Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
17. jan 2018

@thera1 ja som toho moc nenašla. A keď, tak boli bez neodkladného (predbežného) opatrenia. A my sme chceli podávať dva návrhy v jednom podaní. Aj riadne zverenie aj neodkladné (predbežné) opatrenie. Nakoniec sme to nechali urobiť právničke. Ak by si nenašla, ozvi sa, pošlem ti do IP.

kikuska_wedge
17. jan 2018

Dievčatá idem sa s vami poradiť. Dávali sme návrh na osvojenie. Malí o tom vedia, ale jediné čo ich zaujíma, že sa budú konečne volať ako my. Nemajú radi, keď ich oslovujú starým priezviskom (škôlka, doktorka a pod.). No a pri tej príležitosti sme mali takú menšiu kauzu, lebo malý si myslel, že sa mu zmení aj krstné meno. Lebo on sa chce volať ako tatino. On žiarli na malú, lebo tá sa volá ako ja. Tak ma napadlo, že by som mohla dať druhé krstné meno. Len sa mi to zdá také čudné. A potom čo do budúcnosti? Bude všade vypisovať dve krstné mená? Dá sa to vôbec podľa zákona? Nie je to len teraz taký jeho rozmar resp. súrodenecká žiarlivosť? No neviem. Ma to zaskočilo. Zase nechcem ignorovať jeho potreby, vidím, že ho to dlhšie trápi. Nepomáha ani nejaké vysvetľovanie, že nám sa jeho meno páči. Keby sa mi narodil v brušku, tiež by sme mu také dali a pod. .... Aký je váš názor?

mata71
17. jan 2018

@kikuska_wedge pokial viem na matrik e po osvojení da sa dopisat ešte jedno meno, za poplatok cca 10e a musi byt suhlas otca čiže tvojho muža,, porieš tak a pisat by mohol jedno meno.. kamaratka ma tak Laura- Ema a pieš si všade Ema

kikuska_wedge
17. jan 2018

@mata71 ďakujem. O priezvisku rozhodne súd. A ako to pôjdeme dať zapisovať na matriku, tak tam sa to potom hlási? Rozumiem tomu dobre?

mata71
17. jan 2018

@kikuska_wedge ano už ked budete mat všetko napisane,,, ale napadlo ma nás sa pytala sudkyna a nemali sme v navrhu napisane zmenu mena či jeho doplnenie či nechceme i tento ukon, že by to dala hned na paier a zapisovalo by sa hned na matrike tak...

mata71
17. jan 2018

@kikuska_wedge takže po pravoplatnom osvojení zmeniš meno/teda doplniš druhe meno bez problemov tak ako to ma ta moja kamoška....

mana85
17. jan 2018

@kikuska_wedge Kľudne na súde povedzte že chcete doplniť do návrhu aj zmenu alebo doplnenenie krstného mena , potom je to jednoduchšie a bez poplatku aj my sme tak dali pri malom dcérke sme nemenili ma krásne meno zrejme by ho mala aj keby ...Inak pri oboch sme na nový rodný list čakali dlhooo , lebo aspoň v našich "prípadoch" právoplatné rozhodnutie oosvojeni súd sám posielal na matriku neviem či to funguje aj inak v inom kraji no nám hneď na súde odpovedali že to oni posielajú takže mali čas hmm ja som volavala pravidelne na matriku a na súd kde to stojí vyhovarali sa jeden na druhého a to sme sa vzdali všetci zúčastnení odvolania a skoro 3 mesiace sme čakali na zhotovenie RL nakoniec nám povedali že všetko bolo v zákonnej lehote 😨
Ja by som doplnila ako prvé meno to ktoré by chcel syn 😉

kikuska_wedge
17. jan 2018

@mana85 ďakujem. Budeme to rešpektovať a meno doplníme 🙂

karkana
17. jan 2018

@kikuska_wedge naša mala rodný list, meno ktoré sme nepoužívali, hned sme ju inak volali, po osvojení sa zmenilo priezvisko,,,samozrejme pred tým som si pre istotu zavolala na matriku,,že chcem aj meno zmeniť ,,,povedanli, že nemusím ani hovoriť na súde opýtala sa ma aké meno chceme a potom nám to už pripravila,boli veľmi zlaté ochotné

tulipan43
18. jan 2018

@mariannamk Ahoj. Aj ja som z TT kraja.

tulipan43
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuska_wedge
18. jan 2018

@tulipan43 to viem. Ale náš malý má 6 rokov 🙂. Meno mu preto meniť nebudeme. Len ho na jeho želanie doplníme o ďalšie.

rebekarebekova
18. jan 2018

Ahojte, pred mesiacom v decembri sme odniesli vsetky papiere na urad a odvtedy sme teda aj zaevidovani? Nie az po priprave? Teda ked sa bude hovorit, ze vybavuju dec 2017, to uz aj nas?
A teraz ta "vtipnejsia" otazka - kolko sa caka na 0-6 mesiacov a kolko na 2- rocne v Bratislavskom kraji?

bosorkabb
18. jan 2018

@rebekarebekova najprv musíte absolvovať prípravu a až potom vám príde papier že ste od istého dátumu zaradení do poradovnika. Skôr nie.
Teraz riešia rok 2014.

rebekarebekova
18. jan 2018

A to o tom, ze pol roka v BA nemali biele babo povedali aj nam, nezmenilo sa to nahodou?

rebekarebekova
18. jan 2018

@bosorkabb vdaka, aj som si povodne myslela. Len nam uz postou doslo viacero papierov s datumom, kedy sme odniesli papiere na urad a vsade tam pisu ze sme oficialne ziadatelmi, tak som si myslela..

bosorkabb
18. jan 2018

@rebekarebekova ešte po príprave vám príde že ste žiadatelia zaradení do zoznamu od určitého dátumu. Bez prípravy vás nezaradia.

kaciatko78
18. jan 2018

Ahojte kočky 🙂 ..13.12.2017 sme s manželom odovzdali papiere do TN a doteraz sa nám nik neozval , neviem či tam volať nám povedali ,že sa nám potom ozvú z PB z úradu ...nechcem pôsobiť otravne ale chlap je už nedočkavý 🙄 kedy sa Vám ozvali po podaný žiadosti o adopciu ???.

ellen2016
19. jan 2018

@kaciatko78 kludne tam zavolaj,nie je nezvycajne,ze sa “zapatrosi” spis...

denka40
19. jan 2018

@kaciatko78 podla mna pockaj este chvilu,,,boli sviatky......maju myslim 30 dni nato

nikolletta
19. jan 2018

@letuskaaa Sme zaradení od júla 2016 a sme niekde okolo 30-tky. Tento rok som ešte nevolala. príprava sme mali v Úsmeve. neviem aký rok aktuálne vybavuju.

joannita
19. jan 2018

@nikolletta odkial si ze tak kratko cakate a uz ste na 30mieste?

joannita
19. jan 2018

@rebekarebekova nezmenilo, dnes som volala na urad, stale tvrdia ze posledne biele babo mali v juni 2017. Ale oproti minulemu mesiacu sme sa posunuli o 5 miest co nechapem lebo pred nami uz boli vraj len ziadatelia na biele deti....

kikuska_wedge
19. jan 2018

@joannita Mohli si dať odklad. Poznám pár (nie BA kraj), ktorému sa medzitým podarilo otehotnieť, tak majú odklad.

joannita
20. jan 2018

@kikuska_wedge len teraz som si spomenula, ze poradie mi vzdy hovoria aj s tymi co su v odklade. A tych mi potom "rucne" este odpocita,.cize teraz su myslim v odklade styria, cize celkovo sme 37 a minus 4ks. Preto je to divne....

mariannamk
20. jan 2018

@joannita primiesam sa. nemohli proste "odpadnut" ti, ktori z nejakeho dovodu zrusili cely proces adopcie a nebol to iba odklad?

kikuska_wedge
20. jan 2018

@joannita Neviem, mohli aj ustúpiť s požiadaviek. Vieš ako to je. Zazvoní ti telefón a prehodnocuješ. My sme mali u menšieho vekovú hranicu do 2 rokov a posunuli sme na 3.

rebekarebekova
21. jan 2018

@joannita a odkedy cakate a kolki ste?

bosorkabb
21. jan 2018

@joannita zmenili požiadavky, sú v procese interakcií napríklad. Alebo sa teta sekla v pocitani.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre