Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

amoenussa87
15. feb 2018

Ahojte....neviete nahodou ze ako je na tom teraz TT kraj? Mate nejaku infosku ze kolkí ste v poradí?

japanka
15. feb 2018

@teleskop tak to sa vyrozprávam a hneď je mi lepšie. To nám funguje.

anettta
15. feb 2018

@amoenussa87 poradie v tt kraji nehovoria nikdy. takze nevies...aspon u nas to tak bolo pred rokom

marcelarefat
15. feb 2018

@japanka vek nerieš, počúvaj srdce. Ja som mala 45 keď môj synček si ma našiel. Áno som unavená ale to sú aj 25 ročne mamičky ktoré chodia so mnou kočikovať. A môžem ti povedať ja sama za seba,že malému sa venujem naplno a užívame si to vzájomne.

amoenussa87
15. feb 2018

@anettta skoda... 😕 ako dlho ste cakali?

japanka
16. feb 2018

@marcelarefat ďakujem za povzbudivé slová. Ja sa teším, strašne sa teším. A pred tebou klobúk dole. Si úžasná. Držte sa.

teleskop
16. feb 2018

@marcelarefat ved toto kazdy vek ma pozitiva aj negativa

marcelarefat
16. feb 2018

@japanka Aj ja ďakujem. Neviem či som úžasná ale som hlavne mama a to som vždy chcela byť. Je pravda ,že máme úžasnú babku, ktorá nám veľmi pomáha a aj celá rodina. Bez nich by to bolo o dosť náročnejšie.

japanka
16. feb 2018

@marcelarefat No ja mám tiež super rodinu a spoľahnúť sa na ich pomoc môžem na milión percent. A odkiaľ si?

anettta
16. feb 2018

@amoenussa87 my sme cakali velmi kratko. Necely rok lebo mame dievcatko so specifickymi potrebami 🙂

japanka
16. feb 2018

@anettta je super,že si pri malej šťastná. Určite to cíti aj ona a to je to najdôležitejšie. Byť šťastný. My máme dosť voľné požiadavky a čakáme už skoro rok.

anettta
16. feb 2018

@japanka v akom kraji?

japanka
16. feb 2018

@anettta v košickom

rebekarebekova
16. feb 2018

@anettta co su to prosim ta specificke potreby v praxi? V akom veku ste ju brali?

marcelarefat
18. feb 2018

@japanka TN kraj

fidela86
19. feb 2018

Ahojte. Som tu nova a rada by som preto najprv kratko predstavila nas pribeh. S manzelom sme sa cca. 2 roky "intenzivne" snazili o dietatko,, dalsie dva roky uz to "neriesimi" a dame sa prekvapit. Hned od zaciatku, teda cca. ostatnych 5 rokov sme ale rozhodnuti pre adopciu, v pripade, ak sa nam nebude dlhsie darit...A tak som tu. Zacinam pomaly nasu informacnu pripravu a chcem sa opytat, ako to vyzera s cakacaimi lehotami v KE kraji - my by sme chceli kludne aj starsie dieta (cca. do 3 rokov) a pripadne radi aj surodencov. Mate predstavu, kolko by sme mohli cakat? Vopred velmi pekne dakujeme za vase odpovede. <3

japanka
19. feb 2018

@fidela86 Ahoj. Ja som Košický a poviem ti, že sa priprav na dlhšie čakanie. My sme zapísaný od minulého roka a to nám hovorili, že tak 2,5 až 3 roky na biele zdravé. My máme voľnejšie požiadavky. Môže byť aj polorómske. Vtedy nám povedali, že to bude raz-dva. No a čakáme už skoro rok. Takže podľa toho koľko máte s manželom rokov, rozhodnite sa čo najskôr. Momentálne sa tie čakacie doby ešte posúvajú. Detičky na adopciu jednoducho niet.

fidela86
19. feb 2018

@japanka Dakujem krasne za odpoved a drzim vam palce, nech sa vam cakanie skonci co mozno najskor. Ak sa mozem opytat, preco spominas vek? Je to vacsia prekazka? Viem, co hovori zakon, ale menej, co hovori prax...Obaja s manzelom mame 31...

avogiles
19. feb 2018

@fidela86 vas vek je uplne ok. a nezvazovali ste aj pestunstvo s vyhladom na adopciu? to veci velmi urychluje.

japanka
19. feb 2018

@fidela86 No vzhľadom k tomu, že sa čakacie doby predlžujú. Je nás tu veľa takých, ktoré sa rozhodli pre adopciu o niečo neskôr a čakať 5-7 rokov ( Prešovský a Žilinský kraj) je potom dosť stresujúce.

japanka
19. feb 2018

@avogiles Ja sa tohto dosť bojím. Poznám ľudí, čo si dosť užili s biomatkou.

fidela86
19. feb 2018

@avogiles no, my to mame momentalne take komplikovanejsie - zijeme v zahranici a preto tato moznost neprichadza do uvahy. Planujeme sa vsak vratit spat na Slovensko tak, aby sme si pred rozbehnutim celeho procesu vsekto zariadili a boli pripraveni...cakanie nam nevadi. Ale ak sa vratime a bude moznost pestunskej, tu by sme urcite zvazovali...Teraz sa "en" potrebujeme pripravit, ako si to rozplanovat s navratom a najma jeho casovym aspektom...

fidela86
19. feb 2018

@japanka aha takto 🙂 To ano, cakanie moze byt vycerpavajuce. Uvidime, ako to pojde v nasom pripade, ako som pisala vyssie, u nas je ta situacia este komplikovanejsie, takze cakanie je az na dalsich miestach mojho rebricka ;)

fidela86
19. feb 2018

@japanka ufff, to si viem predstavit...

fidela86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidela86
19. feb 2018

@japanka este dodatocna otazka, co sa tyka preukazovania prijmovych a majektovych pomerov, co ste museli predkladat?

japanka
19. feb 2018

@fidela86 Príjem som mala od účtovníčky za posledný rok a neviem, či sme dokladovali aj list vlastníctva bytu. Tie majetkové pomery aj tak potom príde preveriť osobne pani z úradu.

salemi
20. feb 2018

Ahojte všetci, idem sa s vami podeliť s krasnou novinkou. Nedavno som sa vas tu pýtala kedy asi moja sestra na 15 mieste dostane babo. A dnes je to už tu. Zaciatkom februára sestra volala na urad v NR a boli 10 (v novembri boli 15). Tak sme boli v tom, že koncom roka snad. A včera jej volali ze v Topolčianskej porodnici su dve dievčatka na adopciu (zvlast, nie surodenci), že si maju prist pozriet. Tak sestra bola pozriet papiere a rozhodli sa pre jedno, ktoré pojdu pozriet. A veru malicka ich očarila, dnes ide navrh na sud a najneskor v piatok ju maju doma. Mala ma týžden. strasne sme boli v šoku, lebo tak rýchlo sme to nečakali, ale všetci sa moc tešíme, malinka je užasna, bola som so sestrou v porodnici. Ked sa sestra pýtala prečo preskocili poradie, povedali ze tí pred nimi chceli nejakeho dalsieho surodenca, niekto chlapca, alebo nesplnali kriterium. Takze asi to vyzera tak ze v prvej 10 mozno to poradie nie je az také určujuce. Sestra bola zapísaná od 11/2014, takže čakali 3 roky a 3 mesiace. Obaja maju 38 rokov. Kriteria mali dieta do roka s prefernciou novorodenec, biele, zdrave. Tak sa všetci moooooc tešíme a celá rodina nakupuje výbavu 🙂

japanka
20. feb 2018

@salemi Wau, supéééééér. Teším sa, ako keby sa to stalo nám. Všetkým držím palce, aby sme už mali doma svojich drobcov.

katkuz
20. feb 2018

@salemi az mam zimomriavky z takej krasnej spravy 🙂
nech sa dobre vybavia papierovacky a mozu sa spolu tesit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre