Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marhulka88
21. jan 2018

ahojte...chcem sa opytat sme cakatelia na adopciu teraz vo februari to bude uz 2rok...neviem ako je to teraz v ke kraji bolo nam povedane este na zaciatku adopcnej pripravy ze sa caka 3roky pricom po dvoch rokoch sa priprava musi zopakovat...mate aj vy take skusenosti ze sa priprava musela opakovat??? dakujem za odpoved

japanka
21. jan 2018

Ano, po dvoch rokoch musíš ísť na obnovu prípravy. Ale je to už iba taká skràtená verzia. Inak aj ja som ke kraj. Sme čakatelia od apríla minulého roku

joannita
21. jan 2018

Je to mozne, ved mne to vyhovuje ze sa posuvame 😁

joannita
21. jan 2018

@rebekarebekova zapisani koniec roka 2014, cakame 3 roky. Sme v prvej 40tke 😁

nikolletta
22. jan 2018

@joannita sme z KE, ale to je len poradie bez tych ktorých majú odklad. Ono zakaždým keď volám sa dozviem iné poradie, takže neriešim a čakám. O chvíľu si dáme predĺženie.

rebekarebekova
22. jan 2018

@joannita a vase poziadavky ak sa mozem opytat?

japanka
22. jan 2018

@nikolletta ako som už písala aj ja som ke kraj. My sme volali naposledy v novembri, ale nijak sa to nehýbalo. Nemáš nejaké aktuálne info?

grasska
22. jan 2018

ZA kraj - posledna info z Novembra - vybavovali ziadosti z prvej polky roka 2011, za rok 2017 do novembra 1 biele dietatko ... Aspon takuto info sme dostali ..

bosorkabb
22. jan 2018
emma516
23. jan 2018

Ahojte dievčatá, viete mi poradiť ako postupovať ked prebehne už definitívny súd o osvojení? Máme ísť my na matriku a žiadať zmenu priezviska? A na ktorej matrike, lebo malý sa narodil v ba, tam má vystavený rodný list, ale teraz už je u nás v inom kraji, aj súd bude v našom kraji. a potom do zdravotnej poistovne mám ísť s novým rodným listom a tiež v ktorom kraji? A potom malého máme nahlásiť na trvalé bydlisko u nás? A to kde máme nahlásiť? Alebo ešte niečo iné, nejaká rada ak mi viete pomôcť. Ďakujem

tarrra
23. jan 2018

@emma516 ahoj toto práve aj my riešime, súd sme mali 08.12, potom prišiel domov rozsudok a bolo treba čakať kým sa bude dať označiť ako právoplatný. My sme sa vzdali odvolania, takisto aj soc. pracovníčka od nás. Tým že boli Vianoce, tak právoplatnosť sme si boli vyznačiť až po Novom roku. My sme ZA kraj, a naše deti sú zo Skalice, ale rodné listy majú jeden z Trnavy, druhý zo Senice. Ja som len obvolala matriky s tým, že oni tiež čakali kým im príde právoplatný rozsudok /lebo zo súdu im to odošlú/a je možné dať si vytlačiť nové rodné listy na tej matrike, pod ktorú spadáte teraz. Keď budeš mať nový rodný list, tak choď odradu všade. Na zdrav. poisťovňu, na UpSVaR kde vyplácajú rodičák + prídavky, lekár, škôlka,príp.škola,obecný úrad,...

emma516
23. jan 2018

@tarrra ďakujem🙂

nikolletta
23. jan 2018

@japanka nemám. Od kamošky viem, že deti nie sú, čaká sa 3 roky na malé, biele do 6m. Kamoška je už druhý rok prvá a stále nemajú bábo. Poradili im pestúnsku starost. Majú však cez 45rokov a čakajú 4,5 roka.

japanka
23. jan 2018

@nikolletta Uf , tak to je teda... My nečakáme ani rok a už som z toho na prášky. A tiež nás už tlačí vek. Ale sme otvorení aj polorómskemu dieťatku. Kamoške veľmi držím palce.

darinka38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darinka38
23. jan 2018

Dobrý večer chcem sa spýtať máme žiadosť o adopciu sme 6 v poradi a chcem vás poprostiť o radu kedy ste začali niečo zhánať pre dieťatka výbavičku myslím ďakujem za odpovď

karkana
23. jan 2018
ellen2016
23. jan 2018

@darinka38 ahoj, budete mat cas v priebehu interakcii, nemusite sa ponahlat. len kocik by som mala vyhliadnuty, niektore treba objednavat a caka sa aj mesiace... Neuskodi vsak urobit si prieskum, aby sa Vam lahsie a rychlejsie nakupovalo 🙂
Ak cakate na babatko, tak toto ma napada:
- postielka
- monitor dychu (do 1 roku dietata, a to je myslim aj podmienka socialky, resp. dd),
- miomat
- ohrievacka na flase
- vajicko do auta
- ohradka
- jedalenska stolicka
- prebalovaci pult (my sme sa so 6m zaobisli bez)

darinka38
23. jan 2018

@ellen2016 Ďakujem za odpoveď ešte nemáme nič kúpené len to zistujem čo a ako máme požiadané o bábatko od 0 do 2 rokov tak ani neviem čo by som kupila preto sa pýtam

kikuska_wedge
23. jan 2018

@darinka38 my sme zbytočne kupovali veci. Deti prišli o niečo staršie ako sme mali v požiadavkách. Veľa vecí sme nevyužili napr. detskú postieľku a pod. Ale nevadí. Ja som hniezdila ako tehotná a potrebovali sme všetko. V skutočnosti sme potrebovali úplne niečo iné a kúpili sme to až v priebehu interakcií. Ale je fajn pripraviť sa na to, že čo a kde kúpiť.

nikadomi
23. jan 2018

@darinka38 ahoj, my sme všetko pozháňali týždeň pred príchodom bábätka.. v dnešnej dobe nie je problém zájsť do obchodu, či objednať z netu.. radšej šetrite peniažky a za ne už potom pozháňate čo treba. Aj v DD či z profi rodiny vám poradia.. nášmu toho aj kopec dali, čiže by sme potom mali zbytočne veľa. 😉

tortelinka
23. jan 2018

@grasska jedno dieťa za rok? to sa mi fakt nechce veriť

joannita
23. jan 2018

@nikolletta No v Ba po roku a pol cakania sme boli tak zhruba na 90mieste preto sa cudujem 🙂 a tych v odklade je vzdy malicko, max.do 10 pocitam.

joannita
23. jan 2018

@rebekarebekova biele babatko zdrave do pol roka.

mata71
24. jan 2018

dievčata tak len pre zaujimavost male biele babo 0/2 v NR kraji je už doba čakania cez 5r.... na poloromske okolo 1,5r až 2r čakania.... takže smelo do toho procesu a rychlo do zoznamu žiadatelov,,,, pekný deň.

jeka77
24. jan 2018

@joannita Do pol roka? A to kde?

mana85
24. jan 2018

@darinka38 Nebojte aj keby ide babo hneď z pôrodnice domov postihate kúpiť , my sme odchádzali zs porodnice len s oblečením a perinkou čo sme mu odbehli kúpiť počas dvojdňového pobytu a cestou domov sme kúpili najskôr vajíčko do auta a už fakt len cestou hygienické potreby a pod ....Doma sme namali absolutne nič ale aj tak sme zvládli 😉 dokupovali sme za pochodu 😊

berginkan
24. jan 2018

@jeka77 to su ich poziadavky

rebekarebekova
24. jan 2018

Ahojte, standardne chodia pri pociatocnych vybavovackach 2 navstevy? Z upsvaru uz uradnicky boli, teraz sa chysta pani z mestskeho uradu.. co bude ona este riesit? 🙈

joannita
24. jan 2018

@jeka77 🙂 pol rocne babo, nie dieta do polroka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre