na ÚPSVaR ( ale teraz na tom 4. poschodí, kde vybavujú sociálnu kuratelu, osvojenie a iné náhradky... ) som sa stretla len s pozitívnym prístupom, naozaj som nemala jedinú výhradu ...( len taký postreh - keď prišli na kontrolu, tak si dali na nohy tie modré návleky, čo sa používajú v nemocnici, ja viem že to asi tak má byť, také formálne a majú to predpísané, ale zdalo sa mi to trápne, lebo bola zima, vonku sneh a oni tie návleky mali zospodu dieravé, takže koberec som mala aj tak špinavý a mokrý od roztopeného snehu...ale to skôr na zasmiatie ), ale ja osobne naozaj nemám žiadnu výhradu...
"problém" som mala ÚPSVaR, keď som sa pýtala na príspevok pri narodení dieťaťa, na ktorý som mala nárok, že aká je jeho výška, tak mi povedali, že či kvôli tomu som si adoptovala dieťa, aby som na ňom zarábala...som dosť výrečná, ale na odpoveď som sa nezmohla a takýchto pikošiek som tam mala viac...
v návrate nám veľmi pomohli, boli takí ľudskí a chápaví, keď sme mali za sebou prvé stretnutie s naším malým ( cez ÚPSVaR ), tak nám radili a všetko pomáhali vybavovať v Návrate,akosi som im viac dôverovala a nebála som sa opýtať hocičo ( aj keď to boli možno trapošiny )...ale neviem, či cez nich dostaneš aj úplne malinké babo, to by bolo treba zistiť...
neviem ti však poradiť cez koho ísť, skús sa ísť opýtať tam aj tam a uvidíš, ako na teba zapôsobia....
na úsmev vo všeobecnosti som počula tiež len to najlepšie, ale nemám osobnú skúsenosť

dioliana1
10. mar 2009

kikina ja som chodila na Úsmev na prípravu v Prešove, a tam mi povedali tí čo čo poznaju Návrat že Úsmev je viac vypracovaný na deti, lebo Návrat sa venuje aj iným veciam...

mata2
10. mar 2009

neviem comu sa venuje navrat,ale v zivote mi neodpisali na jediny mail... 😠

dioliana1
10. mar 2009

ak chceš skusenosti z iných zdrojov pýtaj sa v Detičky narodené zo srdiečka sme tam všetky druhy ADO, PESTU aj PROFI mamy, Z ÚP, Návratu aj Úsmevu.... 😉

kikina666
10. mar 2009

dioliana dik za tip

dioliana1
10. mar 2009

mata venuje sa aj narkomanom a bezdomovcom, ide o návrat do rodiny...

janivonbenji
10. mar 2009

vidíš kikina, takmer čo každá tak máme inú skúsenosť...

lenkove
10. mar 2009

Janivonbenji

navleky ma dostali 😀 😀 moje socialne boli uzasne, jedna dokonca ma rodicov o par domov nizsie.Ja mam bezne priezvisko, tak jej to nedoslo a potom trkotala so svokrou na chodbe a ani prec sa nezberala 😉 holt, male mesto 😎 ale na druhej strane teraz mi kvoli nej stoji priprava 😔 😔

kikina666
10. mar 2009

baby napisala som email do toho centra usmev-za, co ste mi poradili som zvedava ci sa mi ozvu.

kikina666
10. mar 2009

no daleko som sa nedostala prislo mi potvrdenie, ze adresa neexistuje ... ☹ a ani na ich webe nie je zilina uvedena

lenkove
10. mar 2009

kikina
neviem ake informacie presne chces /o priprave?o zakonoch?/ ja som volala do Navratu, maju infolinku plus som volala aj do miestnej pobocky.. SKus mozno iny Usmev, nie su nahodou aj v Dolnom Kubine?
ale kazdopadne, zacat musis na Urade prace soc. veci a rodiny.. az ked odovzdas papiere, tak sa ta spytaju kde chces robit pripravu. vysvetlia kde sa robi.. ty sa rozhodnes, poziadas ich pisomne nech ti vybavia jej zacatie. tvoje papiere /dotaznik a spol/ sa poslu na kraj a z kraja pride vyrozumenie, ze maju presetrit pomery.. ked ich presetria, poslu na kraj zase cosi a z kraja cakas vyrozumenie, ze mozes zacat pripravu. potom si ju dohodnes.
ak to chces stihnut do mesiaca odovzdat papiere, co sa da, tak sa stretni s tou kamoskou, porozmyslaj a ako prve chod na Urad.. tam ti aj vysvetlia aj ta posunu dalej..

kikina666
10. mar 2009

lenkove dakujem takze najskor urad prace soc. veci ... ... ok zajtra mam sedenie s kamoskou, co ma adoptovane dieta a potom skocime tam s manzelom sa spytat

lenkove
10. mar 2009

za malo 😵 drzim palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre