Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

goralenka
1. apr 2011

Jeeeej to je skvele, babatka pribudaju 🙂
@misula4660 neviem preco som si myslela, ze cakate na novorodeniatko :-O

suezana
1. apr 2011

@natia vyzerá to tak... uvidia...možno sa niečo zmenilo....

natia
1. apr 2011

@suezana aj ty máš ten dojem? sú z jedného kraja?

@goralenka ved to na úrade asi ešte rátajú za novorodenca :D

kanhwa
1. apr 2011

@misula4660 fuuuuha,tak uz konecne prisla ta chvila...ze sa bojis, to je pochopitelne. aj mne sa normalne rozbuchalo srdce, ked to citam 😉 len klud a nech to dobre dopadne. nechodte tam s nejakym zavazkom, ale s pocitom, ze akokolvek sa rozhodnete, tak to bude spravne. velmi drzim palce a myslim na Vas.

Pozdravujem vsetky babulky aj deticky 🙂

tortelinka
1. apr 2011

no vidim ze sa to tu pekne rozbehlo, drzim palce ! 🙂

mariana78
1. apr 2011

@misula4660 jej gratulujem, ja som do dnešného dňa hnačkovala celý týždeň a dnes sme videli malú je strááášne zlatá, ešte stále sa trasiem a bude to ešte chvíľu trvať, v nedeľu ideme na ďalšiu návštevu. Tak držím palce 🙂 🙂

natia
1. apr 2011

@mariana78 detailyyyyyyyyyyyyyyyy

yukki
1. apr 2011

@mariana78 😵 😵 😵 😵 jéééééé

misula4660
2. apr 2011

@goralenka áno, máme v požiadavkach novorodeniatko, ale tetuška nám zavolala a povedala, že ona vie, že to nie je podľa našich požiadaviek, ale či ju aj tak nechceme ísť pozrieť a tak sme povedali áno....

misula4660
2. apr 2011

@kanhwa Ďakujeme strašne moc....dneska už mám zase iné pocity ako včera...Dneska sa strašne mooooc teším....

misula4660
2. apr 2011

@mariana78 jéééj to je super, aj ja vám strašne moc držím palce, a hlavne nech si už zdravá....

natia
2. apr 2011

Baby Trenčín a okolie nedáme stretko?? 🙂

carmenuska
2. apr 2011

ahojte, som tu v tejto teme nova, s manzelom akurat robime pripravu na ado, tak dufam ze som tu spravne a ze ma zaucite do tajov adopcie 🙂 lebo v tom este nevieme behat 😲

tortelinka
2. apr 2011

@carmenuska kludne sa pytaj co ta zaujima 🙂

carmenuska
2. apr 2011

@tortelinka - dakujem, ked ja ani neviem co ma zaujima, nejak za pochodu to budeme riesit, skor mam take zvlastne pocity ci robime dobre a ako to bude, no miz maz mam v hlave, neviem ako to povedat rodine este stale sme ticho a bojim sa ako to prijme okolie, byvame totiz na dedine. No mozno mi pomoze, ako ste sa s tym vy vysporiadali a ake ste mali pocity na zaciatku. Tie ostatne veci budeme risit priebezne a isto budem mat na vas kopec otazok. Momentalne sme v stadiu pripravy. Robili sme uz psychotesty, najblizsie sedenie mame myslim 13. aprila a to nas oboznami psychologickas vysledkami a potom mame prve sedenie so socialnou, na navsteve uz jedna socialna bola.

suezana
2. apr 2011

@carmenuska ahoj 🙂 ty si z témy veriace snažilky, že?
No, ja ti asi veľmi neporadím, lebo ani naša rodina netuší, že sme v poradovníku 😅 a sme už rok 🤐 ale keďže to tak dlho trvá, tak máme ešte čas... a tie zmiešané pocity v hlave mám aj ja stále - raz total nadšenie, raz total pochybnosti 😒

tortelinka
2. apr 2011

@carmenuska presne tak, pochybnosti boli a budu, keby to vsak clovek riesil stale dookola, nikam by sa nedostal. aj my sme v priprave, ale rodina je o vsetkom informovana, beru to v pohode

5katarina7
2. apr 2011

@carmenuska no tak naša rodina to zas brala zle,a po niekoľkých výmenách názorov som povedala mame,že už o tom s ňou nebudem debatovať.Psychologička na príprave na to povedala len toľko,že hlavne ,že sme sa nedali odradiť.No,človeka to mrzí,keď u najbližších nenájde podporu,no čo už.A tie pocity sú aj u mňa ako písala suezana,niekedy sa strašne teším a neviem sa dočkať,a niekedy mám obavy. 🙂

kanhwa
2. apr 2011

@mariana78 tesim sa s Vami 🙂 🙂 🙂
@carmenuska vitaj . a neboj - myslim, ze sa nemylim ak napisem, ze tie zmiesane pocity sme mali na zaciatku asi vsetky a niektore ich maju aj doteraz. strieda sa stastie s obavami a pochybnostami, potom zas s velkymi ocakavaniami a potom zas strach, ake to bude. to je uplne normalne. tie pochybnosti si treba aj pripustat, aj o nich hovorit...a uvidis, ze jedneho dna sa stratia. u nas to bolo ako mavnutim carovneho prutika zrazu asi pred dvoma mesiacmi a odvtedy je vsetko uplne jasne a krasne 🙂 🙂 🙂

@suezana nuz tak sme na tom rovnako. z nasej rodiny to vie akurat syn. ja uz rodicov nemam, ale nevie to ani sestra ani svokrovci. a prave dnes sme sa rozhodli, ze im to asi ani nepovieme, az ked to uz naozaj bude uplne na spadnutie. aspon nebude cas na nejake siahodlhe debaty a vytvaranie postojov - rovno ich zoznamime s malou a hotovo 😎

carmenuska
2. apr 2011

@suezana - ano, som z tej temy. a my tiez rozmyslame ze im to povieme az ked sa bude k tomu schylovat, aj ked viem ze to zoberu dobre, nechcem aby sme zbytocne o tom hovorili, ved ktovie ako dlho to bude trvat a co vsetko sa udeje.
@suezana ,@tortelinka ,@5katarina7, @kanhwa - a vy ste ako dlho v poradovniku, z ktoreho ste kraja a ake babatko chcete? Vidim, ze niektore uz mate deti, to mate bio? dakujem za odpovede a pekny sobotny vecer

suezana
2. apr 2011

@carmenuska ja, beba, misula a katka sme NR kraj - misula a beba sú na prvých miestach, ja asi 30. a tiež ma nebaví počúvať, že dobre si to rozmyslite - gény sú gény,... 😝 dcéra (bio) vie, už to aj povedala, že my si zoberieme z detského domova... ale nikto sa konkrétne neopýtal... aj kamošky vedia, ja sa tým netajím, keď niekto tak vážne načne debatu, že kedy druhé... (občas by som si aj mohla zahryznúť do jazyka 😒 lebo nájdu sa aj také indiv. , ktoré mi idú celý proces vysvetliť a nemajú o tom ani páru 🙄 ) Ja si predstavujem, ako všetkých prekvapím 😵 😵 😵 😵 nežijem v meste s rodičmi....tak som zvedavá 😀 😅

kanhwa
2. apr 2011

@carmenuska my sme v poradovniku od aprila min. roku, teda rok. sme z BA kraja a chceli by sme biele zdrave dievcatko co najmensie, najradsej novorodeniatko. a moc verime, ze sa dockame este tento rok 🙂 ako vidis v pase, mame jedneho syna, ktoreho som porodila skoro pred 18 rokmi 🙂))))))

suezana
2. apr 2011

@kanhwa a synátor čo na to hovorí?

5katarina7
2. apr 2011

@carmenuska my sme zaradení od októbra minulého roku,a v požiadavkách máme dieťatko do jedného roka,na pohlaví nezáleží,vlastne mne nie,lebo mm by chcel dievčatko a dcéra zas chlapčeka 🙂.A dcéra je bio,má 17 rokov,a už sa strašne teší na súrodenca. 🙂

dadenka1
2. apr 2011

@mariana78
@misula4660 no baby dva dni som mimo koňa a tu sa to bábätkuje vo veľkom... super moc sa teším.. dievčence a veľa veľa a do podrobností píšte.. lebo potom budete maminkovať a už nám nenapíšete nič... 😉 držím palčeky moc moc a nech to vyjde... 🙂
@natia som za (stretko) hocikedy a hocikde..

misula4660
3. apr 2011

@dadenka1 ďakujem pekne, určite v pondelok poobede hneď napíšem...... 😉

cicimotinka
3. apr 2011

@natia ak môže prísť aj jedna "bezďáčka", 😀 tak sa hlásim...

natia
3. apr 2011

@cicimotinka no prísť môže ktokoľvek, to je nízkoprahové stretnutie 🙂
@zuzubabo a s vami je čo? priidáte sa ? 🙂
@dadenka1 evidujem 🙂

cicimotinka
3. apr 2011

@natia ok, tak budem sledovať kedy a kde a dúfam, že to vyjde a že je sa odvážim vyjsť...ha ha 😀 😀 😀

natia
3. apr 2011

@cicimotinka preboha ako vyjsť? čo sa tebe stalo? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre